1

Téma: Reflux zlce do zaludka

Ahoj RNG.

chcela by som Ta poprosit o radu. Na vysetreni mi zistili masivny duodenogastricky reflux zlce do zaludka, v zaludku mam jazierko s bohatou primesou zlce.
Ostatne veci, tykajuce sa traviacej sustavy, vratane kyseliny a pazeraka su v poriadku.
Neboli ma zaludok, nemam nabeh na vracanie, nevracia sa mi obsah zaludka spat do ust, nepocitujem palenie alebo horkost v ustach.
Beriem probiotika, traviace enzymy pankreatin a este bromelain a oleje vo vysokych davkach.

Rada by som sa opytala, ako by som upravila zlc, aby sa mi nevracala do zaludka.

Dakujem. Eva



2

Re: Reflux zlce do zaludka

Na napravenie travenia treba kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika.
Kyseliny zabrania kvasenium tj aj prieniku kvasnych kulktur do tenkeho creva, odkial sa plynami vytlaca zlc spat do zaludka.
Vlakniny nasiaknu do seba zlc a vynesu ju z tela.
Tento problem sa nesmie zanedbat, lebo zlc napada postupne steny zaludka



3

Re: Reflux zlce do zaludka

RNG, a psyllium by mohlo tu zlc dostat von? Dakujem.



4

Re: Reflux zlce do zaludka

psylium , pektiny a ine absorbenty do seba vsiaknu zlc, naviac napomahaju("masiruju") crevne steny, takze je lepsi pohyb(,motilita,peristaltika) a posun materialov a ked tam nie je privela vytvorenych plynov kvasenim a hnitim, nie je dovod na "spiatocku" do zaludka



5

Re: Reflux zlce do zaludka

No ten pohyb v crevach ja mam teraz poriadne zvyseny, chodim casto aj na stolicu. Pritom sa zdravo stravujem (ovocie, zelenina,...), tak nechapem, preco sa ta zlc z dvanastnika vracia do zaludka. Skusam to Psyllium, tak uvidim.
Dakujem zatial.



6

Re: Reflux zlce do zaludka

Nuz stale tam nevidim este doplnok kyselin. Bez nich je kvasenie v zaludku a neskor kvasenie a hnitie v crevach, sposobujuce tlaky a spiatocny chod zlce., toxiny z hnitia zase drazdia creva a mozu byt dovodom hnaciek a zleho osidlenia criev probiotikami.
Ale vidim tu aj vyraz:"hodne olejov"
Nuz oleje vo vacsich mnozstvach stimuluju vylucovanie extra  zlce a zaroven vyvolaju hnacky.
Takze vsetko s mierou



7

Re: Reflux zlce do zaludka

Ahoj RNG. Oleje som myslela Omega 3/6/9 v zelatinovych tobolkach. Na vysetreni mi povedali, ze kyseliny v zaludku mam dostatok. Tak neviem.



8

Re: Reflux zlce do zaludka

Na tie lekarske vysetrenia ohladom kyselin vela nedam, lebo aj ja som cez to presiel, 25 rokov mi tvrdili, ze mam vela kyseliny az som zistil, ze mam vlastne malo. Odkedy beriem doplnky kyselin(BetainHCl a Pepsin HCl spolu s enzymami), nemam problemy s travenim.
Na kyseliny beriem   http://www.swansonvitamins.com/CRL187/I … k%3DLevel2
na enzymi a kyseliny http://www.swansonvitamins.com/NWF098/I … 4294967187

Naposledy upravil: RNG (2009-08-06 16:04:01)



9

Re: Reflux zlce do zaludka

Ahoj RNG. Tak asi je to tymi kyselinami. Ale necitim palu v hrdle alebo v zaludku, ani potrava sa mi nevracia. Momentalne mam uz tuhu stolicu, len je svetlej-zltej farby, asi zmiesana s tou zlcou.



10

Re: Reflux zlce do zaludka

svetla stolica znamena nedostatok vylucenej zlce. Zlc farbi stolicu do tmava. Pri dlhsich casoch svetlej stolice je moznost zapchatia zlcovych kanalikov. Viem vyzera to divne, lekari ti najdu zlc v zaludku a ja tu hovorim o nedostatku zlci v stolici.
Ale svetla stolica znamena malo zlci.
A svetla,zlta velmi smrdiaca a mazlava znamena, ze pre malo zlci sa ti nestravuju tuky a vychadzaju z tela von. Samozrejme s tym aj tukorozpustne vitaminy, co je zle.
Casto je to spojene s neschopnostou stravit lepku, tj nabeh na celiacku chorobu. Az 10% ludi ma tento problem ale len 2% ho maju velmi silny, takze sa to necharakterizuje len ako alergia na lepku, ale ako samostatna choroba.

