1

Téma: štítna žľaza

Pri liečbe Euthyroxom som súčasne užívala jódové prípravky /Kelp, Pangamin Jodamin/. Moje výsledky sa zhoršili - ako je to možné? Endokrinológ ma informoval, že si môžem zablokovať činnosť žľazy úplne - čo mám robiť, ak chcem štítnu žľazu "popohnať" k práci? Vďaka za info.



2

Re: štítna žľaza

Stitna zlaza moze casom zhorsovat svoju fumkciu, to nie je nic zvlastne.
Nemam ani sajnu, kolko jodu si dostavala z toho jodaminu a kelpu a vobec neviem o ake produkty sa vlastne jedna.
Lekari, ktori sa zaoberali vyskumom okolo jodu odporucaju od 2 do 6 mg denne, pozri na
http://rng.nazory.eu/jod
Nechapem, ako moze endokrinolog bez akychkolvek dokazov v literature nieco vobec prehlasovat, mal by si najprv precitat vyskumy lekarov okolo jodu a jeho funkcii v tele skor nez sa zacne "odborne" vyjadrovat.
Ci pouzivanie euthyroxu skodi stitnej zlaze neviem, ale je na nom hromada upozorneni na rozne mozne skodlive reakcie, literatura dokonca spomina, ze rozne vyrobky (levothyroxin, syntroid) maju roznu ucinnost, spominane su aj moznosti, ze stitna zlaza "zlenivie" ked beries tento hormon a podobne.Naviac jedna sa o synteticku chemicku nahrazku, nie o naozajstny hormon stitnej zlazy, to si treba vzdy uvedomit.
Ale jod je potrebny na jej cinnost, tj vytvaranie nasich vlastnych hormonov a enzymov,
chlor, brom a fluor su pre jej cinnost skodlive, lebo vytlacaju jod a zialbohu v nasej potrave a liekoch podla lekarov vyskumnikov je primalo jodu a privela skodlivych chloru , fluoru a bromu(bromovana muka, kedysi bola jodidovana proti hrckaveniu)
http://www.drugs.com/mtm/euthyrox.html
http://chealth.canoe.ca/drug_info_detai … ;page_no=2



3

Re: štítna žľaza

Vďaka za odpoveď. Kelp je tabletka z chaluhy bublinatej a obsahuje 150 mikrogramov jódu - brala som ju jednu denne. K tomu dve tabletky sušených pivovarských kvasníc kvôli vitamínom B a tam je jód prítomný len v stopovom množstve. Celkvo som denne počas dvoch mesiacov nijako výrazne neprekročila príjem jódu a zaznamenala som miznutie kožného výrastku, čo ma potešilo. Lenže endokrinológ sa vyjadril v tom zmysle, že nie je potrebné jód prijímať /že je ho dosť v strave/. Ide mi práve o to, aby som mohla Euthyrox pre jeho vedľajšie účinky /zlenivenie štítnej žľazy/ znížiť alebo vysadiť - preto mi nie je jasné ako to mám dosiahnuť, keď nemám prijímať jód. Chcela som zároveň vedieť, či niekto o podobnom jave písal - t.j. že po užívaní jódu došlo paradoxne k zhoršeniu činnosti žľazy. Viem že rozhodnutie, čo budem užívať, je na mne, ale chcem mať rôzne in formácie a poznať aj iné názory - potom si to zosumarizujem. Ďakujem za odpoveď.



4

Re: štítna žľaza

Nuz ja len k tomu tolko, ze tvoj endokrinolog by si mal prestudovat tiez rozne clanky okolo jodu, co som spomenul aj v mojom prispevku, lebo akosi organizovana medicka komunita nechce tie vyskumy brat do uvahy, vcitane napr celeho Japonska, kde ludia maju prijem jodu radove vyssi a su podla vsetkeho jeden z najzdravsich narodov na svete. Statisticky maju podstatne menej problemov typu nefunkcnych tkaniv(tumory, hrcky,myomy, cysty...) ako inde na svete.
A tu hovorime v priemere na Japonca denne 12.5 mg jodu, nie 0.15 mg=150 mikrogramov, ako ta stara davno vyvratena odporucena davka z roku 1948 hovori, ktorej sa tak krcovite organizovana medicina drzi napriek vsetkym vyskumom, co hovoria, ze mnohe tie hodnoty boli doslova" vytiahnute z rukava", bez akehokolvek vyskumu na podporu.
Ja sa drzim osobne nazoru , ze pri dnesnych utokoch chloru, bromu a fluoru potrebujeme skor viac jodu, nez pred tym a kedysi sme dostavali vyse 1 mg len z jodidovanej muky v chlebe, co neskor nahradili na natlak lekarov tvrdiacich(bez dokazov, samozrejme) ze take davky su skodlive bromovanim.
A sam pouzivam spomenutu jodovu tinkturu pod pazuchu aspon raz za tyzden, co mi dava najmenej 2 miligramy v priemere na den uz roky.



