1

Téma: angina, chripka, viroza

ahoj RNG,

chcem ta poprosit o radu.
mam mierne zvysenu teplotu, boli ma trochu hrdlo (mam ho zarevenane) a mam zapchaty nos.

doktorka mi dala lokalne antibiotika bioparox. zacala som ich brat, ale chcem liecbu podporit aj prirodne.
v starsich temach som vysurfovala toto:

GSE roztok(60 kvapiek na liter vody je denna davka pit pomaly po malych glgoch cely den) je silne antimikrobialny, uvedeny roztok je ucinny aj proti infekciam v nose, ociach, vonkajsom uchu, na vyplachy a podobne.
Oreganovy olej odhlienuje a je silne antimikrobialny na tie mikroby, ktore GSE neznici, tj najma nakazy zijuce v hliene a z hlienov.
Extrakt z olivovych listov je tiez silne antimikrobialny a dobry na mykoplazmy aj virusy.
pozri napr tu

http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0  3 x 2 kapsule s jedlom
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ol … /2643?at=0
intenzivna davka 3 x 3 az 4 kapsule medzi jedlom

http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4215?at=0
60 kvapiek do litra vody, pit po malych glgoch pocas celehop dna, nie vela naraz! Par kvapiek viackrat denne do nosa, po lezicky s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dosatalo aj do celnych dutin a odtial aj do licnych
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
1 kapsulu na noc s jablkom

mam iba GSE - tak roztok (60 kv/liter) idem vypit a kvapkat do nosa.
oregano a olive leaf extract asi na slovensku nezozeniem, tak objednam, aby som mala nabuduce.

len sa chcem opytat:
1. vyssie uvedeny postup mozem aplikovat uz ked na man nieco lezie? t.j. ked je to v stadiu, ze neviem, ci to bude angina, chripka, viroza, nachladnutie? je to ucinne na vsetko, co som spomenula?

2. v inych temach doporucujes denne brat zinok, selen a pod. mohol by si to prosim sem este raz zosumarizovat  + davkovanie pre dospelu osobu + napisat, ktory pripravok je na co?
(je na dennej baze beriem probiotika a kelp a tak 2x do tyzdna si kvapkam jod na kozu/podbrusko)

nasla som toto:
Ale vseobecne kazdemu radim si doplnat selen, zinok, jod, vitaminy C, E a D-3, cistit cievy(a teda aj pecen) 1 az 2 krat do tyzdna lecitinom, obcas precistit pecen protokolom dr Berksona(pozri na terme pecen aspon raz do roka 3 tyzdne) brat probiotika aspon raz za tyzden a jest kazdodenne rozne mikrovlakniny, na cistenie criev, odmorovanie pecene a podporu=vyzivu probiotik.

mohol by si dat linky na pripravky na iherbs + davkovanie?

dakujem pekne
suuzi



2

Re: angina, chripka, viroza

Dobre si si to vyhladala. A pridaj este na virozu vitamin C, v neutralnej forme, najma ester C, beries 1 gram za hodinu, cely den , dokonca aj v noci 3 gramy kazde 3 hodiny, tak sa da potlacit virus za dva dni.
Kazdemu radim si doplnovat tieto, lebo v potrave ich mame primalo:
Selen-200 az 400 mikrogramov
Zinok 30 az 50 miligramov
Jod 2-6 mg
Vitamin C, 3 gramy, najlepsia forma je ester C s bioflavonoidmi.
Vitamin E, 400IU
Vitamin D-3  2000 IU, v zime a pri depresiach az 5000 IU
Na co vselico toto je je tazko vsetko vymenovat, ale kedze je toho v potrave primalo, je rozumne si to doplnit

Naposledy upravil: RNG (2012-02-14 12:42:35)



3

Re: angina, chripka, viroza

dakujem za rychlu odpoved

mam tu vit c - ester 500mg citrus with biflanoids - akoze fakt mam zjest 2 caps kazdu hodinu - nepredavkujem sa?
ako dlho to mam takto uzivat - tie 2 dni staci?

este otazka - GCE + oregano + olive leaf extract - dokedy to mam brat? kym nebudem fit? co ja viem 3-5-7 dni je v pohode?

