51

Re: Žalúdok

Nedostatok kyselin v zaludku ovplyvnuje aj crevnu floru, lebo sa tam neustale dostavaju v zaludku premnozene rozne mikroby. A nie vsetky su probiotika, mozu tam byt aj rozne skodlive, co nakoniec znicia probioticku crevnu floru. Preto odporucam silne napravit si kyslost zaludka a brat mikrovlakniny a probiotika.



52

Re: Žalúdok

letto napísal(a):

Stiplave vetry su vtedy ked jes nieco co v creve robí neplechu... bud intolerancia na nejaku potravinu alebo mozno specificke bakterie v nejakej casti creva ked sa dostanu do kontaktu s danou potravinou tak toto vznika... ja to mam ked zjem ovsenne vlocky... AJ ked ich 100% roztravim v zaludku kyselinou aj enzymamy....   takze problem je dole v creve.

Zapaleny zaludok mam ja kazdu chvilu, to citim.. staci ked nezoberiem dost HCL k jedlu a premnozia sa tam virusy a zapalia sliznicu... a mimochodom  ked mas nulovu tvorbu zaludocnej kyseliny tak kludne mozes vdychnut hociake virusy vzduchom hocikde a aj tie ti mozu narobit sarapatu v zaludku....

btw vsimam ze si tiez na tom podobne, vypnuta tvorba hcl, enzymov....  kolko mas rokov? odkedy toto mas ? a ako sa Ti to zacalo ?



Cerstvy dospely, a uz bez kyselin big_smile, taha sa to uz dlhsie (teda teraz spatne vyhodnocujem ze slabsia tvorba HCl bola uz skor, no nulova nastala asi dva tyzdne dozadu) ... Nemas mail? Je to na dlhu a dufam ze vzajomnu debatu big_smile



53

Re: Žalúdok

Capoo, Ty, ja a Letto sme na to podobne - takmer nulova kyselina (ak nie aj nulova). Nevies si spomenut, ako ti to vsetko zacalo, kolko ti to uz trva? kozne vyrazky nemas ziadne?

Mas len plynatost / palenie zahy po jedlach?


Ked si bol zdravy, tak si sa ako stravoval? Vsetko bolo v pohode? Stolica ok?

// pocuj, napis mi sukromnu spravu (PM) s mailom, ak s tym nemas problem.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-12-23 15:27:41)



54

Re: Žalúdok

Viralny utok  na zaludok moze postihnut aj babatko a znicit mu vyrobu kyselin na dlhy cas.