51

Re: angina, chripka, viroza

Nuz podla toho, ci si myslis, ze by mala rozpravat alebo nie, hahaha.
Ale infekcie v hrdle su obvykle z kvapockovej infekcii vo vzduchu, co sa usadi v prinosnych dutionach a odtial nakazuje vsetko dole, tj mandle, hrslo preidusky pluca a dokonca v leze(spanok) sa pri kasle vie prebojovat cez Eustachovu trubicu aj do stredneho ucha. Na tu ninfekciu v prinosnycy dutinach je najlesie si kvapkat roztok citricidalu do nosa, v leze s hlavou sklonenou co najviac dozadu. A odporucam brat aj NAC a oreganovy olej, lebo casto sa jedna o nakazy zijuce v hlienoch a z hlienov.



52

Re: angina, chripka, viroza

Zdravim, chcela som sa este opytat NAC je acc long u nas ze? to mam brat 2 x 600 cize 2 sumive tablety na den? a spolu s tym oreganovym 3 x 200mg.. ako dlho to mam brat tyzden dva tri mesiac viac?
dakujem



53

Re: angina, chripka, viroza

Doplnky beries dovtedy, dokila ich potrebujes,. Na bezne odhlienenie staci tyzden-dva, na tinitus a ine nakazy v streednom uchu to treba aj viac mesiacov.
NAC a ACC je to iste. Osobne mam radsej ciste NAC, nez rozne farmaceuticke vyrobky s nim.



54

Re: angina, chripka, viroza

A nemozem sa z toho oreganu a acc nejak predavkovat??
A chcela som sa opytat ... do porodu bola moja psychika ok po porode ked mal maly asi 2 mes dostal zapal pluc a skoro sa nam zadusil priamo na manzelovych rukach...odvtedy som si uvedomila ako blizko je clovek pri smrti a vtedy zacali moje problemy. Co ked sa nieco stane a malym co ked sa nieco stane s manzelom s rodicmi co ja tu bez nich budem robit...taky pocit uzkosti smutku ... asi rok a pol dozadu som zacala sledovat aj seba a vsade kde ma pichne si namyslam ze mam rakovinu ze zomriem..a obieham vsetkycj doktorov...ked ma pichne hned sa mi zakruti hlava bije mi rychlo srdce zrazu je mi teplo pocit na odpadnutie a beham na wc na velku potrebu. Neviem.co s tym robit lebo zivot s tym je tazky stale ked rano vstanem uz mam v hlave aky bude den ci zas sa nieco udeje ci ma.nieco pichne a dookola. Chodim k psychologovi raz do tyzdna beriem persen alebo.deprim aj b komplex .... stale pocit tlaku na hrudi vnutorny nepokoj stres nervy...objednala som si 5htp firma now 100mg a este aj st. Johns wort firma paradise...poradte mi ako sa skludnit... doma stres v robote stres s malym stres...a stals vnutorny nepokoj a cakat kde ma zas pichne a kolobeh sa opakuje...dva mesiace ok potom to zacne zase ...dik sa odpoved...najprv sa mam odhlienit a tak brat ostatne alebo mozem vsetko spolu brat dik



55

Re: angina, chripka, viroza

poZri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
a prestan sa nervacit, lebop to skodi nielen tebe, ale aj dietatu.
Tie navaly tepla a pocit na zadusenie je vsetko z toho, je to hyperventilacna tetania
Na ukludnenie pracuje pomerne dobre aj aninolyselina L-theanine, zo zeleneho caju, davka je 2 x 400 mg. A mala by si robit uk.udnujuce cvicenia, ako thai chi alebo jogu.
Stres je zabijak, doslova, a ked ho neadresujes, tak ta moze vazne poskodit.