dakujem pekne suuzi



4

Re: angina, chripka, viroza

RNG este otazka
ja som vysurfovala, ze radis brat D3 a v odpovedi si napsial D2 - tak D3 alebo D2 vitamin?
dakujem



5

Re: angina, chripka, viroza

Vdaka za opravu okamzite som to zmenil.
D-2 je chemikalia, ktoru donedavna pouzivala farmacia na nahradu prirodneho D-3.
Ono uz samotny nazov vitamin vylucuje vlastne akekolvek neprirodzene synteticke latky, lebo vitaminy podla definicie su prirodne latky, ktore musime dostavat zvonka vo vyzive, lebo ich telo potrebuje pre zivot(vita) a nevie si ich vyrobit, tj musia dojst zvonka.
2 dni tie megadavky vitaminu C stacia hrubo na zastavenie virusov. Predavkovanie vitaminom C zacina od 150 a viac gramov denne, vlastne viaceri vyskumnici uvadzaju skodlive davky az 300 gramov denne.
Pri liecbe rakovin  infuziami vitaminu C(neutralne) sa pouzivaju bezne davky 75 az 100 gramov za den a to dlhe tyzdne.

Inac obvykle do tyzdna vcas zachytene nakazy potlacim bez problemov
Vcas znamena zachytit uz prve symptomy a zautocit na celej fronte.
Tak sa clovek vyhne horuckam, praceneschopnosti a poskodeniu tela



6

Re: angina, chripka, viroza

dakujem pekne
este sem nakpirujem doplnky, ktore idem objednat, pls ak nieco nie je dobre, oprav ma
(davam si to sem hlavne pre mna, aby som vedela aj nabuduce, co objednat:-)

extrakt z olivovych listov
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ol … /2643?at=0

oregano oil
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0

zinok
http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Pic … s/878?at=0

D3
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … 17135?at=0

vit E
http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-E-4 … /9902?at=0



7

Re: angina, chripka, viroza

vit C
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 15583?at=0

selen
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … /6899?at=0

a probiotika
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0

dakujem
suuzi



8

Re: angina, chripka, viroza

OK, zhruba to iste by som ti aj ja poradil.



9

Re: angina, chripka, viroza

rng, prosim ta pekne, mozes mi poradit?
Mam doma gse, a to je tak vsetko, co mam.
Dostala som vysoku teplotu, z nicoho nic - teda nic ma neboli, iba mam zimnicu a teplotu 39 stupnov. Ale bola som v posledne dni velmi vycerpana, lebo teraz sme sa vratili z lyzovacky a som slaby lyziar, dost som nevladala a to 4 dni...Tak asi na mna nieco skocilo :(Moja 37rocna sesternica umrela pred dvomi tyzdnami, nikto ani lekari nevedia, preco. Len dostala 40tky teploty a zimnicu, nic ju nebolelo, to bolo v piatok vecer, cez sobotu a nedelu prelezala v teplotach, hned v pondelok ju hospitalizovali, na dalsi den jej zlyhali vsetky organy,dali ju do umeleho panku, po mesiaci umrela.
Vraj zapal pluc, septicky sok a multifunkcne zlyhanie organov.Nic ine lekari nezistili.
Prosim ta, co si mam teda davat okrem GSE, kedze nic nemam doma a pochybujem, ze zajtra v lekarni niecco z vyssie uedenych pripravkov, co udavas, budu mat.
Dakujem.



10

Re: angina, chripka, viroza

RnG, mam 39,5 teplotu, mam si dat Paralen?
dakujem



11

Re: angina, chripka, viroza

Cim je viac telo napadnute, tym viac roznych posilnujucich a antimikrobialnych prostriedkov treba brat. Samo od seba to rozhodne neprejde, telu treba pomoct.
Vymenujem rozne: proti teplote okrem aspirinu je aj hromada NSAId's, potom rozne doplnky, ako quercitin, curcumin, boswelin, vitamin C vo velkych mnozstvach(az 1 gram za hodinu v neutralnej forme, najma ester C   atd.
Kedze nevies, aku infekciu resp ake infekcie v tele mas, ja osobne by som bral minimum, roztok GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov,chaparal, collostrum(2 x 10 gramov, nie malicke neucinne davky), cordyceps(2 gramy) pripadne aj ine, aby som adresoval co najviac moznych okamzite a nevyckaval, vidis, sesternici sa to nevyplatilo.