5

Re: štítna žľaza

Ďakujem za odpoveď - na to branie jódu som prišla z informácií na tejto stránke + z výskumov MUDr. Turianicu. Aj mne sa zdá, že keď bývam v oblasti, zasiahnutej Černobyľom /východ SR/ a nikto nám ako obyvateľstvu žiadne jódové tabletky nedával /považujem to za zločin!!!/, tak ten nárast ochorení štítnej žľazy má s tým súvis. Chcela som brať tinktúru tiež, ale u nás sa nedá kúpiť, ani ju nechcú v lekárni pripraviť, preto som našla náhradu. Stále ale nerozumiem tomu, čím sa dá zablokovať práca štítnej žľazy ak začnem užívať viac jódu a nie je to enormná dávka - nemáte náhodou nejaké vysvetlenie? Veď by mala práve začať pracovať lepšie - dostala čo jej chýba - som z toho zmätená.



6

Re: štítna žľaza

Jod je potrebny v tele na hromadu roznych funkcii, nie len na vytvaranie hormonov stitnej zlazy. Hlavne u zien je spotreba napr v prsiach az 100 nasobok toho, co spotrebuje stitna zlaza.To sa pri urcovani odporucenej dennej davky v roku 1948 vobec nebralo do uvahy a zialbohu aj po roznych vyskumoch  a pripade Japonska a inych pobreznych statov organizovana medicina sa rozhodla to nebrat do uvahy.
Preto az 40% zien v USA na znizenu funkciu stitnej zlazy a vacsina ludi ma zamorene telo pre nedostatok cistiacich enzymov.
Inac tie odporucene jodove tabletky su 65 miligramove!!!. A lekari hovoria, ze nad 150 mikrogramov(!!!) je "skodlive"
Ked hovorime pre to o dostatku jodu, tak podla tych lekarov sa jedna o 2 az 6 miligramov , nie mikrogramy.
A ze dodanim toho, co telu chyba sa telu poskodi, na to treba specialnu logiku vymyteho mozgu.



7

Re: štítna žľaza

RNG napísal(a):

Nuz ja len k tomu tolko, ze tvoj endokrinolog by si mal prestudovat tiez rozne clanky okolo jodu, co som spomenul aj v mojom prispevku, lebo akosi organizovana medicka komunita nechce tie vyskumy brat do uvahy, vcitane napr celeho Japonska, kde ludia maju prijem jodu radove vyssi a su podla vsetkeho jeden z najzdravsich narodov na svete. Statisticky maju podstatne menej problemov typu nefunkcnych tkaniv(tumory, hrcky,myomy, cysty...) ako inde na svete.
A tu hovorime v priemere na Japonca denne 12.5 mg jodu, nie 0.15 mg=150 mikrogramov, ako ta stara davno vyvratena odporucena davka z roku 1948 hovori, ktorej sa tak krcovite organizovana medicina drzi napriek vsetkym vyskumom, co hovoria, ze mnohe tie hodnoty boli doslova" vytiahnute z rukava", bez akehokolvek vyskumu na podporu.
Ja sa drzim osobne nazoru , ze pri dnesnych utokoch chloru, bromu a fluoru potrebujeme skor viac jodu, nez pred tym a kedysi sme dostavali vyse 1 mg len z jodidovanej muky v chlebe, co neskor nahradili na natlak lekarov tvrdiacich(bez dokazov, samozrejme) ze take davky su skodlive bromovanim.
A sam pouzivam spomenutu jodovu tinkturu pod pazuchu aspon raz za tyzden, co mi dava najmenej 2 miligramy v priemere na den uz roky.

Dnes som tu niekde vo fore polozil otazku, ci si viem v etanole sam rozpusti jodove supinky a ak ano, v akom pomere by som to mal urobit.
Ale skor ma zaujima ta informacia, ako presne vies, kolko si organizmus zoberie iodu cez kozu pod pazuchov z jednorazovej davky za tyzden, nabyse este ked ma clovek pod pazuchou rozne pevne antiperspiranty... Cital si nejake vyskumy ? Lebo potom je to naozaj idealne davkovanie... Len co ak sa clovek denne sprchuje ? Alebo to nema na to vplyv ? Podkozny tuk do seba naraz nasaje mnozstvo na cely tyzden a postupne ho uvolnuje do organizmu ?



8

Re: štítna žľaza

Na to som uz pisal, technologia zase blbne.
Jod(supinky) a KJ sa rozpustaju v zmesi alkoholu a vody. Obvykla stara forma, ktorou mi casto natierali zodrate kolena proti hnisaniu, obsahovala 2% jodu, 2.5% KJ na vahu v 50% roztoku etylalkoholu(silna vodka)
Ta sa v jednej kvapke nachadza asi 2.5 mg jodu a cez kozu za par hodin cely prejde postupne do tela, tj 100% absorbcia.

Jod organicky viazany sa zdrzuje v tele pomerne dlho, cast sa zabuduje do hormonov, vacsia cast do enzymov a podiela sa aj na inych procesoch, cast, hlavne vo forme malych molekul(KJ) prepadne cez "sitko" ladvin, preto je transdermalny jod dolezitejsi a ucinnejsi, ako transdermalna/oralna anorganicka forma KJ.



9

Re: štítna žľaza

Takze pokial mam len jodove supinky, mozem pripravit napriklad 3 % hmoy. roztok vo vodke aj bez jodidu draselneho ?
Tj. napriklad do 1 dcl vodky (nech je to vahove cez 90 gramov) pridam cca 3 g jodovych supiniek ?
A kazdy den 1 kvapku na kozu ? Alebo 7 kvapiek a mam tyzden pokoj ?



