1

Téma: Zlaty Stafilokok

Dobrý môžem sa spýtať pomôže Framykoin proti zlatému stafilokokovy?



2

Re: Zlaty Stafilokok

Zlaty stafylokok je meno pre velmi vela roznych stafylokokov. Obvykle su to povrchove bakterie, ktore ked sa ale dostanu do tela(operacie, poranenia, praskliny v suchej kozi...) tak robia problemy. Daju sa znicit antibiotikami pomerne lahko, ale v poslednom case sa vyvinul jeden druh medzi nimi, ktory vzdoruje antibiotikam a je doslova pliaga nemocnic(MRSA, pooperacna infekcia)
Na stastie je proti nemu ucinny napr citricidal, tj roztok citricidalu/GSE v koncentracii nad 20 ppm
Lekari o nom rozpravaju minimum, je to pre nich velka hanba, takze ti neviem ani povedat presne, ci nahodou netvori biofilmy a tak sa brani proti prestupu antimikrobialnych latok. Ak by to bola pravda, tak treba nan aj odmaskovace, ako NAC a oreganovy olej/carvacrol

Naposledy upravil: RNG (2012-11-01 14:32:43)



3

Re: Zlaty Stafilokok

dobre tak zajtra pôjdem znova k lekárovi pretože mi predpísal gyrablock norfloxacin ale nepohlo to vôbec tak uvidím píšem sem preto že už sa toho snažím zbaviť 2 mesiace bez úspechu



4

Re: Zlaty Stafilokok

Nuz kedze lekari si nevedia poradit s MRSA, cest vynimkam, tak naco stracas zbytocne cas obracanim sa na takych co nevedia ako na to.
http://www.netdoctor.co.uk/diseases/facts/mrsa.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Norfloxacin   
Norfloxacin patri medzi floroquinolony, podobne ako ciprofloxacine, a ten je definitivne neucinny na MRSA, VRE, a po nom ludia casto dostanu clostridium difficile, bakteriu inac beznu v crevnej flore, ktoru kontroluju nase probiotika, takze sa nemoze premnozit. A podpori to aj plesne, kvasne kultury a podobne.
Ale ciprofloxacine zabije  probiotika a tym podpori vsetky skodlive mikroby, na ktore je neucinny. Vcitane clostridium diff., ktory ma kazdy v crevach v malom mnozstve az po dnes uz nie az tak vzacnu MRSA a VRE, hlavne kvoli tym atb.
Odporucam pit roztok GSE a brat NAC, pre istotu, kebu sa ta pliaga nejak maskovala.



5

Re: Zlaty Stafilokok

je ten liek GSE bežne dostupný v liekarňach



6

Re: Zlaty Stafilokok

GSE nie je liek ale potravinovy doplnok, takze ho hladaj najma na nete v obchodoch s potravinovymi doplnkami, nie v lekarnach, co predavaju schvalene lieky.



7

Re: Zlaty Stafilokok

Dobry den RNG.
Pokracujem v liecbe enterecoca na prostate a zvysujem ten imunitny pomer CD4/CD8, ktory som mal okolo 0,9. A k tomu vsetkemu mi este dnes zo steru medzi konecnikom a varlatami zistili stafylokoka aurela. Svrbi ma tam uz cez rok. Sustavne sa doskriabem a potom to stale liecim aby sa to vyhojilo. Neraz mi z ran po doskriabani isla krv. Dobra sprava je ze mi dnes dosiel ucinny citricidal. Ten horkac. Lekar vravel ze na aurela su len lieky nie mast. Lieky brat nebudem. Idem na liecbu citricidalom.
Mohol by si skontrolovat ci to davkujem a uzivam spravne?
Beriem este co si odporucil.
Serrapeptaza 3x1 spolu s pancreatinom 2x2 nalacno potom minimalne 1hod nejem.
NAC /co obsahuje selen a molybden/ 2x600mg s jedlom,
zinok od solgar picolinate 1x,
1g ester c s jedlom,
2x denne probiotikum  biopron 9 premium a raz denne praskova forma probiotikum bulgaricus, inulin psylium jablka.
K tomu vsetkemu chcem pridat citricidal lokalne na lyzicu kokosak a don 2 kvapky?
Plus pit 35 kvapiek do litra citricidalu.
1.je potrebne pri enzymoch pit vela vody denne?/
2. Davkovanie a uzivanie je ok?
3. Musi byt medzi probiotikom a citricidalom casovy odstup?
4. Enzymy si doporucil brat priblizne 1 mesiac. Ja ich budme brat 2 mesiace. Neprehanam to?
5. NAC beriem dlhodobo. Mozem?
6. Probiotika tiez dlhodobo. Mozem?
7.Natrel som kozu kokosakom s citricidalom. Hned som citil posobenie. Za kolko dni by som ho z koze mohol vyhubit?
8. Ako casto natierat kozu kde je aureus?
9. Je mozne preventivne natriet aj konecnik? Casto pocitujem aj tam svrbenie.
10. Mam infekt. alergiu takze aby som to vsetko vyliecil beriem antialergicum Zodac. Je to podla teba potrebne a ak ano je dobre?
11. Dosiel mi dnes aj z iherbu IOSOL, ako to mam brat?

