51

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

OK



52

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

A V TOM BETAINE SU AJ NEJAKE MINERALI? LEBO ASI POTREBUJEM AJ MINERALI DOPLNIť KED MAM NIZKE PH..... AKO SA STYM čO NAJRYCHLEJšIE VYSPORIADAť? TOU SODOU BIKARBONOU SI NEPOMôžEM PRI AKUTNOM PREKYSLENí ORGANIZMU?



53

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Nuz mineraly sa obvykle zidu kazdemu, jedz hodne zeleniny, vcitane korenove=(pertzlen, mrkva, redkvicky, kalerab, zeler(koren aj stonkovy), salaty, uhorky, spenat, kapustoviny(kapusta, kel brokolica,spargla atd.
Betain HCl je kysly zdroj , zdroj zaludocnej kyseliny.Bez nej nemozes poriadne vytazovat mineraly ani travit bielkoviny.
Ja beriem s jedlom Betain a rano na prazdny zaludok draselnu bikarbonu a mineralovu zmes,(obcas s tym aj probiotika, lebo na neutralnyn zaludok sa sice nemoze jest, ale probiotika sa vtedy lahko smyknu do criev, nenarusene kyselinami) aby som nemal len prisun kyselin, ale aj zasad. Jem az hodinu po tom.
Kvalitna zmes mineralov je napr tato
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/I … 4294967192
lebo obsahuje spravnu formu mineralov na vysoku absorbciu plus potrebne vitaminy na zabudovanie do kosti.

Naposledy upravil: RNG (2010-08-04 11:07:19)



54

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

A DOBRE SU AJ BONE ESENTIALS? LEBO POTREBUJEM SA ASI REMINALIZOVAť....MAM VELKU STRATU MINERALOV BOLESTI HLAVY UNAVA TAžKO V OčIACH.................. čIžE V PRVOM RADE SA ODKYSLIť........                    TEN BETAIN TEDA MôžEM PRI TOMTO UžIVAť?
A SPOLU Z BONE ESENTIALS ...POPRIPADE TIE PROBIOTIKA..... NIJAK SA TO NEVYLUčUJE?



55

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Nuz na travenie potrebujes dodat kyseliny do zaludka, ci sa ti to paci alebo nie. To samozrejme okysluje celkove telo. Dodanim mineralov ale neutralizujes tu kyslost,a zaroven dodas potrebne mineraly,
podobne ako sodou bikarbonou alebo draselnou bikarbonou, a to samozrejme dodava len sodik(ktory nepotrebujes, mame ho dost zo soli)) a draslik, ktory potrebujes(zialbohu dnes intenzivne pestovane polnohospodarske plodiny maju ovela menej draslika, ako kedysi)
Probiotika musis vzdy brat aspon niekolkjo hodin od antimikrobialnych latok,
kyseliny a mineraly tak isto osobitne od seba.
Nezabudaj, ze mineraly odkysluju zaludok, takze ich neber s velkym a tazkostravitelnym jedlom, lebo ho nebudes vediet stravit. Najlepsie je zobrat mineraly so zeleninou, nie privela a bez Betainu, len s enzymami a vacsie jedlo si dat az o 2-3 hodiny po tom, kde uz mineraly su vstrebane do tela.



56

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

rng travenie mam ok...........sa mi zda..... len ozaj ten mozog nejak pomaly sa zotavuje...lebo ako vravim musim sa strašne sustrediť pri vykonavani praci..a podstatu hra aj motivacia............ kupil som si ginko a persen forte.... ..... dufam že je to deficitom mineralov...ale ako vravim už som pribral aj tie tri štyri kila.....ale neviem či si len namyšlam ale možno sa viem pri lepšej nalade koordinovať lepšie....inak ked som smutny tak to ide so mnou dolu vodou................. rodičia mi odišli na dovolenku a rano mi volali........ po telefonate som plakal..v živote som skoro neplakal.prišlo mi to luto............ môžu byť nejak strašne poškodene nervy? normalne som plakal.....reval skoro....................... daju sa podraždene nervy napraviť? mohlo sa to stať z podraždených nervov ...? tato pamať a toto všetko? idem odychovať prosim odpiš mi na všetko...zajtra rano si to prečitam.... dufam že nebudem vidieť nejak negativnu odpoved........teda zhrnute..môžem ostať dement? ved niekedy sa už tak citim pri tomto mojom zmyšlaní pamati a nesustredenosti...



57

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Len sa ukludni, aj slabost, aj docasne nervove problemy su len nasledok oslabnutia z choroby, rekonvalescencny priebeh, a kedze si stratil 9 kilo velmi rychlo, nemozes sa tomu cudovat.
Neboj sa , telo sa zotavi a vsetky tie docasne problemy zmiznu.
A nenervac!!!.
Aj rekreacia ti pri tom pomoze, len nerob ziadne telesne vylomeniny, odpocivaj co najviac.