10

Re: štítna žľaza

Jodid draselny podporuje rozpustanie jodu, takze nevie, kolko jodu sa ti bez neho rozpusti v tej vodke. Ale iste aspon 2 gramy na 100 gramov vodky, predpokladam.
Osobne sa natieram jodovou tinkturou len raz do tyzdna(asi 15 az 20 kvapiek, najma pod pazuchy), jod sa v tele postupne hromadi az do hladiny, co telo potrebuje a potom sa prebytocny vylucuje viacmenej, lebo ked sa nenaviaze, ma dost kratku zivotnost v obehu
To je na moju vahu, vyse 100 kg teda pri 2% joide + 2.5%  KJ zhruba 50 mg na tyzden, tj 7 mg  prepocitane na den tj podstatne menej, nez dostava priemerny japonec , dospely v potrave, ale vyse 40 nasobok odporucanej dennej davky.
Samozrejme pri mojej zabudlivej hlave to casto vynecham, takze toho de fakto beriem menej a prepocitane na vahu normalne vaziaceho cloveka to,iste nepresahiue 3-4 mg na den, tj menej nez tretinu Japonskej priemernej spotreby.



11

Re: štítna žľaza

dufam, ze prave japonci nemaju zdegenerovane tie tvare prave kvoli vysokym davkam jodu... alebo celkove aziati, co konzumuju vela morskych rias a podobne...
Skusim tu rozpustnost jodu v etanole...



12

Re: štítna žľaza

Nemyslim si ze ta "degeneracia" nastala jedenim morskych rias, lebo "degenerovanu" ju maju aj vnutrozemski cinania a mongoli, ktori maju tisicrocia nedostatok jodu(pozri "mongoloidne " deti aj v nasej civilizacii, kde kretenizmus je priamy dosledok nedostatku jodu co tvori v niektorych mongolskych dedinach az vyse 10% populacie, lebo nemaju vo svojej horskej soli ziadny jod ani nikde inde. Cinska vlada zakazala pod trestom vazenie predavat tradicnu tibetsku sol bez iodidovania)



13

Re: štítna žľaza

mam na teba prosbu rng k tomuto produktu http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … /4785?at=0
a to ci je vhodny na vstrebanie cez kozu. je v nom Ammonium Iodide. vstrebe sa dobre? inac sa mi tam paci ze tam je napisany obsah jodu na kvapku, inak moje znalosti chemie su troska horsie tak by som sa este chcel opytat aj ked sa vstrebe cez kozu ako je to mozne ked je Water Soluble.dakujem



14

Re: štítna žľaza

Glycerin sa zialbohu neodparuje ako voda alebo alkohol takze to nie je velmi vhodna forma na kozu. Takze si s nim zafarbis saty.
Osobne mam skusenost hlavne so starou osvecenou jodovou tinkturou, ktoru pouzivam uz roky a stoji zlomok inych cien, aj na Slovensku sa este pouziva, zialbohu ju najdete len vo veterinarskych potrebach, lekarne ju sice mozu namiesat, ale malokto sa s tym bude babrat, radsej tlacia ovela slabsiu a drahsiu formu,, jodisol.
Pozri napr tieto z netu
http://www.google.com/products/catalog? … D0Q8wIwAw#
http://www.google.com/products/catalog? … DoQ8wIwAg#



15

Re: štítna žľaza

aha ja som objednaval na rychlo-surne niake veci z iherbu tak som si ju uz objednal-ale ten jod sa vstrebe cez kozu?akurat je problem s tym zafarbenim? da sa to riesit tak ze si to dam na noc pod niake oblecenie ktore mozem zafarbit-ci to bude farbit este ovela dlhsie? nemozem to popripade oralne? myslim ze som to niekde videl uzivat aj oralne -velmi rozriedene. uz som to zaplatil aj ked mi to nepotvrdili ,mohol by si mi prosimta na iherb.com najst niaky vhodny iod ze by som to skusil este vymenit?



16

Re: štítna žľaza

no este mi to vystornovali tak to zajtra objednam znovu ,tak sa mi tam skus pozret prosim ta ci tam niaky ten jod lepsi nezbadas. ja viem ze s tym jodom to tam neni nic moc ale objednavam teraz nieco ineu nich tak preto z iherb ten jod.inac iherb je velmi seriozny hned na live chate mi to vystornovali,baliky chodia za 8dni vacsinou,postovne maju 4dolare do 80dolarovej objednavky ale 4 som platil aj za 88minule. vitaminlife je na tom horsie raz sa mi stalo ze nemali co som si objednal vystornovat mi to nedovolili poslali mi to za dva tyzdne a prislo to za mesiac a na to storno mi ani neodpisali



17

Re: štítna žľaza

Ta forma je vhodna na oralne pouzitie, 3-4 kvapky denne do pol pohara vody.
Osobne ale preferujem trasnsdermalne, z vyschnutych jodovych skvrn, napr pod pazuchou. A to si robim len raz za tyzden asi 15 kvapiek. Zaroven to sluzi den -dva ako dezodor(antimikrobialne vlastnosti jodu).