12

Re: angina, chripka, viroza

Dobrý večer Rng. Asi pred týždňom na mňa niečo liezlo. Tak ako si radil každú hodinu som si dávala 1g ester c a ostatné základné vitamíny. Nakoniec sa spustila nádcha a celková slabosť. Keďže lekár mi len pozrel do hrdla a rovno napísal ATB Duomox. Nechcela som ich začať užívať ale keďže doma mám len extrakt z olivových listov a žiaľ okrem vitamínov nič iné tak som začala k ATB  užívať 3x 2 kapsule extrakt olivových listov. Prvé 2-3 dni boli celkom ok až na silné potenie, čo som brala kladne. Ale dnes prišlo celkove zhoršenie stavu. Okrem potenia ma začala bolieť hlava, mám vnútornú horúčku, pocit na nadchu a zdurené mandle. A strašne som unavená a slabá. Spomeniem že v minulosti som mala chlamydie a aj zlatého stafylokoka (predpokladám že to niekde v tele asi stale mám). Myslíš že je to uhynova reakcia? Ak áno mám na niekolko dni vyradiť olivový extrakt? Čo mi doporučujes? Vďaka za odpoveď



13

Re: angina, chripka, viroza

Nemam ani sajnu co ti vlastne je, moze to byt viralne, bakterialne, plesnove a ine ochorenie, na kazde su potrebne ine prostriedky
Ja beriem ked na mna nieco lezie nezname aj vitamin C aj roztok GSE, aj oreganovy olej aj extrakt z olivovych liustov, pripadne aj chaparal. Predsa nebudem riskovat, ze sa mi to v tele rozmnozi, nech je to cokolvek.
Ked sa ti stav zhorsi po brani ATB, je to priznak, ze to co ti to sposobuje sa atb neda adresovat, alebo ze ti atb znicilo tvoju prirodzenu probioticku ochranu tela.
Alebo mas alergiu na Duomox(amoxicilin), ktore su zialbohu dost caste
http://www.everydayhealth.com/drugs/amo … de-effects

Aj Herxheimerova reakcia to moze byt, hoci to je len dost zriedkave pri tomto atb.
Nuz ale to uz musis dobrat, ked si to zacala, lebo tie bakterie, co to este  neznicilo ti zostavaju v tele  a su o to odolnejsie.



14

Re: angina, chripka, viroza

Dobry den,
asi v decembri som prekonala hnisavu anginu.Vybrala som 2 antibiotik,ktore mi trosku pomohli,ale odvtedy sa to somnou taha uz pol roka.Bolesti hrdla,hlavy,uzliny,bolest v prsiach,niekedy ma z toho bolia aj usi.a tak to ide stale dookola.
Momentalne mam zase hnisavu anginu s bolestami (bez horuciek) a chcem sa opytat,da sa to nejako vyliecit aj prirodnou cestou,alebo su potrebne antiobiotika.Velmi ich nechcem brat,kedze viem, ze predtym mi velmi nepomohli.dakujem



15

Re: angina, chripka, viroza

ATB potlacia rozne bakterie, ale nie vsetky. A daju zelenu tym, ktore nepotlacia, lebo znicia dobru crevnu probioticku floru, tj oslabia telo v obrane.
Ja by som na to pouzil kvapky roztioky GSE do nosa, pit roztok GSE(60 kvapiek do litra vody) a 3 x 2 kapsule toho silneho oreganoveho oleja,
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
pripadne bral aj extrakt z olivovych listov.
Nuz a samozrejme plno mikrovlaknin (20 gramov s litrom vody)
a obcas probiotika, napriklad tieto silne
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
nech sa ti v crevach mozu rozmnozit a potlacit vsetky parazitne mikroby, co sa ti po pouziti atb tam premnozili a skodia ti znizovanim imunity a probiotickej cinnosti, ktora nam je schopna vytvorit az 70% vsetkych obrannych latok, co ma telo k dispozicii pre svoju obranu. Tj dobre osadene creva probiotikami nam produkuju viac obrannych latok, nez samotne telo je schopne vytvorit.



