1

Téma: recidíva rakoviny pankreasu

Dobrý večer.
Prosím o radu. Manžel mal diagnostikovanú rakovinu pankreasu pred 4 rokmi. Podstúpil operáciu a ožarovanie.4 roky bol čistý. pred rokom ho začal bolievať žalúdok. Rakovina sa opať vrátila. Má nádor zhruba 4x5cm v brušnej dutine. Podstúpil chemoterapiu a nádor sa ani nezvačšil a ani nezmenšil. Po poslednej kontrole mu na MR diagnostikovali ložiská na pečeni. Nevie sa akého sú charakteru. Onkomarkery mu vybehli na 10násobok. Má hnačky, bolesti v oblasti žalúdka, v podbrušku a za posledný tzždeň mu klesli červené krvinky na minimum 54. Pravdepodobne vnútorným krvácaním - objavila sa natrávená krv v stolici. Zdroj krvácania nenašli na CT. Krvácanie je momentálne zastavené a krvinky mu stúpli po tranzfúzii.
Asi 3 týždne sa mu začala vytvárať tekutina  v bruchu a puchnú mu nohy.
Má nechutenstvo a grga sa mu.
Prosím teda o radu, čo by bolo dobré robiť,aby sa mu stav zlepšil. Čo máme robiť,aby sa mu prestala tvoriť tá tekutina v bruchu a ako sa jej zbaviť a samozrejme aj tých opuchnutých nôh.
Ďalšiu Chemoterapiu odmietol a je 2 mesiac bez nej.
a ešte máme nové informácie a to že manžel má nízku hladinu bielkovín v krvi a naordinovali mu aj šetriacu diétu pankreasu.

Veľmi vám ďakujem za rady.

Naposledy upravil: sliva (2016-01-04 12:03:38)



2

Re: recidíva rakoviny pankreasu

OK pories to hned.



3

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Ako na vsetky rakoviny odporucam silne davky cistiacich enzymov a v pripade rakoviny pankreasu aj traviacich enzymov, aby vedel stravit rozne jedla Tj pancreatin entericky pokryty aj nepokryty.
A potom standardne betaglukany, graviolu,colostrum,monolaurin,  citral atd, ako aj na ine rakoviny. A selen a jod samozrejme, tiez vitamin D-3 a plno vitaminu C  a samozrejme mikrovlakniny a probiotika.
"Setriaca dieta" znamena , ze nedostane dostatok roznych zivin.



4

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Dakujem za odpoved. Prosim, aky konkretny produkt by sme mali pouzivat pod nazvom:pancreatin entericky pokryty aj nepokryty?
A ake konkretne mikrovlakniny? Psylium?alebo nieco ine?
Takze setriaca dieta je teda k nicomu? Moze jest rozne jedla,samozrejme zdravo pripravene, ked to bude doplnat traviacimi enzymami?
Dakujem za rady A Vas cas. Pekny vecer zelam.



5

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Pozri napr na entericky pokryty
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=tri … plitTest=B
a entericky nepokryty
http://www.swansonvitamins.com/jarrow-f … s-100-caps
http://www.swansonvitamins.com/now-food … g-250-caps



6

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Dakujem.idem objednat.a co ta mikrovlaknina?
A tie enzymy ma brat pred jedlom oba druhy?kolko krat denne?
Dakujem



7

Re: recidíva rakoviny pankreasu

sliva napísal(a):

Dakujem.idem objednat.a co ta mikrovlaknina?
A tie enzymy ma brat pred jedlom oba druhy?kolko krat denne?
Dakujem

Vlakniny si precitaj na internete mikrovlakniny . Psyllium , inulin , citrusove pektiny by boli super nie sa dostavaju do tela a vela inych cim viacej druhov tym lepsie .

Entericky pankreatin od swansonu rng odporuca na odmorovanie tela 2x za den 4 tabletky , najlepsie nalacno , takze 4 rano nalacno pred ranajkami a 4 vecer niekedy .
Normalny pankreatin na travenie s jedlom tiez to je individualne kolko ich treba skusit 1 s jedlom



8

Re: recidíva rakoviny pankreasu

ZlatyStaf. napísal(a):
sliva napísal(a):

Dakujem.idem objednat.a co ta mikrovlaknina?
A tie enzymy ma brat pred jedlom oba druhy?kolko krat denne?
Dakujem

Vlakniny si precitaj na internete mikrovlakniny . Psyllium , inulin , citrusove pektiny by boli super nie sa dostavaju do tela a vela inych cim viacej druhov tym lepsie .

