1

Téma: panicky strach

Pekny den, obraciam sa na Vas, lebo uz si nevieme radi..mamina ma 67 r..vlani mala plucnu emboliu, v decembri dostala dve porazky, a odvtedy mame stale problemy.este prv napisem ake lieky berie:medrol,flavobion,piridoxin,helicid,trombex,gopten,verospiron,cavinton,lucetam,emperin..mame ju doma dva tydne a uz druhy tyzden ma zvyseny tep ma ho od 90-109, a casto krat ju chyti panicky strach, normalne sa trasie, kasle a napina ju a potom vykasliava..a uz treti den co si nevie poriadne a kludne pospat. vcera bola u nas lekarka, a povedala, ze ten pulz je v pohode a videla,ze nie je v poriadku,ze sa triasla,ze bola nervozna a nic jej nedala..mohli by ste mi prosim poradit co by som jej mohla zohnat na tieto stavy? Dakujem.



2

Re: panicky strach

Nuz z tolko skodlivych medicin(pozri si vsetky mozne skodlive postranne ucinky) sa nediv, ze ma problemy.
Napochytro trebars medrol, protizapalovy seroid
    sleep problems (insomnia), mood changes;
    acne, dry skin, thinning skin, bruising or discoloration;
    slow wound healing;
    increased sweating;
    headache, dizziness, spinning sensation;
    nausea, stomach pain, bloating; ...
Da sa nahradit prirodnymi protizapalovymi ako curcuminoidy boswelin a inymi.

Helicid znici kyseliny tj jej nemoze ani poriadne travit, ani telo nevie vytazit z jedla poriadne rozne [potrebne ziviny. Pri palach , co je NEDOSTATOK kyselin si treba kyseliny doplnit, inac nemas v poriadku ani travenie, ani zaludocnu kyselinovu barieru proti mikrobom na surovej potrave. A tie mikroby  rozmnozene v zaludku bez kyselin sa ti dostanu do crelev a znicia ti uzitocnu probioticku floru, tj statis hromadu zivin a obrannych latok co to probiotika vyrabaju a naopak budes mat zamorene telo z vyluckov neziaducich mikrobv, co sa tam miesto probiotik usadia.
Trombex=clopidogrel je nna riedenie krvi proti vzniku trombov
http://www.drugs.com/sfx/clopidogrel-side-effects.html
na co je ale ovela lepsi a bezpecnejsi enzym nattokinaza alebo serrapaptaza. Oba su neskodne ale velmi ucinne doplnky
atd.
Vievy sdi treba pravodelne cistiot, odporucam jej pouzivat 2 krat do tyzdne plnu lyzicu cisteho praskoveho alebo granulat lecitinu.
Kedze mala plucnu emboliu, odporucam jej pouzivat najmene 2 x 4000 az 6000 FU nattokinazy na bezpecne riedenie krvi. Alebo 3 x 120 000 IU serrapaptazy, co zaroven aj odhlienuje.
A samozrejme kyseliny enzymy mikrovlakniny a kvalitne probiotika.
Na spanok miesto lucetamu odporucam napr valerian, chmel, melatonin alebo ukludnujuci L-theanine(2 x 400 mg)



3

Re: panicky strach

Dakujem pekne, za rychlu odpoved..takze helicid mame vynechat? ma ho vypisany koli tolkym tabletkam co uziva..takze, jej to nerobi dobre asi..
a co by si odporucal na tu nervozitu? a ten zrychleny tep? co by sme mali spravit? to ze to moze mat aj od liekov,od vysokeho krvneho tlaku alebo aj od nervozity?
a este berie furon a verospiron na odvodnenie..no ibaze to moc ani nepomaha,lebo ma nohy ako balon..ked brala dvakrat denne furon, stratila vela sodika, a odpadla..teraz berie raz furon a na obed verospiron..



4

Re: panicky strach

RNG napísal(a):

Nuz z tolko skodlivych medicin(pozri si vsetky mozne skodlive postranne ucinky) sa nediv, ze ma problemy.
Napochytro trebars medrol, protizapalovy seroid
    sleep problems (insomnia), mood changes;
    acne, dry skin, thinning skin, bruising or discoloration;
    slow wound healing;
    increased sweating;
    headache, dizziness, spinning sensation;
    nausea, stomach pain, bloating; ...
Da sa nahradit prirodnymi protizapalovymi ako curcuminoidy boswelin a inymi.

