1

Téma: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

RNG, rad by som si predobjednal nejake periodika z USA ci UK, z ktorych aj ty čerpas vedomosti. Po tvojich skusenostiach, mohol by si mi odporucit jedno, dva tituly, ktore su najužitočnejsie pre laika ne-lekara aj pre moje dalsie poznanie doplnkov vyzivy a ich liecebnych ucinkov?
Dakujem.



2

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Pozri napr na doktora Johnatana Whittakera a Health Science Institute, pripadne aj na doktora David Williamsa. Daju sa predplatit periodika, neviem ale ako je to zo zahranicnymi dorucovaniami.



3

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Prave som sa na ich stranke dozvedel o BenVia Gold. Poznas to? Da sa to niekde kupit a je to naozaj taky super food?



4

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

BenViaGold je vlastne salba=chia=salvia hispanica, obilnina,drobne zrnka, ktore pestovali Inkovia. Samozrejme to poznam, obcas si to davam do mixu spolu s ovsennymi vlockami a to najma pre to, ze je to silny zdroj mikrovlaknin, ako zrnina obsahuje ovela viac mineralov a bielkovin ako ine, nepatrne skrobu takze ma velmi nizky glycemicky index, co je pre mna ako cukrovkara velmi dolezite.
Ale zas nie je to ziadny zazrak, len niekolkokrat zdravsia zrnina za besne ceny.
Pozri napr na  http://www.iherb.com/Nutiva-Organic-Chi … 23976?at=0
Ja to kupujem vo vacsich baleniach , lacnejsie . Predtym som to kupoval zo Swansonvitamins, kde maju napr tento kvalitny vyrobok
http://www.swansonvitamins.com/SW1206/ItemDetail
alebo
http://www.swansonvitamins.com/NWF160/ItemDetail.
Zena vari aj druhu zrninu Inkov, Quinou, tiez bezlepkovu a hodnotnejsiu, nez nase zrniny. Ale ta ma uz vyssi glycemicky index.

Naposledy upravil: RNG (2011-11-20 00:29:29)



5

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Ja som si tiez objednala chia seeds...ale neviem ci sa to moze jest len tak,alebo ci sa to ma rozdrvit aby sa lepsie vstrebali vsetky latky?Vsimla som si ze v tekutine to akoby napuci...treba to este mixovat?Dakujem...



6

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Ja to davam spolu s ovsennymi vlockami, zalejem to kyslym mliekom a necham v ladnicke napucat aspon 4 hodiny(najlepsie zmiesam to vecer a jem na ranajky).
Parkrat som to rozdrvil v mixeri, vlastne mlynceku na kavu typu mixera, a vyrobil z toho akesi palacinky (zmiesane s vajcom). Zialbohu pri peceni sa to nejak zmenilo a dostalo to ciastocne akoby rybaciu prichut, takze to nebolo tak chutne, ako som si predstavil.Chcel som totiz vyrobit akusi nahradu chleba pre cukrovkarov.
Parkrat som to pridal aj do polievky ku konci varenia, tam to bolo OK.



7

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Vraj je to to iste ako CHIA seeds? Cital som, ze pre vyuzitie zivin je lepsie to pomliet na makovom mlynčeku.



8

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Mozno ze mlete sa lepsie a rychlejsie vstrebavaju. Ale mne sa nejedna o rych;le vstrebanie, prave naopak, cim nizssi glycemickyn index, tym lepsie.
Ale zrejme sa stravia aj tak celkom dobre, ked ich napucim alebo uvarim



9

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Ahoj,

tie periodika co si predplacas od alternativnych lekarov, ktorym doverujes, tie ti prichadzaju v elektronickej podobe (napr. v PDF-ku), alebo ti to dorucuju klasicky postou v tlacenej forme, napriklad ako nejaky casopis?



10

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Ja som starodavny clovek a spolieham sa skor na tlacene informacie, aj ked to dnes uz viac stoji.
Samozrejme si to mozem pozriet aj v elektronickej forme, lebo v tlacenej forme su pravidelne uvedene hesla na elektronicky vstup pripadne vyhladavanie v archive.



11

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

A v akych intervaloch Ti prichadazaju tie periodika, kazdy mesiac alebo kazde 3 mesiace? Alebo?



12

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Niektore su dvojtyzdenniky, niektore mesacniky.Ti isti lekari a kolektivy vydavaju aj brozurky a obcas niektori ponukaju aj knizky.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-27 01:00:18)



13

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Myslis, ze tie periodika dorucuju aj na Slovensko, ake mas ty skusenosti?