56

Re: angina, chripka, viroza

Prestat nervacit to sa lahko povie... ale na jogu sa uz davnejsie chcem.dat ..tak vyskusam a tu aminokyselinu L theanine kde kupim prosim Vas a 5htp a st john wort to nemam brat ci ako??? A vasa posledna veta ze stres je zabijak a moze vazne poskodit..toho som sa az.zlakla a uz v hlave rozmyslam...spanok mam celkom ok mimuly tyzden som mala paru noci ked som nemohla zaspat lebo som mala svoje obdobie busenie srdca ale spanok za upravil..a aj ked spim 8 hod vstavam rozbita ale to cely zivot tak mam... antidepresiva brat nechcem... myslite ze sa to da zvladnut aj bez nich ten vecny nepokoj vo vnutri? Dakujem



57

Re: angina, chripka, viroza

Netreba sa bat ale treba robit opatrenia proti stresu a na dobry spanok.
Clovek je panom svojho tela a musi sa ho naucit ovladat.
Keby som si myslel, ze antidepresiva pomozu vacsine, tak by som ich odporucal.
Zialbohu ale vacsine nepomozu a maju hromady skodlivych postrannych ucinkov a naviac navykovost, tj nemozes od nich bez nasledkov odist.
Uvedene, ako 5-htp, extrakt z lubovnika s obsahom oboch tj hypericinu aj hyperforinu, L-theanin a vitaminy B pod nazvom stress B, Picamilon a podobne kazdy pomaha na nervove pochody. Pomocne su aj obcas melatonin na uspanie, chmel a valerian tak isto a spat mas v uplnej tme a tichu, inac je spankovy cyklus neuplny a ostanes unavena a casto aj dezorientovana
A cvicenie roznych mysel ovladajucich cvikov, najma yoga a thai chi s hlbokym branicnym dychanim taktiez pomozu telo ovladat a destresovat.
Stres nezabije cloveka okamzite, ale podstatne skrati a zneprijemni zivot. Takze ho radim co najviac potlacit, co najviac prostriedkami.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-25 00:48:49)



58

Re: angina, chripka, viroza

Zdravim tak som sa chcela teda opytat co je dobre brat na tie moje stavy busenie srdca nepokoj tlak na hrudi... beriem b komplex forte denne aj magnezium.. mam doma aj 5htp a st johns wort ako som Vam uz spominala. Ako to mam brat kazdy den alebo ked na mna pridu tie moje stavy?? alebo brat nieco ine pisali ste L theanin??  to kde zozeniem? alebo brat stress B ? neviem poradte mi co kedy kolko toho brat ? dakujem



59

Re: angina, chripka, viroza

Jediny st Johns wort, co odporucam je
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1
lebo tento obsahuje zarucene obe ucinne zlozky, aj hy[pericin aj hyperforin a davka 3 kapsule raz za den(najma rano_) ti zabezpeci na cely den vhodne hladiny serotroninu, norepinephrinu, dopaminu as dokonca aj GABA.
Samozrejme to beries len vtedy, ked to potrebujes, lebo telo ma spotreby tychto v rozne dni rozne, najma zavisle od stresu. Moja zena to berie vzdy, ked ocakava stresy cez den alebo davove situacie, ma fobiu na davy ludi.
L-theanine je ukludnujuca aminokyselina, co posobi najma na opiove centre v mozgu
Ukludnuje, ale neuspava.
5-htp je polotovar na tvorbu serotoninu a melatoninu(spankovy hormon).
To vsetko mozes dostat napr na www.iherb.com



60

Re: angina, chripka, viroza

Dobrý večer,pán RNG, 6 ročná dcérka dostala pred pár dňami koprivku na koži, vyzerá to ako poprhlenie žihľavou, len je to dosť masívne, šli sme k lekárovi, lebo do toho sa jej aj ťažko dýchalo, pobehali sme lekárov, lebo mali podozrenie aj na infekčnú mononukleozu, nakoniec na ORL povedali, že je to hnisavá angina. Dostala atb OSPEN, tak ich od včera obeda užíva, k tomu ESTER, déčko, zinok, probiotiká s béčkami,  no dnes večer jej vyskočila teplota na 38,9, koprivka dnes zmizla, ale teraz na večer sa jej dáva po tváričke. Čo by ste mi poradili, aby som jej nejako pomohla? Aké doplnky môžem podávať, aby jej to nejako nereagovalo s atb? Môžem k nim podávať Dračiu krv, striebro, reishi, aloe? Čo z toho sa dá použiť k atb? Ďakujem



