51

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Ako som povedal aj samotna firma NutriBiotic v tomto podvadzala, nehovoriac o distributoroch. Preto ti neviem dast odpoved, ci to naozaj obsahuje quaternialne zluceniny alebo nie. Ale podla povodnych tabuliek na citricidal, koncentracia 300 ppm zastavi kvasne procesy, tj roztok, co radim, tj 6 kvapiek na deci, co sa rovna zhruba 720 ppm by mal kvasenie rozhodne zastavit.
Zoberr si pohar daj don deci vody s trochou cukru a kvasnic, ked sa to rozbehne a zacne bublat, pridas je to ten pravy.  6 kvapiek toho "citricidalu" a ked kvasenie prestane, tak je to ten pravy. Ak nie, pridaj viac kvapiek, postupne, az kvasenie zastavis a napis sem, kolko kvapiek si musel do tpoho dat, aby kvasenie zastavilo. To by bolo dobre vediet, aby sme vedeli o kolko priblizne musime robit tie roztoky aj bez quaternialnycyh zlucenin, aby boli predsa len ucinne.



52

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

takže ked to už začne bublať tak tam mam dať to GSE a ked bude pravý tak to má prestať kvasiť hned alebo až po nejakom čase?



53

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Samozrejme to trva niekolko minut, nie je to okamzite.



54

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Nuz to vyzera na to velmi pravdepodobne prave, ale cena je na moj vkus privysoka.
Na tu znacku uz urobili druhi testy s kvasinkami a dopadli dobre. Len kedze bolo v tomto urobene uz viacero podtrhov, nemozem za nic zarucit. Len drzat palce aby to naozaj bolo to "prave orechove"



55

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Je to síce príspevok z minulého roka a snáď sa to všetko zlepšilo, len so chcela napísať že taký spomínaný motýľ býva príznak autoimunitného ochorenia "lupus"

Naposledy upravil: Moonika (2015-12-05 08:04:09)



56

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

.



57

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Dobry den, chcem poprosit o radu, mam dlhodoby problem s chronickym zapalom prinosnych dutin a niekedy kombinovane aj s plucami. Mam neustale zlte alebo zelene sople. Je to priblizne od januara a za tu dobu som brala antibiotika asi 8 krat, predtym som mala antibiotika len par krat v zivote a liecila som chripky zazvorom a pod. Povedala som si ze s antibiotikami koncim, lebo mi to neliecia, nasadila som cistenie nosa slanym roztokom 0.9% a sodou bikarbonou 4 krat denne a curcuma, zazvor. Infekcia presla do takeho stavu, hlieny z nosa uplne pachli, uzliny pri usiach nafuknute, samozrejme usi zapalene... Takze teraz som na ATB, ale potrebujem to ukoncit moje telo je uz z toho unavene.
Mam z toho dojem ze je to niakeho plesnoveho povodu (candida) kedze to antibiotikami von nejde. Este mam problemy dlhorocne s plesnou na nechtoch na nohach, ktoru som nedokazala vyliecit ustupi a vrati sa. A taktiez som nedavno mala plesen na chrbte. Myslite ze to moze byt sucastou tohoto ochorenia a vsetko to pochadza z candidy?
Momentalne som zacala brat acetylcistein (NAC) 600 mg 2x denne, kokosovy olej a objednala som si vytazok z grepovych semienok GSE, ktory chcem kvapkat do nosa a pit. Este pojdem zohnat probitika a vlakninu, myslite ze to bude stacit? Co my este odporucate? Za odpoved dakujem.



