1

Téma: slzenie oka

Dobrý deň,

už asi pol roka, po chorobe (nachladení), mi slzí ľavé oko. V noci mám pokoj a všetko je v poriadku, ale ráno, akonáhle otvorím oči, tak po chvíľke mi začne slziť ľavé oko a slzí po celý deň.
Doteraz som s tým nič nerobil, lebo sa celkom racionálne stravujem a pijem len osmoticky filtrovanú vodu a dúfal som, že to prejde samo. Pred mesiacom mi ale dala lekárka nejaké očné kvapky...a po 2 týždňoch zase ďalšie kvapky, ale nič nepomáha.
Dočítal som sa na tomto fóre, že by mi mohli pomôcť kvapky koloidného striebra a kvapky MSM. Prosím, poraďte mi, či je to tak a ak áno, kde si môžem kúpiť MSM kvapky? Ešte som o nich nepočul. Podarilo sa mi objednať na internete iba tabletky MSM, ale kvapky sa mi nájsť nepodarilo.
Ďakujem pekne



2

Re: slzenie oka

MSM(methyl sulfonyl methane) sa predava ako potravinovy doplnok na klby. Kvapky z neho si vyrobis sam, 1 diel MSM a 10 dielov vody, podla moznosti prevarenej alebo destilovanej. Ja ho pridavam do kazdeho kremu co si vyrabam sam, lebo prechadza cez kozu a je ako univerzalne rozpustidlo odmorovac a zaroven protizapalovy prostriedok  a zdroj siry.
Koloidne striebro do oci dezinfikuje a ja som ho pouzival naopak pri nedostatku slz(syndrom sucheho oka, kde slzne kanaliky su priskrtene zapalom vyvolanym najma nasimi vzdy pritomnymi virusami herpesu)
Inac dobre protizapalove su quercitin, curcumin, boswelin, serrapeptaza-samozrejme ako potravinove doplnky, nie na povrchove pouzitie do oci.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-01 17:45:52)



3

Re: slzenie oka

Ďakujem veľmi pekne za radu. Koloidné striebro už mám a tbl. MSM mi dnes prišli dobierkou, tak si skúsim vyrobiť tie kvapky.

Mám ešte jeden problém a to s dýchaním nosom. Už asi 2 roky mám problém dýchať nosom, lebo mi opuchá nosná sliznica. Nie som nachladený a ani nemám "plný" nos, jednoducho mi len opuchne sliznica a nemôžem dýchať nosom. Musím si cca 3-4 x denne strieknuť do nosa kvapky, aby som mohol dýchať.
Pomôžu mi kvapky MSM, alebo čo by ste mi odporučil, prosím?



4

Re: slzenie oka

Sliznica moze opuchnut z nakaz alebo alergii.
Na nakazy odporucam koloidnu striebornu vodu, roztok citricidalu a podobne.
Na alergie quercitin(3x500 mg) vitamin C(3 gramy) bromelain(2x2000 GDU) a boswelin(2v500 mg)



5

Re: slzenie oka

Veľmi pekne ďakujem za rady !!

Vedel by ste mi dať aj typ, kde si môžem tieto produkty objednať? Cena nehraje žiadnu rolu.
Citricidal a bromelain sa mi podarilo nájsť cez Google, ale Quercitin a Boswelin som nenašiel.
Ďakujem pekne.



6

Re: slzenie oka

pozri na tieto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Boswelli … s/429?at=0
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Quer … les/7?at=0



7

Re: slzenie oka

Ďakujem krásne, dokonca aj prípravok GSE som tam našiel, ktorý si chcem tiež objednať.
Ste veľmi láskavý.
Nech sa Vám darí, ďakujem!
Ľubo



8

Re: slzenie oka

OK



9

Re: slzenie oka

jeej, ďakujem krásne, kód fungoval a dostal som zľavu, ste naozaj veľmi láskavý. VĎAKA!

Len pre informáciu sa chcem opýtať. Na stránke "nutribiotic.com" som si chcel objednať GSE, ale neposielajú zásielky do Európy, tak som si GSE objednal zo stránky "iHerb.com" aj s ostatnými produktami, ktoré ste mi doporučil.
Zaujíma ma len, či je nejaký rozdiel medzi "Maximum GSE Liquid Concentrate" (na stránke "nutribiotic.com") a medzi "The Original GSE Liquid Concentrate" (na stránke "iherb.com")?