14

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

S tym ziadnu skusenost nemozem mat, kedze zijem v USA a co sa robi na Slovensku sa dozvedam len od citatelov tohoto fora, obcas nieco cez internet a zo sprav priatelov, s ktorymi korespondujem. Na Slovensku som bol posledne pred vyse 6 rokmi aj to len par dni.



15

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Prepac, asi som zle sformuloval otazku. Ja som myslel, ked si este zil na Slovensku, ci ti vtedy dorucovali periodika, alebo vtedy si si este nepredplacal periodika?

Naposledy upravil: Pietro (2014-04-27 14:02:29)



16

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

To je uz velmi davno, uz vyse 45 rokov byvam v USA



17

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Fuha, tak to je naozaj uz davno, to som nevedel, ze uz tak dlho zijes v USA.

Inak, chcel by som sa opytat, co Ta vlastne presvedcilo, resp. podla coho si sa rozhodoval, ze to budu ti spravni doktori od ktorych si predplacas tie periodika?



18

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Prve, co mi padlo do oka bolo tvrdenie, ze vsetky potravinove doplnky, ktore sa dostanu na volny trh su schvalene ako neskodne.
Druhy bod bol, ked som zistil, ze lekari predpisuju svojim pacientom na znizenie pravdepodobnosti porazky aspirin a sami brali vitamin E z toho isteho dovodu.
Uz davno mi ale bolo podozrive, ako nedovercivo sa lekari v pripade svojichj vlastnych chorob pozeraju na svojich kolegov, ktori ich osetruju. To mi uz davno malo naznacit, ze sa tu deje nieco nekale.
Samozrejme po par mesiacoch odoberania prvych periopdik sa mi otvorili velmi oci a objednal som ich plno novych, dnes odoberam 8 roznych
No ktori su spravni je tazko povedat, aj to su len ludia a ich vedomosti sa casom tiez menia.
Ale su urcite mena, ktore mi priniesli hromady uzitocnych informacii, takze mam dovod im doverovat. Najma ked viaceri z nich nezavisle donesu tu istu informaciu, to ma uisti, ze je to asi pravda. Totiz tito lekari tiez pracuju za peniaze, ako vsetci ludia dnes,  a preto si znacne konkuruju.

Naposledy upravil: RNG (2014-05-08 22:44:34)



19

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

A vseobecne vies tolko o vyzivovych doplnkoch hlavne z tych periodik, alebo si sa tolko naucil z nejakych dobrych knih?



20

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Z periodik najviac, a potom viaceri lekari vydavaju aj zhrnutie tychto veci v knihach, ale to nie su uz najnovsie vedomosti, ale suhrnne z minulosti



21

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Ta stranka Health Sciences Institute, tam este stale plati to, ze sa odtial daju odoberat periodika zadarmo?



22

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Internetove stranky su zadarmo, ale tlacene periodika si treba objednat. Na internete je toho pomerne malo, tlacene periodika maju ovela viac informacii.



23

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

A ti alternativni lekari od ktorych si objednavas periodika, podla coho si ich vlastne vybral, ved urcite na svete ich je velmi vela, takze asi ten vyber bol dost tazky, nie?



24

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Nuz tych velmi znamyc s klinikami a dlhorocnou praxou nie je az tak vela. A vyberal som si na slepo, niektorycy dodnes beriem inyc som vyradil, lebo nehovorili nic noveho ani revolucneho, len sas snazili z toho urobit sukromne bussiness. Ja nie som proti tomu, aby na tom sluzne zarobili,. ved len na neustale utoky farmacie a lekarskeho monopolu musia minat az miliony rocne na advolatov, ale nemam rad takyc to nic nove neurobioa a len od druhych beru vedomosti a publikuju ich pod svojom menom, ako keby mali na tom nejak osobnu zasluhu.



25

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

A ti tvoji alternativni lekari su vlastne svetovo znami a uznavani?



