1

Téma: Ako obísť colné poplatky

Ahojte,

chcela by som sa spýtať, či sa nejako dá obísť platenie cla na potr.
doplnky z USA. Keď si objednávam pár doplnkov, prvý balík mi vždy colnica pustí
bez cla, ale už všetky ďalšie musím platiť clo, a to nie malé, 10 - 15 Euro, čo mi tie doplnky
neúnosne predraží. Inak samotné nie sú také drahé, a z iherbu je aj poštovné fajn, len
tie colné poplatky...

Poradíte?

Ďakujem vopred:)

Odpovedá administrátor: http://rng.nazory.eu/kde-kupit-potravin … z-usa.html



2

Re: Ako obísť colné poplatky

ak presiahneš sumu 22 eur, platíš DPH a ak presiahneš tuším 150 eur, platíš aj clo...
Nevyhneš sa tomu, len ak podkročíš uvedené sumy.



3

Re: Ako obísť colné poplatky

To asi nie, ja nikdy neprekročím sumu 150,- Eur pri jednej objednávke. Ale to clo mi tam vždy napočítajú:(



4

Re: Ako obísť colné poplatky

Clo od 150 euro sa plati na vsetky zasielky.
Do 150 euro sa neplati na darcekove zasielky zo zahranicia, ale plati sa za cez internet objednany tovar z obchodov.
Nakoniec colne predpisy najdete aj na internete.
Problem je len v stanoveni vysky cla, lebo z tych predpisov sa to da urobit rozne. Viem, lebo sme museli casto vyjednavat s colnymi deklarantami a colnikmi, ked so mal este obchody na Slovensku.



5

Re: Ako obísť colné poplatky

petela, prosim ta, ziada colnica od teba potvrdenie aj pri hodnote balika do 22 eur? ved na baliku je cena v USD, nie v eurach. alebo to pustaju bez cla resp. dph odhadom (ak je to okolo tych 22 eur v prepocte)? zahrna tato cena 22 eur aj postovne? viem, ze by sa nemala zapocitavat, ale neviem ako to chodi v praxi. my sme totiz zatial vzdy platili aj dph. Chcela by som, aby to slo nabuduce bez cla a teda potrebujem vediet, do akej sumy v USD mozem objednat (by som si to pepocitala). Dik.



6

Re: Ako obísť colné poplatky

No mne zarátavajú vždy aj dopravu a čo som počul aj ostatným... Vydierači sú to. Pekná hlúposť(len so swansonu je poštovné okolo 20 USD). A keď si objednáš do 22 eur tak ti to príde rovno na poštu, tam netreba žiadne papiere. Ja keď si objednám balík tak za cca 30 euro aj tak nič neplatím asi sa im s tým nechce babrať ^^. V Česku ešte do mája neplatia dph do 150 euro... Čo by som za to dal...



7

Re: Ako obísť colné poplatky

Postovne je to, co musi zasielacia firma  platit dopravnym firmam. To nie je vydieranie, ale ich naklady.
Swanso posiela USPS priority mail, co je v USA dost lacne, ale do zahranicia nemozne drahe.
V ramci USA je najlacnejsia sluzba UPS, ale do zahranicia, najma na Slovensko je nemozne draha.
Lacnejsie je USPS first class, este lacnejsie je second class(morska doprava), ale to je nevhodne na tieto zasielky
Najlacnejsie a vhodne na Slovensko je "air cargo" vo velkom, ktore ale potrebuje miestnych distributorov.
Ti ale musia mat produkty oficialne schvalene Slovenskymi uradmi(to stoji plno penazi a nervov na kazdy jeden z nich, mna to kedysi stalo vyse 5000 korun a nervy , laboratorny rozbor na Slovensku, schvalenie od prislusnych ludi na Medickej univerzite a schvalenie z Hygienickeho Ustavu a povolenie bolo aj tak platne len na 3 roky, ked mi ho vobec dali) a platit nielen DPH, ale aj dovozne clo.
Takze hlavny problem tu nie je odieranie distribucie, ale nemozne Europske  zakonodarstvo, ktore nedovoli volny predaj doplnkov z USA na Slovensku, lebo keby toto existovalo, vsetky tie spolocnosti by uz davno mali pobocky na Slovensku alebo v inych krajinach Europy a nemusel by si platit nemozne postovne za male balicky. Posielali by to v kontaineroch prepravovanych morsky za menej nez 20 centov za kg vahy do svojich Europskych distribucnych centier odkial by to islo len miestnou druhotriednou postou k zakaznikom.

