51

Re: Tráviace enzýmy

Nuz to mas rozhodne pravdu, 8 x 500 je ekvivalent 4000 mg pankreatinu na kapsulu. To je besne silne!!! A napodiv velmi lacne. Vdaka za uvedenie!
Nema to sice enzym na travenie niektorych zeleninovych sacharidov(proti naduvaniu so zeleniny a fazle) ale je 2 x tak silny, ako uvedeny  Jarro-zymes plus co sa tyka pankreatinu.
Myslim ze si ho objednam aj ja. Vdaka.



52

Re: Tráviace enzýmy

Zaujímalo by ma, či je nejaký veľký rozdiel v efektivite u rastlinného a živočíšneho pankreatínu, jeden je získavaný z pankreasu zvierat a ten druhý produkuje nejaký druh plesne, príp. ktorý uprednostniť a prečo.



53

Re: Tráviace enzýmy

Pankreatin je len zivocisny. A ten sa pomerne hodne nici kyselinami v zaludku, preto ho casto davaju do enterickych kapsul. Rozne ine enzymi su z roznych rastlin, bakterii a najma fungalne(plesnove ). Tieto maju zlozky rozkladajuce rozne latky v potrave, podobne ako pancreatine, ale  su povacsine kyselinovzdorne, co je dobre, lebo mozu zacat pracovat este v zaludku.A mnohe z nich maju ucinnost aj na latky, kde je pankreatine nedostatocne ucinny



54

Re: Tráviace enzýmy

Takže ten plesňový pankreatín resp. látky jemu podobné, ktoré produkujú plesne je lepší ako živočíšny, lebo je kyselinovzdornejší?

Napr. tu píšu pri tomto probiotiku, vegetal analog of pancreatin - to bude asi z tej plesne Aspergillus oryzae

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Da … /1176?at=0



55

Re: Tráviace enzýmy

Dnes je zdrojov enzymov hromada, vyrobcovia sim ich chrania aspon neuvadzanim podrobnosti v literature, lebo na prirodne latky neexistuju patenty, len vyrobne tajomstva.
Inac spominany enzym nie je prisilny. porovnaj ho napr s
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
ktory je ovela silnejsi a ma aj podstatne viac zloziek



56

Re: Tráviace enzýmy

Hej, tú enzýmovú zmes digest platinum som pozerala, sa mi pozdáva, len je trochu drahšia, ale asi ju nabudúce vyskúšam a dokúpim k nej extra betaine HCL, zatiaľ som kúpila tie super enzýmy od twinlab - zložením skoro totožné super enzýmom od now a priateľ sa sťažoval, že mu to páchne ako prasačie vnútornosti na zabíjačke, tak preto ma napadlo, že nabudúce vyskúšam aj neživočíšnu verziu. A mne osobne sú možno z hľadiska akejsi čistoty skôr sympatickejšie tie plesňové enzýmy, ako extrakty zo žlče a podžalúdkovej žľazy zvierat.



57

Re: Tráviace enzýmy

Podobne.



58

Re: Tráviace enzýmy

Dobry den,
uz dva tyzdne beriem enzymi na cistenie rano aj vecer nalacno (Digest platinum). Zo zaciatku som nemala problemy, ale po zvyseni davok na 2x2 kapsule ma hlavne rano boli zaludok a mam hnacku. Davkovanie Digest platinum som znizila a pridala som serapeptazu a problemy sa este zvacsili. Dokonca moje travenie podrazdene reaguje aj na traviace Super enzymes, uzivane s jedlom. Mam znizit davkovanie na minimum, aby si telo zvyklo, alebo co by ste radili? Dakujem



59

Re: Tráviace enzýmy

Platinum Digest je mimoriadne silna zmes, trozhodne by som z nej nebral 2x2 kapsule.
Ja beriem na cistenie tela 1 kapsulu rano a to mam vyse 100 kil.
Treba pocuvat na signaly tela, to jasne povie, kolko potrebuje takze zacni s malych davok a ked zvysis az po reakciu(hnacku obvykle) zniz spat na davku, ktoru telo znesie.
Tak velke davky, co si brala by som odporucal len pri rakovinach, kde nemas moc na vyber a musis telo vycistit co najskor, a to aj za cenu hnaciek nejaky cas.

Naposledy upravil: RNG (2011-03-28 20:00:14)



60

Re: Tráviace enzýmy

Mate pravdu, asi som sa preenzymovala. Len som nenasla ake by malo byt davkovanie Platinum Digest, tak som to postupne zvysovala (vacsinou neberiem do uvahy,co pisu na obale). Pri tolkych doplnkoch co beriem som musela chvilu dedukovat, z coho je mi zle. Ako pisete, tak som sa asi poriadne precistila, co nie je na skodu.