Naposledy upravil: RNG (2010-08-10 17:12:16)



58

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

este raz na ukludnenie.......nemohla ta kyselina askrobova nič spraviť z nervovym systemom? .............. a druha otazka...silny stres mohol toto sposobiť? lebo ozaj čo som našiel na nete tak to mi bolo.aj krvacanie zo žaludku..čo bola chlorela stolica.......a tak..... rng ja sa tak bojim..ale snažim sa ....je to chore ked si neviem pamatať viac vecí naraz..... určite to je len z choroby? snažim sa jesť.....aj ked nebyvam hladny...ale aspn nemam problemy že mi je na vracanie........a pulzuju mi nevy na čele.... hlavne po kupani ...a naslednej studenej sprche..otužovanie.rozmyšlam nad saunou.....



59

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Nielen ze nie kyselina askorbovA, ale ziadny povoleny doplnok potravy ti nemoze sposobit ziadne poskodenie, ked je brany s mierou.
Potravinove doplnky nie su lieky a nemaju ziadne skodlive postranne ucinky. Ked zoberies viac kyseliny askorbovej, dostanes akurat hnacku, tak ako ked sa prejes niecoho mastneho alebo  drazdiveho.
Sauna nerobi dobre v rekonvalescencii, ked je telo oslabene, lebo je to namahave a stratis potenim privela mineralov, ktorych momentalne aj tak asi nemas dost po tej strate vahy.



60

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

rng ale ja mam aj zniženu citlivosť napr na pate....na chrbte a tak......frajerka ma škrabkala na chrbte a necitil som to tak intenzívne na pate ma to vôbec nešteklilo................................................ aj toto je len zo stresu a prejde to?



61

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

dnes rano to bolo lepšie ..neviem či vdaka lieku persen forte...ale ten som aj včera užival...kupil som si b komplex plus magne b 6 ............. nemôže mať toto .?                 

Akútna stresová reakcia
Ide o prechodnú poruchu, ktorá vzniká u človeka bez inej zjavnej psychickej poruchy ako odpoveď na výnimočný fyzický a psychický stres a ktorá zvyčajne prejde v priebehu hodín alebo dní.

Zvyčajne bývajú prítomné telesné príznaky panickej úzkosti - búšenie srdca, potenie, sčervenanie. Po príhode môže byť čiastočná alebo úplná strata pamäti.





naozaj moja pamať nefunguje tak aby som mohol isť do obchodu stym aby som nemal na papieriku napisane 3-4 veci.......
prosim už nechcem viac stresu...
existuje niečo ako obnova pamati? da sa to?



62

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Rekonvalescencia znamena navrat spat do povodnej kondicie alebo aspon blizko. Samozrejme to nejaky cas trva, musis byt trpezlivy. Niektore doplnky, co som menoval to mozu urychlit.



63

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

a ginko
http://www.biobody.sk/product_info.php?products_id=180

môžem aj dve tablety denne
plus uživam

http://www.lekynainternetu.cz/p/persen-forte-20-tbl/

ide o to že s travenim velmi ani problemy nemam dokym mi neklesna nalada a stratim motivaciu alebo tak..tak potom mam take krče v žaludku ale snažim sa upokojovať.  . . neviem či skočim za psychiatrom ...... ale ja bojujem ako viem..... ale ako vravim je to začarovany kruh .... dokym na to nepomyslim je celkom ok.....ale hned ked vidim že mam slabšiu pamať tak ma taky smutny žial prejde a už mam tieto problemy..snažim sa komunikovať z ludmi vtedy je to celkom ok...ale cely den sa to neda....... a tiež unaveny byvam..........



64

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

http://www.swansonvitamins.com/KY046/ItemDetail?n=0
Persen je mna spanie(valerian, melisa...) a ma privela e-ciek



65

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

rng pamatas si nas rozhovor..... toto som pisal na zdravie sk....skopirujem ti to.... povedz čo si o tom mysliš ty, lebo teba ako malokoho považujem za profesionala..... niekedy neverim ani lekarom a teraz najnovšie psychiatrovi

