51

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Nuz k tomu iherb, mozem potvrdit, jeden balik som mal za 21,80 EUR, ten presiel v rekordnom kratkom case, odoslane z USA 26.1., u mna 1.2., cize 4-5 pracovnych dni. Druhy balik mam za cca 24 EUR, bol odoslany 24.1., a ten meska, hadajte kde asi bude? Uvidime, podla mna je na colnici.



52

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

bludicka, a to si ich specialne ziadala, aby tam dali nizsiu sumu? alebo to urobili sami od seba?
mne tiez zadrziavaju skoro vsetko z iherb. ze ich to bavi...



53

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

zuzicka, a ake mas hodnoty zasielok?



54

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

ja som nikde nič nepísala, došlo mi to tak, len ma to dosť prekvapilo, že taká veľká spoločnosť to robí, veď oni to určite zastavia, ak colnica odchytí pár takýchto balíkov - colnica občas odchytí balíky aj do 22 Eur, len pre kontrolu obsahu, ale bodaj by to fungovalo čo najdlhšie, ale nerobím si moc ilúzie, iherb začínal pred rokmi, keď som ho našla na poštovnom zadarmo - takto fungoval prvé mesiace a teraz je poštovné 6 dolárov, podľa mňa healthdesigns chce získať možno zákazníkov, no rozhodne má teraz výhodnejšie poštovné ako iherb, aj výhodnejšie hmotnostné limity



55

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

tak som chcela objednat z healthdesigns ale s tym postovnym je to predsa inak. ked som si do kosika nahadzala veci, ktore neprekrocili hmotnost 4.0 lbs a cenu 80 USD, vypisalo mi to cenu postovneho USPS vyse 12 USD. Ziadne 4 USD.

Naposledy upravil: zuzinka (2012-02-12 19:25:22)



56

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

No neviem, ja som dnes skusal objednavat z healtdesigns, to postovne , ked som si zadal moznost 1-4 weeks mi ukazalo 2,77 USD, boôa tam este moznost 8-14 days za 8 USD. No ale dalej som nepokracoval v objednavke, tak nemozem na isto posudit....je tu niekto, kto odtial uz objednaval, aku mu vypocitalo sumu za dopravu?



57

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Objednaval som asi pred 10 dnami, pokym skompletizovali objednavku, tak bolo 5 dni prec(nemaju vsetko skladom ako na iherbe, kde odosielaju este v ten den).  Postovne som si dal International Airmail (1-4 Weeks) a stalo 5,67 USD. Kuspoval som 5 veci, nic tazkeho.  Ak zadate kod 5758368, tak mate zlavu 5USD z prvej objednavky, nieco podobne ako u iherbu.



58

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja som odtial kupovala po jednej veci a prve postovne som mala zadarmo,druhe uz bolo 2,70,tretie uz vyse troch a po stvrty krat uz je skoro 5.Takze to stupa nejako....neviem dokedy..ale zatial je to furt lacnejsie ako z I-herbu..:-)



59

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

tak ja som mala v kosi 2 veci, vaha necele 4 lbs (trosku tazsie polozky) a cena viac ako 49 USD; 49 USD maju v hlavicke uvedene, ze vtedy maju zadarmo postu pre domace obj. a prekvapilo ma to postovne 12 USD na slovensko, ziadna ina moznost tam nesvietila okrem tohto USPS a potom este drahsie DHL. keby som mala istotu, ze mi to nepreclia, tak ok. ale aj s DPH sa to uz neoplati, ked na iherb je postovne 4 usd.