10

Re: slzenie oka

Jeden je 33% a druhy 60% citricidalu.



11

Re: slzenie oka

Trpim na slzenie oci uz velmi dlho a uz asi neexistuje nic co by som neskusala kvapkat..myslim si ze je to u mna hlavne hormonalnymi zmenami..aj napriek tomu ze beriem Wild Yam uz par rokov..aj DIM..nic mi nepomaha tak ze by mi to uplne preslo.Mavam stavy zlepsenia..ktore pridu same od seba..cize vobec neviem kde sa obratit..striekam si koloidnu vodu kazde rano..ale uz po par minutach zacne stipanie a slzenie znova.Rozmyslala som nad tym ze skusim brat Hyaluronovu kyselinu..mohlo by to mat nejaky ucinok na zvlhcenie sliznic??Ak ano..tak prosim tento produkt je dost silny alebo len tak vyzera??:) Vdaka..



   
Hyaluronic Acid 300mg x 180 tablets (3 months supply). Triple Strength Hyaluronic Acid. 300% stronger than any other HLA tablet. SKU: HLA3



12

Re: slzenie oka

Na to ma nenapada nic ineho. Mozno je to nejaka alergie, napr na prach, plesnove vytrusy alebo roztoce. Skontroluj si byt, ci nemas niekde plesne a adresuj roztoce, pranim v horucej vode a menenim podusiek aspon raz za dva roky.



13

Re: slzenie oka

Kupils som si aj visine A to je vyslovene na alergiu do oci..ani to mi nepomaha..ja si stale myslim ze mam ten syndrom sucheho oka z nejakeho dovodu.. Ta Hyaluronova kyselina by mohla pomoct ci nie??



14

Re: slzenie oka

Syndrom sucheho oka je najma z herpesov. Ale ked ti oci slzia a v noci sa ti vytvoria karpy, tak nemas syndrom sucheho oka
Na rozne nakazy v oku ti mozu pomoct kvapky roztoku citricidalu. Alebo borova voda, tj 2-3% roztok kyseliny boritej vo vode, co dakedy na oci pouzivali lekari casto.



15

Re: slzenie oka

ak to mam z herpesov..(neviem o nich..neprejavili sa) co sa s tym da robit??Nemavam nejako zvlast karpiny rano..mozno trosku take zaschnute oko..velmi ma to rezie ked mam oci otvorit rano..:(



16

Re: slzenie oka

Nuz na potlacenie virusov v tele su rozne prostriedky, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Pridam k tomu u mna osvedcene davky colostra(2 x 10 gramov), monolaurinu( 2 x 5 gramov) a chaparal 2 x 1 gram. Toto je zostava, co som pouzil na prudky zapal sedacieho nervu, co som takto zlikvidoval za 4 dni
Inac okrem chaparalu je to ucinne aj na rozne ine mikroby, tj nielen na virusy.

Bezne beriem zinok selen jod vitaminy D-3 a K-2, mikrovlakniny a probiotika a to je tiez ucinne proti roznym virusom. Ale u mna napr to samotne nestacilo na potlacenie toho zapalu nervu, takze som musel brat docasne aj ine.



17

Re: slzenie oka

Zapal sedacieho nervu z virusov??Nasadila som si Chaparal..uvidim..a skusim to Colostrum..inak teraz je raj pre virusy tu v UK ..vlhke a teple pocasie..



18

Re: slzenie oka

Herpesy vsetky napadaju nervove obaly.Tak isto EBV a CMV, tiez VZV.



19

Re: slzenie oka

to colostrum bude stacit 2x denne polievkova lyzica??bude to 10 g??Vdaka..



20

Re: slzenie oka

Kopcom ano. Tak si to davkujem aj ja sam, v pripade potreby a miesam si to do mlieka v mixeri

Naposledy upravil: RNG (2015-12-05 23:16:24)



21

Re: slzenie oka

Dobrý den. Prosím o radu.Mám alergiii na plísnš,vše se projevuje silný otokem a pálením očí.Asi potřebuji zvýšit imunitu. Jaké doplňky použít? Děkuji za odpověď.



22

Re: slzenie oka

Pliesne treba odstranit z bytov, a blizkych miest(ako napr kopy listia pod oknami) Quercitin zmiernuje cinnost mast buniek, teda tych co vyrabaju histaminy Viac na
http://rng.nazory.eu/rubriky/a/alergie