Naposledy upravil: RNG (2011-01-13 02:24:22)



18

Re: štítna žľaza

K tomu ammonium iodide, ja to používam na kožu, oni majú aj kožnú verziu a napriek tomu, že to neobsahuje alkohol, čiže tak rýchlo to nezaschne, vôbec to nevadí, stačí to len poriadne rozotrieť a paradoxne ono sa ten jód tak nejak rýchle vstrebe do kože, že už to vôbec nefarbí šaty, ako som sa obávala a vždy do pár hodín mi to zažltnuté kompletne zmizne, som to teraz skúšala týždeň natierať každý deň, na vnútornú stranu predlaktia, či sa časom zmenší tá vstrebateľnosť-nasýtenosť jódom v tele, ale vždy to zmizne po pár hodinách.

Naposledy upravil: bludicka (2011-01-13 08:07:13)



19

Re: štítna žľaza

OK, zrejme to nie je len glycerinova forma, lebo glycerin sa sice po case nasiakne, ale dlho zostava koza vlhka.



20

Re: štítna žľaza

Včera poobede som si dala pár  lyžíc kokosového tuku a zvýšil sa mi dosť metabolizmus, zostalo mi tak príjemne teplo, mňa drkoce od zimy aj v prekúrenej miestnosti, mám strašne nízky metabolizmus, väčšinou som stále ako prispatá a spomalená, ešte mi nedošli tie výťažky zo štítnej žľazy, tak som vyskúšala ten kokos a zabral. Ale čo bol pozoruhodný vedľajší jav, že sa mi začal zlepšovať zápal ucha, doslova ako keby ten zvýšený metabolizmus nejak spôsobil jeho lepšie čistenie a dnes ráno mám v uchu výborný pocit.  Potom som pátrala na internete a napr. u psov, keď majú chronický zápal ucha, vždy sa u nich kontroluje aj či nemajú hypotyreózu, našla som veľa odkazov na túto súvislosť.

http://www.vetmed.wsu.edu/cliented/hypothyroidism.aspx
http://happytailsspa-blog.com/2009/06/0 … hyroidism/

Potom som hľadala podobnú súvislosť u ľudí, ale tam sa väčšinou píše, že ľudia s hypotyreózou trpia na chronické sinusitídy, deti často na chronické zápaly ucha. Ušného v živote nenapadlo mi skontrolovať štítnu žľazu a u psov sa to  robí, zaujímavé.

http://www.drbobnd.com/low_thyroid.htm

"Dr. Broda Barnes has shown that many infections, (especially those of the respiratory tract such as pneumonia, tonsillitis, sore throats, middle ear infections and sinusitis) can be reduced when the body has proper amounts of thyroid. He has also shown that cold hands and feet of the hypothyroid patient signifies poor circulation to the skin which results in a susceptibility to skin infections. There are very few people with skin diseases of any kind who would not be benefited by thyroid."

Keď som mala ešte v sebe ťažké kovy a dávala som si pred rokom výťažky štítnej žľazy, vždy sa mi rapídne zvýšili detox príznaky, ten zvýšený metabolizmus naštartoval organizmus na vylučovanie toxínov, potom som s tým prestala, lebo to bolo veľmi nepríjemné, ale teraz už keď kovy nemám, tak dúfam, že mi tie výťažky pomôžu na hypotyreózu, teraz mi už ani adrenálne výťažky nerobia tie nepríjemné symptómy ako pred rokom, takže treba sa asi najskôr zbaviť kovov a potom dávať dokopy žľazy.



21

Re: štítna žľaza

V tele su funkcie zliaz cez vylucovanie hormonov vseliak komplikovane zavisle jedna od druhej. Ale v kazdom pripade hypothyreoza je podstatne beznejsia, najma u zien hlavne pre nedostatok jodu v tele. Jod sa spotrebuva na hromady procesov,, mimo ineho aj roznych obrannych a regeneracnych, tj jeho nedostatok ovplyvnuje aj imunitu
Prerto tak zdoraznujem, ze je to jeden zo zakladnych materialov, ktoere sa oplati doplnovat
este raz:
selen, zinok, jod vitaminy C, E a D-3, pripadne aj K2. Tiez odporucam vlakniny, lecitin a probiotika.
Lecitin na cistenie ciev(polovica ludi zomiera na nasledky zanesenych ciev)
a pre nasu hygienu a sterilizacie nedostavame dnes prakticky ziadne podne bakterie, z ktorych hromada su probiotika
a pouzivanim atb ich casto v nasom crevnom trakte vynicime, co da moznost sa premnozit roznym skodlivym parazitnym kulturam na ukor uzitocnych probiotik, ktore nam v tele okrem pomoci pri traveni vyrabaju rozne vitaminy a najma az 70% obrannych latok, s ktorymi telo disponuje. Tj vyrabaju  vacsinu obrannych latok pre telo!!!



