151

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Synovipri 3 ročnej prehliadke  zistili znížené leukocyty a lekarka mi odporučila 2x denne 0,5 tbl pyridoxínu. A o mesiac kontrolu. Našla mu aj uzlinu v slabinách. ASLO, CRP aj glykemiu má ok, KO ukazuje len tie znížene leukocyty.  Ja by som siahla po betaglukáne, ale co by ste mi odporucili vy? A ak betaglukan chcela by som now foods, len neviem ci mu stací 100mg, alebo 250 mg. Má 17 kg. Objavila sa mu aj dost sucha koza na predlaktí na jednej rucke, vyzera to vraj na ekzem, dala mi na to holtovu mast a excipial s mandlovym olejom. Muz je alergik a Mudr. tipuje rozvoj alergii aj u syna.  Co by ste mi odporucal na tu imunitu a tie znížene leukocyty. Dakujem :-)



152

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Az 2 kavove lyzicky 3 krat denne bazovej stavy pomozu proti virusovym nakazam u deti aj dospelych. Skus mu dat nieco ako berberine, colostrum, lapacho,  alebo monolaurin.
A tiez citral, tj niekolko kvapiek oleja z Lemon Grass do napojov a smoothies.
Dalsie mozne su napr betaglukany, extrakt z olivovych listov a proti roznym plesnovym a kvasnym infekciam najma oreganovy olej.  A odmaskovace NAC a serrapeptazu, lebo mnohe infekcie sa maskuju proti prieniku liecivych latok, co ich mozu znicit.
Ale najviac na imunitu pomoze dobre osadene creva probiotikami tj treba brat mikrovlakniny a nasadzat si casto kvalitne probiotika, najma po pouziti atb, co probiotika v crevach znicia.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-19 01:14:51)



153

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

RNG http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Or … &ic=35

Toto je prasok alebo normalny olej a tento druhy ? http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Or … 454-g/2505

a zaujma ma ci mct oil je to iste ako coconut , ci mct oil je vytazok z kokosoveho oleja , kolko mct obsahuje klasicky kokosovy olej v prasku .

Dakujem

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-03 14:02:54)



154

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

MCT su stredne dlhe molekularne tuky(Medium Chain tTriglycerids, co sa vyborne absorbuju do tela a dokonca ich telo vie pouzit ako zdroj mechaniockej energie podobne ako cukor/glukozu. Kokosovy olej ich obsahuje drvivu vacsinu vahy, tj bnetreba ich nikak izolovat. Naviac extra virgin znamena , ze to nebolo nijak priemyselne spracovane. Triglyceridy mozu byt za dostatocne nizkej teploty tvrde, ale bv teplote ludskeho tela su prakticky vsetky tekute, az na znicene, oxidovane a hydrogenizovane, ktorym sa treba zdaleka vyhybat. Kokosovy olej stuhne v teplote pod 25 stupnov celzia a nad 27 je tekuty.



155

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

RNG napísal(a):

MCT su stredne dlhe molekularne tuky(Medium Chain tTriglycerids, co sa vyborne absorbuju do tela a dokonca ich telo vie pouzit ako zdroj mechaniockej energie podobne ako cukor/glukozu. Kokosovy olej ich obsahuje drvivu vacsinu vahy, tj bnetreba ich nikak izolovat. Naviac extra virgin znamena , ze to nebolo nijak priemyselne spracovane. Triglyceridy mozu byt za dostatocne nizkej teploty tvrde, ale bv teplote ludskeho tela su prakticky vsetky tekute, az na znicene, oxidovane a hydrogenizovane, ktorym sa treba zdaleka vyhybat. Kokosovy olej stuhne v teplote pod 25 stupnov celzia a nad 27 je tekuty.

A co ten link ktory som ti poslal ten velky je praskovy ci tekuty ? a moze byt aj praskovy dobry ? Dakujem

+ ma zaujma nazor na tento vyrobok https://www.fitplus.sk/olimp-mct-oil-400-ml-206 je to len mct ale nejaky lacny sa mi to nezda , treba sa pozerat na nieco pri tychto vyrobkoch ze napr ako boli vyrobene atd ? Vies poradit nejaky konkretny MCT olej najlepsie asi v praskovej forme ale kludne aj liquid .

http://sk.bodybuilding.com/store/now/mctoil.html tento vyzera este lepsie a podoba sa na znacku now foods ale je to now sports .

este ma zaujma MCT z akeho zdroja su najlepsie ? z kokosu , kakaa , palmy ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-04 08:07:49)



156

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Tie vyrobky su alebo cisty kokosak(99%) alebo s pridavkom palmoveho a inych. To MCT je tam pre to, aby mohli za to ratat viac, naviac neuvadzaju, nakolko to bolo spracovane(poskodene) pri extrakcii.
Ja osobne uprednostnujem kokosak, najma virgin, kde nie je nic spracovanim dobabrane. Ale aj parou cisteny , tj bez chuti kokosok je dobry, hlavne na varenie, ,kde nechces vsade intenzivnu kokosovu chut.
Palmovy olej, oranzovy, je plny antioxidantov, najma karotenoidov a tiez vitaminu E vo forme velmi ucinnych toccotrienov. Odporucam pouzivat za surova , najma do salatov , pripadne aj do varenia, nakonci, aby sa co najmenej teplom znicil.



