51

Re: chudnutie

vyzera to strasidelne big_smile aj kavu treba nejaku specialnu za 30 euro ? tongue



52

Re: chudnutie

rozmyslam ze ci to nevyplachuje aj tie dobré probiotické baktérie von .... alebo pri dlhodobom pouzivani to v podstate neznizi nejak motilitu criev kedze nemusia creva sa uz snazit tymi  ,,stahmi'' vysuvat stolicu von kedze to niekto/nieco pravidelne robí za ne.. hm?

teda ked si na to clovek zvykne tak sa bez toho ani nevykadí pak nie? ci? smile



53

Re: chudnutie

Tak keď to ide zospodu, tak to nemusí byť nejaká káva pre fajnšmekrov, nejaká aróma a bukety mi môžu byť u pr..le:D. Ale treba kupovať len bio kávu, lebo káva je silne striekaná chémiou, pesticídami. V Lídli začali predávať teraz lacnú bio zrnkovú kávu, kilové balenie, ja si kupujem odtiaľ. Inak je lepšia robusta (silnejšia, viac kofeínu) ako arabica, ale robustu bio som u nás nenašla. A ideálne čerstvo pomletá, ja si meliem dopredu max. na týždeň, dva.

Ak sa Ti balónik nebude pozdávať, tak ním môžeš čistiť počítač od prachu smile.



54

Re: chudnutie

Ja robím kávový klystír s max. pol litra kávy, to nemôže nijak dramaticky vyplachovať kultúry na rozdiel od črevnej sprchy, alebo klystíru s veľkým množstvom vody a nejaké obmedzenia vo vyprázdnení som nezaznamenala.



55

Re: chudnutie

výborné čítanie o kávových klystíroch:

https://liveto110.com/transcript-29-eve … kki-moses/

Spomínajú tam ľudí, čo robia tieto klystíry roky a nezaznamenali žiadne problémy.



56

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

výborné čítanie o kávových klystíroch:

https://liveto110.com/transcript-29-eve … kki-moses/

Spomínajú tam ľudí, čo robia tieto klystíry roky a nezaznamenali žiadne problémy.

Ako si ty  robis tu kavu normalne zalievanu alebo nejaku specialnu ? mocca napriklad ?



57

Re: chudnutie

Čo je to mocca káva? Idem si to vygoogliť...

Káva na klystír sa pripravuje tak, aby sa čo najviac látok vylúhovalo do vody, varí sa na miernom ohni 12 min., takže nejaké sofistikované prípravy typu moka kanvička sú prebytočné. Narýchlo stačí aj zalievaná káva. Ja si uvarím kávový koncentrát do zásoby a mám to v chladničke.



58

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Čo je to mocca káva? Idem si to vygoogliť...

Káva na klystír sa pripravuje tak, aby sa čo najviac látok vylúhovalo do vody, varí sa na miernom ohni 12 min., takže nejaké sofistikované prípravy typu moka kanvička sú prebytočné. Narýchlo stačí aj zalievaná káva. Ja si uvarím kávový koncentrát do zásoby a mám to v chladničke.

lebo 80% kav je toxickych pre telo ale to asi neplati pri klistyre co big_smile raz urcite skusim ked sa vymotam z tychto mojich problemov



59

Re: chudnutie

ZlatyStaf. napísal(a):

lebo 80% kav je toxickych pre telo ale to asi neplati pri klistyre co big_smile raz urcite skusim ked sa vymotam z tychto mojich problemov

Možno by si mal skúsiť práve teraz, keď tie problémy máš smile. Pre mňa je to príjemný relax smile

Prečo je 80% káv pre telo toxických a 20% nie???



60

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

lebo 80% kav je toxickych pre telo ale to asi neplati pri klistyre co big_smile raz urcite skusim ked sa vymotam z tychto mojich problemov

Možno by si mal skúsiť práve teraz, keď tie problémy máš smile. Pre mňa je to príjemný relax smile

Prečo je 80% káv pre telo toxických a 20% nie???

no mozno skusim smile len tolko penazi zasa dotoho davat sad a este ked vravis ze si to treba poskladat ... nejaky pre zaciatocnikov ktory je dobry ? co netreba kupovat 2 a skladat big_smile ten s vedierkom vyzeral dobre len vravis ze tam je koncovka zla



61

Re: chudnutie

Ale ja som náročný užívateľ big_smile, tak chcem top výkon.