Naposledy upravil: RNG (2009-08-06 18:00:21)



11

Re: Reflux zlce do zaludka

Ahoj RNG. No smrdiaca a mazlava zatial nie je. Brali mi vzorky na celiakiu, vysli negativne, tak celiakia to nie je.



12

Re: Reflux zlce do zaludka

RNG, mam pocit, ze to Psyllium mi sposobilo zapchu. Moze byt?



13

Re: Reflux zlce do zaludka

Dnes mi este aj zistili plucne chlamydie, dostala som antibiotika na dva tyzdne. Uz si ani nestihnem objednat kvalitne probiotika cez net, musim teda pozriet len v lekarni...



14

Re: Reflux zlce do zaludka

Plucne chlamidie, to je naozaj pech. To sa neda za 2 tyzdne vyliecit, lebo maju 3 formy, bakterialnu , mykoplazmicku a spor.
Bakterie sa daju znicit pomerne lahko, ale mykoplazmy ako vnutrobunecne parazity velmi tazko.
Spory sa znicit prakticky vobec nedaju a ked sa "vyliahnu" choroba je spat. Preto sa musi liecit velmi dlhodobo

Pripojim sem z diskusneho fora Zdravie.sk



Plucne chlamidie(chlamidia pneumoniae) je velmi tazko znicitelna, lebo sa vie menit medzi troma formami, bakteria, mykoplazma a "spor".

Ked aj znicis bakteriu, neznicil si mykoplazmu. Ked znicis mykoplazmu, neznicil si este spor. A ten znicit nevieme, len ked sa premeni na bakteriu alebo mykoplazmu. Takze treba brat atb a prostriedky proti mykoplazmam velmi dlho, inac sa vrati spat.

Zialbohu, tato infekcia sposobuje rozne choroby, ktore sa nazyvaju "autoimunne" v literature(to je  zavadzajuci nazov, pozri na temu Autoimunne choroby fore  Zdravie.sk)

Multiple sclerosis, Chronic fatigue, Cardiac disease, Interstitial cystitis, Prostatitis, Crohn's disease, Inflammatory bowel diseasei, Alzheimer's disease, Asthma, Arthritis, Fibromyalgia, Chronic refractory sinusitis, Macular Degeneration, a ine su s nou spojene.

Kto to chce studovat blizsie, moze zacat napr na ceskom preklade strany z z Vanderbiltovho institutu, kde sa doktori Vanderbilt a Wheldon s tymto uspesne zaoberali, a ich protokol, zlozeny z dvoch antibiotik a metronidazolu plus odhlienovac NAC boli pri rocnej kure uspesne, nakoniec.

Pokial viem, v literature na chlamidiu pneumoniae ziadne ine uspesne protokoly neexistuju .

www.cpnhelp.org

Osobne som sa odvazil navrhnut kombinaciu doplnkov proti cpn, ktore adresuju bakterie, mykoplazmy aj odmaskovanie, ktora sa sklada z ucinnych prostriedkov proti jednotlivym formam a nema bocne nasledky pri dlhodobom pouziti, ako maju chemicke lieky.

Jedna sa o roztok citricidalu, extrakt z olivovych listov , Samento a NAC

Citricidal je velmi ucinny na bakterie

extrakt z olivovych listov na mykoplazmy(oskusane na borelioze)

a tak isto je ucinne aj Samento, ktore naviac odmaskuva mykoplazmy a tak ich zviditelnuje pre telesnu obranu.

Na mykoplazmy je ucinne aj koloidne striebro ciastocne, viaceri ho uvadzaju, najme jeho velmi jemne formy(pod 1.5 nm velkost castic), takze pripadne aj to by som do tohoto drzo mnou navrhnuteho "protokolu" zaradil.

Davky odhadujem na

35 kvapiek citricidalu + do litra vody, vypit po malych glgoch cely den

2x15 kvapiek Samenta

3x750 az 1500 mg(20% oleuropein) extraktu z olivovych listov

2x500 az 1000 mg NAC

4 x 2 lyzice koloidneho striebra(s casticami pod 1.5 nm, aspon 10 ppm silneho, musi byt krystalovo ciste, lebo inac nema superejemne castice na prienik do buniek na boj proti mykoplazmam)

Samozrejme pred spankom, 3-4 hodiny po dobrati vsetkych horemenovanych odporucam zobrat aj silne probiotikum s jablkom.

