1

Téma: mineraly v tele a trpnutie

dobry den rng,
chcela by som Vas porosit o radu pri mojom probleme.
mam listezu l5/s1, a herniu disku c5/6.
v januari som prekonala zaludocnu virozu s pocetnym zvracanim, a nakolko som par krat odpadla do bezvedomia, bola som aj v nemocnici, kde mi podavali rehydratacne roztoky. mala som v nohach bolestive krce.
tyzden po prepusteni mi zacala trpnut prava polovica tela (noha, ruka, krk a cast tvare). najskor mi zacala trpnut noha a po 3 tyzdnoch ostatne spomenute casti. chcela som sa spytat, ci to moze nasledok prekonanej virozy , prip, co odporucate na zmiernenie brnenia. Ak ide o nedostatok mineralov, je mozne aby mi trpla len prava polovica tela?
momentalne uzivam
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/d … 14799.html
1 vrecko /denne
Myslite, ze je to dostacujuce?
dakujem pekne za odpoved
K.



2

Re: mineraly v tele a trpnutie

Virozy znicia vyroby kyselin a bez kyselin je travenie mineralov nemozne.
Tj nas nedostatok mineralov a teda tetaniu, co neadresovane sposobi problemy s kostami, co uz aj tak zrejme mas.
Odpprucam doplnit kyseliny enzymi a brat doplnok na kosti ako napr Bone strength, kde su vsetky mineraly na kosti  spolu z vitamini D-3 a K-2, pripadne brat  aj extra D-3 a K2



3

Re: mineraly v tele a trpnutie

dakujem za Vas nazor. dnes mi prisli vysledky z krvnych testov na pomer mineralov v tele a su v norme. myslite, ze aj napriek tomu mozu byt niektore deficitne?
vedeli by ste mi odporucit konkretne doplnky aj s davkovanim?
dakujem
pekny den



4

Re: mineraly v tele a trpnutie

Momentalne meranie krvi na mineraly velmi neurcuje kazdu situaciu,
Totiz mineraly v krvi sa dost prudko menia. A zavisi aj od vtaminov D-3 a K-2 ci sa vobec zabuduju do tela
Odporucam 2 az 4 kapsule do tela denne, pripadne aj extra D -3 a K-2,  az 5000 IU D-3 a 200 mikrgramov K-2 -(MK7)
Casto to sposobuje aj napr v hladina draslika,lebo tento sa pomerne rychlo z tela vylucije.



5

Re: mineraly v tele a trpnutie

dakujem za odp. v http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … psules/437
vyzerajau byt k2 a d3 zastupene dostatocne.
odporucate aj ich dodatocne branie?
dAKUJEM



6

Re: mineraly v tele a trpnutie

Odporucam aj dodatocne branie,aspon na cas.