Naposledy upravil: RNG (2011-03-03 11:00:28)



8

Re: Ako obísť colné poplatky

no poviem ti nepeknu pravdu ked to chces lacnejsie musis niekoho uplatit na colnici ,ked objednavas balicky mozes ratat ze to budes mat za polovicu  bez papierovaciek bez cakania.



9

Re: Ako obísť colné poplatky

Nehovoris mi nic noveho, zialbohu.....



10

Re: Ako obísť colné poplatky

no to nie je nic ako sikana lebo clovek tu doplnky predavat nemoze lebo sa ho hned sanzia znicit a vytlacit a dovazat si iich tiez nemoze pomaly lebo sa ho hned snazia okradnut a pytaju penaize za nic len za toze mi to zadrzia a potom mi to vydaju. nemozme si pomoct ale pride mi to ako obdoba vypalnictva



11

Re: Ako obísť colné poplatky

zuzinka, v praxi to funguje tak, ze pri prekroceni 22 eur sa tvoj balik moze dostat do pozornosti colnikom kvoli potencialnej platbe DPH. Samozrejme ze si USD prepocitaju podla aktualneho kurzoveho listka. A ak si tvoj balik vyberu, ziadaju od teba casto potvrdenie o transakcii z uctu, alebo cez PayPal. V obidvoch pripadoch vsak tato prevedena suma je celkova, vratane dopravy a bohuzial toto cislo je pre nich rozhodujuce.
Raz som objednaval za 160 eur z dolarovej oblasti. Mal som "stastie" a tak moj balik odchytili a platil som DPH a clo mi odpustili, lebo som tam mal niektore polozky, ktore boli oslobodene od cla a nechcelo sa im to preratavat. Ale clo byva cca 2 az 6 %, co je nic proti DPH.
Takze objednavam baliky do tych cca 30-35 usd a tak dufam, ze pri takejto sume im to bude jedno, aj ked mierne prekrocim 22 eur.
A navyse na baliku je napisana len cista cena za tovar, takze celkovu cenu nevedia presne ziskat...
Objednal som cca 80 balikov v tejto nizkej sume a vsetky mi prisli domov hladko, cez postu.
Ale to sa mi podarilo na iherb vymaknut akciu na postovne len 2 usd, niekedy bola 3 usd...



12

Re: Ako obísť colné poplatky

Podobenstvo zialbohu blizke . Len daj do ruk moc nejakemu uradnikovi a on ti uz "ukaze".
Preto treba jednoduche a ferove zakony a nariadenia a nie take, ktore si kazdy moze vykladat ako chce.



13

Re: Ako obísť colné poplatky

schvalne som si pozrela ten zakon a postove sluzby by mali byt oslobodene od dane. ale nam to vzdy zaratali do zakladu dane. avsak zda sa, ze ine prepravne sluzby nie su podla zakona od dane oslobodene. cize ak si objednam z obchodu, ktory neposiela cez postu (napr. USPS), a zarataju mi napr. 30 USD dopravne, bude to zahrnute do zakladu dane. v konecnom dosledku je to ale jedno, lebo nasi colnici medzi postou a inou dopravou nerozlisuju.



14

Re: Ako obísť colné poplatky

Ako som povedal, colne nariadenia su dost nejasne a aj tak kazdy colnik sa sprava ako sa mu momentalne zapaci=pozostatok z minulosti lupeznych rytierov, dnes statnych zamestnancov.
DPH je na tovar, nie na sluzby. Aspon tak je to definovane udajne. Nuz ale co si zmozes proti svojvoli byrokratov. Ani nevem, kde by ste sa mali stazovat, lebo ani to tam este neplati.



