1

Téma: ryby olej - pukanie kosti/chrbtice a naduvanie

chcem sa spytat,
pobolievalo ma dlhsi cas na lavej strane chrbtice (lokalne v jednom mieste niekde nad krizami). skor tupa bolest.  Fyzioterapeut vravel ze by to mohlo byt nieco s nervom alebo svalmi okolo stavcov, mozno zapal. Tak som si kupil tekuty ryby olej. a zacal uzivat 2x denne polievkovu lyzicu (typujem 2x 3-4g) (na lacno rano a vecer). K tomu som zacal cvicit cviky na chrbticu od fyzioterapeuta. Asi po 4-5 dnoch mi zacalo pukat v kostiach - pri spanku ked sa otocim/ pri pohybe/rozcvicke v rukach, nohach, chrbtici. Tiez som mal naduvanie v crevach (hlavne v noci). po 5 dnoch som prestal s olejom aj s cvicenim. Pukanie v kostiach mam doteraz, naduvanie ustupilo po cca 2 tyzdnoch ale stale mam taky pocit ako keby sa mi crevo stale hybalo, hlaven ked si lahnem. Moze to byt sposobene tym olejom alebo cvicenim? to pukanie kosti je dost neprijemne. Mozem pokracovat s olejom? Dnes uz viem ze by sa mal uzivat po jedle a nie na lacno a tiez si uz chcem daval len 2x cajovu lyzicu.
dakujem za odpoved



2

Re: ryby olej - pukanie kosti/chrbtice a naduvanie

Naduvanie je vec travenia,praskanie v chrbtici vec klboveho mazu. Na klbovy maz odporucam jest 2 avokada tyzdenne.
http://rng.nazory.eu/travenie
Na zapaly su protizapalove(curcumin, dumbier, boswelin, vitamin C  a hromada enzymov)