Entericky pankreatin od swansonu rng odporuca na odmorovanie tela 2x za den 4 tabletky , najlepsie nalacno , takze 4 rano nalacno pred ranajkami a 4 vecer niekedy .
Normalny pankreatin na travenie s jedlom tiez to je individualne kolko ich treba skusit 1 s jedlom

Velka vdaka. Aj vy mate skusenosti s rakovinou?



9

Re: recidíva rakoviny pankreasu

sliva napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):
sliva napísal(a):

Dakujem.idem objednat.a co ta mikrovlaknina?
A tie enzymy ma brat pred jedlom oba druhy?kolko krat denne?
Dakujem

Vlakniny si precitaj na internete mikrovlakniny . Psyllium , inulin , citrusove pektiny by boli super nie sa dostavaju do tela a vela inych cim viacej druhov tym lepsie .

Entericky pankreatin od swansonu rng odporuca na odmorovanie tela 2x za den 4 tabletky , najlepsie nalacno , takze 4 rano nalacno pred ranajkami a 4 vecer niekedy .
Normalny pankreatin na travenie s jedlom tiez to je individualne kolko ich treba skusit 1 s jedlom

Velka vdaka. Aj vy mate skusenosti s rakovinou?

Nie . Ale na tomto fore citam uz dlho rng-ho rady tak uz viem co radi smile u rakovin viem ze radi to co napisal azda sa mi ze neni zastancom chemoterapii . Urcite radi dobre treba to vyskusat a verit tomu , pomohol strasne vela ludom uz .

co sa tyka vlaknin tak ked si das "hladat" a tam zadas ze vlakniny tak tam ti ukaze temu kde pisal ktoer su dober



10

Re: recidíva rakoviny pankreasu

ZlatyStaf. napísal(a):
sliva napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

Vlakniny si precitaj na internete mikrovlakniny . Psyllium , inulin , citrusove pektiny by boli super nie sa dostavaju do tela a vela inych cim viacej druhov tym lepsie .

Entericky pankreatin od swansonu rng odporuca na odmorovanie tela 2x za den 4 tabletky , najlepsie nalacno , takze 4 rano nalacno pred ranajkami a 4 vecer niekedy .
Normalny pankreatin na travenie s jedlom tiez to je individualne kolko ich treba skusit 1 s jedlom

Velka vdaka. Aj vy mate skusenosti s rakovinou?

Nie . Ale na tomto fore citam uz dlho rng-ho rady tak uz viem co radi smile u rakovin viem ze radi to co napisal azda sa mi ze neni zastancom chemoterapii . Urcite radi dobre treba to vyskusat a verit tomu , pomohol strasne vela ludom uz .

co sa tyka vlaknin tak ked si das "hladat" a tam zadas ze vlakniny tak tam ti ukaze temu kde pisal ktoer su dober

Ok.ja som na tomto fore len 2 dni. Clovek skusa a hlada vsade



11

Re: recidíva rakoviny pankreasu

sliva napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):
sliva napísal(a):

Velka vdaka. Aj vy mate skusenosti s rakovinou?

Nie . Ale na tomto fore citam uz dlho rng-ho rady tak uz viem co radi smile u rakovin viem ze radi to co napisal azda sa mi ze neni zastancom chemoterapii . Urcite radi dobre treba to vyskusat a verit tomu , pomohol strasne vela ludom uz .

co sa tyka vlaknin tak ked si das "hladat" a tam zadas ze vlakniny tak tam ti ukaze temu kde pisal ktoer su dober

Ok.ja som na tomto fore len 2 dni. Clovek skusa a hlada vsade

odporucam ti hladat tu , RNG ma naozaj moj respekt a myslim si ze kazdeho komu nieco poradil . treba sito nastudovat tieto jeho temy kde radil ludom uz