15

Re: Ako obísť colné poplatky

iHerb ma do konca marca poštovné zadarmo, ak je objednavka od 40 do 80 USD a do váhy 1360 g,  ak niekto objednava 1x môže využiť ešte zľavu na prvý nákup zľavu  5USD, zadaním kodu RAJ336 na konci objednavky,  treba si dolu na objednavke kontrolovať váhu a cenu ak prekročíte poštovné vyjde cez 26 USD, vtedy treba kliknuť na krížik vpravo a nejaký produkt týmto spôsobom odstraniť. Tiež sa da objednať 2ks vzoriek zadarmo cez Free, hore na stranke.



16

Re: Ako obísť colné poplatky

J aosm objednaval okolo 20 dolarov co je valstne pod 20 eur a prisiel mi lsitok s tym ze neskor mi bude udelene clo. Takze v tom maju silny bordel :ppp



17

Re: Ako obísť colné poplatky

Prosim nejaky dobry link na DMSO...Dakujem! Dobra cena aj postovne....este raz dakujem...:-)

Naposledy upravil: Sisa (2011-03-09 12:18:02)



18

Re: Ako obísť colné poplatky

lacnejsie je jedine od veterinarnych firiem ale tam som nenasiel postovne dobre sice to bolo lacnejsie ale s postovnym to vyslo vzdy rovnako draho nakoniec som ho objednal zo slovenska lebo som nenasiel dobry zdroj s dobrym postovnym.
http://www.skchem.sk/index.php?option=c … ;Itemid=83
http://obchod.regeneracnecentrum.sk/pro … cnjh99iqc6

z regeneracne centrum mi to doslo za 2-3dni



19

Re: Ako obísť colné poplatky

Dufam, ze je dost ciste(min 99.9 lepsie 99.996%, ako som to kupoval ja bez oh;ladu, ci to bolo oznacene len na veterinarne potreby)



20

Re: Ako obísť colné poplatky

Nina26 napísal(a):

iHerb ma do konca marca poštovné zadarmo, ak je objednavka od 40 do 80 USD a do váhy 1360 g,  ak niekto objednava 1x môže využiť ešte zľavu na prvý nákup zľavu  5USD, zadaním kodu RAJ336 na konci objednavky,  treba si dolu na objednavke kontrolovať váhu a cenu ak prekročíte poštovné vyjde cez 26 USD, vtedy treba kliknuť na krížik vpravo a nejaký produkt týmto spôsobom odstraniť. Tiež sa da objednať 2ks vzoriek zadarmo cez Free, hore na stranke.

teraz iHerb ma do 18.5.2011 internacionalne poštovné zadarmo



21

Re: Ako obísť colné poplatky

Vyborne



22

Re: Ako obísť colné poplatky

Od 10. 5. do 16. 5. 2011 ma Swanson 10% zlavu na vsetko, takze pri istom objeme nakupu vlastne ich normalne drahe postovne vyjde vlastne zadarmo. Prave to tak vyuzivam.



23

Re: Ako obísť colné poplatky

Treba vyuzit kazdy trik, clovek zaraba " v potu tvari" , a preto by nemal lahkomyselne peniaze vyhadzovat.



24

Re: Ako obísť colné poplatky

Neviete niekto, ci sa nieco nedeje pri objednavani z Iherb ? Cakam od nich 4 balicky do 22€, ale zajtra budu uz 2 tyzdne a nic.
Iherb potvrdili, ze baliky boli odoslane, tak zacinam byt nervozny. Myslite, ze ich moze zadrziavat nasa colnica ? Mate s tym skusenosti ? Doteraz mi vsetko v tej hodnote do 22€ prislo behom 8-9 dni priamo na postu bez problemov. Zasielky typu International Air Mail je bohuzial nemozne sledovat, ale ak by sa nachadzali uz na Slovensku, mozno by sa dali vypatrat. Poradi niekto ? Dakujem.



