1

Téma: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Zdravim RNG!

Kupil som si Spirulinu od firmy NOW. Davkovanie je 6 tabliet/den (odporucana vyrobcom). Problem je v tom, ze po 3 tyzdnoch sa citim cudne. Mam nadchu, boli ma hrdlo, mam suchy kasel.

Docital som sa, ze taketo symptomy su bezne a je to kvoli nedostatku vody v organizme (toxiny sa nedokazu vyplavit).

Je to pravda?
Bude lepsie ak prestanem brat spirulinu kym mi nevymiznu tieto symptomy? Alebo mam pokracovat?



2

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Proti doplnkom sa systematicky fabrikuju clanky na ich ociernenie.
Samozrejme sa nezakladaju na pravde, ale to nikomu zrejme nevadi, aj tak na to vacsina naleti.
Sme v strede chripkovej epidemie, ja som to dostat uz aspon 4 krat a zakazdym sok sa s toho dostal len branim hromady doplnkov.
6 tabliet spiruliny su 3 gramy. Spirulina nasaje do seba asi desatnasobok vody, tj ta to vysusi o 30 ml vody. To nemozes nijak pocitit. Spirulina detoxifikuje tak, ze do seba nasaje toxiny a vynesie ich von, tj o ziadnom zamorenie zo spiruliny sa neda nijak rozpravat.
Su prostriedky, antimikrobialne, ktore znicia hromady mikrobov a ich obsah sa vyleje do tela a sposobia Herxheimerovu/uhynovu zamorujucu reakcia, ktora sa prejavuje podobne ako chripky.
Spirulina ale nema antimikrobialne vlastnosti, takze nemoze Herx sposobit.



3

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

teraz ste ma nepotesili sad

Tuto informaciu mam priamo od vyrobcu.
Ihned som im napisal mail, lebo symptomy sa objavili z jedneho dna na druhy. V mojom okoli nikto nema chripku takze riziko nakazenia je minimalna.

Odpisali mi, ze je to v poriadku bezny vedlajsi ucinok. Niekto ma hnacku, niekomu boli zaludok atd..

Neviem ci im mozem doverovat. Povodne som si myslel (spolu s viacerymi), ze spirulinu kupuju z Hawaiiu, ale pravda je taka, ze pred par mesiacmi zmenili dodavatela, ktory je z Indie a nikde to neni ani napisane.



4

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Alergie su mozne na vsetko. To je velmi individualne, Niekto ich ma na mlieko, ini na soju a su mozne aj na spirulinu alebo rozne e-cka ktorymi davaju dokopu tablety
. Ja beriem len cisty spirulinovy prasok, bez e-ciek.
Vacsina spiruliny pochadza z Ciny a Indonezie.
Tam su dost povolene kriteria na kvalitu,a ich vyrobky su casto zamorene,  pre to ja pouzivam jedine spirulinu pestovanu v cistej hlbokomorskej vode, tj tu z Hawaii, od firmy Cyanotech, ktoru kupuju a predavaju pod svojim menom mnohi doplnkovi vyrobcovia. A vo velkom baleni nie je draha na vahu.
Samozrejme Cinske, Indicke a Indonezske su lacnejsie... a casto pestovane v studnicnej zamorenej vode, nie morskej, tj ich obsah je uplne inaksi.
http://www.iherb.com/Nutrex-Pure-Hawaii … owder/9942



5

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ahoj RNG, je ešte aj nejaké väčšie výhodnejšie balenie Spiruliny od Cyanotechu, či ty kupuješ to, na ktoré si poslal link?



6

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ja pri mojom neporiadnom brani neviem dobrat ani 1 lb flasku za niekolko mesiacov, takze som nikdy nehladal vacsie balenie.



7

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

RNG - čítala som, že odporúčate skôr Hawaiskú spirulinu, no dostala som zn.DXN. Môžem Vás poprosiť o Váš názor na ňu. Brať ju, či radšej nie? Chcela by som ju dávať aj 19mesačnej dcére...
ďakujem



8

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ziadna spirulina podla mojich vedomosti nie je natolko zamorena, ze sa neda odporucit.Odmorovacie ucinky daleko prevazuju zamorenie aj v tych najhorsich.
Vyrobky firmy DXN nepoznam ale podla obrazkov sa zrejme jedna alebo o cinsku alebo o indicku firmu. Osobne davam prednost vyrobkom z USA alebo aspon vyrobcami v USA prekontrolovane.
Cina aj India maju obcas poslabsie kontroly kvality...