Toto tu uvadzam hlavne pre tych ktorym to lekari ich postupmi nevedia vyliecit, infekcia sa im stale vracia a ich lekari nie su ochotni sledovat rocny Wheldonov protokol z nejakeho dovodu.

Vidi sa mi to lepsie, ako nerobit nic alebo opakovat neucinne postupy.

Nijak si netrufam nahradit lekarov, to nech je kazdemu jasne!

Dufam, ze to niekomu pomoze a potom sem napise kladnu spravu.

Ja osobne by som tento postup sledoval, keby som zistil, ze mam boreliozu alebo plucne chlamidie, lebo sa mi to vidi logicka alternativa.

Naposledy upravil: RNG (2009-08-08 00:06:55)



15

Re: Reflux zlce do zaludka

RNG vdaka, idem to prestudovat.



16

Re: Reflux zlce do zaludka

RNG, tak to Psyllium zabralo, uz mam normalnu stolicu a hnedej farby. Vdaka.
Este tie chlamydie vykynozit...



17

Re: Reflux zlce do zaludka

drzim palce, alebo sa aspon pokusim drzat co najdlhsie, lebo sa jedna o velmi dlhy boj, zialbohu.



18

Re: Reflux zlce do zaludka

Dakujem, dufam, ze sa tie chlamydie zlikviduju. Kupila som u nas take "antibakterialne a antivirove tabletky" na chlamydie, ktore obsahuju cervene lapacho, Vilcacoru, Selen (z kvasnic),....beriem k tomu este zinok, B vitaminy, probiotika a samozrejme tie antibiotika.
Takisto beriem na prazdny zaludok Bromelaine a mam aj pankreaticke traviace enzymy, len tie neviem, ci brat teraz tiez na prazdny zaludok, alebo radsej s jedlom.
Na Slovensku sa v poslednom case propaguju tabletky riasy Chlorela a Spirullina. Vraj obsahuju vela vitaminov a mineralov. Aky je na to prosim Ta Tvoj nazor?
Taktiez pocitujem unavu, neviem, ci to sposobuju tie plucne chlamydie. Mohla by som brat betaglukany? Niekedy davnejsie som ich uz brala, ale v mensej davke a to mi velmi nepomohlo.
Velmi pekne dakujem.



19

Re: Reflux zlce do zaludka

eva, chlamidie otravia cele telo a samozrejme sposobuju pocit unavy, dokonca unavovy syndrom. Betaglukany zvysia pocet bielych krviniek, ale zialbohu su  prakticky neucinne na zamaskovane mykoplazmy.
Na to su ucinne extrakt z olivoveho listu a uncaria tometosa(Vilcacora, macaci pazourek, cats claw, una de gato) a jej patentovany vytazok Samento.Samozrejme musia byt v ucinnych davkach, co je na Samento 2x15 kvapiek, na Uncariu tometosu 15 gramov do caju, na extrakt z olivovych listov minimalne 2x750 mg(20% oleuropein)Zialbohu mensie davky nestacia.

Vsetky zelene obsahuju rozne latky velmi cenne pre telo, ci uz rozne mlade travy alebo riasy



20

Re: Reflux zlce do zaludka

RNG, prosim Ta, v akej forme je najlepsie brat vitamin C? Citala som, ze ester C vitamin je najlepsi, lebo je v neutralizovanej forme a nedrazdil by mi creva. Dakujem.



21

Re: Reflux zlce do zaludka

Tak ten Ester vitamin C u nas nezozeniem, maju len taky obycajny v praskovej forme, to neviem, ci je dobry a potom rozne tabletkove formy, v gulickach s postupnym uvolnovanim.
Tiez maju vitamin C od firmy Jameson, tak ten by bol najlepsi? A maju ho aj v kombinacii s vitaminom C.
Vdaka za rady.



22

Re: Reflux zlce do zaludka

RNG, este som sa prosim Ta chcela opytat, mozno si to uz niekde pisal, tak prepac, ak sa opakujem, ze preco sa neodporuca ta pomocna latka mastenec (talcum)?
To je u nas vo vsetkych liekoch, aj v B komplexe, prosto vsade.
Vdaka.



