1

Téma: kardyomyocyty

rng, daju sa obnovit kardyomyocyty pomoze niaky doplnok? a aky je tvoj nazor na vpravenie kmenovych buniek do myokardu,tu to je zakazane ale vyzera to ze to uplacaju poistovne aby sa to nemohlo robit aby nemusel platit, preto chodia ludia na ukrajinu, skutocne to je taky nezmysel ale to podla teba moze fungovat. pytam sa z toho dovodu lebo po zapale na srdci dochadza k zniceniu kardiomyocytov,a uz nedokaze pracovat tak ako by malo

Naposledy upravil: 5qo (2011-03-03 19:22:35)



2

Re: kardyomyocyty

S tymi kmenovymi bunkami je hromada hluku, ale zatial primalo spolahlivych bezpecnych metod.
Ja osobne by som s tym neexperimentoval.
Srdcove svalove bunky sa vedia regenerovat bez problemov, ked odstranis zapaly a priciny zapalov myokardu. A delenim sa rozmnozia bez problemov .
Priciny zapalov mozu byt rozne bakterie(streptokoky zo zubov, Helikobakter zo zaludla ) alebo mykoplazmu a najma virusy, ktore nie su v tele vobec "dormant" spiace, ako bezne lekari tvrdia, ked sa neprejavia pre nich poznatelnymi symptomami, (opar, pasovy herpes, vysyp na kozi, vysoke horucky)
Nove silne kolagenove vlakna(nosna konstrukcia) sa tvoria najma za zvyseneho prijmu vitaminu C a L-lysinu



3

Re: kardyomyocyty

lysine je lepsi na kolagen ako napriklad arginine ?



4

Re: kardyomyocyty

Povodne uvadzal Linus Pauling arginine a ornitine, dnes uvadza jeho spolupracovnik dr Mathias Rath napr na zabranenie sirenia sa rakovin na posilnenie kolagenov L-lysin.
Pre istotu by som bral samozrejme vsetky tri, kazda z nich sa podiela na tvoreni bielkovin, z ktorych su kolagenove vlakna zlozene.



5

Re: kardyomyocyty

vdaka
a davkovanie tych 2-3gramy?
tento http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … g/653?at=0
je praskovy ale ovela lacnejsi myslis ze je dobry? lebo on musi byt specialne upraveny asi nie-aby sa mohol podavat v prasku?lebo lysine bude asi riadne kysly.

myslis ze arginine a lysine sa nemaju brat spolu lebo som si vsimol ze now vyraba kombinaciu tychto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Tri-Amin … s/840?at=0

Naposledy upravil: 5qo (2011-03-03 21:05:35)



6

Re: kardyomyocyty

L-lysin hydrochloride obsahuje podla mojho vypoctu asi 24% HCl, tj je dobry zdroj zaludocnej kyseliny okrem lysinu.
Tie kapsule sa mi vidia lepsie, lebo maju vsetky tri spomenute aminokyseliny,male tak isto su zdroj kyselin, co je pre tych co maju malo kyselin dobre ale kazdy musi o par hodin neskor brat na odkyslenie tela nejake zasady, najlepsie Kalinat, ktory dostanes aj na Slovensku na prazdny zaludok, 1.5 hodiny pred jedlom.