58

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

inanna napísal(a):

Dobry den, chcem poprosit o radu, mam dlhodoby problem s chronickym zapalom prinosnych dutin a niekedy kombinovane aj s plucami. Mam neustale zlte alebo zelene sople. Je to priblizne od januara a za tu dobu som brala antibiotika asi 8 krat, predtym som mala antibiotika len par krat v zivote a liecila som chripky zazvorom a pod. Povedala som si ze s antibiotikami koncim, lebo mi to neliecia, nasadila som cistenie nosa slanym roztokom 0.9% a sodou bikarbonou 4 krat denne a curcuma, zazvor. Infekcia presla do takeho stavu, hlieny z nosa uplne pachli, uzliny pri usiach nafuknute, samozrejme usi zapalene... Takze teraz som na ATB, ale potrebujem to ukoncit moje telo je uz z toho unavene.
Mam z toho dojem ze je to niakeho plesnoveho povodu (candida) kedze to antibiotikami von nejde. Este mam problemy dlhorocne s plesnou na nechtoch na nohach, ktoru som nedokazala vyliecit ustupi a vrati sa. A taktiez som nedavno mala plesen na chrbte. Myslite ze to moze byt sucastou tohoto ochorenia a vsetko to pochadza z candidy?
Momentalne som zacala brat acetylcistein (NAC) 600 mg 2x denne, kokosovy olej a objednala som si vytazok z grepovych semienok GSE, ktory chcem kvapkat do nosa a pit. Este pojdem zohnat probitika a vlakninu, myslite ze to bude stacit? Co my este odporucate? Za odpoved dakujem.

Mal som zlateho stafylokoka v nose davnejsie teiz mi ATB nato nepomohli .
GSE musi byt kvalitne nie len vytazok pohladaj ine temy kde sa otom pise .
mne pomohol len citricidal pit a kvapkat 3x denne do nosa , NAC a serrapeptaza a oreganovy olej .
4 mesiace mi lekari nevedeli pomoct dokonca alergologicka mi chcela dat steroidne hormony na upchaty nos a stafilokoka .
po 2 dnoch co som si kvapkal citricidal sa mi nos odupchal cca do tyzdna to bolo uplne pohode .
Ale viacej ti poradi rng ale urcite kup citricidal kvalitny nie GSE



59

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Inanna, najlepsia obrana tela prpoti roznym chorobam je dobra probioticka flora v crevach Ta ti vyrobi az 70% vsetkych protilatok proti nakazam kdekolvek v tele Samozrejme ked nemas tu probioticku floru v crevach, nielenze ti chyba az 70% protilatok, ale zle mikroby v crevach ti vyrabaju aj hromady skodlivych latok nakazy v prinosnych dutinach sa nedaju riesit ustne branymi prostriedkami. Tam treba antimikrobialne kvapky do nosa. Tj citricidal, pravy, tj taky co obsahuje quaternialne zluceniny, co musi byt napisane na flasi.
A ATB su ucinne len na bakterie, aj to nie vsetky, nie na rozne hlienove kultury, ktore skor podporia tym, ze znicia probioticku floru. Odhlienovace, ako NAC a serraeaptaza su na ne dobre, este lepsi je oreganovy olej, ktory nielen odhlienuje, ale potlaca rozne plesne a kvasne infekcie, vcitane tych hlienovych. Oreganovy olej ako prchavy olej sa dostane aj do dutin v tele, lebo sa odparuje z koze a sliznic.

Naposledy upravil: RNG (2015-12-13 16:28:28)



60

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Inanna, najlepsia obrana tela prpoti roznym chorobam je dobra probioticka flora v crevach Ta ti vyrobi az 70% vsetkych protilatok proti nakazam kdekolvek v tele Samozrejme ked nemas tu probioticku floru v crevach, nielenze ti chyba az 70% protilatok, ale zle mikroby v crevach ti vyrabaju aj hromady skodlivych latok nakazy v prinosnych dutinach sa nedaju riesit ustne branymi prostriedkami. Tam treba antimikrobialne kvapky do nosa. A ATB su ucinne len na bakterie, nie na rozne hlienove kultury, ktore skor podporia tym, ze znicia probioticku floru. Odhlienovace, ako NASC a serrapaptaza su na ne dobre, este lepsi je oreganovy olej, ktory nielen odhlienuje, ale potlaca rozne plesne a kvasne infekcie, vcitane tych hlienovych. Oreganovy olej ako prchavy olej sa dostane aj do dutin v tele, lebo sa odparuje z koze a sliznic.