25

Re: Ako obísť colné poplatky

moje niektore objednavky trvaju aj 3 tyzdne...skus vyckat



26

Re: Ako obísť colné poplatky

Zialbohu Slovenske colne urady su nevyspytatelne......

Naposledy upravil: RNG (2011-05-24 15:15:39)



27

Re: Ako obísť colné poplatky

bežne trvá dodávka z iherbu okolo 15-25 dní



28

Re: Ako obísť colné poplatky

Mne colnica zadržala zásielku z iherb v hodnote 22,10eur! A to som si myslela, že do 30eur to moc neriešia.



29

Re: Ako obísť colné poplatky

Len daj niekomu moc do ruk, a uvidis, ako s tebou zatoci!
Byrokracia je vsade rovnaka, preto ju treba co najviac obmedzit.
Co najmensia statna sprava, co najviac prav obcanom



30

Re: Ako obísť colné poplatky

Takže včera po 14 dňoch mi balíčky prišli, hoci doteraz po 9-10. Na každom z balíčkov bol pripnutý malý žltý štítok s textom: "Tovary nespĺňajúce podmienky uvedené v článku 9 a 10 Zmluvy o založení Európskeho hospodárskeho spoločenstva." Takže je viac ako jasné, že tovar zadržiavajú na colnici, čím chcú zrejme demonštrovať, akú majú veľkú moc nad obyčajným človekom, keď už mu balík nemôžu zhabať. Ale asi aj na to príde, keď to v EU bude pokračovať takto ďalej. To je neskutočné, kde to my vlastne žijeme. Má niekto tiež podobné skúsenosti s tými štítkami ? Čo si o tom myslíte ? Inak, na  tejto adrese je tá zmluva :
http://eur-lex.europa.eu/sk/treaties/da … 11957K.doc



31

Re: Ako obísť colné poplatky

U mňa všetkých, takmer 100 balíkov malo uvedený žltý štítok a navyše sakra primitívne pripnutý len na jednej strane jednou minikramličkou...
Zatiaľ mi zadržali len jeden balik, kde som doplacal par € za DPH.
No úradníci, to je veľké zlo...



32

Re: Ako obísť colné poplatky

A tie nariadenia a obmedziovanie slobody sa len budu stupnovat a stupnovat, ked sa ludia proti nim nebudu burit. Uradnici sa daju lahko manipulovat roznymi zaujmovymi skupinami a medicky priemysel ma hromady penazi na to.
Jedine, co ho moze zastavit je informovana verejnost, ktora sa rozhodne masove proti tomu zakrocit. Spoliehat sa na to, ze to vyriesia politici je naivne, ved pozrite na to, co za skorumpovani ludia to su a kto ich vlastne drzi na povrazkoch, kto ich tam vobec ako prvy podporil alebo priamo dosadil.
Skor ako sa verejnost dozvie o kandidatoch totiz  uz su za nimi miliony z roznych malych zaujmovych skupin na ich kampan, na kupenie komunikacier od tlace cez televiziu a rozhlas,  a tymto zaujmovym skupinam potom musia sluzit a nie narodu. Takze su to len figurky reprezentujuce sily za oponou. Dobre platene s hromadou moci, ale len figurky na povrazkoch.



33

Re: Ako obísť colné poplatky

14.5. som objednala na iherb za 58 USD a dnes mi to prislo - 11 dni, asi to slo mimo colnice



34

Re: Ako obísť colné poplatky

Aspon vidis, ako to bezi, uplne  nepravidelne. Podla nalady colnika.

A vobec je absurdne, aby vlada zabranovala ludom kupovat si za vlastne peniaze to, co by mali dostavat zadarmo, ked su poisteni.
Vlada by mala naopak podporovat to, ze miesto zataze na zdravotnictvo clovek riesi svoje zdravotne problemy z vlastneho vrecka.
To by ale museli oficialne uznat, ze doplnky su zdravotne ucinne, a toho sa nedockate pri sucasnom diktate medickeho priemyslu, ktori ma v hrsti aj politikov aj komunikacie.