neviem, čo Ti poradiť, lebo tá koncovka je fakt dôležitá (detaily tu nebudem rozvádzať smile ), ale ten sáčok je zase dosť o ničom a vedierko si môžem aj postaviť

kúp si vedierkový, to je v každom prípade funkčné a časom, ak sa Ti to zapáči, môžeš upgradovať smile

Inak v Rakúsku, v Nemecku kúpiš ten vedierkový klystír v hocijakých zdravotníckych potrebách za 9-10 eur, toľko som zaň platila aj ja, len toto je asi nejaký predražený dovoz.
http://www.medtech3000.de/Klistier/Einl … r::29.html

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 13:18:34)



62

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Ale ja som náročný užívateľ big_smile, tak chcem top výkon.

neviem, čo Ti poradiť, lebo tá koncovka je fakt dôležitá (detaily tu nebudem rozvádzať smile ), ale ten sáčok je zase dosť o ničom a vedierko si môžem aj postaviť

kúp si vedierkový, to je v každom prípade funkčné a časom, ak sa Ti to zapáči, môžeš upgradovať smile

Inak v Rakúsku, v Nemecku kúpiš ten vedierkový klystír v hocijakých zdravotníckych potrebách za 9-10 eur, toľko som zaň platila aj ja, len toto je asi nejaký predražený dovoz.
http://www.medtech3000.de/Klistier/Einl … r::29.html

dakujem docital som sa ze ludia co su citlivi na kofein im to nerobi robre, a ja si idem riesit tie nadoblicky adrenal cortexom tak neviem ci je premna kavovy klystir teraz vhodny smile



63

Re: chudnutie

Je vhodný! Ja som robila kávový klystír aj počas adrenálnej únavy. Len je tu hlavná zásada, nesmieš ho zadržiavať dlhšie ako 15 min., potom sa nejak začne vstrebávať. Inak ja kávu nepijem vôbec a som extrémne citlivá na kofeín a kávový klystír si robievam aj večer pred spaním. Ale 2x som zadržiavala dlhšie podľa nejakých blbých návodov na internete a ten kofeín ma úplne odrovnal, do štyroch rána som mala vytreštené oči a triasli sa mi ruky, čo mi to úplne odrovnalo nadobličky, trvalo to týždeň sa z toho dať dokopy.



64

Re: chudnutie

Začni s malým množstvom kávy, max. 1 polievková lyžica, ja si nedávam viac ako 2-3 polievkové lyžice na pol litra, ale väčšinou len dve, myslím zarovnanú štandardnú americkú odmerku, iherb raz posielal také plastové odmerky, alebo to býva pri práškových doplnkoch.



65

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Začni s malým množstvom kávy, max. 1 polievková lyžica, ja si nedávam viac ako 2-3 polievkové lyžice na pol litra, ale väčšinou len dve, myslím zarovnanú štandardnú americkú odmerku, iherb raz posielal také plastové odmerky, alebo to býva pri práškových doplnkoch.

a ak ocasto robis klistyr staci raz mesacne preventivne myslis  ? a ako to davas na 1 krat pol litra 1 za den ci po 4 hod davas druhu davku ?



66

Re: chudnutie

1xmesačne??? smile V čase žlčníkových problémov 1-2xdenne, teraz preventívne 1xdenne alebo obdeň, ako sa mi chce, robím to v rámci večernej hygieny ako umývanie zubov big_smile a počúvam pritom relax hudbu, celé mi to zaberie tak 25-30 min. Jedna dávka ca. pol litra.



67

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

1xmesačne??? smile V čase žlčníkových problémov 1-2xdenne, teraz preventívne 1xdenne alebo obdeň, ako sa mi chce, robím to v rámci večernej hygieny ako umývanie zubov big_smile a počúvam pritom relax hudbu, celé mi to zaberie tak 25-30 min. Jedna dávka ca. pol litra.

ono ti to vlastne aj uvolnilo zlcnikove kamene ? nebala si sa ze sa ti niekde zachytia a upchaju ?



68

Re: chudnutie

Neviem o tom, žeby kávové klystíry nejak dramaticky uvolňovali žlčníkové kamene na rozdiel od známej pečeňovej očisty. A ja som ani netvrdila, že som mala žlčníkové kamene, môžeš mať problémy so žlčníkom aj bez kameňov, žiadne kamene mi na sone neukázalo.