60

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

healtdesigns sa oplati ak potrebujete jednu(dve) vec, vtedy Vam vypocita nizke postovne (USPS) a s narastajucou vahou, rasrie aj postovne. Ak postovne prekroci 6 USD, tak je si dobre dat otazku ci to nekupit v iherbe.
Inac iherb posiela cez DHL(za 6USD) nepoistene bez sledovania, najprv som si myslel, ze je to USPS, ale RNG uz pisal o tejto zmene.
Cize sluzba na iherbe za 6USD sa rovna sluzbe za 8USD na healtdesigns.
Iherb rychlo vybavuje zasielky(do jedneho dna je to odoslane), maju kvalitny web, ovela rychlejsi a prehladnejsi ako healtdesigns.
Healtdesigns ma na niektore doplnky nizsie ceny ako na iherbe a z kazdej objednavky Vam daju nejake percento napsat na dalsi nakup.



61

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Iherb pri veľa produktoch uvádza privysokú váhu, to som si už dávnejšie všimla, napr. som si chcela objednať produkt chlorella manna - iherb uviedol váhu 2,16 lbs, healthdesigns uviedol váhu 1,4 lbs za 1ks. Pri vyšších hmotnostiach u medzinárodných zásielok je človek nútený potom u iherbu rozdelovať objednávku do veľa balíkov a zaplatiť viac na poštovnom.

Raz som písala do iherbu kvôli tým vysokým váham u niektorých produktov - veľký rozdiel medzi reálnou a poštovou váhou, čo som si chcela objednať, tak vtedy to na chvíľu upravili na nižšie váhy, ktoré sa mi zdali adekvátne. Neviem, či to je chyba systému, čo používajú, ktorý nejak automaticky podľa rozmeru produktu vypočíta poštovú váhu alebo tie vyššie váhy uvádzajú zámerne, ale stalo sa, že doslova dva identické produkty a rozdielna poštová váha.

U Healthdesigns som si mohla objednať dve balenia manna chlorelly - určilo váhu 2,8 lbs za 9,28 USD poštovné airmail, Iherb mi uviedol váhu 4,32 lbs a ponúkol len DHL za 42 USD.

Naposledy upravil: bludicka (2012-02-13 16:25:45)



62

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

minuly tyzden mi dosla zasielka z healtdesigns. Bola obdobne dobre zabalanena ako z iherb, na krabici uvadzaju polovicne ceny(ak nie mensie) a vsetko je rozpisane, cize vyzera to dost doveryhodne, ale ved to uvadzaju aj na svojej stranke: Customs value listed at 50% of product total

Co sa tyka ceny dopravy(USPS), tak maju zvlastny system. Napr. teraz som si objednal colostrum + beta glukan a postovne mam za 0 USD! Ak som si naklikal inu objednavku, tak to vyslo za par dolarov.
Mam za to, ze ked si kupite nieco drahsie, teda jednu vec za min. 20 USD, tak celu zasielku mate zadarmo, vyskusal som to aj Now Foods, Digest Platinum 120 Vcaps, ktore stoji 26,27 USD.

Odporucam aj zlavu 5 USD pre prvu objednavku po pouziti tohto kodu: 5758368



63

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Vyborne. Vdaka



64

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

mala som v kosi prave drahsie veci a postovne bolo vysoke. ale ak uvadzaju nizsiu cenu a nejde tam clo, potom sa to aj tak oplati. podla mna problem je skor s hmotnostou, ak su tazsie balenia (sklo a pod.), potom to dviha postovne a nejde tak ani o ceny jednotlivych poloziek.



65

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Postovne je vzdy podla vahy a rozmerov balika.



66

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

chcem si objednať Wild yam -dá sa aj na nejakej stránke sk,cz?alebo nejaky obchod-poradíte?
dakujem



67

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ahoj, RNG, na health designs.com som nasla takyto olive leaf:

http://www.healthdesigns.com/thompson-o … 0-capsules za..
Co na to hovoris??