Helicid znici kyseliny tj jej nemoze ani poriadne travit, ani telo nevie vytazit z jedla poriadne rozne [potrebne ziviny. Pri palach , co je NEDOSTATOK kyselin si treba kyseliny doplnit, inac nemas v poriadku ani travenie, ani zaludocnu kyselinovu barieru proti mikrobom na surovej potrave. A tie mikroby  rozmnozene v zaludku bez kyselin sa ti dostanu do crelev a znicia ti uzitocnu probioticku floru, tj statis hromadu zivin a obrannych latok co to probiotika vyrabaju a naopak budes mat zamorene telo z vyluckov neziaducich mikrobv, co sa tam miesto probiotik usadia.
Trombex=clopidogrel je nna riedenie krvi proti vzniku trombov
http://www.drugs.com/sfx/clopidogrel-side-effects.html
na co je ale ovela lepsi a bezpecnejsi enzym nattokinaza alebo serrapaptaza. Oba su neskodne ale velmi ucinne doplnky
atd.
Vievy sdi treba pravodelne cistiot, odporucam jej pouzivat 2 krat do tyzdne plnu lyzicu cisteho praskoveho alebo granulat lecitinu.
Kedze mala plucnu emboliu, odporucam jej pouzivat najmene 2 x 4000 az 6000 FU nattokinazy na bezpecne riedenie krvi. Alebo 3 x 120 000 IU serrapaptazy, co zaroven aj odhlienuje.
A samozrejme kyseliny enzymy mikrovlakniny a kvalitne probiotika.
Na spanok miesto lucetamu odporucam napr valerian, chmel, melatonin alebo ukludnujuci L-theanine(2 x 400 mg)

Pekny vecer prajem, znova sa na Vas obraciam s prosbou o radu..mamine prisli zle krvne vysledky, hoci,taketo vysledky uz ma niekolko mesiacov, obvodna ju poslala do nemocnice este len vcera a odtial nas poslali domov,ze to nie je nic vazne..tak som sa rozhodla tie vysledky tebe napisat, co by ste mi vedel poradit: leukocity 3,58...erytrocyty 2,94...hemoglibin 86...hematokrit 0,26...kreatinin 113,6....kyselina močova 536,5 širka distr.RBC 15,70..zacala som jej davat aspon raz denne zelezo plus vitamin C, B-komplex..mohla by som este nieco alebo nieco ine mi poradite?
a este nieco na opakovany zapal priedusiek, od decembra berie antibiotika, a lekar jej zas vypisal..ale ja jej ich nechcem dat,lebo jej uplne vsetko znicni,ak sa to uz nestalo po tolkych davkach..co by jej tak mohla podavat namiesto nich na ten zapal?
a zacala som jej davat ten lecitin,kurkumu a probiotika ako ste mi radili..mozem ten medrol hned vysadit,alebo jej mam davat jeden den medrol a druhy kurkumu? bojim sa, aby jej neprislo zle,od nahleho vysadenia liekov.
a radili ste mi tu natokinozu na riedenie krvy, takze mam vynechat trombex alebo aj ten jej podavat? a staci ten helicid vymenit na probiotika, alebo este k tomu nieco pridat?

Dakujem Vam vo pred za cenne rady



5

Re: panicky strach

Zapal preidusiek moze byt z roznyc mikropbov, najcastejsoe to ale je sposobene nakazenymi hlienami z prinosnycy dutin, kam sa nakazy dostanu dychanim  z kvapockovej infekcie vo vzduchu. Zialbohu infekcie v dutinach sa nedaju potlacit ustne branymi liekmi alebo doplnkami, pokilal tieto nie su volatilne
Odporucam do nosa kvapky roztoku citricidalu, odhlienovat NAC a serrapaptazou a brat aj kapsule oreganoveho oleja, co nielenze odhlienuju, ale potlacaju aj take nakazy v hlienoch ktore atb casto neznicia, ale dokonca podporia.
Helicid potlaca vyrobu kyselin a podla priznakov=paly ma mamicka primalo kyselin, mozno aj enzymov, takze jej odporucam brat 1-2 kapsule betainu HCl s vacsim jedlom, podla potreby.
Riedenie krvi je absolutne potrebne v jej pripade, takze nattokinaza a serrapeptaza (ta zaroven odhlienuje) je nevyhnutna pre nu aspon 2 x denne. Nakoniec krvne testy na zrazanliovost/koagulaciu ako INR ti jasne povedia, ci je zvolena davka dostatocna alebo ci ju treba zvysit.
MIkrovlakniny, probiotika a cistenie ciev lecitinom odporucam kazdemu, samozrejme.