23

Re: Reflux zlce do zaludka

mastenec je chemicky podobny azbestu, a davnejsie o nom zistili, ze sposobuje rakoviny. Preto ho vylucili v USA aj z kozmetiky, nieto z piluliek!
Niekto si na Slovensku evidentne "sedi na usiach", ked to nebolo vynate zo vsetkych kozmetik a najma z liekov a potravinovych doplnkov.
http://www.preventcancer.com/consumers/ … s/talc.htm



24

Re: Reflux zlce do zaludka

Nedostatky na Europskom trhu promptne vyuzivaju rozni operateri, ktori tam predavaju predrazene a maloobsazne doplnky.
Odporucam ti v dnesnom globalnom svete objednavat zo zahranicia, najma z USA, kde je vyber podstatne vacsi, kvalita lepsia a ceny velkou konkurenciou medzi vyrobcami prinesene podstatne nizsie.
Uz znacne mnozstvo ludi zo Slovenska si objednava priamo u velkych vyrobcov, ako www. Puritan.com    www.Swansonvitamins.com    a hromade inych, ktorych mozes najst napr na   http://www.google.com    ked tam zadas produkt, ktory hladas.
Swanson ma napr dobry ester C, extrakt z olivovych listov, betaglukany pod menom vytazku z hub Agaricus Blazei a hromadu ineho. Najdes unho aj vyrobky inych firiem, nielen ich vlastne.Napr dobru zmes enzymov firmu NOW pod menom Super Enzymes, tiez Betain HCl a s Pepsinom, hromadu roznych probiotik s velmi silnymi obsahmi,  ako Soil Based Organisms alebo Ultimate probiotics.

Naposledy upravil: RNG (2009-08-19 01:06:42)



25

Re: Reflux zlce do zaludka

Ahoj RNG. Prosim Ta, ako je to s betaglukanmi? Vraj staci davka 2-5mg na 1kg hmotnosti v zavislosti od typu ochorenia a ze vacsie mnozstvo organizmus aj tak nevyuzije a prebytok sa vyluci močom, vraj tak, ako je to aj pri vitamine C.
Dakujem za nazor.



26

Re: Reflux zlce do zaludka

vsetko, co sa v tele nespotrebuje sa samozrejme vyluci.
To neznamena, ze si netreba z niektorych veci budovat vysoke hladiny v krvi.
Viacej v krvi, viac sa dostane do tkaniv v tele, vacsi je ucinok. To plati na vitamin C, E, A, D, vsetly lieky a samozrejme aj doplnky, ktore sa nespotrebuju.
Povodny vyskum zo Svedska a Japonska potvrdil , ze klinicky ucinna davka betaglukanov je 3x400 mg a viac.
Ti co predavali male davky a tvrdili, ze su ucinne, vyprovokovali viacerych vedcov, ktori bez pochybnosti dokazali na pocte a aktivite NK krviniek , ze tak male davky su prakticky neucinne. Za najnizsiu povazovali udrzobnu davku(tj davku, pri ktorej pocet NK krviniek neklesa pod povodnou klinicky ucinnou davkou na zvysenie poctu a aktivity 3x400 mg.

Takze sprava, ze 2 az 5 mg na kg vahy je dostatocna je zavadzajuca. Zrejme prameni zo zdroja, ktory nema zaujem, aby ludia pouzivali potravinove doplnky v klinicky ucinnych davkach, ba prave naopak

Ja osobne odporucam i viac, Vyssie davky zvysuju aktivitu a pocet bielych krviniek rychlejsie, na plny ucinok netreba 20 dni intenzivneho brania.
Co sa tyka predavkovania, ani pri radove vyssich davkach neboli pozorovane ziadne skodlive ucinky.
Jedine, kde som sa stretol s reakciou na betaglukan bolo u ludi, co mali alergiu na kvasne produkty, a brali betaglukan v necistej forme vyrobeny z kvasnic(sacharomyce cervisae). Tam to bola pravdepodobne reakcia na nestravitelne manoproteiny, co niektori ludia maju.
V cistej forme samozrejme tato reakcia nenastane.



27

Re: Reflux zlce do zaludka

RNG, velmi pekne dakujem, aj Ta obdivujem, ze sa  tomu tak venujes.



