1

Téma: angína

dobrý den, môj 7 ročný syn má angínu, hrdlo ani mandle ho nebolia, nemá ani kašel ani hlieny len hlava ho bolí a celý den teploty 39 a vyššie, viete mi poradiť čo by som mu dala dať hlavne na tie teploty?  dostali sme antibiotika.dakujem.



2

Re: angína

Nemam ani sajnu co za mikrobysa ho drzia, takze ti mozem ponuknut len zhruba antimikropbialne na vsetky mozne priciny,napr  citriciadal,  extrakt z olivovych listov, oreganovy olej a NAC, a na virusy chaparal.

Moze to byt virus a moze mat zapal mozgovych blan, a vtedy mu atb nepomozu. Vtedy pomoze davat 2 az 3 krat 1 gram chaparalu.
Iste mu pomoze  na akukolvek pricinu ale davat masivne davky vitaminu C, ako napr ester C , 1 gram za hodinu, a to aj v noci.
Teplota pod 40 stupnov pre deti nie je problem, telo to vydrzi a tak sa brani proti mnohym mikrobom



3

Re: angína

dakujem, antibiotika som nedala a nasadila som hore spomenuté, z teploty sme sa celkom dobre dostali, ale začal ho chytať kašel, viete mi naň niečo poradiť..sirupy z lekárne môžme piť na litre a nepomáha nič. dakujem pekne..



4

Re: angína

NAC a oreganovy olej su vyborne odhlienovace. Ako ho ale presvedxis, aby prehlto hoci aj malu okruhlu kapsulku oreganoveho oleja, to ti neporadim, Ale NAC mozes vysypat do vody, ako to ja robim svojej 7 rocnej vnucke, napr aj dnes, a nazvrem to "citronova voda" prisladim ovocnou stavou a medom. Zo sloky donesie pravidelne nieco, a na weekend, ked je u nas sa snazi so vzsrtkym podelit s nami, hahaha. takze v ramci sebeobrany ju musim z toho vytiahnut a sam brat to iste, ale v ovela vacsich davkach, samozrejme.



5

Re: angína

NAC a oreganovy olej su vyborne odhlienovace. Ako ho ale presvedxis, aby prehlto hoci aj malu okruhlu kapsulku oreganoveho oleja, to ti neporadim, Ale NAC mozes vysypat do vody, ako to ja robim svojej 7 rocnej vnucke, napr aj dnes, a nazvrem to "citronova voda" prisladim ovocnou stavou a medom. Zo sloky donesie pravidelne nieco, a na weekend, ked je u nas sa snazi so vzsrtkym podelit s nami, hahaha. takze v ramci sebeobrany ju musim z toho vytiahnut a sam brat to iste, ale v ovela vacsich davkach, samozrejme.
Inac kvapkat jej do nosa roztok citricidalu , to musim s nou vyjednavat.Ale to je daleko najlepsie obrana proti infekciam, co sa nachadzaju v prinosnych dutinach, kam sa dostanu z kvapockovej infekcie vo vzduchu, tj z kaslania druhych deti a potom roznesu s hlienamiod mandiel az do pluc , dokonca aj do stredneho ucha.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-24 00:18:41)



6

Re: angína

dakujem ten NAC dávam,len neviem aké dávky,tak som mu dala 300mg ráno a 300večer, oregánový olej neprehltne..ešte mu dávam šalviové kvapky, od teploty nad 38 paralen..ale tá teplota stále pretrváva..už 5 dní ju má..inak je čulý, akoby mu nič nebolo, nebyť tej teploty.



7

Re: angína

Teplota znamena, ze sa telo brani. Mnohe mikroby tu teplotu neznesu. Potlacanie teploty nie je velmi produktivna vec pokial  teplota hlavy/mozgu  nepresiahne 40 stupnov celzia u dietata a 39 u starsieho cloveka.Telo samotne okrem hlavy znesie teplotu z 44 stupnov celzia, to je napr ako dnes v Nemecku liecia rakovinu(hypertermia)
Prave vcera som vnucku presvecil aby si dala do nosa nakvapkat roztok citircidalu, lebo celu noc kaslala. Dnes to bolo ovela lepsie. Zialbohu pocas tyzdna ju maju rodicia a ti jej to neurobia.



8

Re: angína

je normálne ked má malý stále teplotu? už 8 den, nie je nejak vysoká od tých 37,3 do 37,7, ale zdá sa mi to už dlho!!..dávam mu vo väčších dávkach vit. C, NAC- 3 krát po 300mg,  citricidal roztok do nosa a šalviové kvapky na angínu.ak do pondelku teplota nezmizne ideme na krv. dakujem.



