1

Téma: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

dobry vecer
chcela by som sa vas opytat nieco v mene jednej kamaratky, ktora ma problem s nadmernym
ochlpenim, ktore je zaroven sprevadzane nadmernym vypadavanim vlasov. Absolvovala aj hormonalne testy ale tie mala ukazkove a nezistili jej nic.  Niekde citala ,
ze na tento problem su dobre nasledujuce produkty :Wild yam,
Saw pametto  a taktiez Swanson Premium Brand Hair, Skin & Nails. Ale zaroven sa boji ich brat kedze hladinu hormonov
ma v poriadku. Aby sa jej stav este nezhorsil.
Touto cestou by som vas v jej mene chcela poprosit ,ci nahodou nemate skusenosti s tymito produktami a na co su vlastne dobre.
Uz vopred Vam dakujem za Vasu odpoved.



2

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Nadmerne vypadavanie vlasov moze byt tzv androgenna alopecia, tj privela "muzskych " hormonov.
Yam upravuje hormonalne hladiny, DIM a I3C znizuju aj testosteron, tj by mohli pomoct pri tomto probleme, lebo znizuju aj hladinu DHT, co je hlavne u muzov hlavny dovod plesatenia, ale ciastocne aj u zien.

Saw palmetto obsahuje steroly, ktore tak isto mozu pomoct zmenit hormonalne hladiny, najma znizit ten neprijemny DHT

Ale padanie vlasov moze tak isto byt sposobene aj zlym travenim, candidoivou infekciou, reakcie na rozne chemicke lieky a podobne

Inac co sa tyka hormonalnych testov, kedze hladiny hormonov u zien sa menia velmi prudko zavisle od menstruacneho cyklu, jedine meranie nepovie viacmenej nic.Na to by pomohol len priemer z mesacnych hladin a to sa zriedkavo robi

Doplnky na vlasy mozu pomoct, najma zinok v nich znizuje tak isto DHT a B vitaminy podporuju kozu a vlasy.

Niekedy je prilisne padanie vlasov sposobene aj znizenou cinnostou stitnej zlazy. Podla najnovsich vyskumov na to ciastocne trpi bez diagnozy 60% zien a 40 % muzov, a to vedie k nedostatku energie a nadvahe.

V kazdom pripade kazdemu odporucam selen, zinok, jod vitaminy C,E a D-3 a to moze pomoct aj pri tomto probleme.

Saw palmetto tak isto moze pomoct, pravdepodobne aj ine rastlinne steroly, napriklad z korenov zihlavy.

Treba si uvedomit, ze to nie su umele hormony, ale len polotovary na vlastne hormony, ktore telo moze a nemusi vytvorit.
A su to potravinove doplnky, tj nemozu mat ziadne skodlive postranne ucinky.

Naposledy upravil: RNG (2011-06-24 22:53:16)



3

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

dakujem Vam za odpoved. Touto cestou by som mala na Vas este  jednu otazocku,tyka sa mojho manzela.
Trpi tou androgennou alopeciou ,ma privela testosteronu..Bol aj u doktora ,hlavne kvoli nadmernemu vypadavaniu vlasov. Zistili mu zvysenu hladinu daneho hormonu a doktor mu povedal , ze co sa tyka vlasov tak mu nic nepomoze , ze strata vlasov je dosledkom daneho hormonu ..Na zadnej casti hlavy ma uz take ako koliesko bez vlasov a zacina stracat vlasy aj v predu a zacinaju sa mu tvorit dost vyrazne kuty a to ma len 33 rokov. Chcela by som sa vas opytat ci by ste mi nevedeli poradit nejaky produkt, ktory by  aspon ciastocne zmiernil jeho vypadavanie vlasov.
este raz Vam krasne dakujem za Vase rady



4

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Vypadavanie vlasov nie je z testosteronu ale dihydrotestosteronu.
Znizenie hladiny tohoto hormanu, ktory spodobuje napr aj acne, tiez hyperpalziu prostaty mozno zinkom, saw palmetto, caj z korenov zihlavy, a inymi sterolmi a samozrejme I3C a DIM, ktore znizuju hladinu DHT aj aktivitu estrogenov.
POmahaju operacie, kde sa vlasy zo zadu hlavy, kde su menej ciotlive na DHT presadzaju dopredu alebo hormonalne prostriedky, ako napr minoxidil alebo finasterid. Viac najdes napr na  http://en.wikipedia.org/wiki/Alopecia
Tam uvadzaju aj hromadu inych dovodov straty vlasov.
Nuz osobne som dost plechavy, ale rozhodne si nemyslim , ze je dolezite tie vlasy u chlapa  nasilu zachovat  a zahravat sa s hormonami viac, nez branie neskodnych potravinovych doplnkov. Je hromada atraktivnych sexi chlapov aj celkom plechavych
U zien je to vacsia pohroma.



