51

Re: zlaty stafylokok

Casto mavam zlateho stafylokoka na kozi v podobe abscesu. Dvakrat bol chirurgicky odstraneny a pri rozbore mi zistili, ze vo vnutri boli len zapuzdrene nezive zvysky tejto bakterie, rozmery abscesu vsak boli aj 6 cm. Pomohli mi na ne len silne ATB, dalo by sa to niecim nahradit, lebo dost sa mi na kozi vyskytuju a aj sa zvrhavaju do abscesov.



52

Re: zlaty stafylokok

Rng, este sa chcem opytat, kedze mala dcerka dava vsetko do ust a potom to chyta syncek, daju sa citricidalom dezinfikovat hracky ? Neviem, ako dlho vydrzi taky stafylokok zit, no nechcem hracky, co neustale davaju do ust dezinfikovat agresivnymi prostriedkami. ďakujem a som rada, že existujes :-)



53

Re: zlaty stafylokok

Namiesaj si zmes kokosoveho oleja praskoveho cukru a do toho par kvapiek citricidalu. Pod tym myslim praveho citricidalu, na co je tu viacero tem.
Hracky sa daju dezinfikovat aj roztokom citricidalu, aj koloidnou striebornou vodou, aj peroxidom vodika atd. Potrebujes na to len stricku s jemnym rozprasovacom/atomizer.



54

Re: zlaty stafylokok

Dobry den RNG,
chcel by som Vas poprosit o radu. Mam zlateho stafylokoka v ociach a na semennikoch. Na semennikoch priblizne 70% celkovej plochy pokozky. Dosledky su take, ze sa mi pokozka olupuje pravidelne v niekolkodnovych intervaloch a je zacervenana. Maly kusok je aj na penise. U oci mam problem so slzenim a tvorbou akehosi hlienu. Lekar naordinoval antibiotika Doxyhexal 200 mg/20 dni. Po takmer celej liecbe /15tabletka uzita/ zial neprichadzaju ziadne ulavy. Oci slzia, a tam dole to neprestava tiez. Mal by som preto otazocku k liecbe:

1. ci je Doxyhexal vobec ucinny liek na moje ochorenie
2. ci by som mohol uzivat GSE a v akom mnozstve aj pri momentalnej liecke Doxyhexalom
3. ak ano, aka dlha by mala byt kura a kde kupit kvalitny extrakt.

Za pripadnu odpoved Vam vopred srdecne dakujem, ADD /Martin/ smile



55

Re: zlaty stafylokok

Su druhy stafilokoka zlateho, zo sa nedaju doxyhexalom znicit (MRSA)
Ale krem s obsahom citricidalu. tj takeho zo obsahuje quaternialne zluceniny ho znici. Pozri na ten recept s cukrom



56

Re: zlaty stafylokok

Dobry den RNG,
dakujem za reakciu. Myslite tuto mast zo zmesi cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek citricidalu? Ak som nasiel spravne tak v akom pomere a ako dlho ju mam aplikovat? Do oci tak isto? alebo 35 kvapiek na liter a kvapkat?

Dakujem

Naposledy upravil: ADD (2016-02-29 11:07:12)



57

Re: zlaty stafylokok

Do kremu by som pridaval na lyzicu a pol cukru, 1 lyzicu kokosaku a 10 kvapiek
citricidalu
Do vody na oci by som dal 4 kvapky citricidalu na deci vody.