68

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Alebo je mozne si tam objednat aj nieco lepsie?
ak tomu dobre rozumiem, nestaci pozerat, ze mam kapsle s obsahom 500 mg Olive leaf,ale aj % olive leaf extractu..to som nevedela...
vystacim si s jedenim vysokovlaknitej stravy, dodatkom 1 lyzice psylia, nemusim dodavat probiotika do tela?
Mate niekto skusenosti na SKK s NAC,dostat ho v dobrej koncentracii?NIekto tu spominal ACC long, co je to za pripravok?dik vopred za odpovede



69

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ten Health design je slabucky, na 3 x 200 MG oleuropeinu by si musela brat 3 x 5 kapsul. Probiotika osobne beriem pre istotu zakazdym po hnacke, inac len raz za 2 tyzdne, aby som si dosadil spravne do tela, inac ich staci "krmit" mikrovlakninami, oni sa rozmnozia sami.



70

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

a co tak vymenit olive leaf za toto samento?
http://www.healthdesigns.com/now-foods- … 0-60-vcaps
dik za odpoved



71

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

To nie je Samento, ale len extrakt z Cats claw/uncaria tometosa(doma povodne vilcacora)
Samento je patentovany vytazok z uncarie,  TOA free, tj bez tetracyklickych oxindolovych alkaloidov, ktore znizuju ucinnost pentacyklickych(POA) podla roznych vyskumov a praxe lekarov.
Skus brat 3 x 1 z toho vytazku, to by sa malo rovnat 15 gramov susenej byliny, podla popisu vyrobcu.
A taketo davky sa tradicne pouzivali uz starocia v roznych krajinach Juznej Ameriky.



72

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

ale kde sa da to samento zohnat???za najlepsiu cenu..



73

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ahojte,co ste objednavali za dobru cenu z healthdesigns? potrebujem zohnat Bstres a nieco na riedenie krvi,je tam nieco take???



74

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ako je na tom swansonvitamins,co sa tam oplati a kolko ma vyjde postovne,ak neprekrocim sumu 22 Eur???



75

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Oriesok, Swanson na Slovensko posiela cez postu, USPS air expedited, a tam zacina postovne od asi 25 dolarov vys.Takze sa ti oplati objednavat len vo velkych kvantitach, 5-10 flias odrazu.
Samento zacina od 39 dolaroc za flasu, lacnejssie je to isopte pod menom Prima Unas de Gato, co mozes dostat za 31 dolarov z iherb(plus postovne)
Healthdesigns nepouzivam , takze neviem.



76

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Mozete mi niekto posunut promokod zo swansonu??? aka je tam potom zlava? chcem objednat do 22 eur.



77

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Swanson momentalne nema zlavovy kod.



78

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

da sa odtial platit paypalom? ja som už z tých vit.doplnkov magor , už sama neviem kde co kupit



79

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja osobne nepouzivam PayPal vobec, len kreditkarty priamo. PayPal je len zbytocny medziclanok, podla mna.



80

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

mate niekto skusenosti s objednavanim www.vitamins.com?



81

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Niektore tovary ma Puritan's pride lacnejsie ako druhi, tie objednavam od nich Inac je to jedna z mnohych firiem, ktore patria pod megakoncern NBTY a z ktoreho som kedysi pre svoje obchody objednaval znacnu cast tovaru(znacky ako Puritan's Pride, Doctors trust, Good N' Natural)Povodny patent na ester C patri tomuto koncernu. Viac cez
http://www.nbty.com/phoenix.zhtml?c=856 … omeprofile



82

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

ako je to u nich s postovnym, treba nejaky promokod?



83

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Momentalne nemaju ziadne kody, ale z casu na cas maju specialne vypredaje(sale)



84

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

oriesok72 napísal(a):

ako je to u nich s postovnym, treba nejaky promokod?

mne dali promokod na zlavu 5 dolare,len som ho zabudla. spoj sa tam s callcentrom a pytaj si kod na zlavu,ochotne daju

Naposledy upravil: tiriel (2012-03-24 20:06:08)



85

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

mozete mi prosim poradit, cakam na zasielku z healthdesigns, bola nalodena 14.3, zatial nic. kde mam reklamovat?



