1

Téma: dracia krv

ahoj rng chcem sa spytat, co hovoris na pripravok dracia krv, ci je to naozaj ucinne ako vsade pisu a ci je to vhodne pri protikvasinkovej diete...
a
este ma zaujima tvoj nazor na tento produkt

http://www.jasmin.sk/fytomineral.htm

co vravis na jeho obsah a tak...a tiez moja otazka, ci myslis, ze by bol vhodny pri dlhotrvajucej protikvasinkovej diete...lebo som velmi vdaka nej schudla a zoslabla, padaju mi vlasy...drzim ju 4 mesiace, teraz som zacala jest trochu zemiakov a ryze...inak maso a zelenina...



2

Re: dracia krv

"fytomineraly" su koloidy, ktore sa ziskavaju vymocenim poloskamenelych usadenin roznych trav, najma sa ich loziska nachadzaju v Utahu okolo Velkeho Solneho Jazera.
Samozrejme nie je to nic noveho, roztok je silne alkalicky, ale tvrdenia, ze moze nahradit nejak mnozstva mineraqlov, co mame dostat z jedla je uplna blbost. Mozno niektore vzacne, ktore sa dnes v intenzivne vyuzivanej polnohospodarskej pode nenachadzaju v dostatocnych mnozstvach, ale uvedom si jedno, pri nasej dennej spotrebe
K(draslik/kalium) 2400 az 4000 mg
Na(sodik/natrium) 2000 az 2500 mg
Ca(vapnik /calcium) 1500 mg
Mg(horcik/magnesium) 800 mg
Zn(zinok) 15 az 50 mg
a ked to porovnas s obsahom v celej flasi, tak to by si musela denne pit aspon pol flase.....
Tie taranice, ze niektore koloidne nie su jedovAte, ked su jedovane pre nas su jasne klamanie zakaznika. A z tych spomenutych 84 prvkov tam "zabudli" uviest olovo , ortut , kadmium, lebo o tych uz ludia vedia velmi dobre, ze su skodlive aj v celkom malych mnozstvach. Kedysi ich uvadzali, dnes ich uz "zabudaju" uvadzat.
Inac kedysi som to pil, ale okrem alkalizacie som nic ine nepocitil nejak valne.Je to viac reklamy, nez uzitku.
Ty potrebujes pri padajucich vlasoch hlavne jod a zinok, pripadne aj selen, vitaminy C E a D-3
A pestru vyzivu s hodne zeleninou, menej sacharidami a viac celozrnne produkty a rozne orechy a semena.
Ak si pri nizkosacharidovej diete schudla, asi mas problemy s travenim, lebo nizkosacharidova dieta moze byt aj vysokokaloricka, pokial si jedla dost.
Sangre de grado/drago je lieciva zivica, cervenej farby, velmi uzitocna pri roznych chorobach a rakovinach, ale nikde nevidim zmienku na protiplesnove ani protikandidove ucinky
http://www.rain-tree.com/sangre-de-grado-resin.htm



3

Re: dracia krv

mne sa zda 4 mesiace prisnej bezsacharidovej diety poriadne drasticky zasah do organizmu. viem si predstavit tak 2-3 tyzdne, ale 4 mesiace je podla mna prilis. viem, ze cukrovkari tak ziju v podstate stale, ale aj u nich ide skor o nizkosacharidovu ako o bezsacharidovu dietu... ale to je len moj nazor.



4

Re: dracia krv

Zhodujem sa s tym, ze 4 mesiace je absurdne dlha bezsacharidova dieta a nemyslim ze pri pouziti dostatku proticandidovych prostriedkov  a silnych probiotik je treba drzat taku dietu dlhsie ako mesiac.
Samozrejme odporucam komplexne sacharidy, nie volne cukry, tj nizkoglycemicke, ktore maju hodne buniciny(celozrnne produkty) tak aby candida dostala malo vyzivy a probiotika co najviac. Tak to ma prirodzene byt, zialbohu nasa civilizovana strava ma privela volnych cukrov a jemnych skrobovin, vec dostatku prebiotik/vlaknin a preto podporuje skor candidu ako probiotika



5

Re: dracia krv

Maminka,
ja som asi pred rokom som mala problemy s mocovymi cestami. Zapal mi nepotvrdili. Mala som neprijemne pocity a trvalo to dost dlho, asi pol roka. Raz som mala caste nutkanie na mocenie, potom zas cudne svrbenie ale vnutri, no proste blbe.  Urobili mi cystoskopiu, a rozne vysetrenia a nic. Lekar povadal, ze to moze byt nejaka kvasinkova resp. bakterialna infekcia, aj ked testy nepreukazali. Predpisal mi lieky ktore som brala, ale po case som ich vysadila, fuj chemia. Aj tak nepomohli.

