101

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nuz pod mrtvymi zubami a v nich, kde nie je ziadna ucinna cirkulacia krvi s obrannymi latkami sa tieto potvory mozu skryvat dlhe roky. Znicit sa tam daju jednorazove iontoforezou striebra, , to mam uz mnohokrat vyskusane, inac by som bol uz davnejsie bezzuby.
http://rng.nazory.eu/rubriky/z/zapal-hn … a-striebro



102

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

daju sa tie streptokoky pri PANDASe nejako zistit ? z krvy ? alebo staci ASLO ?



103

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Streptokoky su hlavne nakazy hornych dychacich ciest, mne kedysi na ORL doktorka spravila vyter z nosa a ustnej dutiny. A mal som ho v hrdle. Ale to uz bolo pred rokmi.



104

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ale kto vie, ja som mohol mat uz velmi davno toho streptokoka a mohol sa mi dostat aj do inych casti tela ako do mozgu a preto mozno kvoli tomu mam OCD.



105

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Mozno.



106

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dobry den pan rng smile
Pan rng, este pred casom ste mi poradilo namiesto Magrilanu, uzivat radsej St. Johns Wort s odporucanim brat 3 kapsule podla potreby. Pan rng, mozem uzivat aj denne 3 kapsule? A este ma zaujima, neviete ako asi dlho musim prijimat tento vyzivovy doplnok, aby som pocitila jeho pozitivne ucinky?
Dakujem smile



107

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

3 kapsule st John's wort (odporucam len znacku  http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913 )je narazova davka a ucinokl z nej pocitis o dve hodiny a trva vyse 8 hodin.
Ak nemas problem so serotoninom, ale nejaky iny, ani tento vytazok ani Magrlan ti nemozu pomoct.
Magrilan je ucinok SSRI, ale st john's wort ma ucinky SSRI, SNRI, zvysuje aj dopamin a GABA v mozgu, tj ma ovela sirsi zaber.



108

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem pan rng.
Ked som zacala uzivat Magrilan, tak po asi tak 2-3 tyzdnoch mi bolo lepsie, upresnim: vtierave a nutkave myslienky pretrvavali, tie podla mna ani nemoze nijaky liek zastavit, ale celkovo som sa citila lepsie, bola som kludnejsia, moj kazdodenny stres som neprezivala az tak vyrazne, uzkost sa utisila, respektive, nebola ani zdaleka az tak silna, bola som pokojnejsia, viac veselsia, co mi velmi pomahalo, vtierave nutkave myslienky ma nevedeli az tak vystresovat, priviest do uzkostnych stavov, ktore som mala silne.. Potom som zacala Magrilan vysadzovat, pretoze som chcela prejst na St. Johns Wort ( ten, ktory ste tu uviedli aj vy ) moj stav sa zhorsil, samozrejme nie natolko, aby som nevedela fungovat. Ak uzijem St. Johns Wort, necitim zlepsenie, preto ma zaujimalo, ci mozem teda uzivat tie 3 kapsule aj denne, ako len obcasne. Tak a teraz vobec neviem co robit, ci sa vratit k Magrilanu, s cim nie som spokojna, kedze sa snazim liekom vyhybat, alebo sa spoliehat len na seba, ze to vsetko zvladnem, co nie je vobec jednoduche, aj ked sa max. snazim.. hmm



109

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ahoj Diana,

Ak budes pouzivat aj viac dni po sebe 3 kapsule naraz (ale nie viac za den), tak by to nemal byt problem.
Pozri tento pispevok, tu o tom pise RNG: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=54734#p54734
Ale dlhodobo pravidelne by som nepouzival narazovu davku.

Ale OCD mozu sposobovat rozne priciny, nielen nedostatok neurotransmiterov. Pozri moj prispevok c. 90 v tejto teme, tam som napisal, ze co moze byt pricina OCD, mozno to bude aj tvoj problem, ktory u teba vyvolava OCD.