22

Re: štítna žľaza

Beriem druhý deň výťažky zo štítnej žľazy a cítim NEUVERITEĽNÉ zlepšenie zdravotného stavu, ako keby ma niekto po dlhej dobe oblial živou vodou a to je len druhý deň, zápal ucha už skoro vôbec necítim, vyčistili sa mi dutiny, odpuchla pravá lymfatická uzlina, večer o siedmej nepadám únavou do postele, nepotrebujem spať cez deň, vlasy, ktoré mám ako slamu a skoro polovica mi z nich vypadala, začínajú byť hebkejšie, to už som musela mať riadnu hypotyreózu a pritom ešte výsledky spred pár mesiacov na štítnu žľazu ukazovali TSH v norme, čo je ale veľmi nespoľahlivý ukazateľ, mala som si dať vyšetriť aj T4 a T3, to som vtedy ale nevedela. Hlavne je super, že si človek môže objednať tie prírodné výťažky a nie je odkázaný na syntetický hormón, ktorý obsahuje len T4.

Naposledy upravil: bludicka (2011-02-17 01:00:39)



23

Re: štítna žľaza

A kde to objednavas ...hod sem dobry link...DIK



24

Re: štítna žľaza

Detto. Mnozstvo ludi trpi unavou a problemami pri znizenej cinnosti stitnej zlazy a ak toto pomoze mnohym, je to velmi dobra zvest. Zatial som nepoznal osobne nikoho, co mal na to tak dobru reakcia, vlastne viem len o dvochb ludodoch osobne, co to brali, ale zrejme velmi zalezi od vyrobkov  a davky.
Odbornici z alternativnej mediciny spomimaju, ze az medzi 40 a 60 % zien ma tento problem a bezne testy to nijak neukazu. Aj u muzov to je, nazyvaju to syndrom "vyhorenia" a je to spojene hlavne s nadoblickovou zlazou, ktora je ale nejak komplikovane kontrolovana stitnou zlazou.



25

Re: štítna žľaza

Objednala som si od firmy Nutri-Meds - z ošípanej, majú aj hovädzie, ktoré chvália na fórach, sú aj štandardizované-armour, ale horšie sa zháňajú, treba väčšinou recept, generiká sa dajú aj bez receptu - ale tam mám obavy to objednávať cez tie rôzne internetové lekárne, tie Nutri-Meds sú ale pomerne drahé, tak ešte sa poobzerám po nejakých iných.
http://www.nutri-meds.com/



26

Re: štítna žľaza

No ja beriem teraz aj tie adrenálne žľazy, aj tie mi  pomohli, ľudia s hypotyreózou mávajú väčšinou vyčerpané nadobličky, treba najskôr podporiť nadobličky a potom až štítnu žľazu.

Super info o celej problematike:
http://www.stopthethyroidmadness.com/ts … s-useless/



27

Re: štítna žľaza

Zdroj na Nutri-meds v UK:
http://www.the-natural-choice.co.uk/Por … sules.html



28

Re: štítna žľaza

co tak na toto
http://www.swansonvitamins.com/SW1358/I … Kgod3mkwAQ
Neviem pre co, ale cital som, ze mnohi neznasaju T4 vo vacsich davkach takze toto je vyrobok pre nich
Je hromada vyrobkov, co maju surove vytazky z roznych zliaz(raw glandulars) a teda adresuju rozne problemy, nielen stitnu zlazu.
Nasiel som pomerne velmi sil;ne individualne
http://www.herbspro.com/ultraglandulars.htm



29

Re: štítna žľaza

A co tieto z iherbu...su aj cenovo lacnejsie...Ultra Glandular Enterprises, Raw Thyroid, 90 Easy-To-Swallow Tablets ,[Natural Sources, Raw Thyroid, 60 Capsules]    
Natural Sources, Raw Thyroid, 60 Capsules?



30

Re: štítna žľaza

Vyskusajte a napiste.



31

Re: štítna žľaza

Tie som pozerala, prešla som desiatky glandulárnych výťažkov, či už thyroidných, adrenálnych alebo zmesy, v tomto treba ísť na fóra a tam čítať, čo zaberá, väčšina neštandardizovaných sú veľmi slabé, obsahujú málo hormónov alebo kopec nejakých vitamínov a iných látok, čo je ale zbytočné, pretoze výťažky sa dávkujú individuálne a ak niekto potrebuje 6 tabliet denne, potom prijme aj veľa minerálov, tyrozínu a iných látok, čo do toho dávajú, takže treba len čisté pozerať. 

Pred rokom som užívala tieto:
http://www.iherb.com/Natural-Sources-Ra … /6016?at=0
http://www.thevitaminservice.com/acatal … T3201.html
http://www.iherb.com/Life-Enhancement-J … /2777?at=0

ale neviem, či boli tak slabé, alebo to bolo tými ťažkými kovmi, ale mali na mňa slabý efekt.

Na štítnu žľazu rozhodne vyhráva armour, z tých neštandardizovaných nutri meds, ešte od firmy standard process, adrenálne - najlepšie isocort, obsahuje štandardizované výťažky z ovce - cortexu vo forme rozpustných peptidov. Takže ja už kupujem to, čo je na fórach ľuďmi odskúšané.



32

Re: štítna žľaza

Mudro.



33

Re: štítna žľaza

Ale ak  to bude s tou štítnou žľazou u mňa dlhodobé, zoženiem si armour.
http://medswellnessprescription.com/pro … 1297905246



34

Re: štítna žľaza

A ešte jeden trik, treba tie výťažky vždy nechať rozpustiť v ústach pod jazykom, neprehĺtať, aj keď sú to veľké molekuly,  väčšina ľudí to takto berie, lebo je to účinnejšie, takže niečo sa tam asi musí z toho vstrebávať.