16

Re: angina, chripka, viroza

Dobry den,dnes mi od iherb dosiel vitamin D,vitamin C,oregano olej,candida clear,inulin,beta glucan,probiotika,GSE,b complex a super enzymy.Zaujimalo by ma,ci mozem vsetko brat naraz(napr pri ranajkach),alebo je medzi jednotlivymi doplnkami dolezity casovy odstup.Dakujem



17

Re: angina, chripka, viroza

Ber akokolvek len chces, okrem probiotik, tie musis brat dost casove s odstupom od oregana a GSE. Najlepsie je ich brat na noc, zapit vodou s inulinom.
Vitamin C je dobre rozdelit na viacero davok, lebo ma v tele pomerne kratku zivotnost, kyselina askorbova 1/2 az 1 hodinu, ester C okolo 5 hodin.



18

Re: angina, chripka, viroza

ked beriem oregano olej a candida clear,tak ma z toho po podani boli zaludok.je to bezna reakcia,alebo mam znizit davky?oregano beriem 2 krat po jednej a candidu dve tablety 2 krat denne.nemoze sila oregana nejako ovplyvnit ,alebo znicit posobenie ostatnych doplnkov,ktore popri tom beriem?ldakujem

Naposledy upravil: supocka (2012-06-16 09:15:31)



19

Re: angina, chripka, viroza

Ak ta boli z oregana zaludok, tak asi neberies oregano v enterickych kapsuliach, ktore sa maju rozpustit az v crevach. Alebo mas zaludok uplne bez kyselin, co je mozno doplnit. ked chces mat normalne travenie.
Candida clear od firmy NOW sa ma brat spolu s jedlom, inac ti podrazdi zaludok.  Skus brat v mensich davkach, 4 x 1 kapsulu hned po jedle.
Oreganovy olej nereaguje z inymi doplnkami, pokial viem, ale moze znicit probiotika, ked ich zoberies naraz.



20

Re: angina, chripka, viroza

Uz druhy tyzden mam chripku alebo co.... nemam sice horucku ale mam 2 tyzdne sople a suchy kasel v noci.. a cez den skor s hlienami kere vykasliavam.... daval som si vitamin c cca 15 gramov 4-5 dni a nezabral.. ci uz ester C alebo normalny s quercetinom a pod. ... co by ste mi odporucil ? dakuem



21

Re: angina, chripka, viroza

Nuz roztok GSE, pit aj kvapkat do nosa, NAC a carvacrol(tj oreganovy olej, s davkou 3 x 200 mg carvacrolu , najlepsie v enterickych kapsuliach.



22

Re: angina, chripka, viroza

mne sa na imunitu osvedcil vitamin D vo vysokych davkach, uzivam denne medzi 3000-50 000 MJ a som spokojny-odporucam



23

Re: angina, chripka, viroza

Na Damiánovej stránke som sa dočítal, že pri zápaloch dutín je vhodné kvapkať do nosa a uší sódu bikarbónu s vlažnou vodou. Nepíše sa tam dávkovanie, takže koľko lyžičiek sódy bikarbóny by ste odporučili vy na dávkovanie do vody?

Napadlo ma, možno vyskúšať do nosa kvapkať aj cesnakovú šťavu (zriedenú s vodou)?

Naposledy upravil: graupel (2013-03-17 12:24:37)



24

Re: angina, chripka, viroza

Nuz transdermalne podavanie sody bikarbony neovladam. Totiz na alkalizaciu celeho tela treba kvanta bikarbony a osobne odporucam skr draselnu bikarbonu, KHCO3 ,co dostanete na slovensku ako odkyslovac vin pod menom Kalinat. Neviem, co sa da dosiahnut miestnou alkalizaciou dutin. Ja skor odporucam silne antimikrobialne latky do dutin, ako koloidnu striebornu vodu, roztok citricidalu, roztok sangre de grado a podobne. To viem ze posobi.

Z cesnakom mam velmi zle skusenosti z mladosti, ked som si spalil nosnu sliznicu v snahe potlacit virusy v nose.  Za 30 rokov sa to poriadne nevyhojilo a nos mi casto krvaca.



25

Re: angina, chripka, viroza

Mám silnú nádchu. Keďže GSE už nemám, ani koloidnú striebornú vodu, kvapkám si Nasivin (chémiu), ktorý sliznicu v nose dosť páli. Na upokojenie postačí kokosový olej, alebo poznáte aj niečo lepšie?