5

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

dakujem vam za odpoved
akoze mne to osobne nevadi, len manzel sa kvoli tomu dost trapi, ma 33 rokov a zda sa mi ze prechadza takou fazou
kedy ako hovori sa neciti taky atraktivny ako ked mal vlasy...rozmyslal aj o transplantacii vlasov ale momentalne si to nemoze dovolit aj z financneho hladiska ..
ja osobne nepodporujem transplantaciu vlasov ..a mate pravdu v tom, ze v pripade zien je to omnoho horsie ..kamaratka po porode stratila strasne vela vlasov , zacalo sa to uz pocas jej  tehotenstva ..lebo ked som ju stretla po porode, tak mala  na hlave taky dlhsi pas a skoro ziadne vlasy ..bolo to viditelne ..stale si myslim ,ze v pripade zien je to tazsie ..ale ako zabranit padaniu vlasov v tehotenstve ..nie som si ista ci sa mozu vtedy brat nejake produkty na vypadavanie vlasov aby to neuskodilo dietatku ..?



6

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Potravinove doplnky sa az na male vynimky brat mozu,, pokial niei su hormonalneho razu. Zinok, selen, jod, rybacie oleje ,. mineralove zmesy na kosti, vitaminy C, E D-3 a celu seriu B-ciek odporucam kazdemu, tj aj tehotnym a dokonca hlavne im, lebo dieta pumpuje z tela vsetko, co potrebuje na ukor matky.



7

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

RNG, vyše mesiaca som bral doplnok, ktorý poriadne zvyšoval testosterón. Začaliu mi rásť úplne nové chlpy na bruchu, na chrbte, na ramenách - na miestach kde mi predtým takmer vôbec nerástli. Hustota brady sa zvýšila dvojnásobne, takisto nohy..Hruď mi zarástla najviac. Prestal som to brať..takže očakávam zníženie hladín TST.
Myslíš že tie novo vyrastené chlpy povypadajú, alebo mi toho ochlpenie zostane?



8

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Ak boli chlpy alebo vlasy  dosledok hormonalneho doplnky, tak samozrejme vypadaju, ked ten doplnokm prestanes pouzivat.
To plati aj pre rozne sampony na vlasy s obsahom hormanov podporujucich rast vlasov.



9

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Ono to nebol doslovne tak hormonálny doplnok..Bol to tocotrienol v patentovanej forme SupraBio so zvýšenou absorbciou, ktorý má ako jeden z účinkov silné zvýšenie testosterónu (používajú ho najmä kulturisti)

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-To … ftgels/137

Takže platí to čo si písal, že vypadajú, aj keď je to len takýto prírodný doplnok a žiadny "hormonálny doplnok"?



10

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Tocco-sorb nie je vobec hormonalny pripravok a pokial viem nezvysuje nijak extremne testosteron.  To si kulturisti len namyslaju, pretoze cvicenim telo samo  produkuje/uvolnuje  viac testosteronu a ich potraviny bohate na bielkoviny toto len podporuju.
Ako doplnok, silny antioxidant, tocotrienoly sice zvysuju rast vlasov a chlpov, ale to nie je hormonalna zalezitost az na lutenizing hormone, ktory to naozaj zvysuje
http://www.prweb.com/releases/testoster … 699323.htm
http://www.hairloss-research.org/Update … s4-08.html
Samozrejme tieto data su od vyrobcov, tj nie prave spolahlive, ale ma tocotrienoly je dostatok rozneho vyskumu a praxe, aby som ich pravidelne pouzivanie mohol s kludnym svedomim odporucat na mnozstvo zdravotnych problemov, kde rast vlasov a kulturistika su dovody najmenej dolezite. Srdce a stav mysle , cievne choroby a podobne su ovela dolezitejsie dovody, kde tocotrienoly pomahaju znacne.