12

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Este by som poprosila o nazor/skusenost ohladne chemoterapie: manzelovi stale ponukaju chemoterapiu,teraz uz nejaku agresivnejsiu formu,ktora sa davkuje postupne 3 dni v kuse  pri hospitalizacii. Doteraz to mal formou "infuzie".stieklo mu to zhruba za 3 hodiny a isiel domov.
Ma s tym niekto skusenost?aku? Bojim sa,ze by ho to zlozilo,kedze Ma oslabenu aj pecen..
Aky mate na to nazor?
Dakujem



13

Re: recidíva rakoviny pankreasu

ZlatyStaf. napísal(a):
sliva napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

Nie . Ale na tomto fore citam uz dlho rng-ho rady tak uz viem co radi smile u rakovin viem ze radi to co napisal azda sa mi ze neni zastancom chemoterapii . Urcite radi dobre treba to vyskusat a verit tomu , pomohol strasne vela ludom uz .

co sa tyka vlaknin tak ked si das "hladat" a tam zadas ze vlakniny tak tam ti ukaze temu kde pisal ktoer su dober

Ok.ja som na tomto fore len 2 dni. Clovek skusa a hlada vsade

odporucam ti hladat tu , RNG ma naozaj moj respekt a myslim si ze kazdeho komu nieco poradil . treba sito nastudovat tieto jeho temy kde radil ludom uz

O tom nepochybujem. Dakujem aj tebe za pomoc



14

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Sliva, chemoterapia nic telo,dufam o tom nepochybujes. Aj ta znicena pecen je s toho. Preto radim protirakovinne vo forme potravinovych doplnkov, ktore nic nenicia, okrem rakovinnych buniek. A je ich hromada.



15

Re: recidíva rakoviny pankreasu

RNG napísal(a):

Sliva, chemoterapia nic telo,dufam o tom nepochybujes. Aj ta znicena pecen je s toho. Preto radim protirakovinne vo forme potravinovych doplnkov, ktore nic nenicia, okrem rakovinnych buniek. A je ich hromada.

Ja O tom nepochybujem.vidiela som jej nasledky. Tiez si myslim ze tie loziska na peceni su z toho. No onkolog ho stale psychologicky vedie k tomu,ze to je jedina cesta na prezitie. Manzel je uz z toho zmateny. Boji sa ze zomrie,ked nepojde na chemo.
RNG, uz som objednala co si mi poradil.ale este nieco na pecen a spomaleny zaludok.pomaly mu posuva stravu. A potom ma pocit plnosti a malo zje.
A este jedna otazka: co si myslis o FS? Nakolko su ucinne?
Dakujem za tvoj cas

Naposledy upravil: sliva (2016-01-06 09:21:14)



16

Re: recidíva rakoviny pankreasu

sliva napísal(a):
RNG napísal(a):

Sliva, chemoterapia nic telo,dufam o tom nepochybujes. Aj ta znicena pecen je s toho. Preto radim protirakovinne vo forme potravinovych doplnkov, ktore nic nenicia, okrem rakovinnych buniek. A je ich hromada.

Ja O tom nepochybujem.vidiela som jej nasledky. Tiez si myslim ze tie loziska na peceni su z toho. No onkolog ho stale psychologicky vedie k tomu,ze to je jedina cesta na prezitie. Manzel je uz z toho zmateny. Boji sa ze zomrie,ked nepojde na chemo.
RNG, uz som objednala co si mi poradil.ale este nieco na pecen a spomaleny zaludok.pomaly mu posuva stravu. A potom ma pocit plnosti a malo zje.
A este jedna otazka: co si myslis o FS? Nakolko su ucinne?
Dakujem za tvoj cas

Na Pecen je najlepsi Protokol Dr. Berksona najdes temu aj na tejto stranke aj na internete , je to kombinacia Sylimarinu to je hlavna ucinna latka ktora regeneruje pecen , potom je tam ALA a Selen , davky su pisane v temach .
Na spomaleny zaludok jedine traviace enzymi pretoze potrava sa pohne azked bude natravene dobre , po jedle nepit aspon 2 hodiny .
Ak ma spomalene creva tak tam mozno nejake tuky pomozu oleje ktore tie creva premastia .
Tak isto treba brat mikrovlakniny a probiotika