157

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

RNG napísal(a):

Tie vyrobky su alebo cisty kokosak(99%) alebo s pridavkom palmoveho a inych. To MCT je tam pre to, aby mohli za to ratat viac, naviac neuvadzaju, nakolko to bolo spracovane(poskodene) pri extrakcii.
Ja osobne uprednostnujem kokosak, najma virgin, kde nie je nic spracovanim dobabrane. Ale aj parou cisteny , tj bez chuti kokosok je dobry, hlavne na varenie, ,kde nechces vsade intenzivnu kokosovu chut.
Palmovy olej, oranzovy, je plny antioxidantov, najma karotenoidov a tiez vitaminu E vo forme velmi ucinnych toccotrienov. Odporucam pouzivat za surova , najma do salatov , pripadne aj do varenia, nakonci, aby sa co najmenej teplom znicil.

1.aha a vies mi poradit nejaky vyrobok ktory ma naisto len MCT ? nie kokosak ani palmovy proste len MCT .

2. http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Or … &ic=35 vies teda zistit ci je tento prasok alebo tekuty ? a co myslis keby chce niekto praskovy oplati sa to ci je to neplnohodnotne ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-04 16:36:44)



158

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Nuz kokosak ma v zlozeni vyse 95% MTC, tj nema zmysel ho chemicky kazit  ani mechanicky a tepelne z neho vyrabat 99.9% MTC. Kokosovy olej je do 26 stupnov tuhy a nad 27 stupnov tekuty olej.
Praskovy neexistuje.



159

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu resp. ak sa dá linky na nejaké vitamíny pre moju 3 ročnú dcérku. Zo škôlky stále chodí chorá, tri dni je tam a hneď sopel zelený. inokedy kašel... už neviem čo jej mám dávať, viac je doma ako v škôlke. Budem rada ak by ste mi dali sem linky lebo nerozumiem vôbec tým názvom. Veľmi pekne ďakujem za rady.



160

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Pre male deti odporucam najma colostrum, betaglukany a kvapky roztoku GSE do nosa. Tiez NAC, co sa da rozpustit vo vode a pit akoze "citronovu vodu, pripadne tam pridat aj juice/
dzus na zamaskovanie
pozri na tabletky na zuvanie s ovocnou prichutou
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=2
alebo praskove, co sa da zamixovat do tepleho mlieka
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=6
tiez
http://www.iherb.com/Solgar-Beta-1-3-Gl … l&ic=1
a tiez odhlienovac
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=9



161

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Ďakujem za cenné rady smile
Pekný deň



162

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Na začiatku tejto témy som sa pýtala na doplnky pre dcéru, ktorú som ešte kojila. Teraz má 2,5 r. a už ju nekojím. Aké doplnky by som jej mala preventívne dávať? Tabletky a toboľky ešte neprehltne. Napr.aj spirulinu v takej toboľke, čo sa dá otvoriť, rozkúše až sa jej z úst práši a potom to zapije vodou :-) To vtedy, keď si ju nechce nasypať do vody a tak vypiť :-)
ďakujem pekne vopred



163

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

To mas zlatu dcerku. Moji vnuci vsetko vypluju, co sa im nepaci a mozem sa postavit na hlavu. Ja osobne si sprulinu/prasok  miesam do jogurtov.
Ak ti chyti nejaku nakazu, tak jej davaj NAC vo vode(akoze citronova voda, pit cez slamku) colostrum zamiesane do jedla, najlepsie do mixu s teplym mlieko, co sa da ochutit vanilkou, medom a podobne.No a pestra strava bohata na zeleniny ovocia   orechy roznych druhov a obmedzit vyrobky z jemnycy bielych muk a cukor.
Pripadne brat aj doplnky mikrovlaknin, daju sa dat do vody a odporucam aj probiotika, lebo dnes pri nasej hygiene ich nedostavame z pody dost, vlastne ani tam ich uz nie je dost pri dnesnom umelom hnojeni a pesticidoch. Dobre osadena crevna flora probiotikami je najlepsia ochrana proti chorobam.