28

Re: Reflux zlce do zaludka

Zialbohu, u mna je to hlavne z nutnosti. S vekom ako som doveroval lekarom (beznym) tak sa mi zhorsovalo zdravie("zdrave rastlinne tuky a natierky", skodlive zivocisne tuky, "zdrave sacharidy"=cukrovka), neustaly boj s kyselinami az po case mi to zacalo utocit na kvalitu zivota.
Vtedy som sa musel obratit na takych, co nehovorili "na vas vek ste na tom este celkom dobre" ale toto sa da adresovat tymto z prirody, neskodnym a toto zas tymto. Tj lekarom, vyskumnikom, ktrori pouzivaju metody , ktore vacsina lekarskej komunity nechce prijat a predsa maju ovela lepsi uspech ako vacsina lekarov(nakoniec to je dovod,  preco to robia aj napriek vsetkym prikorom, co im medicka komunita vystraja.)
Nuz a moja nekonecna zvedavost korunovana otazkami "pre co" a "ako" tu fungovali  tiez



29

Re: Reflux zlce do zaludka

Rng prepac, asi by som mala pisat otazky do jednotlivych tem, aby to malo hlavu a patu, vsak? V jednej teme si doporucoval Steviu. Moze sa z toho robit aj caj, ked si to zozeniem ako bylinu, asi susenu. Ty to nejako pouzivas? Dakujm.



30

Re: Reflux zlce do zaludka

Ja som si pestoval steviu na patiu, skusili sme to davat do caju, ale stevia ma plno zloziek, nie vsetky prijemne a tie sladke su rozpustne v alkohole, takze sa z nej robia alkoholicke vyluhy(3:1 alkohol ku suchej byline) a ani tieto nie su bez pachuti, pripominajucu fenel alebo pendrek(sladovka hladkoploda, licorice).
Lepsie upravovane vyluhy(enzymaticky) maju chut identicku cukru. Tieto pouzivam vo forme kvapiek, ktore obsahuju 25% stevesidov a rebaudianosidov a ostatok rastlinny glycerin. Povodne to bol cisty alkohol, ale rastie proti memu odpor, tak ho nahradili trojnym alkoholom, neopojujucim, glycerinom.
Pouzivam produkt firmy NOW ako napr tento:  http://www.swansonvitamins.com/NWF095/I … 4294967181
Ja sice pouzivam vacsie balenie 4 ozs(priblizne 117 ml) ale je to ten isty vyrobok.

Stevia sa zialbohu nemoze pouzivat na pecenie.
Na pecenie moja zena pouziva rastlinny cukor(cukrovy alkohol vlastne) erytritol, ktory je stravitelny a sladky, vyborne sa vstrebava v crevach ale pre malu molekulu ho az 95 % vypadne cez ladviny pomerne velmi rychlo z tela, takze je vhodny hlavne pre cukrovkarov. Zatial je ale este pomerne velmi drahy, mnohonasobok ceny repneho cukru a trosticku inac sa citi cesto s nim robene, takze treba trochu experimentacie.

Naposledy upravil: RNG (2009-08-25 17:13:01)



31

Re: Reflux zlce do zaludka

Eva napísal(a):

Tak ten Ester vitamin C u nas nezozeniem, maju len taky obycajny v praskovej forme, to neviem, ci je dobry a potom rozne tabletkove formy, v gulickach s postupnym uvolnovanim.
Tiez maju vitamin C od firmy Jameson, tak ten by bol najlepsi? A maju ho aj v kombinacii s vitaminom C.
Vdaka za rady.

ester c som videl tu ak ti to pomoze http://doplnky.com/etikety/p2354.htm



32

Re: Reflux zlce do zaludka

ahoj rng prosim ta tym protokolom ..liecia chlamidiu v mikroplazmatickej forme? a ako potom zistili ze ju ten dotycny clovek ma...? inac ja mam tiez autoimunitne ochorenie takze planujem vyskusat tebou navrhovane pripravky....aka dlha myslis ze je nutne kura? som po zapale srdca a ide mi cca na polovicku a predsa len su to silne vytazky...myslis ze by to nebola zataz pre srdce? popripade aj rovno na to aby sa mi zlepsila jeho cinost ked nieco poradis budem vdacny..dakujem



33

Re: Reflux zlce do zaludka

ten citovany obchod na doplnky bol moj a oba su uz od minuleho augusta zavrete(nedostatok obratu, privelke straty, personalne a byrokraticke problemy)