RNG vyjadri sa este aj na to FS



17

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Kazdy na svete zomrie, otazka je le kedy. A chemoterapiou otravene telo podlahne spravidla skor.Toto sa medicina snazi zakryt, lebo zisky zo sucasneho liecenia rakovin su obrovske a monopolne zdravotnictvo nechce o ne prijst.
Neviem co je "FS" na wikipedii sopn nasiel toto
https://en.wikipedia.org/wiki/FS
tj medicky je to fibrin sealant ??? Nieco na zastavenie krvacania?
https://en.wikipedia.org/wiki/Fibrin_glue
Ja na zastavenie vnutorneho krvacania v zaludku  a crevach odporucam prasok z rebarbory, 3 x 2 kavove  denne plus. To zastavi rozne vnutorne krvacania. Osobne to mam vyskusane pooperacne aj na sebe.



18

Re: recidíva rakoviny pankreasu

RNG napísal(a):

Kazdy na svete zomrie, otazka je le kedy. A chemoterapiou otravene telo podlahne spravidla skor.Toto sa medicina snazi zakryt, lebo zisky zo sucasneho liecenia rakovin su obrovske a monopolne zdravotnictvo nechce o ne prijst.
Neviem co je "FS" na wikipedii sopn nasiel toto
https://en.wikipedia.org/wiki/FS
tj medicky je to fibrin sealant ??? Nieco na zastavenie krvacania?
https://en.wikipedia.org/wiki/Fibrin_glue
Ja na zastavenie vnutorneho krvacania v zaludku  a crevach odporucam prasok z rebarbory, 3 x 2 kavove  denne plus. To zastavi rozne vnutorne krvacania. Osobne to mam vyskusane pooperacne aj na sebe.

Dakujem za rady.na krvacanie som objednala uz ten druhy pripravok co ste mi odporucil vyssie, lebo ho odporucaju aj na zazivanie.
Ale ak je rebarbora lepsia,skusime potom aj ten. Teraz ma trapi aj to,ze mu puchnu nohy. Uz som zo vsetkeho zmatena.uvidim ako sa to spravi po tych preparatoch.bojim sa len,ze prestane jest.



19

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Puchnutie noh nie je obvykle ziady zly priznak, Ja s tym zijem uz najmenej 30 rokov a riesim to tak, ze si na noc vykladam nohy vyssie(2 vankuse pod nohy) aby mi ta nahromadena lymfa mohla odtiect s  pomocou gravitacie
Rebarbora zastavi krvacanie aj ked vsetko ine zlyha.
Na travenie treba kyseliny, enzymi mikrovlakniny a probiotika,na to nezabudaj. Ked mas zle travenie, nemas ani casto chut do jedla, lebo mas telo otravene nestravenymi latkami.



20

Re: recidíva rakoviny pankreasu

RNG napísal(a):

Puchnutie noh nie je obvykle ziady zly priznak, Ja s tym zijem uz najmenej 30 rokov a riesim to tak, ze si na noc vykladam nohy vyssie(2 vankuse pod nohy) aby mi ta nahromadena lymfa mohla odtiect s  pomocou gravitacie
Rebarbora zastavi krvacanie aj ked vsetko ine zlyha.
Na travenie treba kyseliny, enzymi mikrovlakniny a probiotika,na to nezabudaj. Ked mas zle travenie, nemas ani casto chut do jedla, lebo mas telo otravene nestravenymi latkami.

Aha...a tie kyseliny?je na to nieco?
Prosim,drzte nam palce.
Dakujem



21

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Bez dostatku kyselin a enzymov sa travenie nekona a jedlo v tele kvasi a hnije miesto toho.Hnitie pordukuje toxiny=otravy a telo sa brani hnackami, tj snazi sa to nahnite jedlo co najskor vyhodit.



22

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Dakujem RNG.Prosim este o nazor: ked uz nador zacne metastazovat v brusnej dutine,je este mozne to zastavit a znicit tymi enzymami cistiacimi+ostatnymi doplnkami ako ste mi pisal?viem ze kazde telo je ine,ale ci to teoreticky je zvladnutelne?
A mate skusenosti s Fenixovymi slzami?to je preparat z konope s vysokym podielom THC latky.ci sa to nejak nebije s enzymami.
Opat velmi dakujem.