164

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

a prosim vas moze ten odhlienovac aj take male dieta 3 rocne? ked pisali na sr ze do 14 rokov nevhodne.
a ked otvorim tu kapsulu a zmiesam to s tekutinu bude to mat iny ucinok? lebo mala mi kapsule nedokaze vypit.
dakujem



165

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

NAC mozes davat aj novorodeniatku a mozes ho pit aj ty, pokial si tehotna, taj dostane sa to aj do plodu este pred narodenim. NAC sa da rozpustit vo vode, tak som to daval mojim vnucatam, ochutene, akoze "citronova voda". Dobre je to pit cez slamku, lebo je to dost silna kyselina.
Ta loz, ze je to dobre len nad 14 rokov je jasne kriciaca z rohoto na Mucosolvan
http://detskechoroby.rodinka.sk/sprievo … ktorancia/, kde N acetyk cystein(NAC) odporucaju uz od 2 rokov a tak isto aj tehotnym zenam aj kojacim, tj dostane sa to aj do plodu aj do kojencov cez mlieko.
Samozrejme davku muss prepocotat podla vahy. Ja som to detom rozpustil v 2 deci cody a podaval v mensich davkach prepocitane na ich vahu.
Napr na 15 kg  600 mg kapsula ti da 5 davok na pitie.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-31 16:11:50)



166

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Dobry den RNG,
Chcem sa spytat co hovorite na kapucinku a kolonoidne striebro?dcera bola tyzden v skolke a sopel je na svete...
A este to ACC mam kupit sumive tablety ci sirup? A ako sa to dava detom?
Dakujem



167

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Dospela davka NAC je 2 x 600 az 1200 mg.
Ja to mnojim vnucatam davam tak, ze vysypem 600 mg kapsulu do vody a vodu rozdelin podla vahy  deti na pitie, samozrejme to ochutim a necham  im to pit cez slamku aby im to neposkodilo zuby. Koloidne striebro pouzivam casto najma ako spray do oci (mam syndrom suchych oci) ale aj niekedy do nosa, a pri pokazenom zaludku aj pijem glg-dva.

Kapucinka /tropaelum majus/nasturcium je znama lieciva bylina,povodne z Afriky, ale dnes ju pestuju na celom svete ako ozdobnu,  ale zatial v USA nie su vyrobcovia, co by ju alebo vytazky z nej predavali
Kvety su jedle a moja zena nimi obcas ozdobuje salaty.



168

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Dobrý deň,

tri týždne dozadu sa mi narodil syn. Prosím Vás o názor na vitamín K - Kanavit
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/p … 12292.html

podľa lekárky mu ho mám dávať. Zrejme u nás sa to predpisuje všetkým novorodencom. Dávajú ho automaticky aj hneď po narodení ešte v pôrodnici. Dcére, pokiaľ si dobre pamätám som ho dala len raz... Moc sa mi to nepozdávalo.

Teraz mám opäť dilemu - dať, či nedať.
Okrem toho mal syn novorodeneckú žltačku (takisto ju mala aj dcéra), zrejme kvôli krvným skupinám - ja mám nulu a deti si vybrali A po otcovi.
V príbalovom letáku Kanavitu sa píše neužívať pri nedostatočnej funkcii pečene - a tá žltačka súvisí aj s pečeňou....

vopred ďakujem - cením si všetky Vaše rady.



169

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Dobrý deň,
mám 26 mesačnú dcérku a cca pred 6-tymi týždňami ochorela na angínu a vzápätí ( po týždni ) jej diagnostikovali stomatitídu a po perách a jazyku mala malá biele pupáčiky, ktoré po asi 3-4 dňoch zmizli ale vo vnútri úst jej zostali veľké a bolestivé afty. Afty mala v ústach asi 3 týždňe a až potom zmizli ale stále má zapálené kútiky v ústach a keď dýcha počuť ako keby bola zahlienená ale soplík nemá. Keď spí tak chrápe a akoby to vnej bublalo. A práve sa jej prerezávajú aj očné zuby a posledné stoličky. Od leta má štípance po komároch, ktoré sa jej nechcú zahojiť. Niekedy si ich neškriabe ale keď ochorie tak si ich začne škriabať. Keď mala dva mesiace dostala salmonelózu. Rozmýšľala som nad GSE. Prosím poradte niečo čím jej pomôžem zvýšiť imunitu, za každú radu som vďačná lebo už som z toho zúfalá.