61

Re: angina, chripka, viroza

Bezne odporucam citricidal,NAC, oreganovy olej, monolaurin a colostrum, pokial nevies co to vlastne sposobilo.
Zialbohu atb nici len urcitu cast bakterii, aj to nie vsetky a ine infekcie, ako virusy, plesne, kvasne infekcie, mykoplazmy a L-formy skor podporuje  nez potlaci
Samozrejme kedze atb znicia probiotika, treba tieto masivne dodavat, kvalitne, tepelne a kyselinovo odolne a co je najhlavnejsie, treba im davat potravu na rozmnozovanie, mikrovlakniny. Lebo sa musia roZmnozit s tych malickycy kapsul az do vahy 1 kg, len vtedu su creva dobre osadene a probiotika nam vyrabaju az 2/3 vsetkycy obrannych latok, o co prideme pri pouziti atb, ktore ich znicia a dovolia inym, skodlivym  kulturam  v crevach aj inde v tele sa premnozit



62

Re: angina, chripka, viroza

a môžem to  podávať pri atb OSPEN 400 šesťročnému dieťaťu? Mám podozrenie na infekčnú mononukleózu, ako si aj lekárka myslela, zatiaľ čakáme na výsledky. Hlavne m a ted zaujíma, či sa vami odporúčané veci môžu podávať s tým atb. Ďakujem



63

Re: angina, chripka, viroza

Mononukleoza je viralna choroba a atb na virusy nie su vobec ucinne, dokonca znicenim probiotickej flory ich podporia.
Osobne neodporucam pri virusoch cakat, ani hodinu,  lebo sa rozmnozuju velmi rychle a poskodia telo seriozne, najma pecen. Pre tak male dieta odporucam najma monolaurin a colostrum , to sa detom podava najlahsie vo vacsich =ucinnych davkach.



64

Re: angina, chripka, viroza

Dobry den, uz treti tyzden mam vyrazky na hrdle a trochu bielu jednu stranu hrdla. Mandle mam vybrate aj nosne aj krcne. Kupila som si citricidal, oregan olej. olivovy list aj vit. ester C. Avsak. ked som si davala davky 3x3 toho oreganoveho oleja zacalo ma prehanat. Asi som spravila chybu ze som to potom brala sporadicky a neviem ci si bakterie nezvykli. Celkovo neviem ako to mam brat,  pretoze ked to beriem v uvedenych davkach mam pocit ze mi je nevolno. Inak chcem sa opytat moze sa oreganovy olej brat pri menstruacii? Ako je to s tymito potravynovymi doplnkami a paralenom v akom odstupe sa mozu kombinovat?  Co sa tyka citricidalu jedna sao 60percentny do litra vody 60 kvapiek alebo o ten 34per? Plus zacalo mi mierne sklbat v pravom oku. Nie je to ani vidiet ale citim to ze mi trha mierne ten sval, neviem cim to moze byt ci to prejde same alebo treba nieco doobjednat. Inak ten ester C su prilis velke tablety mohla som si uskodit pokial som ich par krat rozkusala? Dakujem za odpovede



65

Re: angina, chripka, viroza

Vybratie mandli nezvysuje imunitu, lebo mandle nie su zdroj mikrobov, ale vzduch, tj kvapockova infekcia, co sa usadi najprv v prinosnyxcy dutinach, casto permanentne a neda sa  prakticky vybit nicim branym ustne, len kvapkami do nosa. Ak ti su 3 x 3 kapsule oreganoveho oleja privela, ber 3 x 2, s jedlom. Hnacky mozu byt aj prejav uhynovy, tj herxheimer, co by mal po case prestat.
Ak mas pravy citricidal, tj taky co obsahuje quaternialne zluceniny, tak roztok z neho, co odporucam ma mat 35 kvapiek  na liter. Ak nespomina quaternialne zluceniny, tak ho vlastne ani neodporucam, lebo je prislaby na vaznejsie potlacanie mikrobov.
Menovane doplnky mozes kombinovat akokolvek. Samozrejme , ked veci beries nepravidelne, niektore mikroby si mozu teoreticky na to privyknut, lepsie povedane tie odplnejsie, co to okamzite  nevyhubi sa rozmnozia a o to tazsie je ich potlacit. Ale prirodne antimikrobialne latky su tak komplexne a casto miliony rokov stare, ze si na ne mikroby tazko navykaju.Takze obvykle nestracaju nic na ucinnosti.
Sklbanie v oku je nervova zalezitost, mozno mas momentalne  primalo draslika alebo horcika. Je to tiez akoze tetanicky prejav.
Ester C mozno roztlct, ja pouzivam len praskovy, co si davam do mojej vody na pitie, aby som si to rozlozil na co najviac davok. Vitamion C ma totiZ dost kratku zivotnost v tele, napr kyselina askorbova ma polcas zivota v tele len 1/2 hodiny, ester C skoro 10 krat tolko, ale aj to je len 5 hodin, tj treba si ho doplnat casto.
Hryzenie tabliet ti moze poskodit sklovinu takze objednaj si nabuduce prasok alebo kapsule, co sa hltaju ovela lahsie, najma ked si ich v ustach chvilku podrzis, aby navlhli a stali sa smyklave. ja som sa vytrenoval tak dobre, ze ich viem prehltnut naraz aj 6.
Pred tym som sa dusil aj na jednom aspirine.