23

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Ak sa odstrania priciny na rakoviny a utoci sa na ne ucinne roznymi latkami, tak je v akomkolvek stave vyssia nadej na vyliecenie alebo aspon predlzenie zivota.
THC nie je liek na rakoviny , pokial viem, ale zmiernuje rozne nervove problemy a bolesti. Pravdepodobne sa z nicim nebije.



24

Re: recidíva rakoviny pankreasu

RNG teda ak som to spravne pochopila,tak treba uzivat enzymy 2×4 nalacno + traviace s jedlom + mikrovlakninu + 3×4tob.graviolu+ vitamin D,C,SELEN,JOD, B17 a sylimarin na pecen.
Zabudla som este na nieco?
Za aku dobu by mu teoreticky mohlo byt lepsie?
A co sa tyka stravy?je nieco vyslovene zakazane?
Velmi pekne dakujem.



25

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Zabudla si na betaglukany, 3 x 500 mg, co su pri rakovinach velmi dolezite
B-17 obvykle neodporucam, lebo ucinna davka sa da zobrat len injekcne , nie ako potravinovy doplnok ustne.
Odporucam ale aj citral, tj lemon grass oil, aj Monolaurin, co je antiviralny aj protirakovinny zaroven.
Mnohe rakoviny maju prepojenie na virusy a ine mikroby totiz, tj monolaurin ako antimikrobialny tu pomaha.



26

Re: recidíva rakoviny pankreasu

RNG, Ďakujem veľmi pekne za doplnenie.
Ak by som ešte mohla poprosiť o radu - môže manžel užívať tie enzými pokryte entericky 2x 4 tablety? Nemôže sa predávkovať alebo mať to vedľajšie účinky, keď som na krabičke  Swanson čítala že sa má užívať 1 až 2 tabletky denne?
Opať ďakujem za rady a želám pekný deň.



27

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Vyrobci doplnkov pisu na ne udrzopbne davky, nie intenzivne. Ziadne predavkovania pri tych davkach neexistuju.



28

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Dakujem.ste fakt mily,ze si vzdy najdete cas na odpoved.
Prosim je nieco ovetene aj na oslabenu slezinu?



29

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Zialbohu na to nemam zatial nic.



30

Re: recidíva rakoviny pankreasu

RNG mozu sa na zaciatku liecby-ocisty (po 2 dnoch)  zhorsit pecenove testy?mas s tym skusenost?
Dakujem

Naposledy upravil: sliva (2016-01-17 08:51:39)



31

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Neman ziadne. Ale ked sa zacne odburavat z pecene zabudovane toxiny, tak sa mozu najst aj v krvi.
Ale testy na pecen z krvi urcuju len enzymi, nic ineho. A to moze rast a klesat dost rychlo.



32

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Manzelovi robili krvne biochemicke testy a 2 pecenove markery zo styroch ma  dost vysoke.ma vysoky aj zapalovy faktor CRP.tak neviem ci to je dokaz rakoviny pecene (na CT vysetreni mu objavili loziska, ale hystologicky netestovane a nepotvrdeny povod) alebo to moze znamenat aj nieco ine?
Dakujem



33

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Zaalovy faktor pri zvysenych pecenovych enzymov mozu znamenat zamorenu pecen alebo nejaku nakazu pecene najskor, ale mozu znamenat aj metastazy rakoviny do pecene. Preto by som mu radil okrem protokolu dr Berksona brat aj rozne protirakovinne potravinove doplnky Tj minimum entericke enzymy, graviolu betaglukany, a monolaurin, pripadne aj colostrum, ked je velmi oslabeny.



34

Re: recidíva rakoviny pankreasu

RNG je mozne ze pri uzivani pankreatin 4x od swansong v davku 4x1-2 x denne sa moze znizit tvorba hemoglobinu? Manzel ich uziva pri rakovine a pri krvnych testoch ma nizku hladinu  cerven ch krviniek.cim by to mohlo byt?
Dakujem



35

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Nie. Pancreatin nenici cervene alebo biele krvinky.
Nedostatok cervenych krvinek je alebo z krvacania, alebo zo zlej absorbie potrebnych zivin na krv(zelezo med, vitaminy B-6 B-9 B-12) alebo zo zaplesnenej a poskodenej kostnej drene
V kazdom pripade mu radim brat napr stress B na B-vitaminy, plus B-12 pod jazyk/siblingial a doplnok Easy iron na zelezo.
Inac chemoterapia aj radiacia nicia krvinky, tj aj tam moze byt dovod.



