1

Téma: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

RNG prosím o radu,mám problém s krčnou chrbticou a prejavilo sa to tým, že nemôžem zaspať.Inak ja bolesť nemám žiadnu. Stuhnuté svalstvo mi zablokuje nervy a vznikne problém so zaspávaním.Doktorka mi dala DORSIFLEX 200 mg ktorý mi pomáha, ale chcem sa spýtať či nevieš o niečom na prirodnej báze čo by pouvolňovalo svalstvo, nechcem sa napchávať liekmi.
Pomáha mi cvičenie, ale niekedy je potrebné si zobrať dorsiflex.
Ďakujem.



2

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Ahoj Daniela, na uvolnenie svalstva su dobre masaze, konkretne bankovanie je vynikajuce, dokonca ucinnejsie ako klasicka masaz, pretoze bankovanie ide az do hlbky svalstva a tak vyborne uvolni svalstvo. Samozrejme, ze aj strecing je dobry na uvolnenie svalstva. Ale kazdopadne urcite najprv vyskusaj to bankovanie je velmi dobre.



3

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Stuhnute svalstvo moze byt z roznych dovbodov, nielen zo "zablokovanej krcnej chrbtice", tj mechanicky poranenych nervov.
Na nervove obaly pomaha brat DHA, na tetaniu mineraly, na zamorenie enzymy, jod a selen, na zlepsenie cirkulacie fibrinolyticke enzymy, pripadne si dobre zabalit tu oblast do salu, 24 hodin, lebo teplo zlepsuje cirkulaciu nielen krvi, ale aj lymfy. Ja  na take stuhnute casti tela pouzivam infracervene svetlo, mam lacny pad s infracervernymi LED.
Tiez mi pomaha natriet si to roznymi kremami s obsahom napr kapsaicinu, MSM, alebo DMSO.
No a odporucam kazdemu si zvysovat viralnu imunitu, lebo casto su to prave nase vlastne virusy, ci utocia na nervove obaly/myelin



4

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Pietro,RNG -ďakujem.



5

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

U mna je to v poslednom case najma utok mykoplaziem, vnutrobunrecnych parazitov, ktore sa extremne pomaly rozmnozuju ale su tak dobre v bunkach ukryte, ze ich telo vobec nevnima, bestie. Len na stare kolena,. ked nam ubuda obranyschopnost sa tieto rozmnozia natolko, ze ti zneprijemnuju zivot neustale reumatickymi bolestami a zapalami. Ja proti nim v sucasnosti intenzivne bojujem, extraktom z olivovych listov, samentom coumandou a banderolom, tiez odmaskovacmi ako NAC a serrapeptaza.
Inac privela toxinov z nich oslabuje aj imunitu a teda dava moznost aj virusom basovat v tele.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-21 19:59:09)



6

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

RNG,písala som Ti, že nemôžem zaspať a ty si mi odpísal, že to môžu byť mechanický porušené nervy. Aj ja si to myslím, lebo som roky nosila z obchodu ťažké nákupy na pleciach. Dočítala som sa , že EMG vyšetrenie zistí poškodenie nervov nadmerným tlakom. Pýtala som sa na toto vyšetrenie, ale neurologička ma nechce poslať, že to vyšetrenie nepotrebujem. Píšeš, že na nervové obaly je dobre brať DHA, môžeš mi vysvetliť čo to je a kde to kupim? V prípade že by to boli tie poškodené nervy ako sa to lieči, stačia rehabilitácie? Poslala ma na rehabilitácie, po troch dňoch elektromagnetizácií som zaspala bez problémov ale len na týždeň a teraz už zasa musim užívať lieky na spanie. Musela som prerušiť rehabilitaciu, musela som odcestovať, ale budem pokračovať keď sa vrátim. Ale aj tak, celý život nemôžem chodiť na rehabilitáciu. Preto by som Ťa chcela poprosiť, niečo vnútorne užívať na tie porušené nervy.
Okrem toho sa mi 2 krát stalo, že som stratila vedomie na sekundu. Neurologička ma poslala na EEG a na  sono karotid - výsledky boli v poriadku. To mi je jasné, že je to z krčnej chrbtice. A je možné, že tými ťažkými nákupmi som si poškodila aj krčnu chrbticu a aj nervy, čo si mysliš ty?