Na olivovom extrakte a Samente nevidim nic zle na srdce ani nic ine v tele, ved su to potravinove doplnky.
Predpokladam, ze mas infekcie este stale v tele a predist uhynovej reakcii(Herxheimer) treba tak, ze zacnes spominane prostriedky brat postupne z malych davok a stupnovat az do odporucenej.
Zaroven ber aj protizapalove ako curcumin a dumbier a rybaci olej(niekolko gramov denne), pripadne aj enzymi ako bromelain a serrapeptazu, lebo s nakazami ide zamorenioe tela a zapaly su len dosledkom toxinov a ineho zamorenia. Nestaci ich potlacit ale treba odstranit vsetky priciny na ne.
Na vyhojenie a regenaraciu tkaniv v tele treba dodat vitamin C (3 gramy)a E(400 IU) a niekolko gramov aminokyselin (arginin, ornitin, cystein), tak ako to navrhoval uz povodne Linus Pauling, lebo tieto stimuluju tvorby kolagenovych vlakien, ktore su zakladnou budovaciou zlozkou("kostrou")vsetkych tkaniv, tj aj poskodeneho srdecneho.

A znova opakujem ako kazdemu, pevencia je doplnovanie potrebneho pre telo a my potrebujeme doplnit selen, zinok jod, probiotika, vlakniny...., lebo sa v nasej strave nenachadzaju v dostatocnych mnozstvach(dosledok civilizacie, slachtenia, intenzivneho polnohospodarstva, priemyselneho spracovania potravin)



34

Re: Reflux zlce do zaludka

Dobry den RNG,

Po prechode na zdravsiu stravu som sa zacal citit lepsie ale znepokojil ma ubytok vahy. Po gastrofibroskopii bolo tak ako aj Eve najdena v zaludku zlc a jazierko so zlcou, takze zlc sa vracala spat do zaludka...Ak som spravne pochopil tak to sposobuju plyny z criev, ktore  tam vytvori nestrava potrava,ktora sa nestravi z dovodu,ze steny zaludka su pokryte zlcou a tym sa nevytvori dostatok kyselin?je to ako kruh..

Takze odporucas upravit travenie - doplnenie kyselin,ktore pomozu stravit potravu +vlaknina, ktora vynesie prebytocnu zlc zo zaludka +probiotika a enzymy?

Taktiez sa mi dlhodobejsie robia kutiky na ustach a v poslednej dobe sa mi zacala nicit zubna sklovina a zltnut zuby z hora od dasien.Mohlo by to mat suvis zo zlcou a zlym travenim?Obcas pocitujem zhtuhnutost v oblasti krizov.

Beriem Ganatom a uz nepocituj take "skvrkanie" v zaludku a stolica je tmavsia. Chystam sa objednat BetainHCl a pockam na vysledky na celiakiu a HP.Taktiez objednam kokosovy olej a kefir ako doplnky na pribranie vahy.

Dakujem



35

Re: Reflux zlce do zaludka

Ganaton nie je potravinovy doplnok, ale chemikalia s plno skodlivymi postrannymi ucinkami. Je zatial novy na trhu a ludia o jeho skodlivosti vedia malo, to sa tyka aj lekarov. Osobne som za mikrovlakniny(psylium, pektiny, arabinogalaktany,) ktore tak isto zvysuju motilitu(pohyb) a naviac absorbuju zlc a toxiny, co itoprid nerobi
http://en.wikipedia.org/wiki/Itopride
Zlc napada zaludocne steny, tie su stavane na kyseliny, nie na zasaditu zlc.

Kutiky su nizka viralna imunita, pozri temu herpes

Napravenie travenia posilni aj imunity vseobecne, okrem ineho.

Naposledy upravil: RNG (2011-04-10 17:26:11)



36

Re: Reflux zlce do zaludka

Zdravim RNG, prave som sa registroval a pozeram že je tu presne moj problem.
Už par mesiacov mam problem že ma bolieva brucho, a aj mam nechutenstvo niekedy je par dni OK niekedy je zle...
Začal som s vyšetreniami krv OK, sono OK, bol som na gastroskopii a zistili mi cez reflux žlč v žaludku, ako eve.
Dostal som Ursosan, 1tbl rano a 1večer, 5 dni bolo OK potom ma to zas chytilo, chcem sa spýtať, kedže bude problem asi v tom žlčníku, ale na sono mi nic neobjavili, čo mám robiť pre to, aby sa mi tá žlč nevracala? ano čítal som čo si pisal eve, tj. kyseliny enzymi vlakniny a probiotika.
To znamená že mám brať 4typi doplnkou ?? neda sa niečo urobiť aby som zo stravy nejedeol niečo čo mi vadí aby som nebol ako pojazdná lekáreň ?
psylium mám , momentálne ho nepožívam, ursosan dávam, čo by si mi ešte radil aby mi prestal moj problem?
Vravím krv (pred 2 mesaicmi) OK a na sono tiež nič nezistili predpokladám teda, že problém nebude až nejak hlboko ale je tam tá žlč podla sono. Hystológiu vzorkou zo žalúdka zaťial nemám ale na celiakiu to nevyzerá. Neviem par dni je dobre par zle..
dakujem