35

Re: Ako obísť colné poplatky

Neviem, či je na Slovensku štandardom, že ak colná správa zadrží balík, tak zaručene príde bez akéhokoľvek tovaru, ktorý bol zadarmo (vzorky) alebo nie je uvedený na doklade. Mne colnica zadržala len 1 balík (v hodnote 22,09eur!!), ale prišiel bez originál dodacieho dokladu a bez vzoriek, ktoré sú vždy súčasťou balíka. O nič špeciálne som neprišla, ale neodpustila som si to a napísala som im mail.



36

Re: Ako obísť colné poplatky

nuz neviem, ci zvykne aj swanson pribalit vzorky - podobne ako iherb, prip. nieco "zadarmo" ako bonus pri vacsej objednavke, alebo nie. ale prisiel mi balik, myslim ze celkom slusna objednavka to bola, a bolo tam presne to, co som objednala, ani o papierik naviac. ale v podstate som rada, ze nic nechybalo, lebo vraj aj to sa stava.  balik otvorili na colnej poste a vyrubili dph. stve ma, ze do toho zapocitavaju aj to vysoke postovne. ale inak som prekvapena, ze to trvalo iba 11 dni od objednavky a 8 dni od zaslania aj s preclenim. inokedy sa ten balik z iherb trajdakal o dost dlhsie...



37

Re: Ako obísť colné poplatky

Mne síce z colnice poslali balík za 4 dni, ale ani len originál dodací list v ňom nebol.
Tuším niekto písal, že zo swansonu balenia 1+1 zadarmo v preclenom balíku neboli (tie zadarmo). Len tovar, ktorý bol na dodacom liste.
Lebo to, čo má byť naviac nevieme nijako dokázať, že to tam malo byť.
Ja sa preto snažím colnicu obísť. Jeden balík som "riskla" a akurát ma dokázali svojim postupom vytočiť.



38

Re: Ako obísť colné poplatky

Vzorky su zadarmo, ale ked je v katalogu 2 za jeden, tak to nie je zadarmo a to by som sa velmi branil. Ja casto kupujem aj 3 za jedno, napr z Puritan.com, ale ten jeden je prilis drahy a az ked sa cena prepocita na tri je cena dobra.
Je ale absurdne, ze sa netresta vykradanie balikov, tu by za to ludi okamzite prepustili, bez penzie, pripadne poslali do vazenia. Ale zrejme na Slovensku pretrvavaju este dozvuky z predosleho rezimu, kde bolo dokonca vraj heslo:
Kto denne nekradne aspon hodinu, okrada svoju vlastnu rodinu.
Ked som to prvy raz pocul, obracal sa mi zaludok a hanbil som sa, ze mam  v takej krajine korene.
Pevne dufam, ze take praktiky nakoniec vykorenia, ale iste to nepojde skor, nez sa ludia budu proti tomu burit a nie mlcat.



39

Re: Ako obísť colné poplatky

no po precitani tejto temy som zostal jemne zdeseny ...

moj balicek z iherb vychadza na $113.63 plus postovne s DHL_international $26.94, calicek o vahe 1,8 kg .. lacnejsi International AirMail je inavailable z nejakych dovodov ..

no a teraz otazka na vas ludia, pomozte - mam ten balicek rozdelit dako?



40

Re: Ako obísť colné poplatky

AHAAaha!! International Airmail podporuje len baliky do 80 dolarov a do vahy 1,8 kilogramu.

pricom ako je uvedene na iherb:
"As a general rule, orders going through DHL or UPS are a lot more scrutinized by customs in your country and subject to more custom duties than International Airmail."