6

Re: panicky strach

RNG napísal(a):

Zapal preidusiek moze byt z roznyc mikropbov, najcastejsoe to ale je sposobene nakazenymi hlienami z prinosnycy dutin, kam sa nakazy dostanu dychanim  z kvapockovej infekcie vo vzduchu. Zialbohu infekcie v dutinach sa nedaju potlacit ustne branymi liekmi alebo doplnkami, pokilal tieto nie su volatilne
Odporucam do nosa kvapky roztoku citricidalu, odhlienovat NAC a serrapaptazou a brat aj kapsule oreganoveho oleja, co nielenze odhlienuju, ale potlacaju aj take nakazy v hlienoch ktore atb casto neznicia, ale dokonca podporia.
Helicid potlaca vyrobu kyselin a podla priznakov=paly ma mamicka primalo kyselin, mozno aj enzymov, takze jej odporucam brat 1-2 kapsule betainu HCl s vacsim jedlom, podla potreby.
Riedenie krvi je absolutne potrebne v jej pripade, takze nattokinaza a serrapeptaza (ta zaroven odhlienuje) je nevyhnutna pre nu aspon 2 x denne. Nakoniec krvne testy na zrazanliovost/koagulaciu ako INR ti jasne povedia, ci je zvolena davka dostatocna alebo ci ju treba zvysit.
MIkrovlakniny, probiotika a cistenie ciev lecitinom odporucam kazdemu, samozrejme.

Dakujem Vam pekne za rady.



7

Re: panicky strach

OK



8

Re: panicky strach

RNG napísal(a):

OK


Pekny den, este by som mala otazocku..mohla by som nahradit goppten a cynt na vysoky krvny tlak niecim co neskodi? a verospiron a furon na odvodnenie?
a co cavinton?



9

Re: panicky strach

Hlavnym dovodom vysokeho tlaku moze byt "prihusta" krv, co treba riesit napr nattokinazou,
zapchate cievy, ktore treba cistit lecitinom,
nedostatok draslika a prebytok sodika, co treba upravit napr solenim so solou s nizkym obsahom sodika, kde je sodik nahradeny draslikom(kalium, potassium
no a samozrejme ostranenie stresov a zlepsenie spanku, pozri sa do prislusnych tem ako na to
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
Neviem ci odvodnovanie/diuretika je velka pomoc na tlak, ale ked to chces robit , tak aspon prirodne a nie chemikaliami, co ti napadnu ladviny. Pozri pod "water pills", kde spominaju celerove semeno, uva ursi, atd, ale naj;lepsie je aj tak komonica lekarska, Melilotus, pozri na http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-caps

Na rozsirovanie iev, co tiez znizi tlak by som pouzil ovocie hlohu, v davke 2 az 5 gramov sucheho. Nades ho pod menom Hawthorne a jeho mechanizmus vasodilatacie je ACE, tak ako u mnohych liekov, len bez skodlivych postrannych ucinkov.



10

Re: panicky strach

RNG napísal(a):

Hlavnym dovodom vysokeho tlaku moze byt "prihusta" krv, co treba riesit napr nattokinazou,
zapchate cievy, ktore treba cistit lecitinom,
nedostatok draslika a prebytok sodika, co treba upravit napr solenim so solou s nizkym obsahom sodika, kde je sodik nahradeny draslikom(kalium, potassium
no a samozrejme ostranenie stresov a zlepsenie spanku, pozri sa do prislusnych tem ako na to
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
Neviem ci odvodnovanie/diuretika je velka pomoc na tlak, ale ked to chces robit , tak aspon prirodne a nie chemikaliami, co ti napadnu ladviny. Pozri pod "water pills", kde spominaju celerove semeno, uva ursi, atd, ale naj;lepsie je aj tak komonica lekarska, Melilotus, pozri na http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-caps

Na rozsirovanie iev, co tiez znizi tlak by som pouzil ovocie hlohu, v davke 2 az 5 gramov sucheho. Nades ho pod menom Hawthorne a jeho mechanizmus vasodilatacie je ACE, tak ako u mnohych liekov, len bez skodlivych postrannych ucinkov.

