1

Téma: Krv z konecnika

Ahoj RNG, nedavno som narazil na toto forum a precital som uz znacnu cast a musim zlozit poklonu za vedomosti, ale hlavne ochotu obetovat vlastny cas. Mam problem, ze pri tvrdsej stolici sa mi poskodi okolie konecnika a vysledkom je krvacanie. Bol som s tym pri doktorke na vysetreni, ziadne hemoroidy nenasla a ani ine zjavne poskodenie. Predpisala mi detralex (ktory som tu uz videl spemenuty) a ten problem bol docasne vyrieseny. Chcel by som, ale poprosit o radu ako to riesit. Zistil som napriklad, ze problem mizne ked dlhsi cas nenosim nohavice ktore su tesnejsie. Napriklad pri noseni teplakov cez vianocnu dovolenku som s tymto problem ziaden nemal. Nakolko, ale v mojej praci volne nohavice nosit nemozem, potreboval by som poradit co na zriedenie stolice a posilnenie zil v konecniku. Viem, ze pomaha magnezium, ale tam to vacsinou skoncilo az silnymi hnackami. Samozrejme, ze teraz po stolici robim hygienu a to dokladne vyplachnutie a kremovanie kremom s extraktom pagastana, dubovej kory a kostihoja co mi trocha pomaha. Vopred dakujem.



2

Re: Krv z konecnika

Vlakniny v potrave masiruju a cistia tu oblast, tiez podporuju probiotika, pre ktore su vlastne zaroven aj vyziva.
Na podporu pruznosti ciev treba brat vitamin C, E, a hromadu roznych antioxidantov, vcitane napr bioflavonoidov, (citrusove a ine) najma rutin a este ucinnejsi hesperidin.Na krcove zily(co vlastne tie okolo konecnika su, teda nielen na nohach, ale aj v tej oblasti sa nachadzaju)specialne pomaha vytazok z pagastana konskeho, antioxidant escin.
Creva musia zvladnut akukolvek stolicu a cievy nemaju co hrubnut a praskat.
Mikrovlakniny zlepsuju posuv v crevach, cim je stolica pravidelnejsia a nie natolko tvrda, najma ked pijes dostatok vody s nimi.
A nezabudaj si cistit cievy lecitinom, aspon raz do tyzdna ,, lebo usadeniny na cievach ich zuzuju a hrube steny su krehke, lebo sa na ne nasadaju stvrdnute tuky, oxidovane cholesteroly a tiez mineraly, najma zo zapalov.
Uvedom si, ze cievne problemy nie su len v crevach, na nohach ale aj inde v tele, kde mozu vyvolat zlyhanie organov. Polovica ludi zomiera na to(infarkty, porazky, zlyhanie ladvin ci pecene  atd.)
Hlavne starsich, kde sa tie tukove a tukovobielkovinne vrstvy pocas zivota nazbierali do hrubych nanosov, ktore nicia cirkulaciu a nedovolia vystelkom ciev sa normalne regenerovat vyzivou z krvi, ktora tam nemoze cez tukove vrstvy preniknut.

Naposledy upravil: RNG (2012-01-03 10:55:09)



3

Re: Krv z konecnika

Dakujem za odpoved, zacal som pit teraz na lacny zaludok digest platinum a pohar mladeho jacmena do ktoreho davam este kelp. Tu mikrovlakninu si urcite zadovazim ak sa nemylim jednou z nich je psylium. C beriem v praskovej forme kyseliny askorbovej viac krat denne nakolko viem ako rychlo sa vylucuje. Urcite skusim ten lecitin to som uz par ludom odporucil pri problemoch obehovej sustavy, ale zatial som sam neskusal.  Uz by ma len zaujimalo v akej forme sa da ten vytazok z dubovej kory zohnat a ako uzivat. Ja som mal len samotnu koru a popravde som trocha lenivy si robit vyplachy alebo sedacie kupele v nej.



4

Re: Krv z konecnika

Dubova kora je astringent, tj trpcina, co pomaha zrazat krv a je protizapalova. Osobne ju zaradujem do veci z minulosti, do bylinkarstva. Podobne, ale ovela silnejsie pracuje triphala, vytazok z troch indickych trpkych ovoci, ktory sa moze brat ustne.Uconna davka je 2 gramy, (40% trpkeho principu)
Na crevnu sustavu a vseobecne na telesne bunkove steny je dobre brat hojiove aloe vera. Dlhsie brane hoji rozne problemy v tele, naviac posilni bunkove steny proti prieniku mikrobov, com zvysuje imu itu. Ale je to dlhy proces, kumulativny, prebudovanie bunkovych stien v celom tele vyzaduje dlhe mesiace.
Ale stoji to za to.Ja si to robim uz niekolko mesiacov a poznam to na tom, ze sa ma nakazy ani zdaleka tak nechytaju, ako kedysi. Este pred par rokmi, som nedobrovolne "zdielal" vsetky ochorenia hornych dychacich ciest s clenmi rodiny.



5

Re: Krv z konecnika

Dakujem velmi pekne, tak si objednam asi toto
http://www.iherb.com/Planetary-Herbals- … 39350?at=0
nakolko sa mi zda ta cena ovela vyhodnejsia a na dlhsie obdobie ako kapsule.
Zatial budem brat C, lecitin, psylium a triphalu a uvidim co to urobi, uz ma to trapi velmi dlho a nic mi nepomohlo dlhodobejsie.



6

Re: Krv z konecnika

Ten prasok je susene ovocie, tie kapsule su vytazok z neho. Takze sa to neda celkom porovnavat. Ja osobne radim presne definovane vytazky pred neurcitymi ovocnymi praskami.
Menovite pouzivam tento
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Triph … /4546?at=0



7

Re: Krv z konecnika

V poriadku rad si necham poradit a objednam si vami odporucany produkt. Este som si vsimol, ze su tam tieto pripravky co maju v mene triphala laxativum. Je to nieco ine alebo celkovo triphala posobi ako laxativum?



8

Re: Krv z konecnika

Triphala nie je naozaj laxativum, ale zmakcuje stolicu.
To je dolezite najma pri rozdrazdenom konecniku a zlatej zile=krcove zily v tej oblasti. Privelmi tvrda stolica tu citlivu oblast dorana.

Naposledy upravil: RNG (2012-01-04 19:50:58)