61

Re: Tráviace enzýmy

Precistenie tela je velmi dlhy proces. To zialbohu nejde za par dni.
Napr mna pecen treba minimum 3 tyzdne(protokol dr Berksona) co sa moze natiahnut aj na niekolko mesiacov pri poskodeni virusom Hep.C alebo EBV(mononukleoza)
Hlavne precistenie od skodlivych tukov(vsetly rastlinne a zivocisne oleje neoznacene ako panenske su teplom a chemicky poskodene)trva nekonecne, lebo telo sa snazi tuky zachovat ako rezervu energie, a to aj tie skodlive, lebo ich nevie rozoznat.
Vodorozpustne latky sa detoxifikuju velmi rychlo, ale tukorozpustne mozu zostat zabudovane do tukov dlhe roky.



62

Re: Tráviace enzýmy

Za skodlive tuky su povazovane aj vsetky u nas standardne pouzivane oleje na varenie? Ja pouzivam olej z olivovych vyliskov. Ktory z tukov je vhodny na varenie okrem kokosoveho oleja?



63

Re: Tráviace enzýmy

Skoro kazdy, ked nie je vytazovanim zniceny, definitivne vsetky panenske oleje. Mozu byt lisovane, vodoluzene, vytlacane expellerom.
Problem s olejami nie je varenie ale pecenie a najma vyprazanie. Kedze vyprazanie znici aj panenske oleje, my sa mu podla moznosti uplne vyhybame. Na to, aby pri vyprazani olej nedymil totiz musi byt rafinovany a to uz ho nici.
Najmenej znici olej za studena tlaceny precistenie parou. Taky olej ale spravidla treba drzat v chladnicke, lebo prirodzene neposkodene oleje sa pomerne rychlo kazia(zosmradnu=napadnu ich rozne mikroby)
Najlepsim forma olejov je v ich prirodnych formach, tj v olejnatych semenach, klickoch , orechoch atd., kde sa nachadzaju spolu s lecitinom a antioxidantmi, pomerne dobre chranene obalom semien alebo orechov.
Luskane semena a orechy treba tiez chranit chladenim/mrazenim proti zosmradnutiu.



64

Re: Tráviace enzýmy

Chcem sa tu spytat na probiotika. Je to pravda, ze sa mozu vysypat z tobolky aj priamo do ust? Vraj ked mam biely povlak, moze to byt este nejaky patogen a je dobre ak si probiotika necham posobit hned priamo v ustach. Co si o tom myslis, ma to takto nejaky ucinok?



65

Re: Tráviace enzýmy

Miestne aplikovanie probiotik je samozrejme ucinne. Ja napriklad pouzivam z casu na cas probioticku tabletku s obsahom Streptococcus salivarius K-12, specificky na usta potlaca rozne skodlive kultury v ustach, najvacsi uspech s tymto maju tvrdenim, ze odstrani zapach. Ale dalsie vyhody su aj kolonizacia hrdla, prinosnych dutin a dokonca aj vnutornweho ucha, kde potlacia rozne skodlive plesne a ine infekcie.
Treba si uvedomit, ze vsade na slizniciach je urcita probioticka flora   je ucelove/vyhodne ju ovplyvnit smerom k uzitocnym kulturam, tj takym, co potlacia skodlive.
Inac v ustach bolo napocitane najviac roznych kultur v tele, aj ked nie najvacsia koncentracia.

Naposledy upravil: RNG (2011-04-17 19:42:29)



66

Re: Tráviace enzýmy

dakujem pekne, este ma jedna mlada pani, ktora velmi tuzi po prvy krat otehotniet dnes poprosila, aby som sa spytal, ci uzivanie probiotik neznizuje pravdepodobnost oplodnenia vajicka a teda otehotnenia? Objednal som jej tie, co si odporucal od Swanson so 66 billion zivymi kulturami - Signature Line.



67

Re: Tráviace enzýmy

V crevach mas cely cas okolo 10 na 14tu mikroorganizmov, bratie daviek 6.6  krat 10 na 10tu dava len malicko, ako zarodok na rozmnozenie.
Spravna probioticka flora sa ale musi dodat nejak, hlavne ked je porusena branim ATB. Mikroorganizmy nevzniknu v crevach sami od seba, treba ich "naockovat" a podla moznosti tie najuzitocnejsie, inac sa rozmnozia tie, na ktore su atb neucinne a mnohe z nich su ore nas skodlive.
Inac to iste plati aj na tehotne zeny, male deti a podobne, kazdy z nas potrebuje probiotika.

Naposledy upravil: RNG (2011-04-19 16:48:07)



68

Re: Tráviace enzýmy

A este stale si myslis, ze tieto Od Swanson Signature Line su tie najkvalitnejsie probiotika alebo uz poznas aj nejake lepsie?