26

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

V USA ich uz dnes miliony ludi ponaju, ved si objednavaju ich periodika, ale ani zdaleka nie su kazdemu znami
Uznavanie je relativna zalezitost. Samozrejme medicky monopol ich nielenze neuznava, ale proti nim aj urputne bojuje.
Ale vysledky ich liecenia v ich klinikach su ovela lepsie, nez v beznych nemocniciach, preto sa ich rad drzim uz vyse 20 rokov. Inac by som tu uz mozna ani nebol, kdeze som zacal ich rady citat a praktizovat doslova zo zufalstva nad mojim zalostnym zdravotnym stavom, co bol vysledok riadenia sa monopolnou medicinou, co sa tyka stravy a liekov
a samozrejme coraz vacsieho naporu roznych mikrobov, dnes aj geneticky vyrobenych v stovkach laboratorii, ktore sa samozrejme nepriznaju ze ich vypustili, alebo ze im "nahodne" unikli.
Nuz aj  rozvoz potravin z celeho sveta a velke cestovanie ludi to siri viac,  a aj  starnem a teda  moj organizmus je samozrejme chulostivejsi.
V kazdom pripade, odkedy sa branim podla ich rad, som na tom ovela lepsie



27

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Tento zoznam alternativnych lekarov, co je na tomto fore: http://rng.jecool.net/viewforum.php?id=94

Od tychto lekarov si objednavas tie periodika, alebo uz nie je tento zoznam aktualny?



28

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Je to stale aktualny zoznam, obcas ale si objednam aj od inych knizky alebo brozurky, ale najspolahlivejsi su leakari co sa tymto zaoberaju uz desatrocia



29

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Ahoj, chcem sa opytat, tvoji lekari od ktorych odoberas periodika, venuju sa aj strave? Napriklad ako sa zdravo stravovat, co jest co nejest, co je zdrave, alebo nejake zdrave recepty, proste celkovo o strave a zdravej vyzive.



30

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Samozrejme sa venuju aj strave, ale len obvykle okrajovo, lebo liecenie samotnou stravou je dost slabo ucinne, je to viacmenej len prevencia.
Ucinne lieciva  su silne koncentraty potravinovych doplnkovv znacnych davkach. Tolko, kolko z protravin nemozes dostat normalne.



31

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Takze aj doktor Julian Whitaker sa tiez venuje aj strave resp. zdravej vyzive?



32

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Nuz pochopitelne, ved ma kliniku v Texase,kde pracuje vyse 85 lekarov a prejde cez nu rocne tisice pacientov, a mnohi sa tam zdrzia aj dlhsi cas.



33

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Tak to je super smile pretoze od doktora Juliana Whitakera by som chcel odoberat periodika smile



34

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

OK!  Neviem ci to posiela aj mimo USA, ale iste sa to da zariadit nejak.



35

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

No dufam, ze sa to bude dat poslat aj na Slovensko. Ale ked nie v tlacenej forme, tak snad mozno teoreticky v elektronickej forme by to mohli poslat.

Vies, RNG ja sa chcem najprv dostat z mojho psychickeho problemu (OCD) a ked sa vyliecim, dufam ze hej, tak potom by som sa chcel zdokonalit v anglictine a samozrejme odoberat periodika. Lebo s touto psychickou poruchou to ide tazsie takto studovat, vies horsie sa na to clovek sustredi. A ked sa mi podari vyliect, tak predsa s cistou myslou a hlavou, to urcite pojde lepsie a lahsie smile

Preto studujem aspon toto forum, kde kazdodenne prispievas skvelymi a velmi cennymi informaciami ku ktorym sa clovek nemoze len tak dostat. Pre mna je to velmi zaujimave a preto si Ta velmi cenim, ze takto zdielas svoje poznatky aj s inymi ludmi. Za toto Ti patri OBROVSKA VDAKA.



36

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

OK



37

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

Ahoj, nasiel som dve knihy od doktora Whitakera.
http://www.whitakerwellness.com/julian- … formation/
http://www.whitakerwellness.com/julian- … -remedies/

To su vlastne zhrnute poznatky z jeho periodik?



38

Re: Literatúra a periodiká alternatívnej medicíny

OK. Prispievam najma pre to, ze medicky monopol tieto informacie systematicky potlaca a ja som toho nazoru, ze ludioa maju pravo byt informovani slobodne , aby si mohli vybrat, co sa im osobne hodi.
Najma v sucasnej situacii, kde smrt v dosledku farmaceutickych liekov sa prebudovala na tretiu najcastejsiu pricinu smrti, hned sa cievnymi chorobani a rakovinami.
A oproti liekom potravinove doplnky su vsetky schvalane lekarskymi komisiami na to zostavenymi s jasnym kriteriom, ktore MUSA SPLNIT,  ze na volny trh mozu byt pustene len absolutne neskodne potravinove doplnky.Tj to iste kriterium ake plati ptre potraviny.
Dr Whittaker napisal mnopzstvo knih a ziadna nezhrna vsetky poznatky co pise v svojich periodikach. Ale v knihach je to prehladnejsie, podla toho na aku temu sa v nich sustredi.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-13 17:24:31)