1

Téma: zvysena kys. mocova

dobry den RNG,

znamy /muz, 32 r./ bol na preventivke a vsetky vysledky OK, okrem kyseliny mocovej.
horna hranica je 420, on mal 470.

pls cim sa da znizit kys. mocova?
lekarka povedala, ze vela pit, na internete som sa docitala ze stravou /nejest udeniny, maso, schudnut...a pod/.
mohol by pomoct aj nejaky doplnok vyzivy?

porad pls
dakujem
suuzi



2

Re: zvysena kys. mocova

Nuz ked si uz adresoval dostatocne zdroje purinov, z ktorych sa tvori kyselina mocova a stale to nepomaha, existuju doplnky, ktore zmensia pravdepodobnost menenia purinov na kyselinu mocovu. Je to napr bioflavonoid apigenin(2x100 mg), stava z ceresni, vitamin C a samozrejme alkalizacia napr KHCO3, najdes pod odkyslovadlo vo vinarskych potrebach, napr vyrobok Kalinat a ine.
http://en.wikipedia.org/wiki/Uric_acid
Pozne obsahy purinov v roznych jedlach najdes na :
http://www.acumedico.com/purine.htm  alebo   http://www.scribd.com/doc/60525528/High-Purine-Food



3

Re: zvysena kys. mocova

dobry den rng,doporucujes ak doplnok pri zvysenej kyseline mocovej KHCO3, ako to treba uzivat-ake davky?



4

Re: zvysena kys. mocova

Alkalizacia vyzaduje asi pol lyzicky KHCO3 do velkeho pohara, vody/sody/mineralky, najlepsie co najskor rano lebo potom nemozes asi 2 hodiny jest, kedze mas zaludok zbaveny kyselin a jedlo by tam len kvasilo a hnilo.



5

Re: zvysena kys. mocova

dakujem za odpoved,co mozem este poradit cloveku s dnou, ked drzi nizkopurinovu dietu a aj tak ma silne zachvaty, musi uzit colchicin, aby sa mu ulavilo...



6

Re: zvysena kys. mocova

Kyselina mocova ma velmi slabu rozpustnost vo vode, preto krystalizuje v celom tele a sposobuje zapaly.
KHCO3 , ked sa dostane do krvneho obehu neutralizuje kyselinu mocovu na mocovan draselny, ktory je vyse 100 krat tak rozpustny vo vode, ako kyselina mocova a tak sa v tejto forme kyselina mocova da z tela dostat vo velkom.
Niektore bioflavonoidy nedovolia purinom sa premenit na kyselinu mocovu, aj to moze pri dne pomoct.Najviac je to udajne bioflavonoidom Apigeninom, dokonca predavaju zmes na dnu/gout
http://gout-cure.org/FAQ.aspx
Inac jedenie ceresni pomaha tiez znacne, 10 ceresni denne uz mnohym dostatocne zoslabilo dnu a zbieranie sa kyseliny mocovej v tele(ludove "lamka").Samozrejme tiez pitie plno vody a vyhybanie sa jedlam s vela purinmi.
Colchicin zmiernuje zachvaty, ale pre mnozstvo skodlivych postrannych ucinkov by som ho rozhodne dlho nepouzival. Naviac ma plno skodlivych interakcii s roznymi liekmi, a dokonca aj potravinami. Pozor najma na grapefruit a stavu z neho.
http://www.medicinenet.com/colchicine/article.htm
http://www.medicinenet.com/colchicine/page2.htm



7

Re: zvysena kys. mocova

RNG,

ak si chcem davat kalinat na vecer mozem si davat k nemu probiotika, resp. ine doplnky(astragalus, colostrum...atd.)? Nebude to sposobovat problem, kedze v zaludku nebudu ziadne kyseleny a nebude travit?
Dakujem.



8

Re: zvysena kys. mocova

Doplnky su velmi pravdepodobne sterilizovane, tj ked sa dostanu do zaludka, niet tam mikrobov, co by ich mohli kazit s velkou pravdepodobnostou.
Collostrum samotne je antimikrobialne a clovek ho vie stravit aj ked nema dost kyselin a enzymov.



9

Re: zvysena kys. mocova

RNG:
a co probiotika? Mozem si ich davat na vecer s Kalinatom?
Kalinat je nutne uzivat pravidelne, ci je mozne ho aj vysadit?



10

Re: zvysena kys. mocova

Nuz probiotika s alkalizatorom je system ako dostat do tela aj take, zo nie su kyselinovo odolne.

Nic z doplnkov nemusis brat pravidelne, ale niektore doplnky je dobre brat pravidelne, lebo,telo s nimi lepsie pracuje a niektore sa zdrzia v tele len kratko, tj je ich treba brat o to castejsie



11

Re: zvysena kys. mocova

RNG,
na zníženie kyseliny močovej odporúčaš bioflavonoid apigenin(2x100 mg). Mohol by si mi poradiť, kde by som mohla ho zakúpiť?
Ďakujem.



12

Re: zvysena kys. mocova

Ja som ho kupil zo Swansonvitamins.com, ale predavaju ho aj ini.
Vo velkom, ako velku vacsinu doplnkovych surovin ho vyrabaju v Cine pozri na
http://www.appchem.cn/Info.aspx?ModelId … MgodOzEAOw
kde uvadzaju aj ine pouzitia, nielen znizovanie hladiny kyseliny mocovej. Ale to vsetko treba brat s rezervou, lebo vyrobca nie je priam dobry zdroj informacii.
To su vsetko zatial dost nove informacie a tento doplnok tak isto je este stale prinovy na doplnkovom trhu.

Ale kedze sa vyskytuje v malych mnozstvach v hromade ovoci a zelenin, ja ho "smelo" obcas pouzivam ako doplnok, lebo mam tiez zvysenu kyselinu mocovu a ako diabetik zvysenu sancu na rakoviny
Uvediem tu aj patent na pouzitie apigeninu na liecbu rakovin, ktory nie je uz celkom novy, kde je o apigenine viac informacii a pridana literatura.
http://www.google.com/patents/US8377918

Naposledy upravil: RNG (2013-08-01 09:17:52)



13

Re: zvysena kys. mocova

ahoj RNG.
pisem za moju mamu. ma 64 rokov. uz davnejsie ma zvysenu kyselinu listovu vo vysledkoch krvi a lekar jej nic na to nepovedal ani neodporucil.
tiez ma roky reumu, osteoporozu a chronicke ochorenie krcnej chrbtice od mladi. teraz ju chrbat neskutocne boli, nevie ani spavat od bolesti, tazko sa jej dycha. prosila ma,nech sa ta opytam ci vies o nejakom pripravku, ktory by jej v tych bolestiach pomohol, tiez aj co s tou kys.listovou. tiez je chudokrvna.
az nejaky pripravok mas na mysli, mozes prosim ta z iherbu dat link?
dakujeme.



14

Re: zvysena kys. mocova

Kyselina mocova tvori ostre ktystaliky v tele, ihlicky, ktore rozodiaraju tkaniva pri pohybe a vytvaraju zapaly.
Protizapalove ako curcuminoidy s bioperinom na to pomozu, tiez serrapeptaza, ale alkalizovanie tela  je lepsi napad, lebo to vyplavi lahsie rozpustne mocovany z tela.
Odporucam skoro rano vypit pohar teplej vody s pol lyzickou Kalinatu a jest az 2 hodiny neskor.
Osteoporoza aj chudokrvnost  je nasledok zleho travenia a absorbcie, tiez hormonalnych problemov.
Travenie je vec dostatku kyselin, roznych enzymov, mikrovlaknin a kvalitnych probiotik co si musis  pravidelne nasadzat a tymi mikrovlakninami rozmnozovat.
Na hormonalne problemy odporucam najma yam, kde davka diosgeninu je 200 mg denne.

Reuma moze byt aj z mykoplazmickych infekcii v tele, ja osobne proti nim bojujem extraktom z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu) a kvapkami samenta, coumandy a banderolu, 2 krat 15 kvapiek z kazdeho
Zialbohu, ako vidis nehovorim tu o jednom jedimom pripravku.

Naposledy upravil: RNG (2014-02-28 02:49:56)



15

Re: zvysena kys. mocova

dakujem.
1. ohlasne tych hormonov..matke pred 20 rokmi vyberali maternicu,vajecniky, vsetko, takze neviem ci jej hormony este funguju.....ci ma hormonalne problemy.....

2. a za tu kyselinu mocovu..teraz som v pomykove. zda sa mi, ze matka hovorila o kyseline listovej..alebo ta sa z krvi nezistuje a predsa len islo o kys.mocovu a ona sa pomylila? no som uz zblbnuta. musim sa jej opytat....



16

Re: zvysena kys. mocova

Prave po vybrati vajecnikov nastanu znacne hormonalne problemy. A telo , ktore nema vybalancovane hormonalne hladiny ma obvykle zle hospodarenie s mineralmi  tj zeny po menopauze aj pocas menopauzy maju cast osteopeniu a vedie to k osteoporoze.
Z krvi sa moze zistovat cokolvek aj hladiny roznych vitaminov
Ak sa jednalo o nizku hladinu B-9 tak to nie je problem doplnit
B-6, B-9 a B-12 su potrebne pri tvorbe krviniek, tiez pri metylacii a na rozne nervove funkcie.

Inac starsi ludia maju casto zle travenie, lebo casom vsetkeho ubuda, tj ak kyselin , aj enzymov. Ja napriklad si ich musim s kazdym vacsim jedlom doplnovat, najma teraz, ked som pred par tyzdnami vybojoval kratku viralnu nakazu("zaludocna chripka"), ktoru som potlacil hravo za 2 dni, ale aj tak virus stacil napadnut parietalne bunky, co vyrabaju v hornej casto zaludka kyseliny a odvtedy musim brat aj s mensim jedlom doplnok kyselin a enzymov, inac mam pokazeny zaludok a hnacku. Podobne plati aj pre moju zenu, ktora presla cez ten isty virus (pravdepodobne norovirus, co tu momentalne obieha) a tak isto musi brat doplnok kyselin a enzymov odvtedy.
U mna je to uz problem davnejsie, kedze som mal uz od styridsiatky dost casto paly, na ktore mi lekari predpisali potlacanie kyselin, dobra hlupost, kedze pala je sposobena kvasenim v zaludku a kvasenie moze prebiehat len pri nedostatku kyselin, lebo silne kyseliny zabiju skoro vsetky mikroby tj aj kvasinky a hnilobne mikroby.
Odkedy si doplnujem podla potreby kyseliny, palu nepoznam.

Naposledy upravil: RNG (2014-02-28 03:11:22)



17

Re: zvysena kys. mocova

dakujem RNG.
takze mamy som sa pytala a bola to kyselina mocova. este mi povedala, ze uz od minuleho leta ma problemy so zapalmi mocovych ciest a nie a nie to vyliecit. zobrala uz 4 atb /hrozne pocut/ a stale nic. kus je dobre a opat to dostane. preto jej robia tie odberi krvi a iba tu kys. mocovu ma vzdy zvysenu.

myslis, ze ten Kalinat by pomohol na to ? mala som doma, tak som jej dala nech to uziva. alebo este nieco dokupit?
inak si meria aj Ph z moču, ci nema telo prekyslene a vzdy jej vyjde hodnota 6-7...takze kysle nema.



18

Re: zvysena kys. mocova

Kalinat pomoze na kyselinu mocovu, tiez celkove alkalizaciu tela a proti osteoporoze.

Ale na nakazy urinarne nie, tam pomoze skor Berberine a L manoza.

A vyhubit candidu v crevach a nasadit probiotika a brat mikrovakniny na ich podporu, co dnes radim kazdemu bez vynimky.



19

Re: zvysena kys. mocova

Pan RNG prosim Vas preco a kedy sa vylucuje viac kyseliny mocovej ?  To vlastne clovek citi cez kozu hej taky zapach jemny....



20

Re: zvysena kys. mocova

Njz kyselina mocova sa tvori z purinov a vylucuje sa v drvivej vacsine cez oblicky/ladviny mocom. Ale pri slabsej cinnosti obliciek, piti malo vody a celkove kyslom tele sa kyselina mocova moze v tele ukladat, co vedie k dne a uremii. Preto odporucam jest menej potravin bohatych na puriny a hodne zelenin na alkalizaciu. Uvediem dalsie tabulky z internetu Zhruba pozri na
http://www.medicine.ox.ac.uk/bandolier/ … rfood.html
Presnejsie
http://www.britishdalmatianclub.org.uk/ … 202003.htm

Naposledy upravil: RNG (2015-06-11 21:21:03)