11

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Nuž, nie je hormonálny prípravok, ale testosterón zvyšuje poriadne. U mňa zvýšil libido veľmi poznateľne, takisto telo mi začalo viac zosilňovať, vyzerať svalnatejšie a vyrysovanejšie (bez cvičenia!). Celkovo som sa pri braní toco-sorbu cítil lepšie či fyzicky, tak isto i psychicky. Jediný negatívny účinok bolo ten rast chlpov po celom tele, kde mi začali rásť chlpy na miestach, kde predtým vôbec nerástli už po prvom týždni užívania tocosorbu..Nie som jediný čo toto zaznamenal, na fórach to zaznamenala obrovská časť ľudí, aj som o tomto negatívnom účinku pred začaním užívania vedel, no nemyslel som že až takto z toho zarastiem..

Preto sa pýtam, či mi tie chlpy povypadajú aj keď to nebol hormonálny prípravok, ale len prírodný doplnok. Čo myslíš?



12

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Myslim si, ze ked to prestanes brat , prestane aj ten ucinok po case.
Inac chlpy na tele aj vlasy pravidelne vypadavaju za niekolko mesiacov aj tak, a ked telo ma ine hormonalne hladiny tak sa nemusia obnovit.
Podobne je to napr s hormonalnymi samponami na zhustnutie vlasov, ked ich prestanes brat, tak ti znova zrednu za par mesiacov.
Ja sam pouzivam tocotrienoly, ale v mensich davkach a dost nepravidelne.



13

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Tak pridávam aktualizáciu, nebral som tocotrienoly 8 mesiacov a chlpy mi po vysadení vôbec nepovypádavali, ešte nejakú dobu rástli nové a hustli niekoľko týždňov po dobratí. Neodporúčam brať pokiaľ niekomu vadia tieto "postranné účinky"

Naposledy upravil: Delux (2014-10-29 19:04:33)



14

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

OK



15

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Ahoj RNG,
Pozeral som video ohladom vypadavania vlasov, ktore poukazuje na problematicku vysoku hladinu DHT a 5AR a v podstate na knizku predavanu v USA. Otazka znie: je mozne nakuknut do tej knizky v knihkupectve a zistit ci sa jedna o business alebo nieco moralne, co naozaj pomaha?

http://store.newresearchintohealth.com/bald/

http://hairloss-protocol.com/?hop=adblastzen
(Video je v skutku dlhe)



16

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Doki, rastenie vlasov je pre mna minimalne zaujimave, a rozhodne neplanujem tomu pri mojom nedostatku casu venovat extra pozornost.
Ale zatial jedine permanentne riesenie na problem vypadavania vlasov je presadzat ich operacne zo zadu hlavy do predu. V zadu hlavy su  totiz vlasove "ciibulky" hormonalne nezavisle.  Nuz ja by som kvoli "krase" do toho rozhodne neisiel a naviac je to dost drahy spas a je tam moznost , ze to nevide niekomu(nakazy, slabe hojenie atd)
http://en.wikipedia.org/wiki/Hair_transplantation
https://www.google.com/search?q=Hair+tr … d=0CE8Q7Ak
http://www.realself.com/Hair-transplant-surgery/reviews



17

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Rng co je pravda natom ze muzi co nezarastaju poriadne na tvari ani na hrudy maju nizky testosteron a hlavne dihidrotestosteron ?
ja berem doplnky aj na podporu tst mam len 21 rokov a aj tak nezarastam poriadne , po tyzdny sa mi zacnu robit nejake biele chlpky a na brade aj cierne big_smile:D

a ak je to pravda ze za to moze testosteron logicky by vyplivalo ze ludia co zarastaju priliz rychlo maju vela DHT a tym padom skor zvecsenu prostatu ?



18

Re: nadmerne ochlpenie a vypadavania vlasov

Zarastanie je dedicne, a samozrejme zavisi od roznych androgennych hormonov.  Ale nie nevyhnutne  DHT, lebo tento je skor pricinou padania vlasov a pravdepodobne aj chlpov, kedze stimuluje vylucovanie mazu Takze jeho zvysena hladina je skor skodliva pre telo, vseobecne.