1

Téma: preeklampsia

Dobry vecer,
     v tehotenstve v piatom mesiaci sa rozvinula preeklampsia. Ako by sa dalo zabranit rozvoju preeklampsie v dalsom tehotenstve, pozivanim akych doplnkov vyzivy.
Dakujem



2

Re: preeklampsia

Pre-eclampsia je jediny nazov pre hromadu roznyc dovodov v tehotensve pre zvysenie tlaku a pritomnost bielkovin v moci. Pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Pre-eclampsia
Preto na to je hromada roznych postupov, podla pricin.



3

Re: preeklampsia

Celkovy klinicky obraz,ktory uvadza wikipedia poznam. Mna vsak zaujima,ci je mozne konkretnymi doplnkami vyzivy ocistit organizmus,cievny system,aby sa preeklampsia nerozvinula do tazkeho stadia v dalsom tehotenstve. Napr. dlhodobym uzivanim serapeptase, nattokinase alebo lumbrokinase. Alebo sa riesi az pri rozvinutej preeklampsii v tehotenstve?
Pre mna je dolezita prevencia.
dakujem



4

Re: preeklampsia

Nuz extra enzymy tam mozu pomoct, kedze tie rozkladaju bielkoviny na jednotlive aminokyseliny a tie vie telo skor pouzit.
Kto ma vysoku zrazanlivost krvi(tj INR pod 2, ) musi pouzivat nieco na riedeni krvi a to mas serrapaptazu, nattokinazu, lumbrokinazu alebo seanol a optimalna je okolo 2.5 az 3, ked srdce nemusi tak tazko pracovat a tlak je nizsi, lebo krv lepsie plynie.
Ale dalej ti poradit neviem, leda ak adresovanie roznych symptomov, co tato diagnoza zo sebou moze niest.



5

Re: preeklampsia

Som v 28tyzdni tehotenstva a rozvíja sa u mna preeklampsia, som štvrtý deň v nemocnici. Pichajú mi injekcie na rozvoj pľúc dieťaťa. Kedže teraz nemôžem nič z doplnkov užívať, pre pobyt v nemocnici, ako by som si vedela pomôct? Mám vysoký tlak, opuchy a zvýšený odpad bielkovín v moci. Prosím, pomôžte mi, aby som vydržala čo najskôr.
Ďakujem.



6

Re: preeklampsia

Zialbohu ked si v nemocnici, lekari ti nedovolia pouzivat okrem chemickych farmaceutik nic.
Ja sa nemocniciam vyhybam, pokial mozno, lebo tam chodia sami chori ludia a lekari liecia jedine chemickymi patentovanymi farmaceutikami, co maju plno skodlivych postrannych vlastnosti.



7

Re: preeklampsia

Aj ja sa nemocniciam vyhýbam, ale tentokrát sa to nedalo. Doma som nemala žiadne doplnky na riešenie symptómom a obávala som sa ohrozenia životu dieťaťa lebo sa necítila dobrá. Skúste mi niečo poradiť, aby sa tehotenstvo nemuselo predčasne ukončiť v 27tt, prosím. Na Vysoký TK beriem Dopegyt, Magnesium, železo a na opuchy nedostávam nič aj jed mam zvýšený odpad bielkovín v moci a  zvýšenú močovinu v krvi.
Zatiaľ mi neostáva nič iné, len piť urinu lebo oni mi liekmi zatiaľ nepomohli.
Dakujem



8

Re: preeklampsia

Curcuminy su dobre proti opuchom, davka 3 x 2
Alkalizacia tu moze pomoct sa zbavit vysokeho obsahu mocovej lyseliny v krvi , pridadne nizkopurinova dieta je tu na mieste.
http://www.acumedico.com/purine.htm
Zelezo a teda malokrvnost a znizeny pocet krvnych platnicek je sposobeny zaplesnenou kostnu drenov, co sa v tvojom pripade da riesit menej cukrami a vyrobkami z jemnych bielych muk, , vasimi davkami kokosoveho oleja a monolaurinu, lebo zialbohu v tehotenste za neodpopruca pouzivat  najucinnesi prostredok proti plesniam oreganovy olej.
Na zelezo by som pouzival Easy Iron a vitaminy B-6 B-9 a B-12



9

Re: preeklampsia

Ďakujem. Posnažím sa o objednanie, najskôr to príde za 7-10dni.
Iron už beriem dlhšie 1denne, ale je to malo, tak zvysim 2x1
Homocystein užívam, aj teraz si precistujem pečeň Berksonom,
Jód, Zinok, Bone Streng, Krill oil
Nattokinasse 3x2, ale je to asi slabá dávka, navyssim 3x3? V NsP zatiaľ mam Fraxiparin
Možem skombinovať doplnok s farmaciou???



10

Re: preeklampsia

Neviem, co za zelezo mas, ale jedna Easy itom z vitaminmi B by mala byt dost.
Fraxipain sice ztieduje krv, ale ma skodlive postranne ucinky a nerozbije krvne zrazeniny.
Nezabudaj aj na selen.
Dopegit , tj medtyldopa sa neuziva v USA, som zvedavy pre co to FDA neschvalilo.
Osobne by som skor pouzival vitaminy typu B ako stress B, L- theanin a pripadne L-dopu, prirodnu verziu metyldopy.
A cistil si cievy lecitinom, lipazou, pripadne bral ovocie hlohu/hawthorn, na vasodilataciu, tj rozsirovanie ciev, co znizuje tlak.



11

Re: preeklampsia

Este nieco som nasiel v klasickej medickej literature, cota moze pripade zaujimad(alebo pomylit?)
http://www.preeclampsia.org/health-info … eeclampsia