1

Téma: NACHLADNUTIE

AHOJ RNG SOM NACHLADOL .... ASI KVôLI POčASIU.... ALE IDE MI O TO žE MAM TEPLOTU TAK 36,7 A CITIM Už NIEčO ALE NECHCEM BYť CHORY... DOčITAL SOM SA žE VIT C..ALE NEMAM žIADNY..A NEMôžEM čAKAť NA DODAVKU Z USA..... ABY BOL KVALITNY.. čO VRAVIš NA TOTO NAšE CETEBE čO TU MAME V OBCHODOCH http://www.docsimon.sk/tovar/cetebe-cps-60  BEREM OKREM TOHO PROBIOTIKA ZINC FOR ACNE A SELEN.....



2

Re: NACHLADNUTIE

Na tom cetebe je napisana v navode vsade opakovana loz, ze telo nejak pouzije potrebny vitamin C a ostatok okamzite vyluci. To nie je pravda, lebo ladviny prepustaju vitamin C vo forme malickej molekuly kyseliny askorbovej stale, ci ho mame v krvi dost alebo nie. Preto ked chceme mat v krvi vysoku hladinu, musime brat aj velke davky hodne casto.
Vacsina zvierat si vytvara vitamin C v tele a to v kvantach mniekolko desiatok gramov denne, zialbohu my sme tu schopnost nejak pri vyvoji stratili, ale s vyssim prisunom vitaminu C aj nase telo pracuje lepsie celkove.
Na to je dostatok vyskumu a dnes uz beznej praxe mnohych lekarov, zialbohu organizovana medicina sa proti tomu brani aj za cenu rozsirovania falosnych sprav.
Preto ma zmysel si vitamin C doplnovat  pravidelne na hladiny take, ako maju povacsine zvierata(napr mysi, zajace psi kone prasata...)



3

Re: NACHLADNUTIE

Inac v minulosti som skusal pri nachladnuti (neviem ci chripka alebo bakterie) brat vyssie davky vit C tak, ze som si rozpustil vzdy sumak 1g do pohara a ten som pomaly popijal, potom dalsi a dalsi...
No nijako mi to nepomohlo a vtedy som to uzavrel v tom zmysle, ze naozaj je vhodnejsi na prevenciu nez na liecbu.

No vtedy som si alen neuvedomoval, potrebu ostatnych stopovych prvkov a flavonoidov, ktore maju s vitaminom C synergicky ucinok... Uvidime ako to zaberie pri najblizsej chorobe...



4

Re: NACHLADNUTIE

Pri nastupoe chriokovych ja osobne beriem 1 az 1.5 gramu esteru C s bioflavonoidmi kazdu hodinu, podla moznosti aj v noci(2 gramy kazde 3 hodiny)
Ester C sa v tele vyborne absorbuje, nedrazdi zaludok ani creva(neutralny) a zostava v obehu krvi pre svoju vacsiu molekulu az patnasobok casu, ako kyselina askorbova, tj daju sa s nim vybudovat ovela vyssie hladiny v krvi.Obsahuje vapnik, ktory je tiez pre obranu tela potrebny.
Zatial so vedel takto viralne potlacit do 48 hodin. Beriem popri tom samozrejme aj ine antimikrobialne, lebo virusom oslabene telo moze lahko chytit sekundarnwe infekcie(citricidal, NAC, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov pripadne aj betaglukany su moje doplnky "prvej pomoci" pri roznych mikrobialnych utokoch.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-05 18:28:31)



5

Re: NACHLADNUTIE

to je srand, ze pri ascorbyl palmitate pisu ucinnost 24 hodin



6

Re: NACHLADNUTIE

Tukovorozpustna forma je samozrejme ciastocne zabudovana do tukov, tj sa nemoze vylucit v ladvinach mocom(vodny roztok). Naviac sa jedna o esterizovanu formu, tj ovela vacsiu molekulu, nez kyselina askorbova.



7

Re: NACHLADNUTIE

ale ty hovoris 5 x ucineksia, co j tak  2,5 hod az 5hpdin a tito uvadzaju az 24 ...prehanaju ?