ahojte, mam 22 rokov a mam isť na dovolenku 25.augusta. moj pribeh je taky že som sa na to tak velmi tešil že som sa bal že sa niečo stane a tri tyždne pred tym som ochorel nachladol. nemal som teplotu ale som si namyšlal že som chory atd. po tyždni som si uvedomil že vysoke davky vit. c ktore som praktizoval na sebe v praškovej forme mi mohli sposobiť ovela važnejšie problemy. /to cely čas som bol v strese/ čiže po internete som hladal čo mi môže byť a už to začalo, najprv prekyslený žaludok, potom som stracal pamať /naozaj som si nedokazal zapamatať dve veci naraz - všetko zo stresu / a neviem čo všetko som ponachadzal na nete. plno liekov b komplex rybaci olej a neviem čo som pominal.... tak som navštivil psychologičku testy potrvrdili že musim k psychiatrovi..ako tak som sa zmieril s plačom.... a predpisal mi frontin.... ale nedokažem sa tešiť na nič malokedy si poviem že vau tešim sa prosim poradte mi ja mam strašnu psychiku ...viem že stres mi robi zle ale ja nedokažem bojovať ...nedokažem nemyslieť na to že som tam kde som ..... nedokažem sa tešiť na dovolenku na ktoru som sa tak velmi tešil.teraz som mal aj nočnu moru v noci...plno myšlienok v hlave...... prosim existuje z tohto vychodisko? neviem pozitivne myslieť, prosim este raz sa pytam existuje vychodisko? /nechcem chodiť na internet lebo sa bojim tak poprosim priatelku aby mi pozerala vaše...dufam pozitivne ohlasy..... strašne sa bojim , už si aj namyšlam že sa to neda , že mam slabe lieky , prosim ja chcem sa z toho dostať ale neviem pozitivne myslieť a tak velmi chcem ...tak velmi sa snažim....prosim existuje vychodisko,??.((((((((( len mi nenapište že som na tom velmi zle...lebo ja si to určite toto pozriem, to viem....a moja psychika to je momentalne tak vyčerpana..... chcem zažiť s priatelkou peknu dovolenku . je to naša prva dovolenka, chcem si ju užiť...ale až mi je do plaču že sa nedokažem na nu tešiť.... je mi z tohoto zo všetkeho na nič!!!


inak som pribral naspať to schudnute....



66

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Frontin(alprazolam, xanax) patri medzi diazepamy, nebezpecne navykove utlmujuce drogy.
Nielenze casto zhorsi psychiku, ale moze viest k dusevnym porucham, tiez zlemu spanku atd. Pozri:
http://www.drugs.com/alprazolam.html
V ziadnom pripade tuto drogu neodporucam ani ine z tohoto radu, ktore nazyvam "navykove oblbovaky"

Na hyperaktivitu mozgu je plno inych prostriedkov.
V prvom rade dobry hlboky spanok, bez neho sa nemoze mozg regenerovat a "vycistit". Ak ho nemas, da sa mu odpomoct prirodnymi utlmovadlami ako valerian(baldrian) chmel, passiflora a podobne.
Niekto nespi v hlbokej tme a zije cez den v sere, vtedy sa mi neuvolnuje dost melatoninu na spanok, 3 miligramy pred spanim to casto upravia.
Pri nedostatkoch serotoninu a inych neurotransmiterov pomaha brat obcas St Johns Wort, SAM-e, 5-HTP,Stress B,lecitin, GABA a ine na neurotransmitery , tiez dobre mineralove zmesy na ukludnenie.
Cvicenie yogy, thai chi, meditacie a dlhe prechadzky v tichom lesnom prostredi s hlbokym branicnym dychanim tiez pomahaju velmi na psychiku.
Proti hyperaktivite treba z diety vylucit rafinovane cukry,, ktore podporuju cyklus hyperaktivity a naslednych depresii.
Zarad si do diety len komplexne sacharidy(celozrnne produkty, vyhybaj sa vyrobkom z jemnej muky a podla moznosti vacsine priemyselne pripravenych potravin)



67

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Prosím o radu od RNG. Chcela by som sa Vás opýtať, že ak budem brať HAK len 2 mesiace a zväčšia sa mi prsia, ked HAK už po tých 2 mesiacoch vysadím, či to zväčšenie pŕs bude trvalé alebo sa mi prsia naspäť zmenšia ? Musím brať HAK dlhšie ako len 2 mesiace, aby bolo zväčšenie pŕs trvalé ? Ak áno, ako dlho musím HAK užívať ? Existuje okrem HAK aj niečo iné po čom sa trvale zväčšia prsia(okrem plastiky pŕs) ? Mám 24 rokov,a v puberte som chcela schudnúť, takže som sa zle stravovala, a teraz mám kôli tomu dosť malé prsia, skoro žiadne. Môžu mi ešte narásť ? Dakujem.



68

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Na zvacsenie prs su rozne prohormonalne zmesy.Porovnanie roznych komercnych najdes na
http://www.breastoptions.com/reviews/
Prospevok okolo toho som pisal pod
http://rng.nazory.eu/prsia
HAK vseobecne je umele menenie hormonalnych hladin, na ktore mnohe zeny doplatia. Na kontrolu proti otehotneniu odporucam radsej tzv chemicky antikoncepciu, tj kysle kremy  a peny, ktore su spermicidne a absorbuju sa do tela minimalne, takze neovplyvnuju(nevykolaja) hormonalne hladiny.A samorejme mechanicke bariery.
Tym sa znizuje moznost aj prenosu roznych krvnych nakaz.



69

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Dobry den,

chcela by som sa opýtať, čo znamena, ked sa dieťatu robia zádery okolo nechtov na rukách?
Bude to asi nedostatok vitamínov či minerálov? Poradíte mi čo treba doplniť?

Dakujem pekne



70

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Neviem .Ale je to asi vplyvom  plesni, tak by som pouzival kokosovy olej pripadne zmiesany s oreganovym, az 5%  oreganoveho.



71

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Dakujem, vyskusam a uvidim



72

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

.