1

Téma: svrbia nohy

Dobry den. Strasne ma svrbia nohy, asi pol roka, je to strasne a je to hlavne vecer. Bola som u koznej a ta mi povedala ze je to sucha koza, dala mi mast no nezabrala. co to je?



2

Re: svrbia nohy

Sucha pokozka praska(podobne ako napr remen , ked je vysuseny) a tym sa jej ochranna funkcie, tj zabranovanie prieniku mikrobov do tela, znacne narusi.
Najma odmastovanie mydlami je za to zodpovedne a casto tomu nerpomozu rozne petrolejove kozmetiky a chemicke lieky.
Kozu treba dobre premastit niecim prirodzenym, co prenika dobre vsetkymi vrstvami a pripadne ochranuje a vyzivuje,pozri na
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika
Minimalne ti radim pouzivat kokosovy olej s trochou GSE, najl;epsie je natierat si mokru pokozku hned po kupeli tenkou vrstvou  tej zmesy a nechat vyschnut prirodzene



3

Re: svrbia nohy

mozno potravinove alergie?ja som alergicky na soju omylom som ju zjedol a mna tie strasne svrbeli nohy. skus si dat nieco na zapal aby ta to nesvrbelo a zistit ci nemas alergiu niaku



4

Re: svrbia nohy

Najskor su to tie plesne a sucha koza. A ako som povedal uz mnohokrat, chemia a petrolejove produkty to nemozu vyriesit, lebo koza potrebuje vyzivu a ochranu, nie chemiu.
Nedavajte si na kozu nic, co je nejedle, lebo cez kozu sa toho cast dostane do tela a skodi.

Naposledy upravil: RNG (2011-04-05 15:57:45)