7

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

DHA je typ Omega 3 kyseliny, ktora je dobra na regeneraciu poskodenych nervov. Tejto DHA kyseliny potrebujme aspon 1-1,5 gramu, aby sme regenerovali poskodene nervy. Calamarine je bohaty na DHA, napr. tento: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=3 kde je 500 mg v jednej tobolke. Alebo mozes si aj kupit aj krill olej, tento: http://www.iherb.com/Source-Naturals-Ar … l&ic=7



8

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Nuz nemam krystalovu gulu aby som ti vedel povedat z coho to mas, ale mechanicke poranenia nervov su dost caste, ako aj viralne napadnutia.
A na regeneraciu samozrejme treba nejake materialy, kde telo nervov je z roznych cholesterolov a obal /myelin najma z tukov, kde jeden z deficitnych v tele je DHA, co je typ omega 3 kyseliny.
Dostanes ju napr v rybacich olejoch, krill oleji ale vacsie, ucinne  davky su v oleji calamarine. Odporucena denna davka je 1 az 2 gramy, najma pri poskodenych nervoch, Kedze DHA je potravinovy doplnok a nie liek, nemozes ocakavat bezne , ze by lekari o tom vobec vedeli a toboz ze ti to predpisu
Pozri na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2
alebo vacsie balenie

Inac rozne stuhnutia mozu byt aj tetanie(nedostatok mineralov), karpalovy syndrom, kde je na tele az 18 miest, kde stvrdnute slachy mechanicky potlacia a poskodia nervove zvazky a to sa da miestne napravitr vymekcenim sliach DMSO natieranym na prislusne miesto. Samozrejme to odporucaju len na zvierata, ma ludi to nasa FDA neschvalila, hoci miliony ludi to prave na seba pouzivaju, vcitane napr mna a mojej zeny.
Inac DMSO pridava farmacia do roznych produktov, potichu, lebo toto univerzalne rozpustidlo vie aj preniest cez kozu rozne latky, co by sa inac cez kozu "neprepasirovali"
Pozri napr na  http://www.ihealthtree.com/dmso-gel-70- … Mgodp0QAHw
Ciste DMSO(99.9%) je dost nebezpecne na dotyk  s roznymi plastickymi latkami, lebo ich rozpusta a tak by ich mohlo do tela cez kozu preniest.
Ja ho sice obcas pouzivam, ale kozu si dobre pred tym umyjem a po naneseni sa 1/2 hodiny nicoho nedotknem a potom si to zmyjem cistou vodou a osusi, 100% bavlnenym uterakom alebo papierovymi obruskami
Pre veterinarov predavaju aj cisty DMSO vo vacsich baleniach
http://www.valleyvet.com/ct_detail.html … MgodsysAfQ
Samozrejme len s varovanim, co im natlacila nasa FDA, ze je to prostriedok len na bolave klby zvierat, nie na bolave klby ludi.....



9

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Rng mam podobny problem s tuhnutim hlavne krcnej chrbtice,trapezov a nasledne hrozne migreny.Kazde rano sa takmer budim dolamana,alebo staci trosku stresu a stuhne mi sanka a nasledne ma zacne boliet hlava.Idem zautocit vecami ktore odporucas,len neviem v akom poradi mam skusat*A hlavne som si vsimla  vec ktoru si neviem vysvetlit.Mozno by pomohla k tomu v com by mohol byt problem.Trhali mi zub a dostala som antibiotika Dalacin.Ten tyzden co som ich brala som netuhla bolo mi naizaj lepsie?co mohli adresovat?Dakujem



10

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Nuz ked mas tuhniutie z nejakych mikrobov, tak ber antimikrobalne, najma citricidal, ale moze tam pomoct aj oreganovy olej a extrakt z olivovych listov.



11

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Rng mam podobny problem s tuhnutim hlavne krcnej chrbtice,trapezov a nasledne hrozne migreny.Kazde rano sa takmer budim dolamana,alebo staci trosku stresu a stuhne mi sanka a nasledne ma zacne boliet hlava.Idem zautocit vecami ktore odporucas,len neviem v akom poradi mam skusat*A hlavne som si vsimla  vec ktoru si neviem vysvetlit.Mozno by pomohla k tomu v com by mohol byt problem.Trhali mi zub a dostala som antibiotika Dalacin.Ten tyzden co som ich brala som netuhla bolo mi naizaj lepsie?co mohli adresovat?Dakujem

RNG napísal(a):

Nuz ked mas tuhniutie z nejakych mikrobov, tak ber antimikrobalne, najma citricidal, ale moze tam pomoct aj oreganovy olej a extrakt z olivovych listov.

