1

Téma: Zapal Pankreasu

Ahoj RNG. Chcel by som Ta poprosit o radu, pri lieceni pankreatidy, ide o caste zapaly. (nejde o mna btw, je to niekto na kom mi zalezi.)
Je to uz dlhsie, postupne par rokov. Bolesti byvaju dost ukrutne (vela krat na infuzii, a bohuzial prisiel aj o zlcnik, co sme uznali, ze bola chyba, ale uz je proste vonku, urcite to chytilo kvoli tomu zapalu pankreasu). Niekedy boli aj take stavy, ze vracal vodu, a obrovske bolesti, vtedy treba ist do nemocnice, na infuziu. Lekari samozrejme nevedia pomoct, ved vies, ono to moze byt zapal od vselicoho, infekcii, dlhodobeho stresu, atd, aj parazity), vedia len vyrezat zlcnik. Jedina zachrana je asi ta infuzia, ked uz vracia aj vodu.
Striedavo to potom nachvilu zmizne, ale hocikedy po mesiaci dvoch sa to vrati.

Ide o toto, ze by som mu rad pomohol co najlepsie doplnkami. Co by si v tomto pripade vsetko zaradil?
Mna napadlo na zapaly Kurkumin samozrejme, dalej GLA (gamma linoleic acid), Aloe vera. Mozno Ashwaganda? A omega-3? Ale ktore ALA alebo DHA?

Dalej, enzymi, ale ktore, a ako, ake davkovanie. Ide o to hlavne, zredukovat zapaly a tym padom aj neznesitelne bolesti co najviac na minimum, kym to budeme vediet dalej riesit. (ja mam podozrenie aj na parazity, to chcem riesit Ivermectinom)

Co sa tyka enzymov, tak najlepsie aj vegetarianske, teda rastlinne.
A ta Aloe zo swansonu, ta mrazena, nema dobre referencie na amazone. Nepoznas nieco lepsie?

Za kazdu radu budem vdacny, hladam hlavne nieco, co ma este nenapadlo zaradit, ci uz doplnok, alebo liecbu. sad



2

Re: Zapal Pankreasu

Mas to vytypovane dobre, len viacej stresu na enzymy
Nasa znes enzymov co zdavy pancreas vylucie je pakreatin preto ked si vhveme doplnit schadok tj najpridzenesie je pancreatin a entericky pokryty panceatin.

ALA je alfa lipoova kyselina, DHA je omega 3 tuk potrebny na regeneraciu myelinu .

Vymrazene alloe vera najblizsie cerstvemu, ja nedbam na  spravy na  amazone.



3

Re: Zapal Pankreasu

Este ma napadlo Koloidne striebro. To tiez moze dobre miernit zapaly.

Prosim, mozes mi este odpovedat na tieto otazky?
1) Vedel by si mi doporucit nejake dobre koloidne striebro z amazonu?

2) Ako to myslis, ze viacej stresu na enzymy? S tymi enzymami , viem ze doporucujes tie entericky pokryte Solgar. Mohol by si mi dat aj doporucenie, ako to brat nalacno a k jedlu?
A ktore rastline v tomto pripade by si pouzil? Ide cca o 60kg tridsiatnika, cize mlady clovek.

3) ALA je skratka aj pre omega-3 mastnu kyselinu Alfa-lineolic acid. Je to rovnaka skratka aj na ALA - alfa lipoic acid, co je ten anti-oxidant. Co viem, omega-3 redukuju zapaly, nato sa brali prave lanovy olej a lanove semienka. Ale toto potrebujem vediet, ci to robi len ALA, alebo aj DHA.
Dalej, ALA-teda ten antioxidant, tu pisu ze tiez redukuje zapaly
http://www.dailyperricone.com/2009/01/d … poic-acid/

Tak mozno by bolo dobre brat, ALA-antioxidant, ALA-omega-3 mastnu kyselinu, aj DHA?
Tu pisu, ze ALA-omega-3 mastna kyselina, mierni zapaly
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17542608

Naposledy upravil: Xion (2016-03-09 13:28:55)



4

Re: Zapal Pankreasu

Koloidne striebo je ucinne v zaludku len sekund sekund
Alfa lipoova kyselina je antioxidant, univerzalny a regeneracny
omega tri miernia zapaly



