1

Téma: Sacharidy, cukry

Moze byt tento cukor vhodny pre diabetika na sladenie?

http://www.vemica.eu/eshop/sacharidy/izomaltuloza



2

Re: Sacharidy, cukry

Izomaltuloza sa absorbuje a v tele meni na glukozu, sice pomaly, ale predsa. Tj by som ju pre diabetikov neodporucal.
Viac o sladidlach pozri napr tu
http://wildlyfluctuating.blogspot.com/2 … eeter.html
Ja osobne pouzivam steviu a erytritol, ktory sa absorbuje velmi dobre, ale pre malicku molekulu az 95% vypadne z tela mocom. Pritom pomaha odhaknut ciastocne a splachnut tozne mikroby na slizniciach urinarneho traktu
A je to prirodny cukor, hoci dnes sa uz vyraba enzymatickymi(kvasnymi) procesmi



3

Re: Sacharidy, cukry

Vdaka,

o tom erytritole som nikdy nepocula, poobzeram sa po tom. Myslela som napr do kolacov miesto normalneho cukru, kvoli synovi, aby sa mu cukor uvolnoval postupne.



4

Re: Sacharidy, cukry

S erytritolom, sa da piect normalne ako s obycajnym cukrom, cesto je trochu hustejsie.
Pozor s tymi kolacmi, aj obycajna biela muka sa v zaludku za 1/2 hodiny premeni na glukozu a fruktozu....
So steviou sa piect neda, xylitol sa neabsorbuje dobre, preto podpori kvasne kultury v crevach a cloveka moze roztrhnut.

Naposledy upravil: RNG (2012-07-19 15:56:20)



5

Re: Sacharidy, cukry

Ano snazim sa mu davat co najmenej sladkosti, skoro ich neje, a tiez celozrnne pecivo mu davam, len obcas mu sviatocne davam nejaky kolacik, tak som chcela co najsetrnejsie.



6

Re: Sacharidy, cukry

Aj celozrnne pecivo obsahuje skroby, ktore sa menia na cukry v zaludku, sive pomalsie, ale nakoniec je premena kompletna.



7

Re: Sacharidy, cukry

Ved hej, len nieco jest musi, ma 9 rokov a snazim sa mu davat co najzdravsie jedla, ale chlebu sa neviem uplne vyhnut.
Meria si pravidelne glykemiu a nastastie sa nam dari udrziavat ho v dobrych hodnotach. Dodrziava presne stanovene davky jedla, v tomto sme velmi disciplinovani, presne mu vypocitavame sacharidy v kazdom jedle...



8

Re: Sacharidy, cukry

Nuz aspon znizovanie glycemickeho indexu kde sa len da ti pomaha, ja sam mam cukrovku DM-2 takze viem a bojujem s tym s uspechom uz roky. A beriem doplnky nielen na cukor, ale aj rozne ine na zabranebnie rozpadovym procesom, ktore sprevadzaju cukrovku, najma antioxidantami, adaptogenmi a L carnosinom, co zabranuje vzniku skodlivych glykacnych procesov v tele. To samozrejme je dobre aj pre inych starsich ludi, glykacne procesy vedu totiz k roznym degeneracnym procesom="starnutie"



9

Re: Sacharidy, cukry

rng aky je rozdiel medzi erytritolom a xylitolom ? z coho sa vyrabaju a ktore je lepsie a ake su maximalne narazove davky aby neskodili ? mame doma xylitol ale cital som ze sa zle absorbuje a podporuje kvasne kulturi v crevach



10

Re: Sacharidy, cukry

Xylitol, cukrovy alkohol ma pomerne velke molekuly, ktore sa v crevach zle absorbuju, tj zostanu v crevach pre roznu mikrobialnu cinnost, co sposobuje nafukovanie. Preto neodporucaju davky viac ako 5 gramov povacsine.
Erytritol ma malicku molekulu, vyborne sa absorbuje a pre malu molekulu sa vyse 95% z neho vyluci mocom Z coho sa dnes vyrabaju neviem, ale iste to nie je povodny "brezovy cukor", ale xylitol sa vyraba nejak z kukuricnych klaskov, a na erytritiol nemam ziadne informacie zatial.  Ale na tom nezalezi, kedze su to bioidenticke formy tj telo nevie nijak rozoznat, ci sa jedna o izolovany produkt z potravin alebo vyrobeny  v laboratoriach roznymi enzymatickymi premenami.



11

Re: Sacharidy, cukry

Rng pocul si o forskholii ?
je vraj dobre na znizenie cukru v krvy a na chudnutie ?
ako cukrovkar si mozno uz otom pocul alebo vyskusal



12

Re: Sacharidy, cukry

Coleus foskolii, pocul, vyskusal, vela to nepomohlo
Mozna niekomu inemu to pomolo viac, ale mne nie.
Mozna to pomaha len vo vysokych davkach, tak ako po pomaha zdvihnut hladinu testosteronu az o 30%, ale tak vysoke davky som nepouzil.