1

Téma: Domace probiotika

Ma niekto jednoduchy recept, ako a z coho si doma vyrobit cerstve a kvantitativne aj kvalitativne garantovane probiotika?
Vdaka smile



2

Re: Domace probiotika

Predavaju zakvasy/yogurt starters, co obsahuju niektore probiotika.
Ale su to  len mliecne kultury a v crevach potrebujeme aj rozne ine, pre to odporucam skor kvalitne laboratorne vyslachtene probiotika roznych druhov, nez len mliecne kultury.
Odporucam si vyrabat domaci cerstvy jogurt a neverit tym komercnym, co obsahuju konzervanty a primaly pocet omracenych probiotik.
http://eu.iherb.com/Yogourmet-Freeze-Dr … Each/11770
Inac ja osobne nechavam vo flasi si 1/4 obsahu a na to nalejem cerstve mlieko, tak mi jeden balicek zakvasu vydrzi aj niekolko mesiacov



3

Re: Domace probiotika

Hm, ten jogurt vyskusam, dik za tip.
Cerstve mlieko, tj, priamo z farmy je asi najlepsie, ze? len neviem, ake, ci kravske, alebo ovcie, atd atd,, este som neskusal ako chutia, no nemam ziadny "Multi yogurt maker " - da sa to aj bez toho?
K tym laboratornym probiotikam, test ci je balenie OK sa da urobit tak, ze vyskusam 1-2 nahodne tobolky a dam ich do 1-2 poharov s cerstvym mliekom a ked sa tam nieco stane, balenie prezilo cestu/skladovanie?
Pamatam si, ze si pisal, ze v zime je idealne objednat probiotika, lebo je chladnejsie, tj, mnesia pravdepodobnost znicenia horkom, takze je idealny cas smile



4

Re: Domace probiotika

Nuz ja si zarabam yogurt do 2 litorvcej sklenenej flasky, ktopru posadim do hrnca teplej vody, ktoru tam obcas pripustam  Pouzivam spomenuty zakvas, a na dalsiu varku pouzijem trochu yogurtu, trj flasu nevyptazdnim celkom ale necham tam asi 1/5 na spodu. A  to dovtedy, pokial sa chut mliekka/yogurtu nezacne menit na horkastu.
Vtedy zacnem od znva s cistou flasou a novym zakvasom