66

Re: angina, chripka, viroza

Prosím koľko kvapiek 33 % Citricidalu do vody na tie kvapky do nosa? Všade píšeš že treba ležať ale ja si to.zarobím do pohára a v stoji srknem tu vodu ktorá mi pretence nosom. Môže sa to tak či treba inak aby to malo účinok? Ďakujem



67

Re: angina, chripka, viroza

Ked stojis, tak sa ti to nedostane pravdepodobne do celnych dutin. Dnes sa mi zda ze jediny ucinny citricidal na trhu, tj ten co obsahuje quaternialne zluceniny(pozri na svoj produkt, ci to tsm pisu)  je 60% a z toho treba 35 kvapiek na liter vody alebo 4 kvapky na deci.
Ale nos znesie aj 2 x taku koncentraciu
Ja si to rozrabam do 30 ml flasticky s kvapatkom kde dam jednu az 3 kvapky toho praveho citricidalu, profesional.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-14 18:12:42)



68

Re: angina, chripka, viroza

Ahoj RNG, mala som asi zapalene hrdlo tak som brala vsetko co tu  radis. Lenze iba sporadicky lebo davala som si naraz po jedle ten vytazok z olivovych listov a oregan olej z oboch po dve tablety. Problem bol vsak v tom ze do dvoch hodin som dostala z toho krce do brucha a musela som ist hned na zachod... Preto sa  mi to nedalo aj riadne uzivat a bolo mi z toho celkovo tak zle co nechapem preco??...Snazila som sa popijat citricidal tak ako pises ale to tiez nie pravidelne. Ale bol to ten nepravi i ked moje skusenosti su take ze nejaky ucinok musi mat, pretoze ked som si ho zmiesala s kokosovym olejom a natierala na take hnede flaky zacalo mi to miznut.
Mam stale take vyrazky v hrdle a biele na tom mieste kde mi odstranili krcne mandle. Co je vsak horsie ze pri prednych zuboch sa mi zafarbilo podnebie tiez do biela co ako absolutne nechapem. Ked som brala same antibakterialne veci plus som si aj niekdy vyplachovala chlorhexidinom kvoli aftam... A vobec neviem preco to biele podnebie mam. Doktor povedal, ze to nemusi mat suvis s tym hrdlom a dal mi len probiotika Lactobacilus reuteri....a ze za 10 dni mam prist... Lenze ja som predtym uzivala casto ine probiotika a zacala som aj psylium takze nechapem kde je chyba a co to mohlo vobec sputit.... A ani sa mi nezda ze by to bola kvasinka lebo sa mi to neodlupuje. A ten oreganovy olej by mal byt tiez proti kvasinkam ak sa nemylim, tak preco by sa mi to zrazu spravilo, ked som to brala ?  A   Este som sa chcela spytat ako je najlepsie uzivat to psylium? Dat si to do vody na cely den, alebo dat do maleho pohara a potom zapit vela vodou? Moze sa psylium brat naraz s probiotikami ked si dam celu davku 15g a za tym probiotika nevyplavi ich to? Dakujem za rady

Pridavam este fotografie kde je vidiet tie vyrazky v hrdle aj to biele podnebie... Inak taky biely jazyk mam uz dlhodobo aj ma casto smadi a po bokoch mam tiez take biele pasy co neviem co je... Keby mas na to nejaku radu alebo aspon povies co to je bola by som vdacna.. doktor na to nepovedal nic. Dakujem.

http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/2 … 921b1c.jpg
http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/e … 98534d.jpg
http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/e … 98534d.jpg
http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/7 … 10152e.jpg
http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/8 … c64846.jpg
http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/b … 6f87de.jpg