Ale čo viem, tak kávové klystíry sú vraj dobré na parazity v črevách.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 17:38:31)



69

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Neviem o tom, žeby kávové klystíry nejak dramaticky uvolňovali žlčníkové kamene na rozdiel od známej pečeňovej očisty. A ja som ani netvrdila, že som mala žlčníkové kamene, môžeš mať problémy so žlčníkom aj bez kameňov, žiadne kamene mi na sone neukázalo.

Ale čo viem, tak kávové klystíry sú vraj dobré na parazity v črevách.

no a tu ocistu si neskusala ? je to vlastne rychlejsia alternativa , klistyri robia to iste ale trosku pomalsie pokial som sa dobre docital , kamene nemam ani ja smile na sone sa teda neukazali preto som rozmyslal nad tou ocistou



70

Re: chudnutie

Klystíry sú lepšie, lebo tie môžeš robiť každý deň, sú šetrné, kdežto pečeňová očista je dosť agresívna, už len to preháňadlo horká soľ zbaví telo elektrolytov, podráždi črevo, aj tá vylúčená žlč dráždi črevo, kto to robil, tak vie ako parádne po tom štípe zadok. To nie je akcia na každý deň, to fakt len občas.

Lenže ja som potrebovala niečo, čo mi tie toxíny, kovy bude redukovať každý deň, to sa týka hlavne detoxu medi, tá sa vylučuje žlčníkom a vie ho pekne odrovnať.



71

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Klystíry sú lepšie, lebo tie môžeš robiť každý deň, sú šetrné, kdežto pečeňová očista je dosť agresívna, už len to preháňadlo horká soľ zbaví telo elektrolytov, podráždi črevo, aj tá vylúčená žlč dráždi črevo, kto to robil, tak vie ako parádne po tom štípe zadok. To nie je akcia na každý deň, to fakt len občas.

Lenže ja som potrebovala niečo, čo mi tie toxíny, kovy bude redukovať každý deň, to sa týka hlavne detoxu medi, tá sa vylučuje žlčníkom a vie ho pekne odrovnať.

tato ocista je dobra 1x za pol roka ci ako , tak isto sanka ocista criev , klistyr si myslim ze neni zdravy tak casto lebo roztahuje creva a vela ineho , max by som ho daval ja 1x za tyzden preventivne mozno aj 1x za mesiac



72

Re: chudnutie

Pol litra kávy Ti určite črevá neroztiahne smile, veď črevo je predsta stavané na to, aby ním prechádzali tekutiny a stolica, bez toho, aby sa vymývala mikroflóra. Ale čo Ti črevo napr. roztiahne, tak to sú chronické zácpy, poškodenie črevnej steny zápalmi, celiakou, deravé črevo....
Keď robili pitvy u ľudí, tak ľudské črevo obsahuje niekoľko kilogramov odpadu, s tými by som si určite viac lámala hlavu, pretože zanesené črevo spôsobuje veľa zdravotných problémov. Kto sa dnes stravuje tak super, že jeho črevo zostane super čisté? Je dostatok vlákniny, zeleniny, surovej stravy, dôkladne všetko prežúva, neje vôbec nič spracované, žiadny lepok, chlieb, pečivo, to dnes zvládne len málokto.

To nie je ako pumpovanie vody pod tlakom pri črevnej sprche, kde sa voda nalieva a následne črevo vyprázdňuje a toto sa robí opakovanie alebo keď si niekto do seba nalieva litre vody a používa ešte dlhé hadičky, aby sa to dostalo do vyšších častí čreva.

Veď každý sa rozhoduje za seba, pre mňa je kávový klystír jeden z najlepších detoxikačných nástrojov, rozhodne lepší ako tá sanka čriev, čo sa tam pije tá slaná voda.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 17:57:50)



73

Re: chudnutie

A inak dosiahneš omnoho viac, ak si budeš robiť dajme tomu ten kávový klystír 2xtýždenne ako keď budeš robiť nejakú agresívnu očistu, črevnú sprchu 1xza pol roka.



74

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Pol litra kávy Ti určite črevá neroztiahne smile, veď črevo je predsta stavané na to, aby ním prechádzali tekutiny a stolica, bez toho, aby sa vymývala mikroflóra. Ale čo Ti črevo napr. roztiahne, tak to sú chronické zácpy, poškodenie črevnej steny zápalmi, celiakou, deravé črevo....
Keď robili pitvy u ľudí, tak ľudské črevo obsahuje niekoľko kilogramov odpadu, s tými by som si určite viac lámala hlavu, pretože zanesené črevo spôsobuje veľa zdravotných problémov. Kto sa dnes stravuje tak super, že jeho črevo zostane super čisté? Je dostatok vlákniny, zeleniny, surovej stravy, dôkladne všetko prežúva, neje vôbec nič spracované, žiadny lepok, chlieb, pečivo, to dnes zvládne len málokto.