8

Re: NACHLADNUTIE

Povodna patentovana zlucenina bola ester C, vodorozpustna.
Palmitat zaviedli az neskor  a kedze je tukorozpustny, nemoze ho krv(vodny roztok) tak lahko nosit a ladviny odfiltrovat.. Preto ma polcas zivota v tele vyssi, ako vodorozpustna e formy.
To plati na vsetky vitaminy, tukorozpustne maju podstatne dlhsie trvanie v tele, casto sa zabuduju do tukov a vydrzia tam aj mesiace niektore(B-12, D-3 ...)



9

Re: NACHLADNUTIE

pekny deň
dcera 14r. je prechladnuta podarilo sa mi zohnat GSE roztok - davam jej kloktať 4x denne 3 kvapky do 30ml vody k tomu Cčko 1000mg 4x denne a 3x denne tabletky sinupret. mam doma aj oreganove kapsule od firmy now možem jej ich davat ked nekasle len jej tečie z nosa?



10

Re: NACHLADNUTIE

Tecenie z nosa moze byt z alergie, aj z nakaze v nose(viralna, bakterielna mykoplazmicka, plesnova/kvasna). Ked sa hlieny dostanu so preidusiek a pluc(staci spat par hodin na chrbte) nasleduje aj kasel.
Na nakazu v nose treba davat do nosa kvapky a pripadne aj pit roztok, lebo nakoniec ta nakaza z prinosnych dutin sa postupne rozsiri do celeho tela, ked je telo oslabene.
Carvacrol z oreganoveho oleja je antimikrobialny, tj ucinny ciastocne na bakterie, mykoplazmy ale najma na kvasne a plesnove kultury ako napr aspergilus pneumoniae,, ktory casto infikuje hlieny a sposobuje zapal priedusiek a pluc.

Na druhej strana na jar su caste vzdusne alergie, na co by som odporucil brat quercitin(3z500 mg) a vitamin C, pripadne cistiace enzymi, ako napr bromelain, 2 x 1000 GDU.



11

Re: NACHLADNUTIE

ďakujem len sa chcem ešte spýtať môžem jej dávať 10 kvapiek GSE do 1dcl džúsu 3 x denne a nos vytierať tým roztokom 3 kvapky GSE do 30 ml vody? ďakujem za odpoveď



12

Re: NACHLADNUTIE

Neexistuju mikroby specialne pre dospelych a specialne pre deti, tj aj deti musia pouzivat na ich potlacenie tie iste prostriedky , ako dospeli, preratane samozrejme na ich mensiu telesnu vahu.(ked sa ti to do nich podari dostat....)
Do nosa sa davaju kvapky roztoku GSE najlepsie v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa dostali aj do celnych a prinosnych dutin. Trosticku drazdia na kychanie, ale ten pocit sa strati za 5-10 minut.
Pit treba co najviac a nielen dzus.
Zamorene telo pouziva vodu na odmorenie ako hlavny odmorovaci prostriedok.
Ine su enzymi, absorbenty a v pripade zamorenia tazkymi kovami, chelacia.



13

Re: NACHLADNUTIE

ďakujem, ale skôr ma zaujíma či stačí ten počet kvapiek na to množstvo vody lebo na obale je napr. 3 kvapky na 5 o.z. a to neviem čo znamená a čo sa týka tekutín mám jeden názor - kašeľ a sopel treba utopiť, dcéra to v§čšie množstvo tekutín celkom znáša len ako hovorím neviem koľko tých kvapiek GSE treba dať



14

Re: NACHLADNUTIE

Bezne odporucam 60 kvapiek GSE do litra vody a pit po malych glgoch cely den. Samozrejme to mam aj osobne aj na rodine mnohokrat dokazane uz dlhe roky.Hlavne ked cestujeme, vzdy pouzivame GSE, lebo v lietadlach vzdy clovek nieco nachyta.
Co vyrobci pisu na obaloch je casto uplne mimo toho, co je lekarmi odporucene ako ucinne.