110

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Detto



111

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ahoj Pietro.
Dakujem!
Co sa mna tyka, nemyslim si, ze moje OCD vyvolal prave streptokok. Totiz, ked som bola este na strednej skole, zazila som traumu a ta bola spustacom mojho OCD. Vela som sa tomu venovala, analyzovala, samozrejme  aj v spolupraci s psychologmi, psychiatrom a mozem s istotou povedat, ze prave ta trauma mi vyvolala OCD. Ale dakujem, ze si ma nasmeroval na tvoj prispevok.



112

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

.



113

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dobry den pan rng.
Pan rng neviem co mam robit.. vo vyssie uvedenych prispevkoch som moje problemy opisala rozsiahlejsie, pokusim sa ich teraz napisat v skratke, takze, mam OCD, uzivala som Magrilan, ktory som ale ja sama vysadila a teraz neviem, co mam robit. Uvedomujem si, ze nijaky liek nezazenie vtierave myslienky, co ma ani netrapi, kedze po tych rokoch som sa naucila s nimi pracovat a fungovat, co ma ale trapi, je to, ako sa citim.. Magrilan som nechcela uzivat z dovodu, ze sa dopujem chemiou a St. Johns Wort nie je pre mna tiez riesenie, kedze sa nemoze uzivat pravidelne.. Moj problem je, ze denne citim napatie, stres, podrazdenost, nervozitu, co ma dost ubija, snazim sa so sebou pracovat, ale nie vzdy sa mi dari a preto Vas pan rng prosim o radu.. existuje nejaky vyzivovy doplnok? ktory by mi s tymto pomohol, ktory by som ale mohla uzivat vzdy, ked to budem potrebovat, respektive denne, alebo sa vratit k uzivaniu Magrilanu? ktory mi tieto pocity zmiernil..
Dakujem!



114

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Stress a nervozitu potlacaju napr aj davky vitaminov B, vo forme napr stress B,alebo B- v davke 2 x 500 mg,  aj L-theanin v davkach 2 x 400 mg.  To mozes braqt kazdodenne bez problemov .
Nakoniec su aj mechanicke prostriedky protistresove, ako je napr poravidelne cvicenie thai-chi, co napr mne znacne pomaha.



115

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem.
Pan rng, co poviete napr. na tento? http://eu.iherb.com/Bluebonnet-Nutritio … caps/39529



116

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Take iste zlozenie pouzivam aj ja.Len ja pouzivam momentalne tento
http://eu.iherb.com/Twinlab-Stress-B-Co … sules/2431



117

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem pan rng.
Pan rng, ak sa predsa len budem musiet vratit k uzivaniu Magrilanu z dovodu, ze mi tieto doplnky nebudu stacit (pomahat) velmi si uskodim jeho uzivanim? potrebujem totiz aj inu pomoc, okrem tej mojej..
Dakujem.



118

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Na destresovanie je plno doplnkov a naviac aj mechanicke destresovanie, ako napr tha-chi Magrilan je len SSRI chemikalia, a ta sa da lahko nahradit 5-HTP, co sa da brat stale  alebo st Johns Wort, ktory sice neodporucam stale, ale da sa brat aj stale.



119

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem pan rng.
Pozerala som si na iHerbe ponuku doplnkov 5 - HTP, pan rng, ake si mam zadovazit? su tam totiz 50, 100 a 200 mg. St. Johns Wort mam zadovazeny, ale kedze to nemozem uzivat denne, tak hladam aj inu cestu. Pan rng mozem St. Johns Wort, 5 - HTP a Stress b kombinovat? Samozrejme St. Johns Wort uzivam jednorazovo - 3 kapsule ale len obcas, kedze som uz skor citala, ze to neodporucate pravidelne.
Dakujem.



