51

Re: Potravinove doplnky v obdobi kojenia

Dobrý deň pán RNG.

Mám otázku ohľadne brania doplnkov DIM a IC3 (indonal). Mala som opakovane zlé výsledky cytológie, pred dvomi týždňami mi robili biopsiu a histológia ukázala výsledok CIN 2. Okrem toho mi vyšlo aj pozitívne HPV. Lekár mi odporučil konizáciu krčka maternice, ktorú by som chcela oddialiť čo najneskôr nakoľko kojím (a mám dve malé deti takže operačný zásah by mi dosť narušil starostlivosť o ne) a okrem toho som presvedčená, že je lepšie choré tkanivo skúsiť najprv vyliečiť a až v krajnom prípade rezať. Lekár súhlasil s odkladom konizácie, pripustil, že je tu možnosť pri výsledku CIN2 aj samovoľného ústupu/vyliečenia.

Dočítala som sa, že DIM a IC3 tj indonal výrazne môžu pmôcť. Moja otázka znie, či ich mám brať oba naraz, alebo iba ten DIM. To čo by ste mi odporučili užívať mám prosím kde kúpiť? Ďalšia moja otázka je či to negatívne neovplyvní kojenie? Mojim zámerom je dojčiť dlhodobo, nevplyvnia tieto prípravky negatívne dieťa alebo tvorbu mlieka?

Ďalej sa chcem spýtať čo ešte môžem popri DIM a/alebo IC3 brať na zvýšenie virálnej imunity (na potlačenie HPV) s ohľadom na dojčenie. Ďakujem veľmi pekne.

Naposledy upravil: elza (2016-02-05 21:56:30)



52

Re: Potravinove doplnky v obdobi kojenia

Indonal sa v tele premeni na DIM a tak vlastne je ucinny. Teda lepsie je zobrat
2 x 100 mg DIM-u ako vyse 600 mg indonalu(I3C)
DIM nie je pramo antiviralny, ale zamedzi poskodeniu buninek krcka maternice. Teda z CIM 3 az 2 sa to moze zlepsit/regenerovat.- a teda operacioa nie je potrebna.

Viralna imunita sa da podstatne zvysit, takze HPV sa nemozu prejavit a skodit.  Treba brat viacero z uvedenych
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
a obcas obmienat. 
Moje oblubene( okrem beznych jod, selen, zinok, D-3 vitamin) su masivne davky colostra, monolaurinu , 2 x 1 gram saparalu a vyssie davky vitaminu C  ako ester C.



53

Re: Potravinove doplnky v obdobi kojenia

RNG napísal(a):

Indonal sa v tele premeni na DIM a tak vlastne je ucinny. Teda lepsie je zobrat
2 x 100 mg DIM-u ako vyse 600 mg indonalu(I3C)
DIM nie je pramo antiviralny, ale zamedzi poskodeniu buninek krcka maternice. Teda z CIM 3 az 2 sa to moze zlepsit/regenerovat.- a teda operacioa nie je potrebna.

Viralna imunita sa da podstatne zvysit, takze HPV sa nemozu prejavit a skodit.  Treba brat viacero z uvedenych
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
a obcas obmienat. 
Moje oblubene( okrem beznych jod, selen, zinok, D-3 vitamin) su masivne davky colostra, monolaurinu , 2 x 1 gram saparalu a vyssie davky vitaminu C  ako ester C.

Ďakujem za odpoveď a teda ten DIM nemá negatívny vplyv na dieťa a/alebo tvorbu mlieka? Mohli by ste mi prosím napísať kde a aký mám kúpiť ten DIM, jód,selén, zinok, ester C...ktoré konkrétne prepráty a kde, ďakujem. Taktiež ten l-lysin, aloe vera, chaparal, monolaurin kde kúpiť, ktoré? Ide mi o to aby to nebolo z GMO zdrojov a aby tam boločo najmenej pridaných látok. Ten chaparal, monolaurin, oregánový olej, l-lysin a aloe vera nemajú negatívne účinky na dieťa a/alebo tvorbu mlieka?

Ešte by som mala jednu otázku, jem veľa surovej cibule a cesnaku a chcem sa spýtať, či môžem jesť klíčky z cibule a cesnaku, našla som rozporuplné informácie k tomuto.

Naposledy upravil: elza (2016-02-06 14:18:41)



54

Re: Potravinove doplnky v obdobi kojenia

Na znackach nezalezi, len na obsahu (a cene?) Mozes vyskusat www.iherb.com  to tu pouzivaju povasnine aj druhi maju dobry vyber doplnkov a najnizsie postovne. Ja pouzivam skor svansonvitamins.com  lebo je to vyrobca a niektore ceny ma podstatne lacnejsie. Ale ja byvam v USA a tunajsie postovne je lacne.