86

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ak si si to dal poslať najlacnejšou nepoistenou službou, tak nikde. Ak poistenou, tak customerservice@healthdesigns.com . Mne odoslali 20.3., a tiež stále nič. Raz mi z iHerbu prišiel balík po dvoch mesiacoch. Takže šanca ešte je.



87

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

mne z healthdesigns balik nalozeny 14.3. prisiel stvrtok pred Velkou nocou..neboj,pride to.



88

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Mne balik odoslany 28. 2. z healthdesigns dosiel dokonca az 5. 4.
A krabica taka dokrcena a zdeformovana, ale vyrobkom nastastie nebolo nic. Asi si presiel strastiplnu cestu.



89

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Takže obálka s doplnkom mi prišla včera. Niekto tu písal, že na balík píšu polovičnú sumu zo zaplateného. Ja som mal na obálke viac, než som platil, takže asi to nebude tak jednoznačné. Inak myslím si, že colníkom je to jedno. Oni si balík vytipujú nezávisle od toho, čo je na obale napísané. Vedia že firmy tam píšu všeličo. Ja som mal veľa balíčkov so sumou nad limit, a nevyzvali ma na predloženie dokladu o zaplatení. Prvý krát ma vyzvali vtedy, keď som platil pod limit 22€, takže som DPH neplatil. Vlastne som ešte nikdy neplatil DPH. Vždy keď ma vyzvali som platil pod 22€.
Keďže sa do sumy 22€ počíta aj poštovné, človek si nemôže objednať viac doplnkov, pretože poštovné zaberie u iHerb už 6$. Takže ak si chce človek byť istý, že nebude platiť DPH, a objednávať tak do 22€, je lepší Healthdesigns. Pri malých sumách a váhach je tam nízke poštovné, takže aj keď si chce človek objednať viac ako za 22€, môže si objednať viacej balíčkov, a stále sa mu to oplatí, pretože poštovné je nízke. Sem som hodil nejaké info: http://rng.nazory.eu/kde-kupit-potravin … vne-z.html



90

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ivan kolko je u Healthdesigns pri obj. do 22 € postovne?
Dakujem..



91

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Je to v závislosti od toho, čo si objednáš.



92

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Neviem podľa čoho colnici vyberajú tie balíky, ale mám podozrenie, že zadržiavajú už podľa mena osoby, oni vedia presne, koľko komu balíkov zadržali, raz mi to povedala colnička v telefóne, keď mi zase dačo zadržali. Mne zadržiavajú už úplne všetko nad 22 Eur, teraz všetky posledné štyri balíky a tým pádom už sa mi iherb nevypláca, keď je tam doprava 6 USD. Buď si zmením meno alebo začnem viac objednávať z UK, príp. Healthdesigns, aj keď je to trochu drahšie z UK, ale mám to doma za 4-5 dní. Už aj ceny v UK sú veľmi priaznivé a nízke poštovné okolo 2 libier.

Príp. použiť shipito, kde si colnú deklaráciu vyplňujem sama a môžem tam uviesť buď ako gift alebo menšie sumy.

"Zásielky z krajín mimo EÚ predkladá Slovenská pošta pred ich dodaním na colné konanie." -  takže to pošta je tak snaživá a všetko mi zadržiava.

Dobré info o colnom konaní:

http://www.colnica.sk/dokumenty/pobocky … ternet.pdf

By ma zaujímalo, keď odmietniem prevziať balík, či ho colnica posiela na svoje náklady naspäť do Ameriky, alebo ja musím zaplatiť dopravu, alebo balík neposiela naspäť. Možno keby som pár krát odmietla, už by som nebola taká atraktívna na platenie DPH, na DPH som už zaplatila pomaly do 200 Eur zo všetkých tých zadržaných zásielok. Lebo pravdupovediac nemám už najmenšiu chuť platiť DPH z mojich liekov tomuto štátu.

