1

Téma: Asfty ci ohryzavanie ustnej dutiny?

Dobry den, uz dlhsie pozorujem u syna (3roky) ohryzanie si ci uz pery, alebo vnutornej strany v okoli ust.
Na pohlad, po ohryzani to vyzera ako afta. Nikdy som afty nemala, tak neviem s urcitostou ci sa jedna o afty. Na bolest alebo diskomfort sa vobec nestazuje.
Tento isty problem sme mali cca pred rokom, kde po kure B-complexom problem odoznel. Teraz sa vratil pro uzivani antibiotik, kedy bola oslabena imunita.
Viete mi poradit, v com moze byt problem?
Premyslala som, ci sa nejedna o candidu. Ak ano, bude to problem, vyhladovat ju v pripade dietata ktore chodi do skolky. Na stravu nebudem vediet dohliadnut a asi vy ju maly ani nezvladol. V pripade candidy, ake su jej dalsie priznaky?
Prosom pekne o radu.

Naposledy upravil: Blanka (2016-02-04 18:00:20)



2

Re: Asfty ci ohryzavanie ustnej dutiny?

Plesni a kvasnych infekcii je hromada, nie len candida albicans. A atb ich  vsetky podporuju
Odporucam brat mikrovlakniny a kvalitne probiotika, a specialne aj ustne probiotika(oral probiotics)



3

Re: Asfty ci ohryzavanie ustnej dutiny?

Ako o som predpokladala, do rana mal maly teplotu. Vacsinou ked sa zjavy nova "afta" prejavy sa aj navonok choroba. V noci sa zobudil a bol horuci, nemerala som mu ani teplotu a hned som mu dala 4g colostra. Do rana sa neozval a odvtedy teplotu nema. Ale zacal mat nadchu a hnackuje cely den.  Rano som nasadila GSE ( 8kv za den), NAC ( 600mg za den-co je asi moc na 17kg), to vsetko v caji z Chagy, 2x 500mg olivovych listov, plus Cecko a vitaminy a 180mg betaglukanov. Na obed a vecer este po 2g colostra a na noc probiotika. Samozrejme do nosa GSE.
Som zvedava ci boj vyhrame.

Chcela som sa opytat, malemu preplachujem nos morskou vodou. Aky odstup by som mala nechat po kvapnuti roztoku Citricidalu aby ucinkoval? Asi co najdlhsie. Plus je vhodne kombinovat aj take klasicke kvapky Nasivin, Olinth ci ine?

Pekne dakujem za rady, velmi si ich cennim

Naposledy upravil: Blanka (2016-02-05 19:48:35)



4

Re: Asfty ci ohryzavanie ustnej dutiny?

Urcite to vyhras
Mne to nezlyhalo vyse 20 rokov a nam problemy s hornymi dycjacimi cestami do mala, a teraz mam zdroj nakazy, moje vnucence, co mi to daju aj kazdy druhy tyzden, takze sa branim  a z pomocou doplnkov som nevynechal ani den z roboty, ziadne horucky a podobne.Pro preplachnuti nosa slanou vodou by som to pouzil za 10 minut.
Ale musi byt v leze a hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby to natieklo aj do celnych dutin Ziadne ine kvapky nepodporucam



5

Re: Asfty ci ohryzavanie ustnej dutiny?

Dakuem pekne za rady, uz mi je mnoho veci jasnejsich. Precom som nenasla vase formu skor? Dlho som hladala alternativnu liecu, presli sme homeopatikami, cinskou medicinou a az teraz som na Vas natrafila smile
Snad by som sa este opytala, existuje nieco na zastavenie soplikov? Ziadne zlte ci zelene, len priesvitny vytok z nosa, ktory zvykne zatekat do priedusiek. Keby viem zastavit tento pociatocny soplik, tak by bolo super. To je synov najcastejsi problem, po uzdraveni ho do tyzna mame spat. Preto som sa pytala aj na quercetin a bromelain ci by nepomohli.
Dakujem vam velmi pekne



6

Re: Asfty ci ohryzavanie ustnej dutiny?

Quercitin bromalain, serrpapaptaza, NAC. pripadne oreganovy olej pomahaju