120

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Obvykle radim 2 x 100 mg na 5-HTP
Telo bu malo tvorit dostatok neurotransmiterov preto neodporucam brat st John's wort pravidelne. Ale nie je zasadny dovod pre co by sa nemal pouzivat aj kazdodenne, ked to telo vyzaduje.
Vsetky menovane sa mozu kombinovat, bez problemov.Tak isto aj L-theanine, co ukludnuje a posobi na opiove centra v mozgu.



121

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem pan rng.
Pan rng, 5 - htp moze byt tento? http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best- … Caps/52549 a l - theanine ma mat tiez 100mg?
Dakujem.



122

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Na znacke nezalezi len na obsahu.
Na L-theanine odporucam davku az 2 x 400 mg



123

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem pan rng.



124

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK



125

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dobry den pan rng.
Pan rng, na uzkost a pocity strachu mi pomoze Stress B, 5 - HTP?
Dakujem.



126

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Skus. Tiez l-theanine, st Johns wort a [podobne.



127

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Urcite skusim, dakujem.
Pan rng, aky casovy odstup ma byt medzi uzitim jodu a selenu? Selen sa ma uzivat kazdy den?

Naposledy upravil: diana5 (2016-02-04 15:52:40)



128

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Jod sa v tele hromadi ked ho pouzivas  az do hladiny, ked sa zacne viac vylucovat. To samozrejne je az pri pradelnom brani vyse 10 mg.
Inac 2 az 6 mg je bezna spotreba tela
Selen a jod nevyzaduju ziadny odstup.



129

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem smile
Pan rng, tento jod http://eu.iherb.com/Optimox-Corporation … lets/23903 staci brat kazdy stvrty den?
Dakujem.



130

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Aspon tyzden-dva by som to bral kazdy den, aky si si doplnila jod v tele, az potom brat kazde 3- 4 dni.



131

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem smile



132

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dobry den už sa mi stara stranka nezobrazuje tak skùsim takto.  Vy ste mi pre manžela pisali, že na abces môže pomôct seropeptaza ale neviem už to druhe čo tam bolo,ale hlavne sa chcem opytat ked on nemoci tak ako mu to môže pomôct.On ma tu cirhozu pečene teraz mu vybrali 5 l vody a brucho má stale rovnaké a neustále problemy s tym bruchom boli ho,potom ma stale krče no je to hrozne.Dakujem Vam za odpoved elize

Naposledy upravil: Elize (2016-02-12 14:41:03)



133

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Elize, na cirhozu pecene treba odtucnit pecen lecitinom(3 x plnu lyzicu tyzdenne) hojit ju sylimarinom(1 gram denne)
Na vodu teba brat protizapalove, ako napr curcuminoidy a serrapeptazu.
Na travenie je treba dostatok kyselin, enzymov probiotik a mikrovlaknin.



134

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Pekny den pan rng smile
Pan rng, minule bolo v jednej relacii spomenute, ze jod ma za nasledok zvacsovanie organov+vytlaca oci. Ja som prave jod zacala uzivat, len tato informacia ma dost prekvapila a kedze mam OCD, tak ma to aj dost znepokojilo roll



135

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Proti jodu sa rozsiruje plno lzi doteraz, ale nevidim ze by Japonci, kde davka jodu z morskych rastin , ktora je v ich stave az 13.5 mg v priemere mali nejak zvacsene oci...alebo ine organy
Naopak dozivaju sa v priemere a 10 rokov dlhsie, ako Slovaci.