Naposledy upravil: bludicka (2012-04-26 12:54:52)



93

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Mne sa stalo priblizne to iste a tiez som mala pocit ze to robia podla mena..stalo sa mi ze som platila 5x po sebe za kazdy balicek,ale teraz som na istu dobu objednavala z healthdesigns..chodi mi to v takych velkych zltych obalkach ako list,aj ked to dlhsie trva..ale vyjde ma to vela krat lacnejsie ako z i-herbu a este ani raz mi nedali platit clo.
Zaujimalo by ma ze odkial objednavas z UK,lebo ja tu zijem a kdekolvek je cena na doplnku v librach vzdy je to drahsie ako v dolaroch...



94

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

znova čakám na 2 balíky už z 30.3.2012 z iHerb , pritom mi objednávky po tom objednané už všetky prišli , včera prišiel balík zo14.4.2012, tak dúfam ,že ešte príde. Čaká ešte niekto z takéhoto dátumu na doplnky?



95

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Mne neprišiel jeden balík z 30.3. z iherbu. Balíky po tom dátume prišli, resp. mi ich všetky zase zadržala colnica.



96

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ahojte, mozem sa opytat cez aku colnicu vam to ide? Mne do Bratislavy chodia baliky do 5 dni  ani jeden zadrzany. Par krat aj viac ako 22e(nie o vela). Raz som objednaval na stredne slovenskko islo to cez Kosice, balik v limite a hned ho zadrzali.



97

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Trenčiansky kraj spadá myslím pod colnicu v Bratislave. Tie balíky mi začali zadržiavať až po istej dobe a odvtedy už stále. Už som zmenila meno, tak uvidím, či mi to budú ďalej zadržiavať.

Tu to píšu:

"Pobočka Colného úradu Bratislava Pošta (ďalej len „colnica“) je určená
k uskutočneniu colného konania poštových zásielok prichádzajúcich pre
adresátov v SR (z krajov Bratislavský, Trnavský, Nitriansky, Trenčiansky,
Žilinský a Banskobystrický)z krajín mimo územia Európskej únie (ďalej
len „tretie krajiny“)."



98

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

No tak to som potom zvedavy dokedy mi to vydzri, nakolko objednavam kazdy mesiac 2 - 3 baliky. Aj ked zasa taky problem v tom nevidim, ked mi raz zadrzali, poslal som im objednavku s prehlasenim a na druhy den som to mal doma.



99

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

No ja mám veľmi nápadné meno, to sa dobre pamätá, mesačne si objednávam asi tak 4, max. 5 balíkov. No ja v tom problém vidím, keď som teraz zaplatila ďalších 25 Eur na DPH, to si môžem rovno objednávam z UK, ešteže funguje ten healthdesigns celkom výhodne na poštovnom - otázne je dokedy, či potom nepôjde cestou iherbu, ktorý získal dostatočný počet zákazníkov zo sveta a zvyšuje stále poštovné. Keď začínali pred rokmi, bolo poštovné pol roka zadarmo, potom 2 USD, 4 USD, 6 USD. Mávajú pomerne často akciu na poštovné zdarma, ale je to obmedzené hranicou 4O USD, čo mi je zase na nič.



100

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Takže healthdesigns zrejme zvýšili poštovné na trvalo..bohužiaľ..
Doteraz som objednal odtiaľ 3 krát a poštovné som mal - 0 USD; 2,17 USD a 2,73 USD..
Teraz pri nahadzovaní tých istých doplnkov je poštovné zhodné - 5,97 USD

Inak healthdesigns na balíky udáva len polovičnú hodnotu doplnkov, na balíku ani nie sú písané ani o aké doplnky sa jedná, sú tam len tie 1/2 sumy....  na priloženom papieri vo vnútri balíku nie sú spomenuté reálne sumy .., takže možno by sa teoreticky dalo objednávať aj do 44 €, čo by sa pri tomto novom poštovnom vo väčšine prípadov, lepšie oplatilo..
Risk by tam bol asi len v prípade ak by si od nás vyžiadali doklad o nákupe.. Súhlasíte?