1

Téma: olej s jodom

dobry den, RNG, uz som kdesi citala (na portali zdravie) vas nazor na tekvicovy olej s organicky viazanym jodom (na slovensku su 2 vyrobky tohto typu, obidva sa tvaria ako unikatne a patentovane). maju rovnako strasnu cenu 50 eur na 250 ml, ale tvaria sa ako zazrak. chcem sa teda opytat, ci je naozaj take narocne vyrobit takyto olej, ked jod sa viaze na tuky, ci ta cena naozaj odzrkadluje daky narocny vyrobny proces, alebo je jednoducho totalne premrstena. mozno ma vyznam podavanie jodu uz spolu s tukmi, ale to ja neviem posudit, nie som chemik... co na to hovorite? tito propagatori oleja totiz tvrdia, ze anorganicke formy jodu sa tazko viazu a hrozi pri nich predavkovanie... kym jod z ich oleja ma vybornu vyuzitelnost a neda sa nim predavkovat (asi naozaj neda, ked ma relat. nizky obsah jodu...) zaujima ma vas nazor na ten sposob vyroby oleja, na vyuzitelnost organicky viazaneho jodu v oleji kontra napr. KI a na pdavanie jodovych pripravkov (KI) spolu s tukmi. dik, z.



2

Re: olej s jodom

Predavkovanie jodom je mytus, ktory rozsiruju ti, co nechcu, aby ludia brali viac nez archaicke tabulky odporucanych dennych davok hovoria, tj 150 mikrogramov.
Ostatok je samozrejme len reklama, kedze jod sa okamzite naviaze na nenasytene oleje, tak sa totiz aj zistuje, kolko nenasyteneho oleja je v roznych olejoch=standartny test.
http://rng.nazory.eu/jod
Jam pouzivam jod dodavany transdermalne uz dlhe roky



3

Re: olej s jodom

takze to s tym organicky naviazanym jodom je vlastne zavadzanie... pri vnutornom uzivani jodu ako KI netreba teda zlepsit vstrebavanie sucasnym uzitim dakeho oleja? myslis, ze by to bolo uzitocne?



4

Re: olej s jodom

KJ je vyborne vodorozpustny, netreba na jeho absorbciu nic. Ale kedze ma malu molekulu, dost kratko sa v tele zdrzi. Preto odporucam brat aj trochu elementarneho jodu, ktory sa naviaze a zostane v tele . Naviazany na tukove vazivo zvysi celkovu hladinu jodu v tele co je pri dnesnom zamoreni chlorom a bromom velmi potrebne.



5

Re: olej s jodom

ked sa teda KJ kratko zdrzi v tele, preco je to pripravok urceny na prevenciu chorob z oziarenia? myslela som, ze jod z neho sa okamzite viaze a uklada v stitnej zlaze... navyse, ak ho v tomto pripade podla navodov staci uzivat kratkodobo.



6

Re: olej s jodom

Prave naopak vytlaci radioaktivny jod zo stitnej zlazy a ten vypadne z tela von.



7

Re: olej s jodom

vytlaci uz naviazany? ja som to pochopila tak, ze je nutne zacat s uzivanim okamzite, aby nenastalo k ziadnemu naviazaniu radioaktivneho jodu, proste ze jod z KI ho predbehne.

Naposledy upravil: zuzinka (2011-04-19 19:07:08)



8

Re: olej s jodom

Ako kolvek, je to prv pomoc tesne po nuklearnom vybuchu alebo zamoreni. Samotny jod ma po;lcas rozpadu 3 dni tj je to problem na menej nez mesiac.