To nie je ako pumpovanie vody pod tlakom pri črevnej sprche, kde sa voda nalieva a následne črevo vyprázdňuje a toto sa robí opakovanie alebo keď si niekto do seba nalieva litre vody a používa ešte dlhé hadičky, aby sa to dostalo do vyšších častí čreva.

Veď každý sa rozhoduje za seba, pre mňa je kávový klystír jeden z najlepších detoxikačných nástrojov, rozhodne lepší ako tá sanka čriev, čo sa tam pije tá slaná voda.

urcite ho chcem aj ja vyskusat , asi prve dni zacnem tak ze len s cistou vodou 200ml postupne sa dostanem na 500ml a potom postupne budem navysovat kavu . bojim sa len toho ze ked som minule kavu vypil mal som stresovy zachvat sad

a kavovym sa neni crevna flora ani probiotika ktore tam su ? skusala si dat aj viacej vody nech sa to dsotane hlbsie do criev ?

ako moze crevo stimulovat zlcnik aby sa vypraznoval to ma zaujma big_smile



75

Re: chudnutie

prečítaj si ešte raz ten anglický text o kávovom klystíry, čo som sem dávala - máš to tam vysvetlené



76

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

prečítaj si ešte raz ten anglický text o kávovom klystíry, čo som sem dávala - máš to tam vysvetlené

anglictina mi az do takej mieri nejde aby som odborne clanky cital sad

skusala si pridavat citricidal to moze byt zaujmave nie ? yikes



77

Re: chudnutie

Tak citricidal by som si rozhodne do klystíru nedávala, to je návod ako si to črevo pokašlať. Ja nemám vôbec dobré skúsenosti s citricidalom, vždy ma bolel z neho žalúdok pri vyššom dávkovaní a nikdy mi pri žiadnej infekcii a ani kandide nepomohol, tak neviem. Používam ho len na polievanie klíčkov a obilnej trávy, ako prevencia plesní smile.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 18:05:12)



78

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Tak citricidal by som si rozhodne do klystíru nedávala, to je návod ako si to črevo pokašlať. Ja nemám vôbec dobré skúsenosti s citricidalom, vždy ma bolel z neho žalúdok pri vyššom dávkovaní a nikdy mi pri žiadnej infekcii a ani kandide nepomohol, tak neviem.

Rng ho odporuca skoro stale mne pomohol rychlo so stafilokokom teraz ho budem brat na zapal mandli ( kvapkat do nosa )

na precistenie criev vlastne staci aj normalna voda kava tam nemusi byt kava odburava toxiny zo zlcnika a jeho vypraznovanie

lebo kavovy skusim az ked budu nadoblicky fit , neviem ako si ho ty mozes robit ked mas nadoblicky slabsie



79

Re: chudnutie

To som Ti už takisto vysvetľovala a písla, že kľúčový faktor je doba zadržiavania kávy, tému kávový klystír končím, zvyšok si doštuduj sám big_smile.



80

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

To som Ti už takisto vysvetľovala a písla, že kľúčový faktor je doba zadržiavania kávy, tému kávový klystír končím, zvyšok si doštuduj sám big_smile.

alee sad

mozu ist po kavovom klystire aj kamienky nejake von ? lebo pri ociste pecene idu aj ludom ktory na sone kamienky nemali to je zaujmave big_smile

a este ta otazka ma zaujma ako si to zvladala s tymi nadoblickami ? vravela si ze ti kava vzdy robila zle a zo spodu je este silnejsia

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-13 18:25:05)



81

Re: chudnutie

RNG prosim ta
http://sk.pipingrock.com/tonalin-cla/ul … 400mg-8621
tento doplnok je dost komplexny a ma tam ucinne latky . Je tam aj CLA .
Moze sa tento doplnok uzivat aj pred treningom , nevadi ze cla je tuk vlastne ?
Co hovoris na davkovanie , 3x1 ( rano , pred cvicenim a po cviceni )



82

Re: chudnutie

ja uzivam po kazdom jedle 1-2g cla



83

Re: chudnutie

CLA "moderuje" ukladanie tuku a kedysi sa nachadzalo v kvantach vo zivocisnych produktoch, zialbohu na masach a hydine, co sa teraz pestuje v intenzivnych chovoch sa nachadza len velmi malo.