5

Re: Zapal Pankreasu

Ahoj RNG, moc diky za odpovede, viem, ze mas malo casu, ale tu ide o zivot ohrozujuce ochorenie, tak ci by si mi mohol pomoct, tie enzymi. Chcel by som pouzit aj rastlinne, aj tie zivocisne.
Ci by si mi teda pomohol, ako to davkovat, tie od Solgaru. A ze keby si pouzil rastlinne, tak ktore (take dobre za rozumnu cenu)

Dalej, viem, ze omega-3 miernia zapaly. A asi aj lignany v lanovom semienku, preto sa to asi bere proti zapalom, ze to ma dvojity ucinok. Ale snazim sa zistit, ci tie omega-3, co miernia zapaly, su myslene len na ALA, alebo aj na DHA a EPA. Teda ci aj DHA a EPA miernia zapaly.

Dalej mi este prosim porad, ako by si v tomto pripade pouzival to Mrazene Aloe Vera... teda ako casto za den, ci pred jedlom, a kolko vela. Diky moc.



6

Re: Zapal Pankreasu

Tak odpoviem si ciastocne na svoju otazku, ci EPA a DHA miernia zapaly. Konecne som nasiel clanok, kde je to vysvetlene:
http://www.zonediet.com/blog/what-are-t … a-and-dha/
Cize vyplyva z toho, ze EPA mierni zapaly ovela viac, nez DHA. Dokonca, DHA, znizuje produkciu GLA, co je velmi silna protizapalova omega-6 kyselina, co moze sposobit dokonca zvysenie zapalov. Cize, je tam napisane, ze pri velkych mnozstvach doplnania DHA, je potrebne doplnat GLA zvonku. Takze najvacsi protizapalovy efekt, sa dosiahne, ak sa berie 2x viac EPA, ako DHA, a k tomu este GLA. Povedzme 1g EPA, 500mg DHA, a 750mg GLA. Toto je protizapalova kombinacia.
Respektive, pokial sa doplna GLA, tak sa moze pouzit aj 1:1 kombo, cize 1g EPA a 1g DHA. Ale pokial sa nedoplna GLA zvonku, tak paradoxne, pri vacsom mnozstve 1:1 ratio sposobi zvysenie zapalov, lebo telu zacne chybat GLA.

Stale vsak neviem najst, ako znizuje zapaly ALA, v porovnani s EPA. Teda, ze ci brat vsetky tri. Je ale jasne, ze vsetky 3 tieto omega-3 kyseliny robia ine veci.

Naposledy upravil: Xion (2016-03-09 23:09:12)



7

Re: Zapal Pankreasu

Aha, tak tu je to vysvetlene lepsie:
https://chriskresser.com/why-fish-stomp … f-omega-3/
Teda EPA vlastne nieje protizapalova, len zmiernuje efekt premeny inej mastnej kyseliny, ze zapasi s inou, no je to dost zlozite, ale vlastne pokial je dost EPA, tak nevznika tolko AA, ktora posobi zapalovo. Kdezto DHA je priamo protizapalova. S tym, teda, ze jej velke mozstva blokuju tu GLA, takze ju treba suplmentovat. Cize aj tak mi z toho vyplyva, ze treba proti zapalom doplnat vsetky, cize 1g EPA, 1g DHA, a 750mg GLA.



8

Re: Zapal Pankreasu

Ked chces protizapalove, pozri na curcuminoidy a boswelin a nie jemne ucinky olejov.



9

Re: Zapal Pankreasu

Tu Aloe Vera v tomto pripade ako navrhujes brat?

A tie rastlinne enzymi ako?



10

Re: Zapal Pankreasu

Plno latok je protizapalovych ciastocne
Aloe vera ma kumulativne ucinky a prejavi sa az po dlhom brani
Enzymy sa beru na travenie a cistene tela. Ked mas ich nedostatok, tak ich potrebujes na travenie a aj na cistenie tela



11

Re: Zapal Pankreasu

Diku. Ten boswellin mi este prosim porad, ako to doporucujes brat. Vidim kremy a tabletky.
A este k tomu Aloe Vera prasku mi prosim doporuc, kolko toho brat pri problemoch so zapalom pankreasu. To rozriedim v pohari vody asi, ze? Kolko krat za den pit a kolko gramov prasku by si doporucil. Diky.



12

Re: Zapal Pankreasu

Bowelin 2 x 1 gram
Aloe praskove  1.5 gramu