36

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Dakujem. Prosim ak to nie je moc zatazujuce,mohol by si mi poslat link na konkretne produkty?ja v anglictine nie som moc "doma"
Vdaka



37

Re: recidíva rakoviny pankreasu

http://eu.iherb.com/Twinlab-Stress-B-Co … sules/2431
http://eu.iherb.com/Now-Foods-B-12-5000 … zenges/418
http://eu.iherb.com/Country-Life-Gluten … Caps/17369



38

Re: recidíva rakoviny pankreasu

RNG prosim vies nieco poradit?:Manzel pri rakovine chudne-a hlavne straca svalovu hmotu. Co by mal uzivat alebo jest,aby sa to zlepsilo?
Dakujem



39

Re: recidíva rakoviny pankreasu

sliva napísal(a):

RNG prosim vies nieco poradit?:Manzel pri rakovine chudne-a hlavne straca svalovu hmotu. Co by mal uzivat alebo jest,aby sa to zlepsilo?
Dakujem

Milá sliva, dovoľ, aby som ti napísala svoj názor. Vo vašom prípade, keď manžel má až také ťažké zdravotné potiaže, nestačí vedieť, ktorá potravina je nutrične vyhovujúca. Tvoj manžel má natoľko oslabený a vyčerpaný organizmus, že si to vyžaduje omnoho  prepracovanejší prístup. Podľa mojich skúseností vám môžu pomôcť ľudia, ktorí sa zaoberajú tradičnou čínskou medicínou a stravovaním. Samozrejme mám na mysli skutočne študovaných a skúsených ľudí.Aj takých sa u nás nájde niekoľko. Ak si niekde pri Bratislave napr. Peter Planieta. Jeho prácu sledujem už niekoľko rokov. Možno TČM je pre teba vzdialená, ale dostali ste sa do štádia, keď všeobecné poznatky pre každého už pre vás neplatia. Potrebujete individuálny prístup, stravu iba pre neho, pre jeho potreby, pre jeho uzdravenie. Nikto ti nemôže poradiť cez internet, nikto predsa nepozná do hlbky manželov zdravotný stav. A aby ste experimentovali, čo pomôže a čo nie, na to nemáte čas.To , čo pomohlo inému, nemusí pomôcť vám.Želám vám obom veľa výdrže a neochvejnú vieru v uzdravení.



40

Re: recidíva rakoviny pankreasu

RNG dakujem za nazor a aj dotetajsie rady,ktore su tiez cenne.skusim teda kontaktovat toho pana. Vsetko dobre aj tebe!



41

Re: recidíva rakoviny pankreasu

OK.
Sice nedoverujem velmi tradicnym  cinskym metodam na liecenie rakovin,, kdeze statisticky nemaju ovela lepsie vysledky, ako klasicka onkologia.



42

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Dnes sme boli na odberuch krvi a hemoglobin mu vystupil.nie vela ale hlavne ze pomaly stupa☺



43

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Nuz malokrvnost sa da casto odstranit doplnkami na zelezo. Mam v tom uz dlhorocnu skusenost s roznymi pribuznymi a znamymi.



44

Re: recidíva rakoviny pankreasu

SLIVA, ako sa vam dari? Moja mama ma podobnu diagnozu...pred par dnami bola na PET vysetreni a zistili jej po roku "kludu" dalsie nadory v brusnej dutine. Navyse ona uz nema pankreas, co je spolu s niecim okolo odstranili chirurgicky pred asi 2 rokmi (po prvom diagnostikovani rakoviny pankreasu)...kedze sa sa objavil nador, zacala brat chemoterapiu a ozarovanie (pred rokom). Mal by som viacero otazok, mozem vam napisat sukromnu spravu? Vopred dakujem za ochotu.

Naposledy upravil: kurnos (2016-01-29 22:29:52)



45

Re: recidíva rakoviny pankreasu

.



46

Re: recidíva rakoviny pankreasu

Jasne napis



47

Re: recidíva rakoviny pankreasu

?