1

Téma: 5htp

myslis si ze je niaky rozdiel medzi 5htp   L-5htp? nepodarilo sa mi to zistit ,lebo som zistil ze na skatulke swanson je L-5htp(v zadu v zlozeni)now tam ma normalne 5htp, domnievma sa ze to je to iste vzhladom na to ze som nic o tom nenasiel ale nejsom si moc isty....vsimol si si to?



2

Re: 5htp

Vacsina organickych molekul je orientovana, obvykle L(left) Maloktore su R. Vacsina vyrobcov to pismeno neuvadza. To mas aj pri L-kyseline askorbovej, L-lysine, L-arginine atd.



3

Re: 5htp

a je v tom rozdiel medzi R a L myslim ci je jedno alebo druhe kvalitnejsie alebo to len suvisi napr so sposobom akym sa suplement vyrobi. dakujem k tejto informacii by som sa asi cez google nedopatral



4

Re: 5htp

Niekedy je rozdiel, napr pri L a R alfa lipoickej kyseline. Nic podobne som necital na 5-HTP zatial



5

Re: 5htp

Moze mi niekto napísat,ze ked niekto berie Antidepresiva,jak má uzívat 5HTP,ked na obale a aj na fórach vsade cítam,ze by sa nemaly súbezne brat spolu.Áno,ale ked ich niekto vynechá tak kím sa to vytratí stela
(antidepresíva)tak to tazko prezije,kím moze zacat brat 5HTP.Takze ako zacat?



6

Re: 5htp

Antiodepresiv je plno, ale tie ktore ucinkuju na zvysenie hladiny serotoninu robia to iste, ako dodanie polotovaru na serotonin, ale umelou chemickou cestou a popritom zamoruju telo ako umele, nikdy v prirode pred tym neexistujuce latky.
Upozornenie, ze prirodne latky sa nemaju brat spolu s chemickymi liekmi je len vysledok lobby farmaceutov na FDA, ktori sa snazia odstranit konkurenciu svojim patentovanym liekom
. Tak isto doplnkovy priemysel nema ziadny zaujem na tom, aby ich obvinili za skodlive vlastnosti chemickych liekov, ked sa beru spolu s doplnkami, lebo lekari su specialne skoleni na to, aby zasadne obvinili vtedy za to nrskodny  doplnok, hoci si mozes jasne najst, ze ten liek ma tie skodlive ucinky a doplnok potravy  je schvaleny na volny trh len ked nema ZIADNE SKODLIVE UCINKY, inac ho okamzite stiahnu z trhu.



7

Re: 5htp

ok.takze moze sa to brat súcastne stym...Moja manzelka má váznu depresiu.Objednal som jej s USA 5HTP ale báli sme sa toho, brat subezne. Je to balené po 100mg v jednej kapsule.To dávkovanie,nevieme ako by to malo vyzerat,ked mozes navrhnút boli by sme radi.



8

Re: 5htp

Davka 5-HTP je 2 x 100 mg a ucinok by mala pocitit do tyzdna. Teda ked sa jedna u nej o nedostatok serotoninu alebo z neho sa vytvarajuceho spankoveho hormonu melatoninu.
Na ine neurotransmitery su ine doplnky.
Ked mi povies, co z antidepresiv jej pomohlo, mozem ti povedat prirodnu nahradu za to.



9

Re: 5htp

no na to subezne pouzivanie doplnkov pri antidepresivach by som si daval sakra pozor. z vlastnej skusenosti sa mi takto podarilo "predavkovat" sa serotoninom - taky mensi serotoninovy sok.

ale ja som bral klasicky tryptophan (a je jedno stastie ze mi vznikol ten problem s predavkovanim, lebo ako som neskor zistil tryptophan napomoha vzniku rakoviny mocoveho mechura...)



10

Re: 5htp

Nuz ked zoberies viac nez 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu denne pravidelne niekolko dni po sebe, moze sa ti nahromadit v mozgu privela serotoninu a to tiez nie je dobre=serotoninovy syndrom. Ale ked to prestanes brat v tych vysokych davkach, velmi rychlo to pominie, za den-dva, bez nasledkov.
Predavkovat sa da s hocicim, aj s vodou a solou.
Ale ta sprava, ze tryptophan prispieva k rakovine mocoveho mechura je loz, zamerne rozsirovana farmaciou.
V roku 1990 jedna nemecko-svajciarska farmaceuticka firma dala na trh tryptophan zamoreny acetonom(rozpustidlo, extrakcia) a ten sposobil hromady zdravotnych poskodeni, dokonca smrti. Tak miesto toho, aby adresovali zamorenie, tak promptne stiahli vsetok tryptophan z trhu, a dodnes , hoci je uz na trhu spat, opakuju lzive tvrdenia o jeho skodlivosti
http://www.webmd.com/vitamins-supplemen … TRYPTOPHAN

Doplnkovy priemysel nepouziva jedovate rozpustidla na extrakciu, preto nie je mozna skodliva kontaminacia.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-25 22:41:07)



11

Re: 5htp

RNG napísal(a):

Davka 5-HTP je 2 x 100 mg a ucinok by mala pocitit do tyzdna. Teda ked sa jedna u nej o nedostatok serotoninu alebo z neho sa vytvarajuceho spankoveho hormonu melatoninu.
Na ine neurotransmitery su ine doplnky.
Ked mi povies, co z antidepresiv jej pomohlo, mozem ti povedat prirodnu nahradu za to.