136

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem, urcite budem aj nadalej jod uzivat smile
Pan rng uzivam vela doplnkov:
- zinoc - 30 mg denne
- vitamin D-3 - 2 kapsule denne ( 5,000 IU )
- lutein -  jedna kapsula denne
- l-methionine - 1 g denne
- berberine - 2 kapsule denne ( 400 mg )
- wild yam - 5 kapsul denne
- quercetin - 2 kapsule denne
- k-2 - 2 kapsule denne ( 100 mcg )
- vitamin c - 1 kapsula denne ( 500 mg )
- serrapeptase - 3 kapsule denne
- cordyceps - 2 kapsule denne
- nattokinase - 2 kapsule denne
-  jod - teraz beriem denne 6 mg, neskor, ako ste mi poradili kazdy 3-4 den
-  selen - 200 mg denne
vecer uzivam probiotika spolu s inulinom
+ zacnem uzivat vitamin A, Olive leaf extract, 5 - htp, zaujima ma pan rng, mozem od tychto vyzivovych doplnkov priberat?
Dakujem.



137

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Rozhodne nie. Ale aj sa ti nejaka choroba vylieci/zmierni, tak mozes zacat priberat,



138

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Prave preto ma to zaujimalo, pretoze som si vsimla, ze som zacala priberat aj ked som nezvysila prijem potravy.
Pan rng potrebujem este vediet, ako som Vam uz pisala, mam problem uzit viac, ako len 2 kapsule oregana, co je velmi malo, kedze odporucate 3x2 kapsule. Urobila som taky maly pokus, 2 dni som uzivala vsetky uvedene ( vyssie ) doplnky, ci budem mat palenie zahy, ako som aj predpokladala, nemala som, cize teraz na istotu viem, ze mi to sposobuje oregano a teda, aj napriek tomu, ze ostatne doplnky mi nesposobuju palenie zahy, mam uzit betaine HCL? Ako popravde s tym oreganom som uz zufala sad
Dakujem.



139

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Palenie z koreniny, oreganoveho oleje je samozrejne, ked sa ti rozpusti uz vzaludku.
Ale na to musis mat malo alebo dokonca ziadne zaludocne kyseliny, lebo entericky ochranena kapsula sa moze rozpustit az v nekyslom prostredi



140

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Takze mam uzivat Betaine HCL, dobre, urcite to skusim teda, dakujem.
Pan rng, je mozne, aby doplnky, ktore beriem mi sposobili nechutenstvo? Totiz mam problem vobec do seba nieco dat, doplnky beriem pocas dna, ale beriem ich dost vela, ked si zoberiem doplnky nepocitujem uz vobec hlad, prave naopak, na hodiny sa citim ,,najedena" dost ma to trapi, pretoze samozrejme, ze nemozem ,,jest" len doplnky, ale uz len predstava dat si jedlo, mi sposobuje pocit na zvracanie. Akurat rano sa viem bez akychkolvek problemov najest.



141

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Doplnky mozu sposobovat u niekoho nechutenstvo, najma ked ich pre nedostatok kyselin nevies stravit.



142

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Pn rng, poradili ste mi, aby som zobrala Betaine HCL 2 kapsule a po hodine oregano spolu s jedlom, mam len otazocku, Betaine mam zobrat na prazdny zaludok, alebo spolu s jedlom? Dakujem.



143

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Betaine HCl beries s jedlom, alebotesne pred jedlom, zasadne. A oregano asi 10 minut neskor, musis dat tomu betainu moznost sa v zaludku rozpustit



144

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem pan rng.
Pan rng, po otvoreni Betaine HCL som zistila, ze jeho obsah sa sfarbil do svetlo hneda, skladovala som ich v skrini, ale boli uz po otvoreni, kedze som ich este davnejsie uzivala, doba zaruky este je, nemaju nijaky zapach, len zmenili farbu, otvorila som novy Betaine a kapsule su biele, ako boli aj tie prve, tak neviem, mozem pouzivat tie, ktore zmenili farbu, alebo radsej ich vyhodit a pouzivat tie, ktore som len teraz otvorila?



145

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nemyslim si ze su este pokazene.



146

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Takze aj napriek tej zmene farby ich mozem uzivat? roll



147

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Myslim ze ano. nakoniec je to zdroj kyseliny, silny, takze by sa nemal kazit.



148

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem smile



149

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK