1

Téma: Nattokináza

Ahoj RNG,

je nejaká štúdia, kde by som sa dočítal, koľko jednotiek (FU) nattokinazy brali ľudia a aký vplyv to oné dávkovanie malo na INR krvi?

Čo by som sa chcel dočítať, že napr. 100kg človek ktorý bral 2000FU 3x týždenne, mal po mesiaci INR hodnotu X.

smile



2

Re: Nattokináza

Nic take sa docitat nemozes nikde, kedze kazdy ma inu zvyskovu hodnotu nasho vlastneho  enzymu plazminu, co ma rovnake ucinky ako nattokinaza a kazdy ma individualnu absorbciu nattokinazy, talkze pre niekoho treba 2 x 2000 FU doplnit denne, pre niekoho az 3 x 6000 FU.
Ale krvacavost nebola pozorovana ani pri 10 nasobku odporucenych davok, tj je to velmi bezpecny doplnok a v spravnej favke ta moze ochranit pred trombami, tj najma porazkami a infarktami, na co zomiera az 1/2 ludi dnes.
Takze si to musis oskusat na sebe sam, odmerat najprv INR a potom brat od mensich davok po vyssie, az kym nemas spravnu zrazanlivost. Pripadne trochu viac, najma lusdia s krcovymi zilami, kde pri spomalenom, toku mas vyssiu moznost rvorbu zrazenin Alebo ludia so stintom v cievach, kde sa tvori viac zrazenin, nez inde v tele.
Alebo pred dlhsou cestou, lebo pri dlhom sedeni sa ti priskrtia cievy v nohach a je zvysena pravdepodobnost tvorby zrazenin. Ucinok nattokinazy je asi 6-8 hodin, preto odporucam najmenej 2 davky denne.



3

Re: Nattokináza

Vďaka za cennú odpoveď.
Dobre, dám si zmerať INR. Dočítal som sa, že u zdravého človeka má byť INR okolo 1 (+-0,2).
Takže držať to na tejto hodnote, prípadne troška viac, napr. do 1,5? smile
Ty si na akej hodnote držíš to INR?



4

Re: Nattokináza

Kecdze ja nechodim lekarom dnes vobec, tak neviem, ako INR mam. Ale viem, ze som mal zapchate cievky na nohach, co ma vacsina cukrovkarov, najma stredoeuropanov, tak si to cistim preventivne. Raz som mal dokonca zrzzeninu v clenku(tromboza) a vtedy som pouzil dva dni az 4 x 6000 FU nattokinazy a odvtedy sa drzim minimalne 2 x 4000 FU davky, pre istotu.
Inac riskujem, ze by sa mi niekedy vytvorila zrazeninka aj vo vencovych cievach(= infarkt) alebo v mozgu(=mozgova porazka) Zialbohu podla lekarov privela zdravych ludi, tj s "normalnym INR"(.8 az 1) zomiera na porazky a infarkty, tj asi ta hodnota nie je az tak spravna....



5

Re: Nattokináza

Dobry den, pan RNG.
Moja manzelka mala trombu v nohe, chodila za cievnym a brala nejake lieky. Teraz tromby momentalne nema, no chcel by som jej kupit natokinazu na riedenie krvi.Mam na vas 3 otazky: 1:Moze byt tato natokinaza?: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ie-Caps/33 Alebo poznate lepsi?
Niekde na fore ste radili na riedenie krvi okrem natokinazy, lecitinu aj serrapeptazu.
2.Co poviete na tuto serrapeptazu? http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … -Caps/4467
3. Co poviete na dvojkombinaciu? http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/50502

P.S. Pri hodnoteni vyrobku serapeptazy som nadabil na tento koment: http://www.iherb.com/product-reviews/Do … /4467/?p=1
a tam bola vystraha od jedneho uzivatela ohladom serrapeptazy:
"Its hard to find any literature about the negative side effects of Serrapeptase. If you search the internet it looks like a miracle enzym. And it is for many people, but not for me and not for my friend. First I had some fatigue and head ache, this can be normal for the first days. After a week the fatigue was gone and I didn't notice any positive effects. A week later I started to have MORE PAIN in almost ALL MY JOINTS and much acid in my muscles. When I checked with my friend she had the same reaction, so I was sure it was because of the Serrapeptase. But... maybe we just had to get through this and then it would be better, so we tried another week. Then my friend got pneumonia. She was getting sicker every day. And I didn't feel good either. I searched the internet for negative side effects, but couldn't find any in the first place. After a couple of hours I finally found something and it became clear that our pain en her pneumonia was caused by the Serrapeptase. We both suffer from FM (Fibromyalgia) and MPS (Myofascial pain syndrome) and my guess is that the latter in combination with Serrapeptase can cause more pain, inflammation and in my friends case pneumonia. It may help for FM, but be aware that most people with FM also have MPS and my reaction to Serrapeptase was more pain, inflammation in the muscles and many more trigger points! So, if you have FM and want to try it, pay close attention to how you feel!"
Aky mate na to nazor?

vdaka za odpoved.

Naposledy upravil: kasper (2015-11-05 19:49:54)



6

Re: Nattokináza

na znackach doplnkov nezalezi, len na obsahu (a teda aj cene...) Lecitinom sa krv neriedi, nattokinazou ani aj serrapeprazou. Ja beriem pre istotu oboje, kedze man nabeh na hlboke zilove trombozy a cukrovku.
Jedina moznqa reakcia na serrapeptazu je herxheimerova/uhynova, ked pre odmaskovanie je telo schopne vybit tak vela mikrobov ze nestaci z nich vylucovat toxicke latky a tak ma reakciu, vcitane zapalov z toxinov.
Inac keby mala serrapeptaza dokazatelne skodlive ucinky, tak by ju nasa FDA davno zakazala.



7

Re: Nattokináza

RNG napísal(a):

na znackach doplnkov nezalezi, len na obsahu (a teda aj cene...) Lecitinom sa krv neriedi, nattokinazou ani aj serrapeprazou. Ja beriem pre istotu oboje, kedze man nabeh na hlboke zilove trombozy a cukrovku.
Jedina moznqa reakcia na serrapeptazu je herxheimerova/uhynova, ked pre odmaskovanie je telo schopne vybit tak vela mikrobov ze nestaci z nich vylucovat toxicke latky a tak ma reakciu, vcitane zapalov z toxinov.
Inac keby mala serrapeptaza dokazatelne skodlive ucinky, tak by ju nasa FDA davno zakazala.

Vdaka za odpoved. Prepacte, pomylil som salebo, lecitinom sa cistia cievy a nie riedi krv. Este ako dodatok chcem uviest, ze manzelka denne uziva na cievy Detralex. Je to bezpecne ho dlhodobo brat?
A este jedna otazka, moj znamy 58 rocny, uziva ako prevenciu zvacsenia prostaty vrbovkovy caj. Je to dostatocne, alebo by bolo lepsie v takom veku uz brat nejaky vyzivovy doplnok? Ak ano, mozete mi nejaky konkretny doporucit?
vdaka za odpoved.



8

Re: Nattokináza

Detralex je definitivne bezpecnybrat, hoci osobne odporucam skor doplnky, ako lieky z farmacie, lebo farmacia [pridava do toho rozne neziaduce e-cka.Vrbovkovy caj nepoznam tj jeho obsah, ale na zvacsenu prostatu je dobre brat najma beta sitosterol a ine steroly, v mnozstve 2 x 1 gram
pozri na
http://eu.iherb.com/Source-Naturals-Meg … blets/2451 davka 2 x 2 tablety. denne.



9

Re: Nattokináza

Rng staci 21 rocnemu chalanovy brat nattokinazu 1x 2000FU vzdy nalacno kazdy den ? Preventivne , alebo treba minimalne 2x2000FU ? Opakujem len preventivne pre 21rocneho chalana .



10

Re: Nattokináza

zalezi od toho, aku ma zrazanlivost krvi tj moznost tvorit zrazeniny. Ja osobne odporucam 2 x 4000 FU, lebo nedostatocne mnozstvo moze znamernat porazku alebo infarkt za urcitych okolnosti



11

Re: Nattokináza

RNG napísal(a):

zalezi od toho, aku ma zrazanlivost krvi tj moznost tvorit zrazeniny. Ja osobne odporucam 2 x 4000 FU, lebo nedostatocne mnozstvo moze znamernat porazku alebo infarkt za urcitych okolnosti

Ako sa to da zistit aku mam zrazanlivost ?



12

Re: Nattokináza

To je dost rutinna skuska na krv, hodnota INR. Ta musi byt skor vys ako 1.2 minuty ako menej, co lekari "dovolia"  Preto zrejme az 50% ludi, coma INR v rozmedzi "normalnom, tj 0.8 az 1.2 zomiera na prorazky a infarkty. Takze zrejme ta podla lekarov  "normalna" zrazanlivost nie je dostatocna ochana proti tvoreniu trombov.



13

Re: Nattokináza

Takze ked poviem lekarke ze chcem test INR na zrazanlivost krvy tak bude vediet oco ide , musim pozriet ci sa to enrobi pri beznej preventivke .
Ta zrazanlivost sa da niecim aj ovplivnit ? ze clovek nieco zje a prave tie dni ju bude mat dobru a o tyzden zasa zlu a bude si mysliet ze ju ma dobru big_smile



14

Re: Nattokináza

Samozrejmke, ze zrazanlivost sa ciastocne casom meni, ale nie prilis. Preto sa tromby vytvaraju len niekedy, nie stale.



15

Re: Nattokináza

Rng prosim ta infark vznika tak ze sa upchaju cievy a potom srdcove svalstvo odumiera a tak vznikne infarkt ci moze byt infarkt aj z niecoho ineho ? Lebo odporucas v prevencii brat nattokinazu tym padom nemoze odumriet srdcove svalstvo ...

a este jedna otazka ked je uz sval odumreti , to sa da zistit z EKG ? lebo raz si hovoril o kamaratovy ktory bol na zatazov ekg vsetko mu vyslo super a ked vysiel z nemocnice skolaboval .



16

Re: Nattokináza

Srdcove svalstvo nemusi odumriet, len zastavit pumpovat krv pri nedostatku kyslika A za par minut sa klinicka smrt moze premenit na naozajstnu, ked mozog nedostane dostatok krvi. Takze pri infarkte nehovorime o odumreti svalstva, ale zastaveni cinnosti srdca.
Krvna zrazenina sa moze vytvorit kedykolvek, ked mas zvysenu zrazanivost krvi a ked sa dostane do srdca, do vencovych zil co vyzivuju srdecny sval,  tak mas infarkt



17

Re: Nattokináza

RNG napísal(a):

Srdcove svalstvo nemusi odumriet, len zastavit pumpovat krv pri nedostatku kyslika A za par minut sa klinicka smrt moze premenit na naozajstnu, ked mozog nedostane dostatok krvi. Takze pri infarkte nehovorime o odumreti svalstva, ale zastaveni cinnosti srdca.
Krvna zrazenina sa moze vytvorit kedykolvek, ked mas zvysenu zrazanivost krvi a ked sa dostane do srdca, do vencovych zil co vyzivuju srdecny sval,  tak mas infarkt

a to zastavenie pupovania moze byt len v tedy ked ma clovek upchatu cievu nejaku ?
ci to hovoris o tom tvojom kamaratovy ze mal nedostatok kyslika ze zle dychal napriklad a preto mu prestalo srdce pumpovat ?



18

Re: Nattokináza

Zastavenie pumpovania moze byt z roznych dovodov, ale najcastejsie je to drobna zrazeninka krvi vo vencovych zilach, ktore su ciastovne zapchate tukmi a tukovobioelkovinnymi zluceneninami. Niekedy sa elektrosokom ta zrazeninka pohne a odblokuje cirkulaciu krvi.
Ale osobne nevidim ziadny dovod pre to, aby sa ludia branili proti zapchavaniu ciev lecitinom a tvoreniu zrazenin nattokinazou a serrapeptazou.



19

Re: Nattokináza

Rng a na riedenie krvy je lepsie
2x 2 000FU nattokinaza alebo
2x 40 000 SPU serrapeptaza ?



20

Re: Nattokináza

Ja by som isiel s nattokinazou, lebo okolo nejbolo ovela viac vyskumu a je naviac aj lacnejsia na ucinnost.