1

Téma: extrasystoly

pekny den, RNG,
pocas rekondicneho pobytu mi zistili extrasystoly srdca. holter ukazal, ze nie su velke, ale aj tak musim prist na ergometriu. je mozne, ze to suvisi so znizenou cinnostou nadobliciek? v poslednej dobe- cca polroka, mam velke stresy..
pouzivam b komplex, suntheanin aj bylinny pripravok z lubovnika, ktory doporucujes (iherb). aj tak sa citim roztrasena a vycerpana..co mi doporucujes? dik



2

Re: extrasystoly

Najma kombinaciu mineralov na kosti, extra vitamin D-3 a K-2 a spolu s tym aj nattokinazu na zriedenie krvi a zlepsenie cirkulacie. Extrasystoly su z vycerpania srdca, nedostatocneho tvorenia ATP(adenosine triphosphate) v tele, zialbohu vitamin B-4=adenosine nedostat samostatne, len vo forme NADH alebo stabilizovaneho ATP doplnkov.
Dobry zdroj v prirode je vcelia materska kasicka, ja som jej kedysi bral pri vycerpani az 3 gramu v mede v case, ked som citil, ze sa mozem nervove zrutit a mal som nielen extrasystoly, ale celkove arytmiu srdca a stress B uz nestacilPozri na temu stres, lebo tento vedie k stovkam roznych problemov, preto sa musis naucit, ako ho co najviac odstranit

Naposledy upravil: RNG (2013-02-15 15:53:49)



3

Re: extrasystoly

Ahoj RNG, chcem sa ťa opýtať, čo by si odporučil na vysporiadanie sa s extrasystolami (komorové).
Som asi pol roka po väčšej pľúcnej embólii (predtým autonehoda - pánva, chrbtica, pľúca) (srdce pri embólii dostalo zabrať na pravej komore) a odvtedy sa nejaká ta extrasystola objaví.
Na ekg u doktora nie je nič, ale ja som si ju zachytil doma na ekg (mám malý ekg prístroj).
Nie je presne stanovené kedy táto extrasystola nastane, ale myslím si, že ju vyvoláva fyzická aktivita (cvičenie), dlhodobejší pulz okolo 130 (tiež fyzická aktivita), ale objaví sa aj v kľude.
Myslíš, že by tieto extrasystoli mohli byť aj následok užívania warfarínu?
Alebo ide skôr o nedostatok B4? (doplniť cez atp a podobné doplnky, vieš odporučiť?)
smile



4

Re: extrasystoly

Nuz poskodenie srdca, najma znizenie poctu energiu vyrabajucich mitochondrii v svalovych bunkach srdca to mozu sposobit. Moze to byt aj nedostatok horcika, slaba vyroba vitaminu B-4 a s tym spojenym ATP, moze to byt aj nedostatok ubiquinolu, nedostatocne cinnost a pocet mitochondrii(na to je PQQ) a aj ine priciny.
Skus doplnok horcika(magnesium) skor nez budes robit nieco ine, to je najlacnejsie adresovanie arytmie.Ak to nepomoze, mas tam uvedene dalsie
Ale pri skodlivych postrannych  ucinkoch je uvedene aj zrychlenie a nepravidelnost tepu, hoci tvrdia, ze je to dost zriedkave. Ale nakolko zriedkave je to, neuvadzaju.
http://www.drugs.com/sfx/warfarin-side-effects.html
Ako kazdemu odporucam ti brat vitaminy C E  a L-lysin, co podporuje cirkulaciu a vyrobu dlhych kolagenovych vlakien, co je dobre pre funkciu celeho tela, lebo kolagenova struktura je nosna pre vsetky organy a svalstvo.



5

Re: extrasystoly

Ďakujem ti za veľkú odpoveď.
Skúšal som horčík+B6, tam som zmeny nepostrehol, skôr by som povedal, že extrasystoly boli častejšie, ale horčík nemusela byť príčina, mohol to byť práve deň kedy boli (aj keď je tam určite nejaká príčina). Všimol som si, že mi príliš neprospieva zjesť viac banánov, niečo v nich akoby zvyšovalo početnosť mojich extrasystol, keď som banány obmedzil na minimum, počet extrasystol o niečo ustúpil. Potom som si dal banány a na ďalší deň boli extrasystoly časté, vynechal som ich a ich počet tiež ustúpil. Celkom mi pomáha 1x denne Centrum A-Z, ale nie je to riešenie, ktoré by zabralo dostatočne.
1. Na tvoju radu skúsim k tomu doplniť ešte aj L-Lysin.
2. Ďalej by som chcel skúsiť PQQ + ATP, ako by si odporučil dávkovanie pre začiatok?
Našťastie warfarín nebudem brať doživotne (pokiaľ by tak bolo, nahradil by som ho niečím menej škodlivým, spomínal si tu nattokinazu).
smile



6

Re: extrasystoly

Ja beriem PQQ(ked nezabudnem )2 x 20 mg, a pripadne ATP, niekedy 300 mg.
Nezabudaj na vitamin  C ktory je tiez potrebny na tvorenie kolagenov, pripadne aj ber zmes stress B a L-theanine, co ukludnuije celkove.