RNG a čo znamená to že ke´d som brala tie antibiotiká tak mi bolo dobre?
1.Vyhubili niečo, čo sa mi potom keď som ich už nebrala znova rozmnožilo?
2.To čo mi radíš ten citricidal by som ako dlho mala brať? Dávka pre 50 kg človeka je tiež 6 kvapiek do deci vody alebo menej?
3. kedysi pred rokmi som mala diagn. mykoplazmu a ureaplazmu, tak by to mohlo súvisieť asi aj s tým(bolesti svalov, tuhnutie svalov)?
4. Ak by som vyskúšala tie oliv. listy s 20% oleur. tak dávka pre 50 kg človeka je 3x300 mg alebo menšia?
5. Vieš mi vysvetliť prečo keď ma bolela hlava a lekár mi pichol injekciu suprakainu nad mŕtvy zub do ďasna(neurálna terapia bratov Hunekeovcov, preddpokladal že zub je ohniskom)prestala ma bolieť? Ako by s tým mohol súvisieť adrenalín alebo artikain v tej injekcii? Nesúvisí to nejak s nadľadvinkami?

Ďakujem

Naposledy upravil: indiga (2015-10-11 14:48:01)



12

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Ja len ktomu Dalacinu,ja som ho bral tiez az dvakrat a znicil som si vsetky probiotika v crevach a nastartoval neskutocnu candidu a plesne.
Takze teraz potrebujes kvalitne probiotika,mikrovlakninu a enzymi



13

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

lu1234 napísal(a):

Ja len ktomu Dalacinu,ja som ho bral tiez az dvakrat a znicil som si vsetky probiotika v crevach a nastartoval neskutocnu candidu a plesne.
Takze teraz potrebujes kvalitne probiotika,mikrovlakninu a enzymi

Ďakujem probiotiká som nasadila, ale ide mi o riešenie jedného dlhodobého problému, preto sa pýtam RNG. Ale ešte raz ti ďakujem.



14

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

RNG odpovieš mi prosím na 11.otázku? Ďakujem



15

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

1.2.Nuz ked ti pomohlo ATB, tak ti pomoze aj citricidal. Je to 35 kvapiek toho praveho, kde mas quaternialne zluceniny, do litra vody
3.Mykoplazmy a ureaplazmy sposobuju az vyse 50% vsetkycy reumatickych bolesti, tj tam mas jasny dovod tvojej reumy.
4. davka olivovych listov je tak velka, kde najdes 3 x 300 mg oleuropeinu, tj napr 3 x 2 kapsule tohoto silneho aspon 1-2 mesiacwe, a potom aspon 3 x 150 mg oleuropeinu dalsie 3 az 6 mesiacov.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
5. nemam ani sajnu.



16

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

RNG napísal(a):

1.2.Nuz ked ti pomohlo ATB, tak ti pomoze aj citricidal. Je to 35 kvapiek toho praveho, kde mas quaternialne zluceniny, do litra vody
3.Mykoplazmy a ureaplazmy sposobuju az vyse 50% vsetkycy reumatickych bolesti, tj tam mas jasny dovod tvojej reumy.
4. davka olivovych listov je tak velka, kde najdes 3 x 300 mg oleuropeinu, tj napr 3 x 2 kapsule tohoto silneho aspon 1-2 mesiacwe, a potom aspon 3 x 150 mg oleuropeinu dalsie 3 az 6 mesiacov.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
5. nemam ani sajnu.

Dakujem



17

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

.



