1

Téma: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

RNG..... je to pravda, ze kurkumin potrebuje na to aby sa vstrebal do tela cierne korenie ???? cize to treba spolu brat aj kurkumu aj cierne korenie.. bez neho je samotny kurkumin zbytocne brat pretoze sa nevstrebe.

dakujem

Naposledy upravil: cacau (2014-11-18 22:28:30)



2

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Nie curcuma, ale curcuminoidy, tj vytazky z kurkumy Su to relativne velke molekuly a v crevach sa mizerne absorbuju, pod 2%. A pridanim bioperinu(vytazok z cierneho korenia) sa ich absorbcia zvysi az na 6.5 nasobok, ale novsi proces firmy Meriva zvysuje vraj absorbciu az vyse 30 nasobne



3

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

RNG a zdroj s tým Meriva curcuminom majú na iherbe? Ďakujem



4

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=1



5

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

A čo poviete na tento nový (?) kurkumín so senovkou : http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps ???



6

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Nuz mozno je to pravda a mozno nie.
Ze je to postupne uvolnovanie, to je zrejme, ale ze sa to absorbuje z mikrovlaknin az 20 krat tak ucinne sa mi nechce uverit. Nuz uvidime z buducich vyskumov , lebo mnozstvo curcuminoidov sa da v krvi merat.



7

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Chcem sa spýtat ohľadom horespomínanej kombinácie korenia Kurkumy+cierne korenie .... to znamena ze ked si to davam skoro kazdy den do polievok atd hocikde tak je to zbytocné?      Chcel by som aspon nieco davat prirodne a nie vsetko len cez rôzne doplnky... hmm

Vďaka



8

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Curcuminoidy su v kyrkume len asi 3% obsahu, tj by si musel jest velke mnozstva korena kurkumy/turmeric, aby si dostal tolko, co odporucaju rozni lekari
Aj malo je lepsie ale ako nic, najma ked to robis dlhodobo a pravidelne
Inac napr mletym korenom (turmeric) farbia horcicu na zlto.



9

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Jasné uz to chápem..  tak zatial pokracujem v pravidelnom uzivani takto prírodne a keby sa vyskytli nejaké zápaly tak pôjdem do extraktu.
Ďakujem za vysvetlenie smile



10

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

OK. Indovia jedia v koreni Kari mlety suseny koren kurkumy spolu s ciernym korenim(zlta ryza).A maju menej ludi s Alzheimerom, ktory je vysledok najma zapalov v mozgu.



11

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Mnoo to dava zmysel smile  Ďík za uvedenie aj praktickeho príkladu hehe



12

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

OK. Nuiz od indov to vsetko s curcuminoidmi zacalo, len mopderni lekari izolovali tu ucinnu zlozku z curcumy , tj curcuminoidy, A dnes ich dostanes vo vysokycy davkach, naviac s bioperinom, co zvysuje absorbciu az 6.5 krat, alebo najnovsie vo forme fytosomickej, kde tvrdia az 30 nasobnu ucinnost v tele a iste maju aspon ciastocne pravdu.



13

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Dobré info, zídu sa smile .... aj dnes kopa kurkumy isla  do mojej ryze a cierne korenie.. zatial takto prírodne pravidelne kazdodenne veruze pokracujem



14

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

OK.



15

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Rng kolko tej ucinej latky kurkumi treba skonzumovat aby to malo ucinok proti parazitom , a kolko peperinu treba na kolko kurkumi , dakujem .



16

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Curcuminoidy nie su velmi ucinne proti parazitom, ked vobec.
To su najma protizapalove latky , antioxidanty a mierne antimikrobialne,. Ale neviem nic okolo ich protiparazitickej ucinnosti.
Davka bioperinu na lepsie vstrebanie roznych doplnkov je 5 az 10 mg.
Korenina kurkuma je pakoren, obsahuje asi 3% curcuminoidov. Ja tu hovorim len o silnom vytazku z toho pakorena, tj  rozne curcuminoidy.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-27 16:01:03)



17

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

ktory z curcumy je najlepsi? minule som objednavala tento....http://www.swansonvitamins.com/swanson-superior-herbs-curcumin-complex-60-caps ....je ok?