7

Re: extrasystoly

RNG napísal(a):

Najma kombinaciu mineralov na kosti, extra vitamin D-3 a K-2 a spolu s tym aj nattokinazu na zriedenie krvi a zlepsenie cirkulacie. Extrasystoly su z vycerpania srdca, nedostatocneho tvorenia ATP(adenosine triphosphate) v tele, zialbohu vitamin B-4=adenosine nedostat samostatne, len vo forme NADH alebo stabilizovaneho ATP doplnkov.
Dobry zdroj v prirode je vcelia materska kasicka, ja som jej kedysi bral pri vycerpani az 3 gramu v mede v case, ked som citil, ze sa mozem nervove zrutit a mal som nielen extrasystoly, ale celkove arytmiu srdca a stress B uz nestacilPozri na temu stres, lebo tento vedie k stovkam roznych problemov, preto sa musis naucit, ako ho co najviac odstranit

Rng kde sa da zohnat vcelia materska kasicka ? na iherbe alebo swansone ? a aku si bral ty capsule alebo v mene ktoru konretne ?
ta je zdrojom vitaminu B4 ? A co je lepsie NADH alebo ta kasicka vcelia ked ma niekto extrasystoli a uz bere vsetko co odporucas ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2016-01-13 17:37:55)



8

Re: extrasystoly

Povodne som ho bral v mede, tak asi 1 gram, kedysi davno, dnes by som odporucil skor koncentrat
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -100-sgels



9

Re: extrasystoly

RNG napísal(a):

Povodne som ho bral v mede, tak asi 1 gram, kedysi davno, dnes by som odporucil skor koncentrat
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -100-sgels

A ked to chcem na extrasystoly je to dobry produkt ? alebo je lepsi nadh ?
pri extrasystoloch ide asi o ten B4 vitamin ? a neviem ci ho royal jelly ma dostatok



10

Re: extrasystoly

Nuz pri viac royal jelly dostanes viac toho vitaminu B-4 na tvorenie ATP.



11

Re: extrasystoly

a da sa z niekade zistit ze kolko B4 sa nachadza v 1000mg royal jelly ?
ze kolko toho treba brat aby to bolo viacej ako mam b4 z NADH
a este ma zaujma ze ci koncentrat royal jelly ma tiez ten B4 vitamij

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2016-01-14 20:54:19)



12

Re: extrasystoly

Neviem kde by som na to nasiel cisla. Len viem, ze pri velkom vycerpani mi to definitivne pomohlo Inac royal jelly/materska kasicka obsahuje aj kopu inych zivin, co mozu stimulovat tvorenie energie.



13

Re: extrasystoly

RNG napísal(a):

Neviem kde by som na to nasiel cisla. Len viem, ze pri velkom vycerpani mi to definitivne pomohlo Inac royal jelly/materska kasicka obsahuje aj kopu inych zivin, co mozu stimulovat tvorenie energie.

Dakujem a myslis ze tie ziviny su aj v koncentrate co si odporucil ? nemyslis si ze b4 a ostatne ziviny budu len v normalnom vyrobku napriklad aky si bral ty v mede



14

Re: extrasystoly

Neviem. Ale mne pomohol neskor aj koncentrat, takze asi to bude OK.



15

Re: extrasystoly

RNG napísal(a):

Neviem. Ale mne pomohol neskor aj koncentrat, takze asi to bude OK.

A ty si ma ake extrasystoli ? ze ti srdce udieralo silnejsie ci vynechavalo uder ?

co by sa stalo keby berem vsetky doplnky co radis a nepomoze ? znamenalo by to ze je to nieco vaznejsie alebo ze je to v hlave ?



16

Re: extrasystoly

Niekedy vynechalo aj na par sekund, vtedy som sa naucil od mojej mamu kompletne zastat, nehybat sa a srdce naskoci samo. Najvacsia hlupost je vtedy namahat telo, tj ako sa hovori" Rozchodit to".
Dnes, ked beriem rozne doplnky som to nemal uz roky.



17

Re: extrasystoly

RNG napísal(a):

Niekedy vynechalo aj na par sekund, vtedy som sa naucil od mojej mamu kompletne zastat, nehybat sa a srdce naskoci samo. Najvacsia hlupost je vtedy namahat telo, tj ako sa hovori" Rozchodit to".
Dnes, ked beriem rozne doplnky som to nemal uz roky.

a co myslis co ti nato teraz pomaha ? ja to mam z kofeinu od kedy som sa predavkoval ale  som vlemi rad ze po roku trapenia aspon viem co mam a ako to riesit pojdem teraz na istotu kupim si royal jelly koncentrat aj v mede , NADH , PQQ a aj UBIQUINOL



18

Re: extrasystoly

Nezabudni aj na mineraly, najma horcik, ale aj vapnik a samozrejme k tomu aj vitaminy D-3 a K-2.