18

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Ahoj RNG, pred niekoľkými rokmi mi začal problém s krčnou chrbticou. Svaly na chrbtici mi tuhnú aj trapézy.Následne mám pulzné bolesti do hlavy a zátylok mám ako v ohni. Silné migrény, že mi ide prasknúť hlava. Nezaberajú žiadne lieky. Teraz som vybrala epileptiká, ktoré mi stlmili bolesť. Ale obávam sa, že sa to môže vrátiť, pretože tie epileptiká som mala od lekára na diagnostikovanú neuralgiu a poškodenie čeľustného kĺbu. Bola som na masáži chrbtice a tá bolesť ako keby sa presunula do polovice pravej strany hlavy. Cítila som na tvári nervové zášklby a silné bolesti. Nemala som vyšetrenie MR a ani CT a rontgen. Diagnóza bola stanovená, že je to z krčnej chrbtice. Sánku som mala drevenú. Tvár mi horela. Neurologička aj ortopéd to nevidia, že je mechanicky poškodená krčná chrbtica. Mala som aj veľké problémy z infekciami. Zápal dutín, zápal stredného ucha, migrény, nádchy, zvýšil sa mi tlak. Pri stanovení diagnozy bolo všetko negatívne. Pred tromi rokmi mi začalo klesať železo, som anemická. Stále ma bolia ramená a chrbát, som unavená, mávam často migrény. Už som vyskúšala všetko. Mala som zistené mykoplazmy a streptokok viridans a test IGg na chlamýdie bol pozitívny. Neviem, či tieto problémy súviasia s parazitmi v tela alebo zakyslením organizmu. Som z toho zmetená, lebo lekári mi nevedia pomôcť.Aj cvičím, beriem vitamíny a minerály, ale problém pretrváva. Prosím ťa RNG, keby si ma nasmeroval, čo by bolo pre mňa najvhodnejšie. Ďakujem ti.
Robina1



19

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Nuz mne to vsetko vyzera ako sposobene tymi roznymi infekciami. Totiz ked je telo oslabene roznymi infekciami, tak aj nase vlastne v tele vzdy pritomne virusy sa premnozia a vytvaraju zapalu sliznic, nervov a [podobne.

Naviac hovoris, ze si pozitivna na chlamidioe pneumoniae! To je nakaza co sama o sebe podstatne znizuje imunitu a ked nebudes proti nim bojovat, tak ta to postupne znici. Na mykolazmy a chlamidioe odporucam najma extrakt z olivovych listov, denna davka ma obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu co mas napr v 3 x 2 kapsuliach tohoto.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
Pripadne aj kvapky samenta coumandy a banderolu, 2 x 15 kvapiek z kazdeho.
Na poskodene nervove izolacie treba brat DHA, 2 x 1 gram
Na virusy chaparal 2 x 1 gram.

A mozno mas oslabene travenie a absorbciu k tomu vsetkemu.



20

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Áno, ďakujem ti RNG. Máš pravdu, mám aj zhoršené trávenie a zažívanie. Vlastne neurologička mi povedala, že čo sa so mnou stalo, že som celá rozladená, keď mi robila akupresúru. Ale viem, že v tom čase som bola chorá a potom sa už pridružovali všetky choroby, resp. ako keby mi odchádzalo celé telo. Začalo si so mnou robiť čo chcelo. Nevedela som to sama ovládať. Mám otázku na teba RNG, tá anémia je spôsobená tou infekciou?
Ďakujem ti pekne. Konzultovala by som s tebou aj iné zdravotné problémy, len nechcem sa tu rozpisovať, je to skôr diskrétnejšia téma. Môžem ťa poprosiť o kontakt s tebou na email? Ešte raz ďakujem. Robina1

RNG napísal(a):

Nuz mne to vsetko vyzera ako sposobene tymi roznymi infekciami. Totiz ked je telo oslabene roznymi infekciami, tak aj nase vlastne v tele vzdy pritomne virusy sa premnozia a vytvaraju zapalu sliznic, nervov a [podobne.

Naviac hovoris, ze si pozitivna na chlamidioe pneumoniae! To je nakaza co sama o sebe podstatne znizuje imunitu a ked nebudes proti nim bojovat, tak ta to postupne znici. Na mykolazmy a chlamidioe odporucam najma extrakt z olivovych listov, denna davka ma obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu co mas napr v 3 x 2 kapsuliach tohoto.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
Pripadne aj kvapky samenta coumandy a banderolu, 2 x 15 kvapiek z kazdeho.
Na poskodene nervove izolacie treba brat DHA, 2 x 1 gram
Na virusy chaparal 2 x 1 gram.

A mozno mas oslabene travenie a absorbciu k tomu vsetkemu.



21

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Oslabene travenie a absorbcia mozu viest k roznym prblemom, vcitane anemie, osteoporozy, roznych nervovych, znizenej imunite atd. Travenie a crevnu floru si treba napravit, to je prvorada zalezitost. Ostatne su len okrajove.



22

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Rng chodievam na masaze skoro pravidelne a vzdy mam po nich uzkosti . z coho to moze byt ? po nejakej hodinke prejdu



23

Re: Krčná chrbtica,šija - stuhnutie

Neviem, ale moze to byt sposobene docasnou stratou mineralov mazna a jedna sa teda o tetaniu.
U mnoho ludi sa to objavi najma po saune.