69

Re: Tráviace enzýmy

Je plno vyrobkov lepsich ako ma Sweanson, hoci ten zo Swansona je pomerne dobry za tu cenu.Ale neuvadza , ze je kyselinovzdorny, tj ktovie kolko kyltur prtezije prechod zaludkom.
Ja osobne som si pred tymto probiotikao dal 1.4 lyzicky KHCO3, aby som na cas zaludok odkyslil a hodne vody a jablko, aby somn tie probiotikla co najskor zmyl do criev.
Ale predavaju aj kyselinovzdorne, pozri napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
ktore su aj pomerne tepelne stabilne , takze sa tak skoro casom neznicia.



70

Re: Tráviace enzýmy

Co hovoris na tieto enzymy?   
Enzymedica, Natto-K, 90 Capsules Su tam tie najpotrebnejsie v jednej kapsuli?



71

Re: Tráviace enzýmy

Enzymatica natto K obsahuje len nattokinazu aj tej len 800 FU,tj primalo a cena je nemozne vysoka. Nattokinaza sa pouziva len na riedenie krvi a proti krvnym zrazeninam, nie na travenie ani cistenie tela.
Pre tych, co maju nebezpecie vytvarania zrazenin ale dacka je 3x2000 FU a viac



72

Re: Tráviace enzýmy

Prosim radu pre moju sestru:

prosím poradíte mi,či mi pomôže gse na diagnozu-divertikulitída?bola som 5dní v nemocnici na infúznych atb-ciprinol a entizol,po prepustení mi nariadili užívať entizol p.os,ja som ho však vysadila a nahradila gse.60kvapiek na deň.neviem,či robím dobre,stále som velmi slabá,spotím sa aj pri najmenšej fyzickej námahe,cítim sa vyčerpane,stále spím a to už 5dní som doma.dakujem



73

Re: Tráviace enzýmy

GSE je vyborny na rozne crevne nakazy, divertikulis podporuje crevne nakazy tym, ze sa v tych vybuleninach premnozia rozne aj skodlive mikroby, ktorych nasledky(toxiny) zrejme citis v organizme.
Pomoze brat viackrat denne absorbenty, ako mikrovlakniny, ktore zaroven podporia probiotika(prebiotikum).
A odporucam brat aj silne probiotika, lebo po atb mas znicenu crevnu floru a tato je nevyhnutna pre zdravie.
ATB casto podporia rozne parazitne kultury, ci uz atb odolne bakterie(MRSA, VRE, clostridium difficile...) alebo plesne a kvasne kultury.
Takze je dolezite ich potlacit(GSE) vycistit creva, absorbovat toxiny a vyniest von a nasadit uzitocne probiotika, ktore nam pomahaju travit, potlacat rozne crevne skodlive mikroby a naviac vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok, ktore telo pouziva aj vsade inde na obranu a imunitu



74

Re: Tráviace enzýmy

Davam si Digest platinum aj Rejuvenzyme aj Nattokinase a Pancreatin.Neviem ktore by som mala vysadit pretoze mam hnacky,uz som z toho vycerpana,ale zasa chcem aby sa mi vstrebal myom na maternici...Co mam urobit?Dakujem za radu...

P.S.Okrem toho beriem jod aj DIM a ine doplnky ako mineralie a vitaminy.

Naposledy upravil: Sisa 24 (2011-06-11 21:19:46)



75

Re: Tráviace enzýmy

Neber vsetky naraz, ale ich striedaj.Rozhodne nesmies brat tolko, aby ti to drazdilo creva.



76

Re: Tráviace enzýmy

Dobrý deň pán Hudec,

chcela by som sa len opýtať, či skladovať enzým serrapeptázu v chladničke?
Jedná sa konkrétne o túto:
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … 12714?at=0
Nevidím tam nič napísané o skladivaní a bolo mi poradené, že by sa mala skladovať v chladničke. Podľa môjho názoru by to nemalo byť potrebné, preto si to radšej ale chcem u Vás overiť. Ďakujem vopred za odpoveď.



77

Re: Tráviace enzýmy

Proteolyticke enzymi sa zacnu nicit az nad 45 stupnov celzia, a bezne skladovanie v izbovej teplote ich nedegraduje prilis.
le ako vsade, cerstve je cerstve, treba to drzat v najma suchu a nie prilis na svetle.
Tak ako vsetky ostatne doplnky s vynimkou tych, ktore sa rapidne nicia a treba ich chladit, tj napr nestabilizovane probiotika, najma tie, ktore dnes v solidnych katalogoch oznacuju "chladit"(ice)
Zialbohu privela sa este tak neoznacuje, pre to casto sa ziadane vysledky nedostavia.Prikladom je napr domaci Dophilus a ine....

Naposledy upravil: RNG (2011-07-08 20:11:35)



78

Re: Tráviace enzýmy

Ahoj RNG.
Možeš poradiť nejaký tráviaci enzým na lepšie trávenie srvátkového proteinu?
Pomohol by laktázový enzým? Ak áno, ktorý konkrétne?

Ďakujem.



79

Re: Tráviace enzýmy

Tento enzym ti dovoli stravit minimum pohar mlieka na kapsulu. Tj aj pohar srvatky
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-M … sules/6072