9

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Dobrý deň pán RNG!

Poprosila by som Váš názor na Spirulinu od firmy HealthForce a tiež aký je rozdiel účinku medzi Spirulinou Manna a Azteka?

Ďakujem.

http://www.iherb.com/HealthForce-Nutrit … &ic=30

http://www.iherb.com/HealthForce-Nutrit … l&ic=2



10

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Obe su sladkovodne, pestovane v jazernej vode, tj pomerne chudobnej na rozne mineraly.
Ja osobne davam prednost spiruline pestovanej v morskej vode, kda voda pumpovana z hlbok mora na Hawaii je nielenze velmi cista, ale ma vsetky stopove prvky.
Naviac je to domaci US produkt, kde kontrola kvality je vyssia, ako u mnohych zahranicnych
http://www.iherb.com/Nutrex-Pure-Hawaii … owder/9942



11

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Pán RNG, a čo hovoríte na túto havajskú spirulinu, ktorú dostať u nás na Slovensku? http://www.superfood-eshop.sk/vsetko-o- … tAod6SgAZA
Ďakujem.



12

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

OK. Je to to iste, co kupujem aj ja, ale v inom baleni a samozrejme podstatne lacnejsie
http://www.iherb.com/Nutrex-Spirulina-P … l&ic=2



13

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Dobrý den,ked mám Spirulina Pacifica Hawai ale v tabletovej forme,kolko tabliet denne možem dávat dcérke(20kg) ?a treba to rozžuť alebo to môže prehltnúť celé a zapit vodou?

Naposledy upravil: taaja (2015-01-12 09:48:13)



14

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Spiruliny sa berie obvykle od 5 do 15 gramov, tj pre 20 kg dieta je to asi tretina z toho.
Ak ma dieta dost kyseluin moze hlatat aj tabletky. Ja osdobne pouzuvam cisty prasok co si zamiesam do jogurtov. Nie je to sice extra chutne, ale po case si clovek navykne.



15

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ďakujem.



16

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Pán RNG, môže byť súvis so Spirulinou a krvácaním z nosa u 14 mesačného dieťaťa? Ďakujem.



17

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ziadna suvislos tam nieje,.Krvacanie z nosa je najma z prasknutyyh sliznic, ktore praskaju koli extremne suchemu vzduchu v bytoch v zime. Odporucam davat par kvapiek vlazneho  kokosoveho oleja do nosa, 2 x denne.



18

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Práveže nemáme suchý vzduch. Každopádne s kokosovým olejom to skúsim - výborný nápad. Ďakujem veľmi pekne.



19

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ked zoberie vonkajsi vzduch  pri -15 stupnov celzia a zohrejes ho na 20 stuonov celzia, ak jed mal 100% vlhkost ako studeny, tak ako teply je jeho vlhkost pod 10%, tj tri krat task suchy ako v strede Sahary. A nic sa v tom neda urobit, lebo zavlhcovace , ked daju do vzduchu vlhkost, studene steny ju okamzite absorbuju a zacnu na nich rast plesne.



20

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ked zoberie vonkajsi vzduch  pri -15 stupnov celzia a zohrejes ho na 20 stuonov celzia,
ak jed mal 100% vlhkost ako studeny, tak ako teply je jeho vlhkost pod 10%, tj tri krat tak suchy ako v strede Sahary.
A nic sa v tom neda urobit, lebo zavlhcovace , ked daju do vzduchu vlhkost, studene steny ju okamzite absorbuju a zacnu na nich rast plesne.



21

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Môže spirulina pacifica v tabletovej forme spôsobiť nadmerné grganie?lebo mne sa zdá že dcérka viac grgáva odkedy jej dávam 2 tablety spiruliny denne.



22

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Kvasenie v zaludku a grganie znamena nedostatok zaludocnych kyselin. Pri dostatku kyselin su mikroby v zaludku potlacene, takze tam nemoze nastat ani kvasenie ani hnitie.



23

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Dobre,nasadím dcérke(20kg) aspon po hlavnom jedle na obed,po kapsule kyseliny a enzými aspon na nejaký čas.