Obratila som sa na energy, maju alternativnych lekarov a odporucili mi liecbu. Dva vyrobky, jedna z nich dracia krv. Brala som asi 2 mesiace a problemy ustupili! Myslim ze ta Dracia krv je dobra vec.

Tu je link:

http://www.energy.sk/sk/menu_x1139x.asp

Naposledy upravil: Yannie (2011-05-02 17:34:45)



6

Re: dracia krv

Ako som povedal, na kvasinky ziadna studia nie je a preto rozxnym tvrdeniam, ktore su nie studiami potvrdene nemozno verit. Ale je to ciastocne adaptogenicke, tj posilnuje telo vseobecne, tj je mozne, ze to pomoze pri roznych problemoch.
Ale ta reklama na DragImune to rozhodne hrozne prehana. A ani sa nechcem spytat na cenu....



7

Re: dracia krv

Uz nech je ako je, ale po tejto kure som sa zbavila dlhodobych problemov...

maloobchodna cena 26 € :-)

Naposledy upravil: Yannie (2011-05-02 20:56:47)



8

Re: dracia krv

Nepochybujem o uzitocnosti Sangre de Grado, je to velmi uzitocna zivica.
Ale ako som hovoril, nikde nie je studia na uzitocnost v pripade candidy, ale plno studii na rozne bakterie. Mozno si mala bakterialny zapal, nie candidu.
Ved ti vlastne nic nezistili, boli to len domnienky, nie potvrdene laboratorne nalezy.Mozno to bol len alergicky zapal a Sangre de Grado je silne protizapalova latka.
Co ma najviac fascinuje je jej antiviralna ucinnost v sucasnych viralnych epidemiach, ktore casto,sposobuju rozne zapaly, od vystelkov a sliznic az po nervove obaly vovnutri tela bez vonkajsich koznych prejavov.



9

Re: dracia krv

Uz chapem ako si to myslel. 

Vyskusam pri viroze. Inak viaceri to chvalili ze im silne pomohlo. Predpokladam ze to bude tak ako si pisal a ze sa im celkovo ulavilo pri virovych resp bakt.  infekciach a posilnil sa imunitny systém. A so mnou to bolo podobne.

Zase som o niečo mudrejsia.

Naposledy upravil: Yannie (2011-05-03 06:38:31)



10

Re: dracia krv

Mozna to aj ja osobne vyskusam, zatial moje lekarske zdroje tuto latku nezaradili medzi silne antiviralne, ale vyskumna literatura sa mi zda dost presveciva.



11

Re: dracia krv

dakujem vam vsetkym za rady, teraz uz povolujem v diete, ja som jedla totiz vela zeleniny surovej pri tejto diete a kedze candida mi narusila travenie, tak ma ta zelenina nafukovala a ja som to stale pripisovala candide a snad dufam a pevne verim, ze nespravne...
no a teraz uz zacinam jest aj ine veci, polysacharidove, musim sa teraz vykrmit...
rng a co by is dal na virusy, ja mam aj adenovirus, aj to mam vraj v traviacom trakte, to travenie mam vyrazne porusene, pravdepodobne hlavne pankreas a vstrebavanie...vysla mi aj nejaka alergia na vajcia, citrusy, mierna na lepok - ale to vsetko len IgG protilatky a nie prava IgE alergia, takze myslim, ze to vyrobila vsetko candida hlavne a ten adenovirus...

rng a neradis ty dlhsiu bezsacharidovu dietu? viem ze prisnu radis iba dva tyzdne, ale to je dost malo, nizkosacharidovu ale tiez urcite dlhsie...

Naposledy upravil: maminka (2011-05-03 19:44:52)



12

Re: dracia krv

Adenovirus je obvykle nakaza v plucach, ale niektore serotypy boli spojene aj s crevnymi nakazami. Neviem ako ti to lekar potrvrdil, testy na to su dost zriedkave.
Ale povedzme , ze mas serotyp ktory nakazi traviaci trakt, takm ja by som sa branil roznymi antiviralnymi doplnkami, lebo lekari obvykle len vyckavaju, ze to telo vybojuje samo a to nie je najlepsie riesenie, lebo vtedy moze nastat privelke poskodenie. A zase sa boja davat silne antiviralne lieky, lebo su aj drahe, aj maju casto velmi vazne postranne skodlive ucinky
Pozri na temu herpes, tam uvadzam rozne antiviralne, pridam k tomu este novsie, ako monolaurin a citral, mozno aj "draciu krv"  do buducnosti,ked som si precital viac sprav o nej
Ziadny z doplnkov potravy nema skodlive ucinky, tj ked nezaberie nic to, ale neuskodi. A ked ich clovek pouzije viacero, nakoniec zvitazi.
http://rng.nazory.eu/herpes
http://en.wikipedia.org/wiki/Adenovirus_infection



13

Re: dracia krv

Pekne video a dalsie linky na rozne amazonske uzitocne liecive rastliny, pozri
http://www.youtube.com/watch?v=C3x7JiqAOhk