51

Re: zuby

Mikrobom v ustach sa nemozes vyhnut ani ich permanentne vyhubit, lebo na surovych jedlach zo vzduchu a styku s ludmi dostavas stale nove. Cistenie zubov im ciastocne berie potravu ale najlepsi je pristup, ze ked sa im nevies vyhnut, tak si tam aspon pravidelne nasadzujes take, co su pre nas uzitocne, aby potlacili vsetky ostatne.
u ich mas uvedene viacero, ja som pouzil znacku Life Extension, tiez aj ine napr z katalogu Swansonvitamins.



52

Re: zuby

Dobry den, chcela by som sa opytat, ako je možne minimalizovat dopad procedury "root canal" na 1 zube, lebo som sa dočitala ze to može byt škodlive. Mala som tuto proceduru spravenu na 1 zube kvoli internej resorpcii: http://en.wikipedia.org/wiki/Tooth_resorption  ,ktorá  asi nastala kvoli dlhoročnej liečbe strojčekmi.
Dočitala som sa napr. toto:
When a root canal is performed the pulp within the tooth is removed and in its place a foreign substance is inserted to fill the chamber.  Oral bacteria remains in this area and becomes toxic.  When your immune system is strong these toxins may not harm you, but when your immunesystem fails to keep them in check these toxins can easily enter your bloodstream or into surrounding tissues.  This is when a simple root canal can cause major complications.

Stačilo by mať potom silny imunitný system a pri tom zube robit iontoforezu aby sa prípadne zničili bakterie?
Dakujem velmi pekne za odpoveď.



53

Re: zuby

Telo potlaca rozne mikroby tak, ze tam posle spolu s krvou obranne latky a krvinky. Zialbohu pri vyplniach sa porusi toto zasobovanie a pre to sa tam mozyu rozmnozit a udrzovat dlhy cas rozne nakazy. Ja si z cvasu na cas vsetky mrtve zuby sterilizujem iontoforezou striebra, aspon par minut.



54

Re: zuby

Dobry den p.RNG
Chcela by som sa Vas opytat na tu iontoforezu. momenatlne mam po chorobe oslabeny imun.system a zacalo mi ustupovat dasno na mrtvej stolicke.kost mam trosku spuchnutu.urcite sa mi tam premnozili bakterie. chcela by som vyskusat tu iontoforezu, len mam urcite nejasnosti. Bateriu mam 4,5V siroku, striebornu lyzicu velku a medeny drotik. na + priviazem drotikom tu strieb.lyzicu a tym istym drotikom aj na - tu obycajnu lyzicku? ci druhy kus drotiku treba pouzit na druhu obyc.lyzicku? a drzat bateriu, resp. tie pliesky stlacene tymi lyzickami, ci ako?? fakt to surne potrebujem. Dufam, ze mi to polopate vysvetlite.nechcem prist o dalsi zub sad a  fyzika mi nikdy nesla big_smile vopred dakujem.



55

Re: zuby

Striebornu lyzicu na plus, obycajnu lyzicu na minus pol baterie
Odporucam ti brat aj ustne probiotika/oral probiotics  lebo nestaci len vyhubit skodlive mikroby v ustach ale treba tam nasadit uzitocne=probiotika, co ochranuju celu ustnu dutinu.



56

Re: zuby

Poslednu dobu ma dost bolia zuby celkovo, ked zujem tvrdsiu potravu, ktoru treba lepsie a dlhsie pohryzt, napriklad hov.maso alebo slanina. cim by to mohlo byt ?



57

Re: zuby

Skus brat ustne probiotika, po nich sa upevnia zuby v dasnach, lebo to potlaci rozne skodlive mikroby, co sa nedaju nijak "vyhladovat" cistenim zubov.
  Zuby sa nedaju uplne vycistit a niektorym krvacaju dasna, takze mikroby tam maju neprestajny prisun vyzivy. Jedine ako mozes proti tomu bojovat je teda si tam nasadit uzitocne mikroby, co vytlacia skodlive.



58

Re: zuby

Dobry den, zial tie ustne probiotika, co odporucas, sa uz nedodavaju. Prosim Ta a  tieto by boli dobre?  http://www.iherb.com/Now-Foods-OralBiot … nges/23650. Alebo taku istu sluzbu spravia  aj probio  co su na obnovu crevnej mikroflory?



59

Re: zuby

Tovary sa menia, aj ten je OK