1

Téma: Niacin flush_free.

Prosim o vysvetlenie. Aky je rozdiel medzi vitaminom B3 a Niacinom flush_free.Pretoze uz 3roky mam problem so zaspavanim, ked si vezmem 2hodiny pred spanim Niacin flush- free 500mg hned zaspim. Uz to berem dlhu dobu pretoze uz som vyskusala vsetko a jedine toto ma uspi.Mam obavy tak dlho to uzivat lebo je to vysoka davka a nizsia nezabera.Neurolog mi povedal ze si narobim viac zle ako dobre,ze si narusim metabolizmus.
Aky mate na to nazor?
Dakujem.



2

Re: Niacin flush_free.

Neurolog sa zrejme do toho nevyzna Na liecebne ucely, co lekari zavrhuju sa mozu pouzivat vitaminy v ovela vussich davkach ne povode urcene v roku 1948 ako denne potreby, ktoryc sa lekari spatocnicky a krcovite drzia doteraz, zialbohu, cest vynimkam..
Na to, aby sa mohol GABA dostat z criev, kde je vytvarany do mozgu cez mozgovu krvnu barieru sa musi zlucit s B-3 vitaminom
Nuz ked mas nedostatok GABA v mozgu, tak si ho takymto sposobom musis zarucit.
Samozrejme su to privysoke davky na vitamin, ale kto to potrebuje znesie bezne aj ovela viac
http://www.nutri-facts.org/eng/vitamins … in/safety/



3

Re: Niacin flush_free.

Dakujem za odpoved.
Docitala som sa ze radis uzivat Gaba 500 mg a B3 Niacin flush free 500 mg 2 x denne.
Ja neuzivam Gaba , ked si dam B3 Niacin flush free pred spanim 500 mg tak ihned zaspim. To asi znamena, ze Gaba je v crevach a chyba mi iba B3, pravdepodobne sa mi v crevach netvori. Docitala som sa, ze vysoke davky tohoto B3 su toxicke a preto mam obavy.
Casto sa mi stava, ze pred polnocou ma chyti hrozny hlad, musim z postele vstat a ist sa najest.Ked si znova lahnem, okamzite zaspim.Nemala by som ist na vysetrenie zaludka a criev?
Dakujem.



4

Re: Niacin flush_free.

Obavy su z 3 gramov a viacej
"Hrozny hlad" ta chyta, lebo jes plno cukrov a vyrobkov z jemych bielych muk