1

Téma: Deti a ich chorobky

Zdravim rng, mám dvojrocne dieta a idem ho dat o mesiac do jasiel. Chcem sa spytat, ci mu mozem nejako podporit imunitu okrem bezneho zdraveho stravovania a co by som mala mat v zakladnej vybave lieciv, ked mi zacne chodit domov so soplikami a kaslom. Citala som, ze treba reagovat na chorobu hned, a nie cakat ako sa to vyvrbi. Dakujem.



2

Re: Deti a ich chorobky

Pre tak male deti odporucam najma colostrum, betaglukany  NAC To sa detom da podat, lebo ine asi vypluju.



3

Re: Deti a ich chorobky

RNG napísal(a):

Pre tak male deti odporucam najma colostrum, betaglukany  NAC To sa detom da podat, lebo ine asi vypluju.

Tak dvojrocne uz je schopne pojest hocico, a s tych co ste spominal mam, ktore pouzit preventivne na imunitu a ktore, az ked je chora?



4

Re: Deti a ich chorobky

Ak sa ti podari ho prinutit zhltnit kapsulu oreganoveho oleja bez pohryzenia, tak to mas dobre. Najma na hlenove nakazy je to dobre. Pripadne mu mozes dat aj codyceps, aj to ochranuje pluca.
A kvapkat mu roztok citricidalu do nosa
Mne sa to podarilo dosiahnut u moiich vnucat ale nie bez namahy a metania sa.
To samozrejme oboje ked su uz chore nie ako prevencia.



5

Re: Deti a ich chorobky

a este som sa chcela spytat na vitamin C, aky je vhodny pre 2rocne dieta. Citala som nieco o lavotocivych a pravotocivych, tak poradte, dakujem



6

Re: Deti a ich chorobky

To je vsetko na pomylenie. Zabudni na to



7

Re: Deti a ich chorobky

Takze mu mozem dat ten Ester C, co tu spominate? A v akych davkach?



8

Re: Deti a ich chorobky

Davky sa davaju podla vahy, nie podla veku
Na dospelu vahu odporucam 3 gramy.
Ale ester C sa neda predavkovat, cim viac do neho dostanes , tym lepsie.



9

Re: Deti a ich chorobky

A nevadi, ak zmiesam NAC, citricidal a vit.C do jedneho napoja?



10

Re: Deti a ich chorobky

Nevadi