35

Re: štítna žľaza

Nuz ja som nasiel taketo nieco, kde sa mi zda, ze koncentracia je uplne ina, lebo hovoria o miligramoch, nie mikrogramoch
http://www.drugstore.com/armour-thyroid … 0456046001
Cim je silnejsie koncentrovanie, tym menej inych, mozna potrebnych latok vo vyslednom koncentrate jeatym je drahsi  a komplikovanejsi priemyselny proces.
Ja osobne nie som za prilisne koncentrovanie
Ani jeden z tych doplnkov ale nehovori o naozajstnych mnozstvach T4 a T3, aspon ja som to nevidel.



36

Re: štítna žľaza

Všade je to ale na predpis, aj z toho drugstoru, dajú sa kúpiť generiká alebo aj armour ale človek musí hľadať.

Zloženie armour:

It’s made by Forest Pharmaceuticals. It is made in the following strengths: 1/4, 1/2, 1, 2, 3, 4 and 5 grain tablets.  The 3 and 5 grain tabs are scored., One grain is 60 mg and contains 38 mcg. of T4 and 9 mcg. of T3, plus unmeasured amounts of T2, T1 and calcitonin. The latter three are not removed, as rumor occasionally states.  Each tablet contains:
Porcine Thyroid Powder, U.S. Pharmacopeia
Dextrose, Anhydrous (anhydrous means any water has been removed and makes the tablet more stable)
Microcrystalline Cellulose, NF
Sodium Starch Glycolate, NF
Calcium Stearate NF (stabilizer and lubricant)
Opadry White (Titanium dioxide used as whitening agent, but also contains trace amounts of PEG (polyethylene glycol), Polysorbate 80, and Hydroxypropyl Methycellulose. See below.) Armour Thyroid does not contain gluten or lactose. But neither do Naturethroid or Westhroid.

http://www.frx.com/pi/armourthyroid_pi.pdf - príbalový leták z armour, hneď prvý odstavec, sú tam uvedené množstvá hormónov

http://www.stopthethyroidmadness.com/ar … er-brands/
http://www.armourthyroid.com/hcp_treatment.aspx#Tablets
http://www.armourthyroid.com/con_faqs.aspx
http://www.facebook.com/topic.php?uid=1 … opic=14403

Naposledy upravil: bludicka (2011-02-17 09:13:07)



37

Re: štítna žľaza

Nuz aj tak mam dojem, ze rozne vyrobky aj s "presne" uvedenymi mnozstvami vysusenej zlazy maju rozne obsahy hormonov, tj nepomoze nic ineho, nez vyskusat rozne znacky.
Kedze armour udava zhruba mnozstvo T4 a T3 na roznu gramaz, zhruba sa da podla toho riadit a pre tych co uz beru nejake lieky/doplnky na stitnu zlazu tabulky uvedene
http://www.armourthyroid.com/con_faqs.aspx
su velmi informativne
Aj ja mam iste problemy s hormonami , lebo mam dni, ked by som najradsej zostal v posteli. Mozno to vyskusam aj ja. Zarial som skusal NADH, co mi ciastocne pomohlo, asi tak ako silna kava(2x20 mgpod jazyk).
Mam aj vacsiu davku ATP, 150 mg v enterickej kapsuli a chystam sa to niekedy, ked budem mat primalo energie vyskusat.

Zialbohu tieto adresuju len energiu, nie celkovy chod tela ako rozne vzajomne od seba zavisle hormony z roznych endokrinnych zliaz. Takze si asi objednam aj ten 90 mg armour,, lebo ste ma presvecili, ze to je asi najspolahlivejsi vyrobok a ludia maju s nim  hodne pozitivnych vysledkov.

Boze , je to smutne, ked sa nemozeme obratit na profesionalov, lekarov a musime zo seba robit pokusne mysi.....



38

Re: štítna žľaza

No... na fórach to niektorí ľudia kombinujú, t.j. berú armour+neštandardizované výťažky napr. od nutri meds, standard process..., dôvod je ten, že u neštandardizovaných - menej rafinovaných a spracovaných produktov je zase výhoda, že obsahujú celý komplex látok obsiahnutých v štítnej žľaze ako napr. kalcitonín a pod. (tie by mali byť aj v menšej miere zastúpené v tom armour), ktoré štítna žľaza potrebuje pre svoju funkciu. Akonáhle prísun stavebných látok človek obmedzí len na nejakú časť napr. hormón T4 - klasický syntetický liek Eutyhrox, veľa ľudí pri tejto liečbe stále trpí hypotyreózou, pretože nie sú schopní T4 premeniť na T3, to bol len príklad na to, že asi komplexný prístup je vždy najlepší. To isté robia aj pri adrenálnej únave, berú cortizol napr. ale plus a j kopec ďalších podporných látok ako aj neštandardizované adrenálne výťažky, ktoré sú bohaté na aminokyseliny a látky, ktoré potrebujú nadobličky na svoju výstavbu. U nás zrejme endokrinológa vôbec nenapadne ľudí s hypotyreózou liečiť aj na adrenálnu únavu.

Zloženie armour nejak pozmenili, pridali tam nejaké aditíva a aj preto niektorí ľudia berú neštandardizované, lebo je to len čistý výťažok bez tých aditív. 