9

Re: angína

Samozrejme zvysena teplota nie je normalna!.
Je ale hromada nakaz, co to moze sposobit, a mnohe z nich sa daju z krvi usudit len velmi nepresne. Pozri na temy borelioza, chlamidie, mykoplazmy,kvasne infekcie, L-formy a podobne.A na tie maju zialbohu lekari, cest vynimkam, velmi obmedzene lieky, kdezto antimikrobialnych je pomerne dost na ne.
Pre deti spomeniem najma obzvlast vhodne  tekute produkty, ako vytazky pod menom Samento, Coumanda, Banderol, Burbur



10

Re: angína

Môže sa nejak znehodnotiť kokosový olej do ktorého je pridaný citricidal, keď sa viac krát rozpustí  pri vyššej teplote - okolo 50 stupňov - mala som ho pložený na radiátore, aby zostal tekutý a počas zimy sa nám ich podariliniekedy vyhriať až do takýchto teplôt - mohlo to kokosáku "ublížiť" ???



11

Re: angína

Nie. Kokosak ako nasyteny olej vzdoruje oxidacik aj pri vyssich teplotach.
Aj ja ho mam cely cas na radiatore, teple kvapky oleja s citricidalom su celkom prijemne do nosa.



12

Re: angína

Ahoj,
syn (8)  ma zrejme anginu. Pred tyzdnom ho zacalo boliet hrdlo, o den na to sa pridali teploty a suchy drazdivy kasel. Posledne tri dni ma teploty az do 40. Podavam mu denne asi 10 g vit c, chaparral, citricidal, oreganovy olej, NAC a teploty a kasel ho stale drzi. ahoj uz to trva sedem dni a je unaveny z tych teplot. Su nevyhnutne ATB?



13

Re: angína

ATB rozhodne nie su nevyhnutnwe, najma pre to, ze neadresuju hromady hlienovych nakaz, ba naopak im este napomahaju tym, ze zncia probioticku floru.
Na zahlienenie odporucam najma kapsule oreganoveho oleja(NOW) a serrapeptazu, co sluzi ako odhlienovac ale aj odmaskovac. A samozrejme kvapky roztoku praveho citriocidalu do nosa, kvapkane v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.



14

Re: angína

Oreganovy olej od Now davam  2x denne. Ale teploty pretrvavaju. Uz je to 9 den. Vcera sme boli u lekara, zobral jej len krv na Crp - mal nizke, takze by to nemalo signalozovat nejaky zapal.



15

Re: angína

Mozno to signalizuje nakazu, co sa neda len tak lahko znicit, ako napr boreliozu, chlamidie pneumoniae a podobne. Nechcem strasit, ale test na ne by nezaskodil.
Mas pravy citricidal alebo len nejaku malo ucinnu napodobneninu? Lebo kombinacia citricidalu oreganoveho oleja v kapsuliach(3 x 2 kapsule) a serrapeptazy adresuje vacsinu nakaz, tj okrem viralnych, kde treba ine doplnky, ako napr colostrum(2 x 10 gramov), monolaurin (2 x 5 gramov)



16

Re: angína

citricidal by mal byt pravy.
oregano davam 2x denne tento. http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
je to malo? ma asi 25 kg
a mozem kombinovat citricidal s caparralom?

Naposledy upravil: TaRa (2015-12-31 18:21:09)



17

Re: angína

Doplnky sa daju kombinovat prakticky lubovolne, len s malo vynimkami, ako napr probiotika natraz s antimikrpobialnymi. Musi medzxi tymito byt dostatocne dlha pauza, aby sa nezmiesali. Nezabudaj jna mikrovlakniny a kvalitne silne probiotika("dospele"). Oregano mu mozes zvysit aspon na 3 x 1 kapsula. Predavkovat sa neda len tak lahko, ja som zobral uz z netrpezlivosti aj 3 x 5 kapsul na mojich 100 kg.
Pravy citricidal,musi na flaske hovorit jasne, ze obsahuje quaternialne zluceniny, inac sa jedna len o ovela slabsi vytazok z grapefruitovych semien



18

Re: angína

Dobry den, bola som na ORL vysetreni,dostala som odporucanie vybrat mandle,mam tam taky biely povlak,hnis  a vraj mandle uz ani nemam,len take male jazvy na ich mieste.Najhorsie je ,ze ma neustale boli hrdlo,som stale unavena a preslo mi to uz na dutiny,som vecne zahlienena.Neviete mi poradit nejaky doplnok,aby tie mandle nemuseli ist von a zbavila by som sa tych mikrobov a bolesti hrdla? pomohlo by kloktat hrdlo koloidnym striebrom<? skusala som potierat hrdlo Lugolovym roztokom a zacalo ma cele hrdlo palit este viac.mohla som si tym roztokom nejako ublizit,alebo nieco poskodit<?



19

Re: angína

Ako obvykle tu odprucam pouzitat citricidalu,  pit aj kvapkat  do nosa, plus na ohlienenie NAC a serrapeptazy plus oreganovy olej v kapsuliach.
Mandle nie su pvotne infikovane, ale prinosne priestory. kde sa kvapockova infekcia zhromazduje a napada hrdlo mandle, priedusky a pluca, takze odstanenim mandi sa infekcie nezbavis.