Vdaka za rady.

Naposledy upravil: Marosko (2013-05-02 20:24:09)



8

Re: Zlaty Stafilokok

Stafilokoky su bezna pokozkova infekcia, len sa nesmu dostat do tela, lebo tam sposobuju problemy. Odpoved si si napisal sam, 7.
1.nie
2 OK
3, najmenej 3-4 hodiny.
5.6.dlhodobo odporucam. Probiotika potrebujes dosdadzat cely zivot z casu na cas. A podla moznosti rozne druhy, nie len bulgaricus.
7.8.kazdodenne, 9 samozrejme odporucam. Robim to aj ja uz aspon 30 rokov. Nikdy nepouzivam suchy papier, inac by sa mi vratili hemoroidy velmi rychlo.
10 na alergie pozri temu alergie, ja neodporucam nikdy chemikalie, ked sa to da riesit prirodne
11. 2 kvapky denne do vody

Naposledy upravil: RNG (2013-05-03 22:42:24)



9

Re: Zlaty Stafilokok

Dnes som do cajovej lyzice dal kokosovy olej a rozriedil dve kvapky citricidalu a naniesol na zalud penisu nakolko mi na nom vybiehavaju miestami cervene flaky. Trocha sa mi dostalo do mocovej trubice a koniec sa mi zapalil. Pri moceni velmi reze. Takze som tomu dal.
Mozes nieco poradit ako tomu pomoct? Alebo to chce cas nech sa to skludni?
Vdaka



10

Re: Zlaty Stafilokok

Roztok citricidali je 40 kvapiek na liter
alebo 4 kvapky na deci vody alebo kokosoveho olejatj jedna kvapka na 25 mililitrov.
Cajova lyzicka je asi 5 ml, tj 1/20 deci. Takze si si to zarobil 5 krat tak silne.
Na stastie to za par dni prejde aj samo, lebo aj ked to podrazdi, nesposobi to permanentnu skodu ako nalepranie sliznice.
Pozor na koncentraty!!!! Musia sa spravne riedit!!!.



11

Re: Zlaty Stafilokok

Dobry den RNG.
Stafylokoka co mam na kozi medzi konecnikom a varlatami sa mi dost pomaly dari likvidovat. V noci sa stale zobudim ze ma to miesto svrbi. Je to podstatne lepsie ako to bolo pred liecbou. Mastim to 6.den. 2x.
1. Spravne ze to mastitm 2x denne popripade mastit 3x?

Velmi tazko sa namiesava kokosovi olej s citricidalom. Skusam na lyzicu 1 kvapku a rozmiesavam ju pokial sa nerozplynie. Alebo mam 25ml flasticku do ktorej roztopim 15ml kokosoveho oleja a kvapnem 1kvapku a flasticku pretrepem aby sa to rozmiesalo.
2.Mas na to lepsi sposob namiesavania?
3.Za ako dlho by sa to mohlo vyliecit ked aj pijem 1l s citricidalom?
Vdaka

Naposledy upravil: Marosko (2013-05-08 14:21:03)



12

Re: Zlaty Stafilokok

Trpezlivost. To trva nejaky cas kym sa to vyhoji aj ked si uz vybil ten neprijemny(a ine) mikroby. Ja si to tak isto miesam v malom pretrepavanim v teplej vode zahriateho kokosaku.
Nemam krystalovu gulu, takze ti neviem povedat, ako rychlo sa ti to vyhoji. Aj mne sa to obcas vyhodi, ked pridlho sedim na plastikovej stolicke, tiez dostanem zapal a "vlka" a potom mam problem aj vyse tyzdna to odstranit.