Armour was reformulated in 2009, supposedly decreasing the amount of dextrose and increasing cellulose. As a result, numerous patients report problems with it and a return of hypo symptoms.

Mne sa ten armour ešte zložením nezdá až taký najhorší, ale keď si pozriem, čo za bordel obsahuje generikum thyroid-s (podobné armour), tak to teda zrovna nemám 2x chuť kupovať, akonáhle to zoberú do rúk farmaceutické firmy, hneď tam napchajú samé éčka:

Thyroid extract USP
Lactose (a milk sugar and is a filler)
PVP K90 (Polyvinylpyrolidone; water soluble coating/binder; no known hazard)
Avicel (microcrystalline cellulose; holds product together)
Aerosil (silicic acid powder; help disperse the ingredients)
Sodium starch glycolate (helps dissolute/disintegrate the pill)
Magnesium stearate (filling agent)
Eudragit (a common sustain released coating)
Methocel (a water soluble cellulose ether-helps bind pill)
Talcum (a filler)
Ponceau 4r lake (red additive-aluminum)
Tartrazine lake (yellow additive-aluminum)
Brilliant blue FCF lake (blue additive-aluminum)
Sunset yellow FCF (yellow additive)
Titanium dioxide (white)
PEG 6000 (water soluble polymer; binder)
Dimethicone solution  (Thanks to Ruth-Ann for obtaining the ingredients list above; descriptions added)



39

Re: štítna žľaza

Ešte s tou energiou...ja som vyskúšala snáď všetko možné na moju skapatosť, od NADH (to ATP som ešte nemala), cez silné dávky adaptogénov, cordycepsu, ženšenu, ribózy, výživy a to už nehovorím o takých základných stavebných látkach typu vitamín D, selén.... a pod., vždy to nakoplo len na chvíľu, ak sú v tele vážne hormonálne problémy, treba adresovať tie, časť energie sa mi vrátila po dokončení chelácii ťažký kovov, potom po braní adrenálnych výťažkov a nakoniec thyroidných, tak som zvedavá na ďalší vývoj.



40

Re: štítna žľaza

Pozorne to sledujem, vdaka za info.
Uz dlhe roky niektori alternativni lekari propagovali pouzitia roznych zivocisnych vytazkov na liecenie roznych problemov. Kedze som mal vzdy obavy zo suroveho masa a inych casti zvieracich tiel, bral som to velmi s rezervou, hoci nesporne mali s tym uspech na mnohe problemy.
Mozno to konecne "dozrelo" co sa tyka bezpecnosti tychto produktov a mali by sa teda brat vaznejsie do uvahy.
Totiz velmi narastaju problemy sposobene "civilizacnym" vplyvom na nase zdravie(rozne zamorenia, epidemie, nove "vyslachtene" mikroby, priemyselne upravene/znicene potraviny atd) a treba najst nove nastroje na opravu skod, ktore sa coraz viac hromadia.
A od lekarov , cest vynimkam, mozeme dostat len to, na co boli trenovani, tj symptomaticke diagnozy a predpisovanie chemickych liekov na potlacanie symptomov, ktore su znacna cast tych civilizacnych problemov a skod na tele,
nie adresovanie korena problemov  alebo adresovanie niecoho prirodnymi prostriedkami celkove.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-17 18:06:02)



41

Re: štítna žľaza

Keď dokončím balenie od nutri-meds, idem vyskúšať standard process thytrophin, má tiež dosť pozitívne ohlasy a to veľké balenie 360 tabliet vychádza veľmi výhodne:

http://www.vitalbee.com/standard-proces … blets.html

Tá firma standard process robí tie výťažky pre mňa nejakým záhadným "alchymistickým" spôsobom, moc som tomu neporozumela, čo je to ten  Protomorphogen, nejaké nukleovo-proteínové minerálne extrakty zo žliaz, ale hlavne, aby to fungovalo. Tu je nejaké logickejšie vysvetlenie:
"A protomorphogen (PMG) does not refer to a whole-cell gland concentrate.  It denotes the part of the cell which carries the "blueprint" material as found in the nucleus. It is cytotrophic cellular material (cyto = cell, plus trophic = nourishment; thus, cellular nutrition). The nucleus or cellular control center contains large quantities of nucleic acids, deoxyribonucleic acid (DNA) and ribonucleic acid (RNA). 
The whole-cell glandulars, processed properly, will contain other nutrients normally occurring in such tissue (vitamins, fats, etc.).  But the PMG represents a very different nutritional philosophy.  It is not for the associated nutrients that the PMG is used.  It is for the cellular regulation components, the "blueprint" instructions required when the gland or organ has been fatigued, insulted, or injured in some way so that materials for tissue healing may be produced.
In a patented process, the PMG is extracted by creating an electrolytic solution to split open the cells using solar dried sea salt (sun evaporated) to concentrate the cytotrophic material including the DNA and RNA.



42

Re: štítna žľaza

Nuz popisuju to skor ako vyzivu, nez zdroj T4 a T3, takze neviem.
Ja by som skor isiel s tym Armour, kde uvadzaju porovnavanie so standartnymi liekmi na stitnu zlazu skor nez by som skusal nieco, co je tak zahadne technooblbovacne opisane.