Cize s International Airmail by mala byt sanca, ze sa nieco skomplikuje mensia ako pri UPS alebo DHL



41

Re: Ako obísť colné poplatky

Nuz to sa musite nejak poradit medzi sebou, zmensit objednavky rozdelit na viac balickov a take rozne triky. UPS je najlacnejsi sposob posielania  v ramci USA ale nemozne drahy zaozeansky.
DHL nie je navrhnuty na malicke zasielky, to je air freight, tj nakladna letecka zasielka,ja som ju pouzioval, ked som mal obchody na Slovensku a posielal som desiatky krabic a v nich tisice doplnkov,.Tak ma to vyslo prepocitane na vahy asi 2 dolare za kg. Samozrejme to potrebovalo colneho deklaranta, zaplatit clo a DPH skor, nez som dostal(vlastne moji konatelia) do ruky baliky.
Ale ako som povedal, to nie je na male zasielky.
Takze pre Vas je najacnejsia posta(USPS) prva trieda, ak je ochotny obchod z ktoreho si to objednavate tak posielat.
Zialbohu som adresoval Swanson 2 krat, ale mi nikdy na to nezareagovali.Oni posielaju UPS alebo cez postovy urad Global prioprity, co je ovela drahsie, ako prva trieda(first class)

Naposledy upravil: RNG (2011-06-22 19:24:27)



42

Re: Ako obísť colné poplatky

objednal som 90 balikov z iherbu a vsetky prisli OK.
3 ks mi chytili colnici, nad 22 eur, za jeden som platil DPH a za tie dva mi doplatok dane odpustili, ani neviem prečo... pytali si vsetky mozne dokumenty, fakturu, objednavku, vypis z uctu a zrazu balik neprisiel postou na dobierku, ale len tak, gratis



43

Re: Ako obísť colné poplatky

Ako vidite,colnici sa spravaju casto dost nevypocitatelne, nastastie vykradanie balikov je uz na ustupe a problem je len,ci vyrubia clo podla colnych  pravidiel, alebo nie.



44

Re: Ako obísť colné poplatky

Zas moja skusenost je taka, ze pod 22 eur neobjednavam a i napriek tomu mi colnici "slubili" zaplatit CLO big_smile ...ze do mesiaca mi pride vyuctovanie, ze kolko... a nic neprislo uz 2 ci 3 mesiace... no dokonca som musel na postu ist a nieco podpisat kde bolo napisane ze podla zakonu takeho a takeho EU spolocenstva musim: - vzorky aspon 3 mesiace uschovat, musim sa podrobit vyteru a odovzdanim mocu ak nastane epidemia...a pod. sprostosti...



45

Re: Ako obísť colné poplatky

To je tak, ked stat dava roznym ludom privela moci a tym samozrejme obmedzi slobody a prava jednotlivcov.
Ja sam za co najmensiu statnu spravu a co najmenej obmedzovanie individualnych prav.
Zialbohu moloch statnej moci chce rast a rast, takze je na ludoch, pokial este maju mna to pravo tuto tendenciu potlacit volbami.
Inac to dojde az na situaciu, kde sa masy vzburia a to moze skoncit velmi nestastne s vysokymi obetami na zivotoch.



46

Re: Ako obísť colné poplatky

objednávať pod 22 eur je najvýhodnejšie ...  doprava klesla na iherbe na  2 usd ...  takže čo si človek môže ešte viac priať ?
A clo platíš len nad 150 eurovou hodnotou balika...
Keď mi minule vyrúbili DPH, platil som ju formou dobierky za balík



47

Re: Ako obísť colné poplatky

Čiže môžem si naraz objednať napr. z iherb-u 3 balíky po 27 USD, aby som sa vyhol clu a DPH?



48

Re: Ako obísť colné poplatky

Samozrejme.



49

Re: Ako obísť colné poplatky

ja som prave tiez v situacii, ze cakam balik, ktory tu uz mal davno byt a neviem ci ho zadrzuju nasi colnici, alebo sa niekde cestou stratil. Je to uz 17 dni od objednania, co zvycajne mavam balik doruceny. Neviem, ako ho mam hladat, kedze nemam ziadne reference cislo, lebo zahranicne zasielky nie su stopovatelne. mate niekto podobnu skusenost ?



50

Re: Ako obísť colné poplatky

Ja mam skusenost :momentalne tiez prvy krat co mi meska colostrum z iherbu uz asi mesiac...poslala som mailom urgenciu...neviem ci nieco pomoze ak je to niekde na colnici,ale skusit mozes:Jessica B. iHerbInc (jessica-b@iherb.com)