61

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Dakujem velmi pekne za odpovede. Len ci som to spravne pochopila antimikrobialne kvapky do nosa moze byt GSE (citridal) alebo ine? Ake? Oreganovy olej v kapsulach alebo tiez moze ist rovno do nosa? A este jedna otazka, ako dlho brat acetylcistein a ostatne pripravky. Dakujem.



62

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

GSE dnes uz neexistuje s quaternialnymi zluceninami,. Hladaj pod nazvom citricidal a musi to hovorit, ze to obsahuje quaternialne zluceniny. Napr ako tvrdia tu
http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/
Oreganovy olej je silna korenina a pre to sa nehodi do nosa ale len ako entericke kapsule , co sa rozpustia az v crevach, aby nepodrazdili zaludok.
Dlzka brania je neobmedzena, tj pokial ti choroba neprejde.



63

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Dakujem velmi pekne, uz mam vsetko objednane, no len kym  to pride tak to asi este tyzden potrva. Nedavno som si objednala Extract Ganoderma Lucidum 750mg na 100 ml a ten mi akurat vcera prisiel, takze som to zacala uzivat. Len sa chcem opytat ci zatial kym mi dojde citricidal a ostne produkty, ktore ste mi odporucili, ci by malo niaky vyznam kvapkat Ganoderma Lucidum do nosa? Dakujem velmi pekne.



64

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Asi nie. Ganoderma nie je samotna baktericidna, hoci je mozne, ze ked sa absorbuje cez sliznice, moze byt ucinna miestne. Vyskusaj.



65

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Prosim Vas pekne, ja som si vcera vsetky tie pripravky dala, Citricidal, Oreganovy olej, NAC a este berem Ganoderma Lucidum. A inac este som stale na antibiotikach este 4 dni chybaju a tiez beriem Meloxicam 15mg. Prosim Vas, mne vcera v noci prislo strasne zle, mala som strasne sny, ma strhavalo, sucho v ustach az ma nakoniec zobudilo strasne palenie v ociach. Ked som kukla do zrkadla komplet oci cervene, zilky popukane v ociah a svrbeli a som mala vsetko take rozmazane,uplne zly zrak. Tak som sa aj poriadne zlakla a potom som sa docitala na internete ze Oreganovy olej a Ganoderma a Meloxicam znizuju zrazanlivost krvi a takze cervene krvinky taktiez. Co si o tom myslite? Ja som hned na to nahodila caj ktory pomaha krvinky zdvihnut Muicle (Muitle), ja som  v Mexiku a tu to rastie a samozrejme velmi pomohlo v tom momente, ale mala som namale aby som nesla na zachranku. Co si o tom myslite? Samozrejme dnes som vsetko vyradila aby sa telo ocistilo, ale neviem ako postupovat. Dakujem



66

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Neviem o tom, ze by Ganoderma a oreganovy olej zreiwedovali velmi krv alebo vyvolali krvacavost. Meloxicam ale vyvolava krvacanlivost.
Asi si mala silnu uhynovu /herxheimerovu reakciu, pri ktorej privela vytlcenych mikrobov pusti svoje toxicke obsahy do obehu v tele a tak vyvolaju docasne zapaly.
Preto je lepsie zacat s nizsimi davkami a podla tolerancie tela ich postupne zvysit az na odporucene. Tj minimalizovat Herxheimerovu reakciu.
Muitle/justicia spitigera je tradicna lieciva rastlina, dost neznama v zapadnom svete
Na ocistenie tela pomaha brat rozne enzymy, ako napr entericky pokryty pancreatin a serrapeptazu.
Internet nie je najlepsi zdroj informacii, lebo sa tam pise nielen pravda, ale aj zamerne lzive spravy.