Hrozia mi popáleniny, keď si do nosa strčím strúčik cesnaku?

Alebo citrónovú šťavu s vodou?



26

Re: angina, chripka, viroza

Koloidna strieborna voda je lacnejsia, ako nasivin a daleko ucinnejsia na rozne mikroby.
Kokosovy olej je trosticku protiplesnovy a tak moze malicko v nose pomoct.
Cesnak ti spali sliznicu, ako mne a ver mi, je to neprijemne.
Citronova stava  nie je dostatocne antimikrobialna na pouzivanie. To nie je dobry vyber.



27

Re: angina, chripka, viroza

Ja predsa len radšej ostanem pri studených sprchách, vitamíne C a D.

http://aktualne.atlas.sk/sumrak-chripky … ampaign=hp



28

Re: angina, chripka, viroza

...a este mi prosim poradte ci toto http://www.liekinfo.sk/liek-trifed-expe … 4-pil.aspx je vhodne pre 1rocne dieta. ma vraj herpanginu, pluzgiere v hrdielku a hlieny v nose. trva to asi mesiac. Neviem ako casto a kolko kvapiek mu mozem davat z koloidneho striebra a co by som mu este mohla davat, aby sa toho zbavil. Oreganovy olej mu neviem ako davat, kedze je v tych enterickych kapsuliach, co sa nemoze otvarat. Pravy citricidal zial nemam. Davam c ester v prasku. Co by ste mi poradili?



29

Re: angina, chripka, viroza

a este som zabudla, ze aj pokasliava.
dakujem



30

Re: angina, chripka, viroza

NAC a serrapeptaza je na odmaskovanie roznych nakaz, colostrum mu pomoze na zvysenie imunity, tak isto betaglukany a pluzgiere mozu byt nasledok aj virusov, aj mykoz, takze len mu striekaj do hrdielka co najcastejsie koloidne striebro. A snaz sa zohnat pravy citricidal, profesional.  Pokasliavanie moze byt z nakazy v prinosnych dutinach, pozri na temu infekcie
Samozrejme dietatu treba davat mikrovlakniny do jedla, a tiez kvalitne probiotika, aby si vybudovalo vlastny zdroj protilatok v crevach.
Na virusy viac najdes v teme herpes. Pluzgiere mozu byt  aj nasledok herpesu...



31

Re: angina, chripka, viroza

mozem pouzit caj zo zazvoru ked uzivam oreganovy olej?



32

Re: angina, chripka, viroza

Samozrejme ze mozes. Zazvor zlepsuje cirkulaciu a je protizapalovy.



33

Re: angina, chripka, viroza

Dakujem RNG za odpovede. GSE sa snazim zohnat z biochem research a malo by prist v oktobri. A co ten betulin? Ma podobne ucinky ako GSE, kedze s GSE su problemy? A ta kora z brezy sa moze zbierat v hocijakom rocnom obdobi?



34

Re: angina, chripka, viroza

Betulin je najma antiviralny, citricidal je najma antibakterialny a protiplesnovy, na virusy ucinkuje len velmi malicko a aj to na niektore.
Brezova vrcna kora obsahuje biely prasok, to je cisty betulin. Problem je, ze nie je vodorozpustny, len alkoholorozpustny.



35

Re: angina, chripka, viroza

A este poprosim, ako davkovat serrapeptazu 1rocnemu dietatu, ktore nevie hltat tobolky, Chcela by som objednat z iherbu a neviem ktore.



36

Re: angina, chripka, viroza

nasla so totohttp://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Serrapeptase-90-Veggie-Caps/4467,ale je to v tobolkach tusim
dakujem



37

Re: angina, chripka, viroza

Serrapeptaza nie je vhodna pre male dieta, lebo musi sa hltat cela tobolka, ktora je entericky chranena proti kyselinam a ked ju roztvoris a zamiesas do jedla, zaludocne kyseliny ju do znacnej miery znicia.
Preto pre male deti odporucam na odmaskovanie najma roztok NAC("citronova voda") pripadne kvapky Samento, ktore ma dost neutralnu chut.



38

Re: angina, chripka, viroza

Na serrapeptazu pre 1rocne dieta som sa pytala, preto, lebo ste mi to doporucili. NAC som davala aj koloidne striebro aj do nosa aj do hrdielka, ale bez praveho citricidalu to asi nefunguje. Som zvedava, ked to pride, ci je to taky zazrak yikes). Ale velmi Vam dakujem za odpovede a rady, ktore ste mi poskytli.