lecitin uz uzivame,hned som ich kupila,ked ste mi ich poradili..no tu nattokinozu neviem,ci moze ked ma zvacsenu pecen a mala plucnu emboliu..niekde som citala, ze nemoze sa brat pri problemoch pecene,pluc..tak neviem ci?
draslik ma vporiadku, sodika ma malo..na to jej davame budisku tichu ta obsahuje vela sodika..a pouzivam himalajsku sol doma na solenie aj na varenie..
a tie diuretika sa daju kupit aj u nas na slovensku? u nas som nasla iba kneipp 3? ten by bol vhodny? komonicu som nasla, ale iba caj, a ten mi nevypije..mala 6-nasobnu prihodu, bohuzial zatial nepochopi to co je pre nu dobre a co nie,okrem vody ziadne caje nevypije..a hoci predtym rada pila bylinkove caje. odvodnenie potrebuje, lebo ma stale napuchnute nohy, alebo ich moze mat preto napuchnute,ze ma vysoke mnozstvo kyseliny mocovej? moze to byt aj od toho?



11

Re: panicky strach

Embolia je zrazenie krvi. Takze riedenie krvi a rozbijamie krvnych zrazenin bezpecnym potravinovym doplnkom je tu nevyhnutne.
Proti opuchlinam na kosti a prti reumatickym bolestiam je dobre brat doplnok boru az 3 x 3 mg denne.
Na pecen je protokol dr Berksona, pripadne na odtucnenie lecitin a calcium D-glucarate, 2 x 1 gram.



12

Re: panicky strach

RNG napísal(a):

Embolia je zrazenie krvi. Takze riedenie krvi a rozbijamie krvnych zrazenin bezpecnym potravinovym doplnkom je tu nevyhnutne.
Proti opuchlinam na kosti a prti reumatickym bolestiam je dobre brat doplnok boru az 3 x 3 mg denne.
Na pecen je protokol dr Berksona, pripadne na odtucnenie lecitin a calcium D-glucarate, 2 x 1 gram.

Dakujem pekne za rady.
Este by som mala otazocku, hoci je od temy,ale rada by som si od Vass vypytala  rady aj pre seba. mam rozne alergie, a kedze lieky nemam rada,liek na alergiu beriem len obcas..ale potom mam take male pupaky na tvari,ked ich neuzivam kazdodenne..co by som mohla na tu alergiu,co neskodi? a mam astnu kaslovitej varianty, na to uzivam foster,teraz som na tom uz ccelkom v pohode, pouzivam ho raz denne..iba ked je horsie pocasie,ho musim viac uzivat..
a od alergie mam stale upchaty nos, na to uzivam nasonex,bez neho by som nevedela nosom dychat..



13

Re: panicky strach

Alergie su najma z nedostatkov nejakych enzymov, ked zamorene telo pre nedpstatok cistiacich enzymov sa snazi zabranit prijmu dalsich alergenov. Pripadne ich vyhodit hoci aj cez kozu, cez hlieny a podobne.
Odhlienovat sa da NAC, serrapeptazoou, , odmorovat zmesou roznych enzymov, napr pancreatickych entericky pokrytych.
Potlacanie nasledov alergii ich neodstrani, len ich symptomy. OPkrem toho to sa neda robit donekonecna, lebo lieky maju postranne skodlive ucinky co sa po case nahromadi.



14

Re: panicky strach

Co na panicky strach, tras,depresie a nervy,zvyseny tep,sustredenost,zly spanok
co s tohto zobrat 5-HTP,L-theanin,Sam-e

Naposledy upravil: lu1234 (2015-10-07 18:27:35)



15

Re: panicky strach

Na spanok je melatonin.Zo zleho spanku je aj tras ruk zvyseny tep, zl;a sustredenost a podobne.
% htp zvusuje serotonin v mozgu, L theanin posobi na opiove centra(ukludnuje) SAM-e tak isto ukludnje, ale najviac na vsetko posobi asi st John's Wort, z ktoreho davka obsahujuca 2 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu ucinkuje za 2 hodiny a ucinok trva vyse 8 hodin, tj je to dost na cely den. Odporucam len znacku
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913
ktora ma v troch kapsuliach potrebne zlozky
Narazova davka je 3 kapsule, ale nie viac za den a pouzivanie je len v case potreby, tj nie vzdy. Ucinok je SSRI, SNRI, na hladinu dopaminu aj GABA v mozgu. Tj vseobecne ukludnujuci.