Naposledy upravil: NatyMio (2015-09-25 13:52:33)



69

Re: angina, chripka, viroza

Mikrovlaknin je hromada a ja odporucam brat zmes roznycy, lebo probiotika potrebuju tiwez pestru stravu,. nie lemn jednotvarnu. menujem niektore bezne predavane: psylium, inulin, arabinogalactany, glucomannan modified citrus pectines atd. Biele flaku v ustach aj jazyk su casto z plesni a candid. Zialbohu atb potlacenim probiotik v crevach prave naopak podpori plesne a candidy a aj ine skodlive mikroby, ktore probiotika udrzuju v sachu.
Probiotik je hromada a kazde z nich vyraba ine uzitocne a ochranne latky Takze odporucam rozne zmesi, nie len jedinu kulturu. A to take, ze su tepelne a kyselinovo odplne, tj chces aby sa ti dostali ziove do criev. A treba si uvedomit, ze to je len malicka nasada, az ked sa rozmnozia 1000 az 10 000 krat a obsadia cele creva sa ti ukaze ich plny ucinok.
Odporucam ti pouzivat aj ustne probiotika, lebo sa ti vrlmi kazia zuby
Davka oreganoveho oleja je 3 x 2 kapsule tohoto s jedlom
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Oregano-O … ftgels/731
na probiotika odporucam napr toto
http://eu.iherb.com/Healthy-Origins-Pro … caps/19518
ber na vecer s jablkom Mikrovlakniny ako psylium inulin a na mikrovlakniny bohatu ovsennu vlakninu dostaneas aj doma od firmy Vemica.
Oralne probiotika odporucam napr tieto
http://eu.iherb.com/Life-Extension-Adva … nges/42229
ktore davaju aj prijemny dych , zaroven.
Na ine mikrovlakniny pozri napr na Swansonvitamins.com, kde maju lacny arabinogalactan a znesitelnu sumu aj na Glucomannan a Modified citrus pectines.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-25 18:04:24)



70

Re: angina, chripka, viroza

co zabera na sepsu



71

Re: angina, chripka, viroza

Colostrum, masove davky, monolaurin masove davky roztok citricidalu atd. proste rozne silne antimikrobialne latky.
A zalezi to aj cim to bolo sposobene.
Obvykle su to rozne bakterie.



72

Re: angina, chripka, viroza

kamoska tvrdi ze z kryolipolyzi.Ten monolaurin myslis ze jest kokosovy olej,alebo kupit doplnok
ale mozno si namysla,citala nejake prispevky,horucky nema,skor pichanie po bruchu,pri srdci atd.Ale to by sa prejavilo asi rychle,ze?

Naposledy upravil: had (2015-12-01 02:33:25)



73

Re: angina, chripka, viroza

Monolaurin je obvykle zmes monoglyceridov z kokosoveho oleja.Tie sa ripravuje z kokosaku pridanim glycerinu a zahrievanim dlhodobo. Monolaurin je znamy pod roznymi menami, napr Lauricidin a podobne
Kryolipolyza, pokial nie je koza porusene nejakymi injekciami nemoze byt zdroj sepsy, lebo na sepsu treba mikroby do krvi.
Sepsa je vazna zalezitost a treba na to reagovat okamzite, najlepsie tak, ak som ti napisal



74

Re: angina, chripka, viroza

To bolo odsatie tuku kryolypolyzou, ani tak tych -6 st.nemoze narusit nieco?Tiez ju vraj chytili bolesti po bruchu.Inak taki ludia ako my s takzvanymi autoim.ochoreniami mozu ist tiez na kryo.to odsavavanie myslim,nie je tam nejake riziko?



75

Re: angina, chripka, viroza

Vsetky "odsavanie" nicia hromady buniek v tele



76

Re: angina, chripka, viroza

a co v takom pripade ak sa jej poskodili nejake bunky, ako to ma napravit, co by mala brat



77

Re: angina, chripka, viroza

Postupne sa to zahoji samio, pri dbrom traveni a spravnej strave. Cast u;oh tu maju aj probiotika, takze ich zasadne vzdytreba obcas nasadzat a systematicky kazdiodenne podporovat mikrovlakninami.
Vitamin C a L lysin pomozu budovat nove kolagenove struktuury, ktore lypolyza poskodila.