18

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Na znackach nezalezi, len na obsahu. Dnes predavaju aj ucinnejsie vstrebatelny curcuminoid vo forme phytosomov, ako ma firma Meriva, pozri napr na
http://www.swansonvitamins.com/jarrow-f … g-120-caps



19

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

rng co natoto hovoris ?
Regarding heart growth, excessive hemodynamic changes (blood movement) to the heart cause growth of cardiomyocytes (cardiac cells). A key signaling molecule for cells to grow is nuclear acetylation by the enzyme p300. Also, GATA-4 is a transcription factor which enables DNA transcription & translation for cardiomyocyte hypertrophy. We humans have a p300 enzyme and the GATA-4 transcription factor. Curcumin injections in rats has been shown to prevent cardiomyocyte hypertrophy due to hypertensive heart disease (high blood pressure) and surgically induced infarction (physical tissue damage by researchers). Curcumin inhibits acylation by p300 and reduce GATA4 transcription factors effects on DNA. Blood pressure on cycle generally goes up and the hemodynamic change to the heart could cause an enlarged heart. I would say there is enough evidence (not to prove) but to use curcumin for this reason.    – Androgen

moze byt curcumin uzitocny aj na srdce ?



20

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Moze. A hlavne tym ze potlaca zapaly z roznych dovodov, co mozu poskodit srdce.
Podobnym clankom sa vyhybam, nepotrebujem vediet vsetky mechanizmy v tele, len zhruba nakolko su rozne doplnky uziticne pre zdravie celkove.
A curcuminoidy medzi ne patria, pre mnozstvo roznych uzitocnych ucinkov v tele.



21

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

RNG napísal(a):

Moze. A hlavne tym ze potlaca zapaly z roznych dovodov, co mozu poskodit srdce.
Podobnym clankom sa vyhybam, nepotrebujem vediet vsetky mechanizmy v tele, len zhruba nakolko su rozne doplnky uziticne pre zdravie celkove.
A curcuminoidy medzi ne patria, pre mnozstvo roznych uzitocnych ucinkov v tele.

a v takychto pripadoch ked sa jedna len o prevenciu stacila by aj jedna capsula toho silneho co odporucas , protizapalove odporucas 3x2 sa mi zda



22

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Odporucal 3x3tbl(1500mg) proti zapalom



23

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Podla toho, ktory curcuminovy vyrobok pouzivas. Curcuminoidy s bioperinom odporucam 3 x 3 kapsule, tj 3 x 1500 mg. To mam osobne oskusane.
Curcuminoidy ako fytosome od formy Meriva odporucam zatial 3 x 2 kapsule.Tie su podla vyjadrenia vyrobcu ovela ucinnejsie, tj 200 mg fytosomu curcuminu sa vyrovna az  1000 mg curcuminoidov s bioperinom. Tj ked je to pravda....



24

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Tie merivy mate namysli od firmy dr.best ?



25

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Pan RNG... prosím Vás.....tá MERIVA curcumin.... viete mi vysvetlit co to je vlastne?  chapem curcumin normalny  je vytazok cisteho curcuminu z korenia kurkumy .... ale co je ta meriva ? nieco tam pridavaju alebo co to je vlaste ?



26

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Curcuminoidy sa daju zlucit/pokryt  s fytosomami a tak su potom ovela lepsie vstrebatelne Presne o co sa jedna je popisane v patente firmy Meriva.  Este som to necital.
Bezne sa pouzivaju na zlepsenie vstrebavania roznych latok liposomy,,kde je dana latka zlucena /pokryta lipidmi, co su rozne typy tukov, a tak sa vstreba do tela ovela lepsie napr cez sliznice.



27

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Hej rozumiem... a tie fytosomy su co vlastne?  liposomy su tuky hej rozumiem...        ale aj tak mam pocit ze ten obycajny curcumin je citelne lepsie ucinny ako ta meriva... Vy ste mali uz moznost na sebe vyskusat ktorý viac funguje ?



28

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

Ja teraz pouzivam ten fytosomicky od merivy a sluzi mi dobre.
Podla firmy Meriva je aj 30 krat tak ucinny na vstrebavanie, ako je cisty curcumin, a 5 krat tak ucinny ako curcuminoidy s bioperinom.



29

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

a ktory konkretne ste si objednavali?



30

Re: Kurkuma vstrebavanie... je to pravda?

http://eu.iherb.com/Jarrow-Formulas-Cur … Caps/49382