1

Téma: Svrbenie tela

Dobrý deň posledný týždeň vždy keď sa večer vrátim z práce ma svrbí cele telo hlavne stehna lytka lakeť ramená v noci sa prebudím na svrbenie stehien a lytok rano zistím že mám červené fľaky od škriabania mohli by ste mi poradiť ake pripravky alebo formu liečby by ste odporučili vopred vďaka za Váš čas s pozdravom Dano



2

Re: Svrbenie tela

Nuz ja mam tern isty problem, ked pouzivam mydla na telo, koza mi popraska, dostanu sa do nej plesne a mozem sa rozskrabat do krvi. Preto nepouzivam mydla a ked ich pouzijem , tak len ako slabe sampony s pridanym olejom na zmiernenie odmastovania. Natieraj sa na mokre telo kokosovym olejom po sprche, daj si na seba kupacak a nechaj to vsiaknut dobre do koze.
Pripadne daj do kokosaku aj niekolko kvapiek GSE(na lyzicu 3 kvapky) aspon na cas, kym vybijes tie rozne mikropliesne na kozi
Pozor na mnohe pracie prostriedky a najma zmakcovadla. Tie mozu tak isto vyvolat problemy



3

Re: Svrbenie tela

Moje symptómy skor nasvedčujú že mám premnoženú kandidu robil som si test a je pozitivny. Mal by som podstupit detoxikaciu tela , vypustit niektoré jedlá alebo uživať ? Chcem to vraťit do normálu. Čo by ste mi poradili aká forma ličby pripadne uživanie vitamínov zaberá v tomto prípade. Ďakujem za odpoveď



4

Re: Svrbenie tela

Nuz obmedz cukry, mliecne vyrobky, zvys spotrebu mikrovlaknin  na aspon 20 gramov denne(+ liter vody, aby ta nezapieklo)na podporenie probiotik a snad sa ti to po case napravi.
Zelene vseobecne su dobre na kozu, napr stavy mladych trav alebo rozne morske riasy. Ale hlavne neodmastuj si kozu mydlami.



5

Re: Svrbenie tela

Zdravím začínam s diétou  objednal som si Gse,Probitika, oreganovy olej vo forme toboliek. Potrebujem ešte vedieť link na enzým na lepok ale najlepšie univerzálny. Ako nahradiť cukor Vyrieši to Stevia?? Možem mať na ranajky pomaranč alebo jablko s čistymi ovsennými vločkami. Ak môžem soliť tak akym druhom soli, ako nahradím soľ.. Aky presný druh orechov môžem? Aky druh olejnatých semien môžem(slnečnicové, ľanové)? Kupil som si celozrnný žitný chlieb s ľanovými popripade slnečnicovými semenami nie som istý či je vhodný . Celozrnná muka ako ju upravit aby bola vhodná ako chlieb napr k masu. Dakujem za odppoved



6

Re: Svrbenie tela

Dano, prisna protikandidova dieta je bezsacharidiva, Tj ziadny cukor, muka, chlieb, serialy ovsenne vlocky a podobne.
Dokonca ani pomaranc, hoci trosku  nesladkych ovoci, najma bobulove ako cucoriedky a cernice predsa len odporucam kvoli antioxidantom
http://rng.nazory.eu/candida
Akekolvek orechy a olejnte semena su vhodne, nie obilniny a skrobovite zrna.
Tak isto je vhodna  zelenina, vajcia,naslo, panenske oleje,  maso, ryby, hriby.

Sol pouzivaj aku len chces, ja osobne odporucam zmes KCl a nerafinovanej morskej soli, ale to s protikandidovou dietou nema nic spolocne.
Ak mas problem s lepkom a potrebujes si precistit telo zaroven, pouzi napr tento silny enzym
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … s/12?at=0.
Ja pouzivam tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0

Ak mas problemy s lepkom/gluten , najlepsie je sa mu vyhybat, lebo aj najlepsie enzymi na lepok su este stale nedokonale. Daj si to potrvrdit alergologom
Ak sa ti to potvrdi sustred sa na rozne bezlepkove, ako pohanka, proso/ pseno, kukurica, ryza, quinoa, chia, sorghum, teff,  a podobne, dokonca mnoho znasaju aj ovos, hoci ma latku ciastocne podobnu glutenu/lepku



7

Re: Svrbenie tela

Dobry den,

ja by som chcela poprosit o radu ohladne svrbenia pokozky po rozsiahlom herpese. Herpes zasiahol aj vlasovu cast a tiahol sa az pod oko. Opuch zmizol, aplikujeme Vami doporucene vyzivove doplnky + biorezonancia, ale pokozka stale velmi svrbi. Nie su pritomne pluzgieriky, koza nepraska, len neviem cim by bolo osetrit to svrbenie zvonka. Fenistil asi nie najvhodnejsi...



8

Re: Svrbenie tela

Svrbenie moze bytr priznak hojenia(na to je aloe vera, cukor z kokosakom alebo aspion samotny kokosak) ale obavam sa, ze ked niekto ma silny prejav viralny, tak si potrebuje posilnit znacne viralnu imunitu v prvom rade. Svrbenie moze byt aj z popraskanej koze, kde sa usadili druhotne infekcie, najma mykozy.Na to by mohol pomoct roztok GSE alebo pridat do kremu/kokosaku trochu oreganoveho oleja.



9

Re: Svrbenie tela

Rng, chcem Ta poprosit o radu, vnucke, ktora ma 6 tyzdnov sa na oboci vytvorila seborea, nadmernna cinnost mazovych zliaza vyzera to ako exzem, ci jej to mozeme potierat kokosovym olejom do ktorho by sme pridali kvapku GSE.
Dakujem pekne



10

Re: Svrbenie tela

Samozrejme ze mozes.



11

Re: Svrbenie tela

Rng co je dobre na vysusenu popraskanu kozu na rukach zo zimy ?



12

Re: Svrbenie tela

Kokosovy olej, definitivne. Nanasat na mokre ruky, podla moznosti