37

Re: Reflux zlce do zaludka

Ahoj
Chcel by som sa spytat či by nebolo vhodne na test dostatku HCL zjest na rano napr 6 bananov a 150G MAKU spolu(je to chutne), zelezo vapnik a draslik sa naviažu na zbytky HCL a potom by malo nastat nafukovanie, kvasenie v bruchu, mozno by zvetšili nafukovanie pridane napr. vločky k bananom?Bol by to tu prosimn ochotni niekto skusit?



38

Re: Reflux zlce do zaludka

Vseliake amaterske experimenty nechavam na amaterov. Skutocny test na kyseliny, ich hladinu a vytvaranie je jedine Heidelbergov zatial
http://www.phcapsule.com/
Snazte sa nahovorit niejakeho lekara, aby si to objednali a prevadzali. Inac mozete len hadat, ako napr "grgaci test"  na prazdny zaludok, pri zobrani napr kalinatu, pol lyzicky do pohara vody. Ak sa ti po tom hojne negrga, tak nemas dost kyselin.



39

Re: Reflux zlce do zaludka

Mne nejde ani tak o to testovat HCL ako prist na to ake kobinacie zdravych jedal možu škodit človeku.Pretože s travenim maju problemy aj ludia zdravo stravujuci ktory ale jedie zle davky alebo zle kombinacie jedla.



40

Re: Reflux zlce do zaludka

Nuz nesmies s vacsim jedlom pit, aby si si prilis nerozriedil kyseliny a rozhodne po mase nejedz mucnik. Pi az 3 hodiny po jedle, ked toto je v zaludku dostatocne rozlozene, mikroby na nom znicene a potrebuje byt splachnute do criev. Pi hodne a cistu vodu, to telo potrebuje. Ovocie a zeleninu jedz osobitne a zas , nepi na to okamzite vodu.
Takto sa da zit aj s malo kyselinami. Ale ak ti ani to nestaci a mas aj tak naduvanie v zaludky, nepomoze nic ine, nez doplnok kyselin. A samozrejme v inom case, najma skoro rano na prazdny zaludok 2 hodiny pred jedlom alkalizacia, aby si sa nie len okysloval, ale aj neutralizoval/alkalizoval



41

Re: Reflux zlce do zaludka

Zdravim RNG to boli odpovede asi pre dušana vedel by si prosim reagovat aj na mna - ? :(dakujem pekne



42

Re: Reflux zlce do zaludka

jozkos, nejak som ta preskocil.
Ale problem refluxe zlci z pankreasu do zaludka casto zacina ako nedostatok kyselin, kde sa premnozia v zaludku rozne kvasne kultury, tie sa dostanu do pankreasu a criev a to kvasenie tam pokracuje, co casto cytlaci obsah pankreasu do zaludka. Tj tak sa zlc dostane do zaludka a ten na to nie je usposobeny a zlc ho natravi=poskodi.
Ursofalk tj zlcove kyseliny to nijak neriesia.

Ale  doplnok kyselin a najma mikrovlaknin to vyriesi.
Niekolko lekarov tvrdi, ze staci na noc zjest jablko, (3 gramy pektinov) a reflux zlci prestane, lebo zlc sa nasiakne do pektinov toho jablka a to zaroven posunie zlc dalej do criev.
Inac doplnok mikrovlaknin nie su lieky, ale len potraviny.
Odporucam zmes napr inulinu, ovsennej vlakniny a psylia,kopcom lyzicu  najma neskoro  vecer s hromadou vody, samozrejme posledne jedlo nesmie byt neskor, ako o 6 vecer.Takze tie mikrovlakniny idu vlastne  uz na poloprazdny zaludok.
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou
Inac trochu mikrovlaknin sa da zamiesat aj do kazdeho jedla. Ja si ich davam do flasky s vodou na pitie po cely den, najma pouzivam glucomanan ako cukrovkar , tiez arabinogalaktan.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-18 22:21:02)