13

Re: Zlaty Stafilokok

Dobrý deň RNG. Od narodenia mám atopický ekzém. Pracujem v nemocnici. Pred dvoma rokmi som musela mať na rukách otvorenú ranu a nakazila som sa zlatým stafylokokom. Kožná lekárka mi stále tvrdila, že je to ekzém,predpísala mi kortikoidy, na ekzém zabrali, samozrejme, potlačili svrbenie a zápalovú reakciu. Pri používaní dezinfekčných prostriedkov v práci sa mi koža z času na čas zhoršila. Po roku sa aktivita na koži zvýšila, začali ma neuveriteľne svrbieť, vyžiadala som si ster za rán, a zlatý stafylokok vyšiel pozitívny, s rezistenciou na klindamycin a erytromycin, čiže to nie je MRSA. Následne mi nasadila ATB vo forme masti, neprešlo, zmenila liečbu, zase kortikoidy (akoby nič iné naexistovalo),  neprešlo, tak mi obvodná nasadila ATB liečbu, neúspeşne. Po tejto liečbe som neočakávane otehotnela, rapídne sa to zhpršilo, kožná mi predpísala kortikoidy lokálne, nedala som si ich. V priebehu 3 mesiacov som vystriedala niekoľkých kožných lekárov, zase kortikoidy, akoby prehliadali tehotenstvo, bola som zúfalá, všetko som robila v gumených rukaviciach-sprchovanie, umývanie, varenie atď, aby som infekciu neroznášala. Zašla som za ľudovým liečiteľom, dal mi ľaliovú tinktúru a ľubovníkový olej. Zlepšilo sa to. Pôrodom sa to tak zhoršilo, že fakt neviem čo s tým. Objednala som si citricidal, mám ho mesiac. Mala by som držať protiplesňovú diétu, nedá sa, kojím., nestíham si takým spôsobom pripravovať jedlo. Zatiaľ sa nič nezlepšilo. Vedeli by Ste mi prosím poradiť čo s tým, nechcem, aby to dostala aj dcérka, má 2mesiace. A ja som naozaj zúfala z tohto stavu obmedzenia, zas len rukavice...  Ďakujem, Jana



14

Re: Zlaty Stafilokok

Nuz pouzivaj ten roztok praveho citricidalu(musi hovorit, ze obsahuje quaternialne zluceniny?quaternial compounds. Povrchova koncentracia moze byt aj 70 +kvapiek na liter vody, na pitie pouzi 35 kvapiek na liter vody pi po malych glgoch. keby sa nahodou tento spajal do vacsich celmkov a spolocne maaskoval, odporucam brat aj odmaskovace ako NAC a serrapeptazu.
Streptokok v tele sa neda znicit len povrchovymi aplikaciami. Odporucam brat aj mikrovlakniny aj probiotika, tak ako pre kazdeho dnes, najma ked sa clovek zdrzuje v nemocniciach, kde je hromada roznych mikrobov(zdravi ludia tam velmi nechodia....) a treba mat imunitu co najvyssiu. ATB znicia probiotika a ked si ich neobnovis a nepodporus krmenim mikrovlakninam,i, tak mas az o 70% oslabrenu imunitu, automaticky. Nehovoriac o roznych skodlivych mikroboch co sa ti v crevach mozu miesto probiotik usadit a vyrabat rozne toxiny, vcitane neurotoxinov a dokonca aj karcinogenov.



15

Re: Zlaty Stafilokok

RNG ďakujem za odpoveď, môžem si ho ale dať také množstvo na vnútorné užívanie, keď kojím?



16

Re: Zlaty Stafilokok

Mozes. Ak sa to dostane do mlieka, kojencovi to neuskodi



17

Re: Zlaty Stafilokok

Srdečná vďaka a ešte jedna otázka, roztok s 35kvapkami/liter si mám zarábať denne?



18

Re: Zlaty Stafilokok

To je denna davka ma pitie, ked mas najma nejake bakterie v tele, na co je citricidal znacne ucinny.



19

Re: Zlaty Stafilokok

Dobrý den,poprosim o radu:môj 11 ročný syn mal za posledný mesiac 2x angínu,liečenúATB,vo výtere z mandli mu vyšiel streptokok.krčna lekárka mu teraz zasa nasadila penicilin a 12 hod po dobu 6 týždnov,potom kontrolny vyter a Aslo,kedže teraz ho mal 623(norma do 200)môžete mi poradiť,čo z doplnkov mu môžem dať,čo a v akej davke je vhodné pre deti?Má aj poškodené upny pod pravým kolenom,nemôže byť aslo zvýšené aj z toho?penicilin mu zatial nedavam....

Dakujem pekne



20

Re: Zlaty Stafilokok

Zrejme ten steptokok vzdoruje ATB,, tj davat mu dalsi je zbytocne.
Odporucam najma pravy citricidal a pripadne NAC a serrapeptazu na odmaskovanie, ak sa ten streptokok vie maskovat, tj grupovat do velkych celkov a tak spolocne branit.
Inac streptokoky sa daju znicit za par dni, ked ich spravne adresujes. A asamozrejme mu odporucam brat mikrovlakniny a nasadit kvalitne probiotika, lebo atb ich znizia a s tym aj vyse 70% obrany tela.



21

Re: Zlaty Stafilokok

dakujem pekne a v akej davke mu môžem citricidal podávať?



22

Re: Zlaty Stafilokok

Na 70 kg dospelu vahu odporucam 35 kvapiek do litra vody Na ine vahy v pomere vah k dospelej. A pit po malickych glgoch po cely den, nie naraz!!!



23

Re: Zlaty Stafilokok

dakujem



24

Re: Zlaty Stafilokok

OK