16

Re: panicky strach

RNG, takisto mavam zachvaty paniky a strachu, ale mne vznikli z nadmerneho potenia, tak nejak som sa rokmi k nim dopracovala. Objednala som St. Johns Wort, myslim, ze ucinkuje dost dobre, ale potenie u mna aj tak je, kedze emocne potenie je moj dlhorocny problem, je az take, ze z ruk a noh mi kvapka, aj na tvari, hlavne cele ma uplne obleje od stresu pot. Po mesiacoch rozmyslania nad iontoforezou som si ju kupila, pouzivam vyse tyzdna a potenie je o 85% aj viac  slabsie, ale ked som v strese, aj tam je problem, ze by mi ostali dlane uplne suche. Sposobuje to u mna nadmieru aktivny vegetativny nervovy system, parasympatikus, da sa riesit aj operacne, ale to nikdy nechcem. Ja chcem pdstranit pricinu a tou je uzkost a strach, nieco co to dokaze silno potlacit. Ano, antidepresiva napriklad, ale chcem nejaku prirodnu nahradu, okrem St Johns Wort, co by si mi poradil? Myslim, ze mam urcite nedostatok serotoninu, L-tryptophan je ok? Ktory z Iherbu mi odporucas? Nasla som kopec veci, aj Rhodiolu. Inak sama som nechcela verit, ale brala som Panax ginseng od Now 500mg, vyborne zaberal na uzkost, ale na strach nie...



17

Re: panicky strach

Je plno roznych adaptogenov co pomahaju telu rozne. Stress sa da napravit aj ukludnenim, pri ktorom B-vitaminy ako nap stress B mozu vykonat mnoho, tak iste L-teanine, 2 x 400 mg
Operacia je len posledny nastoj, ked je to absolutne nutne.
5-HTP je ovela ucinnejsi na serotonim , nez L tryptophan
Potrebuje len jednu premenu na 5-HT(serotonin) nie az styri. , ako tryptophan.



18

Re: panicky strach

Skusim teda B vitaminy a L-theanine, len musim objednat z Iherbu...
Keby tak vymysleli lieky, ktore priamo blokuju nadmerne potenie sposobene zvysenim adrenalinom a naslednym potenim... smile



19

Re: panicky strach

Aj kortizol aj adrenalin sposobuju u niekoho zvysene potenie
Niekomu pomozu aj kvapky jodu a selenu na regulaciu stitnej zlazy, ktora moze byt tiez   za tym.



20

Re: panicky strach

Ano, nad tym som uz uvazovala, ale mne nikdy nechcu namiesat jodovu tinkturu, mozem pouzit Lugolov roztok a selen moze byt kupeny hoci aj na Slovensku?
Dakujem.



21

Re: panicky strach

To je jedno v akej forma jod dostanes. Len muses dosat  premere dennu davku   2 az 6 mg.
A samozrejme aj selen vo forme organicky viazaneho a ako sodium selenite!



22

Re: panicky strach

Objednam radsej z Iherbu, postovne odtial je ako keby som objednala od nas a odtial mam kvalitu,
chcela by som nejaky kvalitny L-theanin a to Bcko na tie strachy a uzkosti, aj plus 5HTP.
Ak by si mi poslal linky na nejake kvalitne veci na potlacenie tychto stavov, budem vdacna.
Lebo neviem, ktore konkretne objednat, co sa tyka ucinnosti.
Dakujem.



23

Re: panicky strach

Olivett napísal(a):

Objednam radsej z Iherbu, postovne odtial je ako keby som objednala od nas a odtial mam kvalitu,
chcela by som nejaky kvalitny L-theanin a to Bcko na tie strachy a uzkosti, aj plus 5HTP.
Ak by si mi poslal linky na nejake kvalitne veci na potlacenie tychto stavov, budem vdacna.
Lebo neviem, ktore konkretne objednat, co sa tyka ucinnosti.
Dakujem.

Teanin moze kupit tento dobry: http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Theani … sules/6916
Stress B, napriklad tento: http://www.iherb.com/Twinlab-Stress-B-C … sules/7211
a 5HTP tento: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-5- … Caps/22828 davka je 2x100mg, t.j. 2x1 kapsula denne.



24

Re: panicky strach

Pietro, dakujem za linky.
Objednam urcite, dufam zaberu.



25

Re: panicky strach

.