43

Re: Reflux zlce do zaludka

Zdravim dakujem za reakciu.
Dám si na noc jablko každý den jasne v pohode rád vyskúšam.
Dám si takisto hned dnes večer psylium zatial doma nic ine nemam.
Moj problem je v tom, že ma bolieva brucho, niekedy mam aj nechut ale to už naštastie nebyva velmi často.Raz za pár týždnov mám den dva čiernu stolicu, myslel som že to je natrávená krv, ale na gastro nič také nezistili, tak predpokladám, že to bude natrávená žlč, takisto som hladal na internete a moj problém bude zrejme v žlčníku, pretože to sedi presne na mna čo som našiel a to : na lavej strane laveho oka mávam červené podráždené (pri vyšetreniach oči mi samozrejme nič nezistili) a pod lavou lopatkou citim tlak niekedy, presne tieto symtomy som našiel pri hladaní, nevedel som čo mám hladať ale ked mi našli v žalúdku žlč isiel som po žlčniku a našiel som presne tieto veci.
Takže mimo tých mikrovlaknin by som potreboval ešte radu čo dobré na žlčník ako taký.
Kedže mi na sonografe nezistili nič (sice to bolo pred 2 mesiacmi, vtedy som uz problemy mal, ale este som nevedel im povedat načo sa maju zamerat tak spravili sono celeho brucha) kamene to sai nebude , alebo nic zvačšené, tak predpokjladam a zaroven dufam, že to nebude moc vážny problém a ked mi poradiš, čo dobré prijímať, najlepšie zo stravy pripadne z doplnkov, dúfam že sa mi problem definitívne vyrieši.
dakujem zatial



44

Re: Reflux zlce do zaludka

Nuz vyhybaj sa zatial vajciam, cokolade a kakau, to zvykne drazdit zlcnik. A zober na zriedenie zlce a zvysenie zlcotoku protokol dr Berksona, teda najma sylimarin, zacni od 200 mg a stupnuj az po 900 mg. Samozrejme ber aj tie extra mikrovlakniny, inac sa ti zlc v crevach reabsorbuje spat do krvi a teda ucinok ziadny.



45

Re: Reflux zlce do zaludka

Zdravim, prajem stastne sviatky aj ked uz je skoro po smile a vsetko dobre do noveho roka smile

chcel by som sa este spytat, mal som teraz volno par dni a bolo dobre par dni ale niekedy ma to stale chyti ze mi zas je zle...

co mi prosim este okrem toho co si pisal moze vadit na zlcnik ?? z beznych veci... tj nejaky cottage chease , alebo nieco mliecne.
Moze mi vadit aj kava inak ?



46

Re: Reflux zlce do zaludka

Nuz tvrde syry, vela masla,mastne jedla a oleje aj rozne ine veci mozu podrazdit zlcnik.



47

Re: Reflux zlce do zaludka

dnes som celu noc nespal len som sa prevaloval, hrozna noc ...
sucho v ustach stale...

mam podozrenie , moze mi vadit presso kava z podnikou ?samozrejme som ju mal poobede nie večer aj minule som si vsimol bol som v hoteli a rano som si dal kavu a nebolo mi moc dobre, ale v praci si davam poobede instantnu aa je v pohode tak ze ci si namyslam alebo co



48

Re: Reflux zlce do zaludka

Espresso je zabijak na zaludok, hromada kofeinu a dechtov zo spalenej kavy.



49

Re: Reflux zlce do zaludka

dufam teda ze sa dnes konecne vyspim a skusim vysadit vsetku kavu ci mi bude dobre dam vediet
nerad ta s tym zatazujem urcite vela ludi ta otravuje, ak mas nejaky eshop mozem brat od teba doplnky aby sa ti to oplatilo...
Co moze byt este dobre na moje problemy?aj mavam sucho v ustach stale....hlavne v poslednej dobe



50

Re: Reflux zlce do zaludka

Ja som sice mal kedysi obchody na Slovensku, ale som z toho pre kopu problemov a nedostatok casu musel vystupit.
Zvysuj si viralnu imunitu, sucho v ustach, ociach a podobne moze znamenat viralne utoky na vystelky slinnych zliaz. Ja osobne na oci(syndrom suchych oci) pouzivam aj postrek koloidnej striebornej vody, kazdodenne rano.