Rozne cytotropicke materialy RNA a DNA mozem dostat aj z chlorelly a spiruliny vo velkych mnozstvach a za zlomok ceny.



43

Re: štítna žľaza

Firma Standard Process robí tie svoje výťažky na základe výskumov Dr. Royal Lee, zaujímavé info o glandulárnych výťažkoch v liečbe:
http://www.allaboutnutritionalhealing.c … upplements

Inak napr. v Gersonovej protirakovinovej terapii sa tiež používali výťažky zo zvierat, pacienti dostávali veľké množstvá surovej šťavy z mladej teľacej pečene. Takže to nebola len nejaká čisto vegetariánska strava založená na surových šťavách ako si možno niekto myslí.

A napr. mozog zo zvierat sa používa pre vysoký obsah fosfolipidov - phosphatidylserinu v rôznych terapiách.

Ja som si teraz kupovala na anémiu hémové železo, peptidové rozpustné výťažky z pečene, lebo bezkonkurenčne má najlepšiu vstrebateľnosť. Zase mám anémiu, nepomáha ani to kvantum doplnkov, chlorela a spirulina, superfoody, ľudia s hypotyreózou mávajú veľmi nízky ferritin - aminokyselina na skladovanie železa, jedna z príčin môže byť nízka produkcia žalúdočnej kyseliny - zlé trávenie-zlé využitie živín z potravy.

http://www.stopthethyroidmadness.com/ferritin/



44

Re: štítna žľaza

Hej, je to skôr ako výživa pre štítnu žľazu, ale dosť veľa ľudí to používa ako doplnok k armour, ako zdroj hormónov - určite armour, len ten je pre mňa komplikovanejšie zohnať.

Ono je to  tak, že kvôli FDA sa musí na výťažkoch zo štítnej žľazy povinne uvádzať "thyroxin free", ale keďže tie výťažky ľudom evidentne pomáhajú, tak nejaké hormóny predsa len obsahujú.

Naposledy upravil: bludicka (2011-02-17 18:30:24)



45

Re: štítna žľaza

Ktorý lekár predpíše armour, keď krvné výsledky sú v "norme"? S tým majú problémy aj ľudia v Amerike a nieto ešte tu na Slovensku, preto stále sú aj tie neštandardizované výťažky aspoň isté riešenie pre tých, čo sa nedostanú k predpisu. Ak si objednám armour cez nejakú internetovú "lekáreň" a zadrží mi to colnica, tak nemám ani peniaze, ani liek a už nehovoriac o tom, či to bude naozaj armour alebo nejaký "tehlový zafarbený prášok" z Taiwanu. To už predsa len firmy na výrobu doplnkov sú dôveryhodnejšie.

Naposledy upravil: bludicka (2011-02-17 18:46:03)



46

Re: štítna žľaza

FDA nezakazuje tyroxin v potravinovych doplnkoch, len vydala varovanie o ich moznych skodlivych ucinkoch, co zastrasilo niektorych vyrobcov takze vyrabaju tzv T-4 free vytazky.
Pokusil som sa objednat ten armour produkt, 90 mg, aj som tam uviedol, ze to je pre mojho starsieho psa,hahaha,  ale chcelo to neodbytne odomna alebo lekarsky predpis alebo adresu/telefon lekara, ktoreho mozu kontaktovat , takze som s tym nepokracoval.
Ziadneho lekara totiz som nenavstivil uz 17 rokov, okrem kamaratov lekarov a s tymi sa nestykam profesionalne, len spolocensky.



47

Re: štítna žľaza

Ešte jedno zaujímavé info armour vs. ostatné neštandardizované produkty:

http://www.drlowe.com/QandA/askdrlowe/desicatd.htm
http://www.thyroidscience.us/products/t … o.gold.htm

"If you compare the effects of a dietary (nonprescription) desiccated thyroid to prescription desiccated thyroid, and you use the exact same weight of each, you’ll see that the dietary product is weaker. But if you use enough of the  dietary product, you'll induce the same measurable physiological effects as you can with any other type of thyroid product."

Uvádzam to preto, nakoľko zohnať armour pre ľudí na Slovensku bude asi komplikované.



48

Re: štítna žľaza

Toto sa objednat da, chceli odomna len cislo kreditkarty a adresu, nic ine.Zrejme to posielaju z cudziny a tak sa vyhnu FDA nariadeniam. Predsa FDA nemoze kontrolovat kazdy balicek.
A nemozu kontorlovat zahranicnych vyrobcov ani distributorov. Ich moc je len v ramci USA a casto zalozena len na zastrasovani, nie legalnej baze.



49

Re: štítna žľaza

To thyro gold vyzerá zaujímavo, celkom poučné čítanie o výťažkoch, aká je správna dávka, ako človek pozná, či mu to "funguje", ako začať s dávkovaním, ako je to s tým "tyroxine free" vo výťažkoch...
http://www.thyroidscience.us/info/Q&As/QandAs.htm



50

Re: štítna žľaza

nejak tuto temu nesledujem, ale tie doplnky sa tykaju aj tych ludi, ktorym stitna zlaza uz uplne zanikla a funguju len na lekarskych doplnkoch podla rozboru krvi, ano ? neovplyvni to potom krvny test a nezbada to lekar ?