39

Re: angina, chripka, viroza

Ziadny zazrak, len velmi ucinny doplnok.
Pozri na tabulky ucinnosti, kde ppm je to iste, ako koncentracia v miligramoch na liter.
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal



40

Re: angina, chripka, viroza

moze mat negativny vplyv na zdravie pravidelne pitie citronovej stavy? poslednu dobu sa mi akosi ziada pit vodu s cerstvo vytlacenou stavou z citrona.
dlhodobo ju pit asi nie je vhodne, vsak?



41

Re: angina, chripka, viroza

Strava ma byt pestra, nie jednotvarna. preto nic neodporucam v prehnanych kvantitach. Ale trochu citronu vytlaceneho do vody nemoze uskodit ani dlhodobo.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-08 00:41:32)



42

Re: angina, chripka, viroza

Co robit v pripade, ak som dostala nejaky virus, zrejme od deti, kedze s nimi pracujem. V sobotu som z nicoho nic dostala horucku 38,5, strasne ma boli hlava uz treti den. Horucka sice klesla na druhy den na 37, ale problem je, ze ked som si chcela davat vsetky doplnky, ktore odporucate a ktore doma prave mam - Ester C, serrapeptaza, selen, boswelin, citricidal a striebro, tak to vsetko vyvratim. Uz dva dni som nic nejedla. Po kazdom jedle, co do seba dostanem ma napne a vraciam. Trosku citricidalu som do seba dostala spolu s vodou, ale inak nic. Co mam robit? Inak mi nic nie je. Nemam ani hnacku, ale nadchu, ani bolest hrdla, kasel, proste nic, iba ta zvysena teplota a nechut do jedla.



43

Re: angina, chripka, viroza

a samozrejme som zabudla aj na probiotika. Nedavala som si ziadne lieky ani na teplotu ani na bolest hlavy. Snazim sa to vydrzat. Uz v piatok hned pri prvych priznakoch neobvyklej unavy a malatnosti som si nasadila citricidal aj koloidne striebro, jednoducho vsetky doplnky, ktore mam doma, ale nezabralo. Horucka prisla aj tak.

Naposledy upravil: Enriketa (2014-08-18 10:52:02)



44

Re: angina, chripka, viroza

Ako proti virusom pozri na teme
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Odporucam drzat doma napr aj chaparal, aj collostrum, pripadne aj monolaurin.
Davky esteru C ucinne na viralny utok su 1 gram kazdu hodinu. Tak potlacis virus za 2-3 dni a bez horuciek.



45

Re: angina, chripka, viroza

Zdravim. V auguste tohto roku som dostala anginu hnisavu dostala som antibiotika a preslo to...potom o tyzden dva zase bolest v krku zase antibiotika a tak sa to opakuje doteraz. Mam 31 r anginu som mala naposledy ako male dieta. Odvtedy nic len bezbe choroby. Mandle mam stale chronicke s bielymi capmi. Ale odkedy si ich nedavam von tak si myslim ze zacali tie anginy odvtedy. Dobrala som 4 antibiotika od augudta doteraz najprv aslo 220 posledne 500. Chcu mi vybrat mandle no ja nechcem. Popri tom mi piska a huci v usiach. Ale vraj je vsetko ok na audiometriji. Mam aj bolest na pravej strane krku taku tupu niekedy ako keby mi opuchala ta strana alebo taky tlak citim aj bolest v uchu a za uchom co je ta uzlina tak si ju tam citim a uz som z toho zufala. Beru mi krv stery ale nikto sa nepozastavi nad tym ze mi huci v usiach ze ma boli prava strana krku uzlina ci ucho ci uz ani sama neviem ze co .. neviem ci od toho ma uz nebolia aj svalove upony vzadu na krku z toho ma potom neskutocne boli hlava celo spanky a mam tlak v ociach. Uz sama neviem co s cim suvisi co od coho boli. Tak mi poradte prosim vas.. objednala som si z i herbu oregano oil 90 kapsuly potom ultra cordyceps 60 kapsuly potom grapefruit seed extrakc nasal spray a gse grapefruit seed extract liquid concetrate..neviem ako a kolko toho brat a ci vobec.  Tie mandle si nasviecujem aj biolampou a ten krk nahrievam infra lampou. Dakujem



46

Re: angina, chripka, viroza

Zialbohu na nakazy horneho dychacieho trqaktu pouzivat atb casto nepracuje a dokonca moze podporit rozne kvasne a hnilobne mikroby, tiez virusy a mykoplazmy na ktore atb neucinkuju.

