101

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Dakujem velmi pekne, skusim aj ten krem.



102

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

OK



103

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Dobry den pan RNG
chcem sa poradit
Mam zvyseny prolaktin a tetosteron. Samozrejme lieky od gynekologa som zamietla.
Snazim sa otehotniet no castokrat nemam vobec ovulaciu a cyklus mam 40- 50 dnovy
Vcera som zacala brat Wild yam root od Swanson 2 x denne
Dnes som citila navaly tepla. Asi znizim davku na par dni na 1 tabletu a potom navysim
Myslite si ze ten Yam moze dat doporiadku moje hormonalne vykyvy?
Spominate tu aj DIM
Je potrebne brat aj tento? Ak ano viete mi poslat link kde kupim nejaky kvalitny?
Dakujem



104

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Nuz ten swansonov yam odporucam brat az 5 kapsul denne. Po tyzdni-dvoch by sa ti to malo ustalit.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps

Odporucam brat aj Dong Quai/angelika cinska, co je vyborny adaptogen a hormonalny upravovac  pre zeny, v davka 2 az 5 gramov.



105

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

RNG napísal(a):

Nuz ten swansonov yam odporucam brat az 5 kapsul denne. Po tyzdni-dvoch by sa ti to malo ustalit.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps

Odporucam brat aj Dong Quai/angelika cinska, co je vyborny adaptogen a hormonalny upravovac  pre zeny, v davka 2 az 5 gramov.


Rng dakujem za odpoved
Prave tento wild yam root co ste mi poslal v linku berem
Je tu viac yamu a to 810 mg a z to 10 % diosgenin to zmamena ze v jednej tablete je 81 mg diosgeninu
Preto som si myslela ze staci brat 2 - 3 tablety aby som mala davku 200 mg diosgeninu
Viem ze pri klasickom wild yame je len 400 mg a z toho 40 mg diosgeninu
Tam chapem ze treba 5 tabliet
Ale v tejto silnejsej forme staci menej
Alebo sa mylim?
Tuto root formu ( 810 mg + 190 mg ) mam z americkeho swansonu
Viem ze slovensky web predava len 400 mg formu



106

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

OK. Dolezita je davka ucinnej latky, Diosgeninu a nic ine.



107

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Moze sa uzivat aj angelika cinska koren?



108

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Ja podla moznosti nepouzivam len korene, lebo mozu byt zamorene. Najma Cinske.
Vyrobky doplnkoveho priemyslu prechadzaju cez kontroly na nezavadnost.
Prohormonalnych potravinovych doplnkov  mozes pouzivat naraz aj viacero, samozrejme.



109

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

RNG napísal(a):

OK. Dolezita je davka ucinnej latky, Diosgeninu a nic ine.

Dobry den pan RNG

Na vase odporucanie som zacala brat wild yam a davkou diogestinu 200 mg dennne
No po troch tyzdnoch som zacala mat problem ze mam pocit tlaku v krku ako keby som mtam nieco mala
Moze wild yam ovplyvnovat stitnu zlazu?
Doteraz som taketo problemy nemala
Neviem ci pokracovat v uzivani prosim poradte



110

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Pes vie, ako sa vzajomne ovplyvnuju hormonalne hladiny v tele, ale silne  pochybujem, ze yam ovplyvnuje stitnu zlazu Zatial som nic take ani v literature nenasiel Na stitnu zlazu odporucam pouzivat jod a selen.
Tlak v krku moze byt ovela pravdepodobnejsie  z nejakej nakazy  ved ich dnes obieha roznych stovky. A moze to byt aj z alergie



111

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

RNG
Priatelka bere http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/de … 18151.html
ale chce to vysadit lebo nevie schudnut a co som cital o hormonoch tak to je svinstvo .

Moja otazka znie co by si poradil po vysadeni na napravu hormonov , kedze estrogen bude mat asi zvyseny .
Wild yam by bol dobry ? Este nieco k tomu ?



112

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Vsretky zasahy chemikaliami do prirodzenycy ludskych procesov su skodlive a mozu viest az k rakovinam. Ked to prestane , nemusi mat za to este prilis zvysene estrogeny. Telo po case hormonalne hladiny upravi prirodzene.



113

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

RNG moze nejaky z tychto doplnkov u ZENY sposobovat priberanie tuku ?
Wild yam
Dong quai
Saw palmetto
Fenugreek
Damiana
Chrisin

Priatelka to bere hlavne na zvysenie testosteronu a znizenie estrogenu prirodzene a nie velmi aby jej nezmizla menstruacia .
Chce hlavne schudnut z bokov ale celkovo z celeho tela . Viem ze znizenie estrogenu tomu napomaha .

Dnes to brala prvy den a ked si dala wild yam a dong quai tak bola o pol hodinu velmi unavena a motala sa jej hlava , myslim si ze to je YAM lebo Dong quai praveze energiu ma dodavat

Dakujem

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2016-02-18 17:40:06)



114

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Neviem. Ale pocas nasadenie roznych hormonalnych mozu byt prechodove obdobia, kde sa moze napr  nabrat voda do tela, docasne.Alebo vylucit. Ale to nema s tukom nic spolocne. Tuky sa uzadzuju v tele zien s estogenovou dominanciou a znizenou cinnostou stitnej zlazy.
A na treba brat jod a selen.



115

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

RNG napísal(a):

Neviem. Ale pocas nasadenie roznych hormonalnych mozu byt prechodove obdobia, kde sa moze napr  nabrat voda do tela, docasne.Alebo vylucit. Ale to nema s tukom nic spolocne. Tuky sa uzadzuju v tele zien s estogenovou dominanciou a znizenou cinnostou stitnej zlazy.
A na treba brat jod a selen.

to bere a na znizenie estrogenu su ktore dobre okrem chrysiinu



116

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Wild yam moze ale nemusi znizovat estrogen, na znicenie hladiny estrogenickych hodnot je DIM alebo I3C.



117

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Dobrý večer, chcem poprosiť o radu. V októbri minulého roku som začala vybavovať operáciu kŕčových žíl. Presne ten mesiac som už nedostala menštruáciu /určite to robí moja psychika/, takže pán doktor mi dal injekciu na vyvolanie menštruácie. Na ďalší mesiac som dostala menzes len prvý deň veľmi slabý. Znova injekcia. Teraz som už aj po 2 krabiciach LUTENYLU. Strašný bordel!!! Hormóny mi ešte viac rozhodili môj kľud, bola som strašne citlivá a plačlivá - ako malé decko. Mám 39 rokov a asi mi nepomáhajú ani tie hormony. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť ako by som mohla užívať YAM A Quai? Operácia nebude lebo mi internistka povedala, že pán doktor mi nemal dať také lieky, ktoré spôsobujú trombózu. Mám si dať od nich pauzu aspoň 2 mesiace. Ďakujem



118

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Nevidim dovod na umele vyvolavanie chemikaliami. Yam to velmi pravdepodovne napravi, davka 200 mg diosgeninu denne.



119

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Ďakujem vyskúšam.



120

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

.