170

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Pre tak male dieta odporucam najma vacsie davky praskoveho  colostra (2 x 1 gram minimum), da sa miesat /mixovat s mliekom. Ak brala atb, tak ma nasledok plesnove a kvasne nakazy, ktore vedia zit v hlienoch a z hlienov. Odporucam na odhlienenie NAC a serrpapeptazu, prepocitane na jej vahu.
Samozrejme odporucam rozne mikrovlakniny a probiotika(dospele davky), najma ked brala atb, co uplne znicia crevnu probioticku floru a tym az 70% imunity. Najvhodnejsie  mikrovlakniny pre tak male deti su inulin a arabinogalactany.
Samozrejme kvapky roztoku praveho citricidalu do nosa  tu tiez pomozu. Ale pochybujem, ze ti ho dieta vypije. Dopst ze do nej dostanes roztok NAC akoze "citronovu vodu", co sa da osladit medom.



171

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

prosím o odpoveď na dotaz č.168. ďakujem



172

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Kanavit je vitamin K1,co davaju detom ked maju zvysenu krvacanlivost. Inac nan nevidim dovod. Ja by sm aj tak pouzival skor vitamin D-3 a K-2, ktore su pre telo potrebnejsie. Pri novorodeneckej zltacke by som ho rozhodne nepouzival, tak ako to jasne hovori pribalova listina.



173

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Prosím ako mám dávkovať pre cca 15kg dieťa? A ako dlho treba užívať? ďakujem

RNG napísal(a):

Pre tak male dieta odporucam najma vacsie davky praskoveho  colostra (2 x 1 gram minimum), da sa miesat /mixovat s mliekom. Ak brala atb, tak ma nasledok plesnove a kvasne nakazy, ktore vedia zit v hlienoch a z hlienov. Odporucam na odhlienenie NAC a serrpapeptazu, prepocitane na jej vahu.
Samozrejme odporucam rozne mikrovlakniny a probiotika(dospele davky), najma ked brala atb, co uplne znicia crevnu probioticku floru a tym az 70% imunity. Najvhodnejsie  mikrovlakniny pre tak male deti su inulin a arabinogalactany.
Samozrejme kvapky roztoku praveho citricidalu do nosa  tu tiez pomozu. Ale pochybujem, ze ti ho dieta vypije. Dopst ze do nej dostanes roztok NAC akoze "citronovu vodu", co sa da osladit medom.

Naposledy upravil: katkatn (2015-11-26 15:52:25)



174

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

ďakujem za tú odpoveď na Kanavit. Oni to predpisujú novorodencom preventívne. Len som nevedela, či je to dôležité. Čiže nemusím nahradiť prírodnou formou vitamínu K?

D3 áno, budem dávať. K2 neviem, či je už taká forma aj pre takéto malé deti...



175

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Nuz K-2 dostat aj v 50 mg kapsuliach a ked sa ti OBCAS podari zapravit dietatu do stravy tuto, tak si OK.



176

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

prosím o odpoveď na dotaz č. 173.  Srdečne ďakujem



177

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Matematika je jednoducha .
15 kg dieta ma dostat 15:70 davky dospelej, tj zhruba jednu patinu.
Doplnky sa beru bezne dovtedy, dokial ich potrebujes.



178

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Dobry den, je kvalitný tento produkt betaglukánov?
Jedna cabs obsahuje 500mg - je to vhodná dávka pre 3 ročné/17kg diaťa denne/jednorázovo?

http://biocare.sk/eshop/produkt/beta-glukan-weider


A ešte ste niekde odporúčali toto kolostrum:
http://www.namaximum.sk/kategoria/vitam … -v-prasku/

myslíže, že je kvalitné? Zarazila ma dosť nízka cena v porovnaní s ostatnými. Az sa ho bojím objednať smile

dakujem pekne za radu

Naposledy upravil: Blanka (2016-02-02 16:13:45)



179

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Skor by som na tak male dieta pouzival viacej davok, tj rozdvil tabletku na viac davok a podaval castejsie.
Colostrum je ako kolostrum, snad trochu kvalitnejsie je z Noveho Zealandu, kde  maju mensie zamorenie luk a nepouzivaju ani hormony ani atb na kravy, a kde nie su kravy stajnene.



180

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Dakujem pekne, a na Colostre čo mam je uvedené užívanie na lačno. Je nutné toto dodržať? Stačí cca hodinu predtým nejesť?
Znehodnocuje sa kolostrum prepravou? Myslím, že kým dôjde s USA či Nového Zélandu ku mne domov a prekoná rôzne teplotné zmeny.
Dakujem pekne



181

Re: preventívne potrav.doplnky pre malé deti

Na lacno je tosku ucinnejsie, ale netreba to brat nalacno.
Kolostrum sa znehodnocuje az dlhymi teplotami nad 60 stupnov celzia, takze nemaj obavy.