24

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

OK



25

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ahoj RNG,

stretol som sa s názorom, že jedna z najkvalitnejších spirulín na svete pochádza z Kostariky, kde sa pestuje vo vysoko alkalickom (zásaditom) prostredí vulkanickej vody bohatej na minerálne látky.

Následný šetrný spôsob sušenia pri nízkych teplotách zachováva všetky jej nutričné hodnoty (väčšina spirulín z ostatných krajín používa spôsob sušenia za pomoci mrazov, čím dochádza k degradácii ich výživových hodnôt).

Je na tom sušení za pomoci mrazov podľa teba niečo pravdy, prípadne, nevieš náhodou ako sušia tu Hawaisku spirulinu ktorú odporúčaš?



26

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Blbosti. Vymrazovanie praveze nenici ziadne hodnoty
Vulkanicka voda je dazdova, co prechadza cez lavu a nikde nie je zioadna zaruka jej obsahu, ktory moze byt rozny a nie prave dobry. More a morska hlbkova voda su najlepsie zdroje zivin pre nas



27

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

RNG,

ak mám veľký nedostatok kyselín a chcem si dávať hojivé aloe vera od Swanson, treba si dávať kyselinu aby sa to vstrebalo alebo nie ?????????


Ďakujem



28

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Nie. Aloe vera sa dobre vstrebava aj bez kyselin. Ale doplnat kyseliny odporucam, z hromady inych dovodov, lebo dobre travenie udrzuje cele telo pri zdravi a zle vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov, co zrejme nepotrebuje nikto.



29

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

RNG,

ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem opýtať na trstinovu melasu, ako je to pri velkom nedostatku kyseliny.
keď si dám do 3 dcl vody dve čajove lyžičky trstinovej melasy pri velkom nedostaku kyselin, treba betain, panctreatin alebo nie?

Ďakujem



30

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ttrstinova melasa ma hlavnu zlozku cukor a teda bez kyselin v zaludku kvasi



31

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

RNG,

kúpil som si túto Hawaiian spirulinu

http://www.iherb.com/Nutrex-Spirulina-P … l&ic=1

pri velkom nedostatku kyselín keď chcem brať 6 tabliet spiruliny (3 gramy), treba dať Betai HCL, stačí  1  tabletka + 1 x pancreatin?

Ďakujem



32

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Zalezi od toho, co s tym zjes a vypijes. Tj nakolko si rozriedis kyseliny v zaludku , aby ti to este ucinne rozkladalo a sterilizovalo tu spirulinu.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-28 18:52:41)



33

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

RNG,

je si tú spirulinu dávam tak 2 - 3 hodiny po jedle  samú, zapijem vodou  a potom zhruba  hodinu nič.

Ď

Naposledy upravil: Mik (2015-08-28 19:18:10)



34

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Ak mas nejake kyseliny v zaludku tak nepotrebujes nic s tym.



35

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

RNG,

mám doma túto spirulinu,

http://www.iherb.com/Nutrex-Hawaii-Pure … lets/12641

1. píšu užívať 6 tabliet, stačí to pre dospelého ?
2. ako sa vlastne skladuje?

Ďakujem

Naposledy upravil: Mik (2015-09-30 13:57:01)



36

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Bezne odporucam 2 az 10 gramov spiruliny , podla toho, co s tym adresujes.
A treba to skladovat v suchu, to je najdolezitejsie.



37

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

RNG,
moze Hawaiian spirulina mat vplyv na stolicu, odkedy ju uzivam mam zapchu.
Vdaka



38

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Moze. Ale to sa obvykle upravi samo



39

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Vďaka Ti za všetky rady.



40

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

OK



41

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Spirulina ma vonat po hube alebo nie???



42

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Nie



43

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

a ked vonia po hube tak je uz zla,nepouzitelna???



44

Re: Spirulina - Vedlajsie ucinky

Vona po hubach znanena nejaku plesen . z plesni su niektore neskodne, niektore skodlive a dokonca niektore velmi skodlive, s karcinogennymi a neurotoxickymi vyluckami.
Ja som hubar, to su vlastne tiez akoby plesne, niektore su dobre, niektore su jedovate. Takze tie, co nepoznam automaticky zaradim medzi skodlive.
Kedze nepoznas plesne, tak ich povazuj za jedovate a plesnive jedla nejedz, zasadne.