GSE dnes casto neobsahuje ziadne quaternialne zluceniny, ktore su radove efektivnejsie , ako polyfenoly. Preto odporucam len citricidal profesional, ktory jasne hovori, ze obsahuje quaternialne zluceniny, tj nie je to len vytazok zgrapefruitovych semien, ale je chemicky zmeneny, tak aby sa polyfenoly zmenili na zmes quaternialnych velmi ucinnych antimikrobialnych latok. V sucasnosti tento pravy citricidal, profesional maju aj z domacich dovozovych zdrojov, pozri firmu Hoogle
Protiplesnovy a odhlienujuci oreganovy olej odporucam pouzivat 3 x 200 mg carvacrolu, vo je 3 x 2 kapsuly vyrobku z firmy NOW. V hleinoch si vzdy rozne nakazy, na ktore su atb neucinne, dokonca naopak ich podporuju.
NAC odporucam pouzivat  v davke 2 x 600 az 1200 mg.

PF2015 a najma hodne zdravia

Naposledy upravil: RNG (2014-12-31 23:30:17)



47

Re: angina, chripka, viroza

Je mozne, ze na mna vsetky rozne doplnky proste nefunguju? Od piatku lezim s hroznou chripkou, resp. s este hroznejsou nadchou so zablokovanymi dutinami doma a uz od prvych priznakov som sa nadzgavala ester c, chapparalom, citricidalom-pitie aj do nosa do dutin, monolaurinom(3-5xdenne po 3g), betaglukanmi, NAC, oreganom(NOW), striebrom, este aj Stress B complex a samozrejme na vecer silne probiotika so psyliom alebo jablkom. A aj tak som dostala 38teploty, stav sa zhorsoval a prebieha to vlastne rovnako ako ked som mala pred casom chripku, nebrala som nic, lebo som doma nic uz nemala z doplnkov a proste som to musela len vylezat. Dufala som, ze s doplnkami cas choroby skratim, ale asi u mna to neplati...este ani raz sa mi to nepodarilo.



48

Re: angina, chripka, viroza

Nuz to nechapem, o takom pripade som este nepocul. Nadcha moze bytr z roznycy dovodov, nielen z virusov alebo inych mikrobov, ale horucky znamenaju, ze je telo seriozne napadnute mikrobami. A kedze pouzivas hromadu roznycy antimikrobialnych, malo by nieco z toho zabrat.
Roztok citricidaluvo vode odblokuje dutiny za par minut, teda ked si ho kvapkas v leze s hlavou skolonenou vo najciac dozadu, aby sa ti dostal aj do celnycy dutin, co poznas tym, ze ta znacne na chvilu zaboli v cele(osmoticky tlak)



49

Re: angina, chripka, viroza

Mne sa ten roztok do dutin, ked sa uz upchali, co bolo vlastne hned s prichodom nadchy, nedali odblokovat ani s citricidalom, ani so striebrom, ani so slanou vodou-efekt bol vsak najlepsi, ani s chemickymi sprejmi. Vzdy to bolo len na chvilu. Zbytocne som veru zaklanala hlavu dole z postele. Ale po 7 dnoch intenzivneho lezania sa to naozaj zlepsilo.
Co je vsak absolutny gol a asi tomu ani neuverite, po tyzdni oddychu, pokoja, napchavania sa vsetkym, co som vypisala, sa mi zrazu vyhodil pasovy opar. Skoro ma vystrelo. Je toto mozne, ked beriem monolaurin intenzivne a chapparal som si davala tiez pocas choroby?



50

Re: angina, chripka, viroza

Sprava pre RNG
Osoba zenskeho pohlavia /33r/ stratila cca pred tyzdnom hlas.Ked chce nieco povedat, tak vydava len akysi chrapot.Co s tym?
Vopred dakujem za Vas nazor.