Dobry den RNG,
chcela by som poprosit o radu pre kamaratku na liecbu depresie, je astmaticka, ma problemy s chrbticou, vysokym tlakom krcovymi zilami a crevami - bola uz operovana na zauzlenie criev, ma problemy so zapchou (docitala som na tomto fore, ze podla lieku na depresiu sa da urcit jej pricina a potom liecba). Uziva Seropram 20 mg, dalej anopyrin 100 mg, 10 mg Tulip, na tlak Tarku 180 / 2 mg, detralex na zily, na kĺby  Inovo 5.
Kupila si produkty od Now 5- HTP, SJW a GABA - su pre nu vhodne? Ako dlho by ich mala uzivat?
Este by som poprosila radu na druhy problem - a to  nakaza bakteriou klebsiella v mocovach cestach - nepomaju ani abtibiotika...

Dakujem velmi pekne a zelam pevne zdravie



12

Re: 5htp

Klebsiela sa da znicit lahko roztokom GSE/citricidal, pozri na tabulky
http://www.rng.nazory.eu/citricidal
Kedze mala operaciu na creva, iste ich nema este celkom vyhojene a kedze pouzivala hromady atb, ma iste znicenu crevnu flotu a celkove travenie. Odporucam na to enzymy, mikrovlakniny a probiotika.
Pri zlom traveni nie je dostatok zivin absorbovanych, to ovplyvnuje stovky procesov v tele a u nej zrejme aj tvorbu neurotransmiterov. Po napraveni travenia sa to moze vyriesit casto.

Seropram je SSRI liek, , SJW je SSRI doplnok. Na serotonin je aj 5-HTP, SAM-e a L tryptophan v jedlach, ktore zrejme poriadne netravi a tuto latku teda neabsorbuje v dostatku.
Anopyrin predpisuju na riedenie krvi, to robi daleko  lepsie nattokinaza
Tulip=atorvastatin  znizuje cholesteroly, ale oslabuje telo a zamoruje ho. Na znizenie LDL je ovela ucinnejsi doplnok policosanol(20-40 mg) ktory zaroven znizuje aj triglyceridy a mierne zvysi dobry HDL cholesterol. Pricom je to neskodnu potravinovy doplnok, vyrazokm z listov cukrovej trstiny.
Tarka 180/2 su chemicke lieky na tlak s hromadou skodlivych bocnych ucinkov
http://www.rxlist.com/tarka-drug.htm
Na rozsirovanie ciev(ACE) je dobry hloh/hawthorne, niekolko gramov sucheho prasku rozsiri cievy.
Riedenie krvi nattokinazou tak isto znizi tlak, tiez rybacie oleje, alebo este lepsie krill olej zlepsia cirkulaciu krvi a tym znizia tlak.
Detralex je drahy a zly zdroj bioflavonoidov, hesperidinu a diosminu s hromadou nepotrebnych eciek.
Bioflavonoidy odporucam pri krehkych cievach,, krcovych zilach a podobne, v davkach niekolko gramov denne.
Inovo je potravinovy doplnok na klby, obsah nie je ziadny zazrak a cena premrstena. Obsahuje vsetko potrebne, ale v malych davkach.
Napr ked hovorim chondroitin, myslim 1500 mg, ked hovorim MSM, hovorim o 2 gramoch. Na hyaluronicku kyselinu radim 100 mg. Doplnok neobsahuje nic protizapalove, ako napr curcuminoidy, boswelin, ani ziadne enzymy, kde by som odporucil najma serrapeptazu.
Klby su tak isto zavisle od travenia, kde porucha travenia im z jedla nedava dost materialov na regeneraciu



13

Re: 5htp

RNG, chcem sa spytat na mumio, vraj obsah aminokyselin, fosfolipidov,stopovych prvkov,steroidov a oxidov kovov velmi blahodarne posobi pri roznych chorobach ,dokonca pri rakovinach. Co si o tom Ty myslis? Doporucujes ho??
Dakujem..



14

Re: 5htp

Dakujem velmi pekne za rychlu odpoved! Prajem Vam pevne zdravie!



15

Re: 5htp

Mumio dochadza vo velmi rozdielnych kvalitach a vseobecne take produkty teda neodporucam, su neiste.To iste sa tyka roznych medov, hoci mnohe su velmi liecive.



16

Re: 5htp

Dobry den, predsa by som chcela pekne poprosit o vysvetlenie davkovania GSE:
                                                                      MIC (ppm)
Klebsiella edwardsii        NCTC        7242        6 
Klebsiella aerogenes        NCTC        8172        6
Klebseilla pneumoniae      ATCC        4352        6

moja mama ma nakazu bakteriou pseudomonas (po operacii bedroveho klbu v nemocnici), co je hrôza a odolna voci atb...
Pseudomonas aeruginosa        NCTC        1999        2000   
Pseudomonas aeruginosa        ATCC        12055     20,000

Co su to glyky - chrupavka na kostiach?

Dakujem



17

Re: 5htp

PPM je koncentracie, v miligramoch na liter alebo kilogram telesnej vahy.
Jedna kvapka GSE ma zhriba 10-12 mg citricidalu.

Pseudomonas nepotlacis citricidalom, zialbohu, ale je nan ucinny napr carvacrol z oreganoveho oleja, pokial viem.
Gliky je ludovy slovensky vyraz na slachy a spojovacie klbove vazivo na dobre uvarenych  varenych kostiach, neuvedomil som si, ze sa dnes len zriedka pouziva



18

Re: 5htp

Dakujem za rychlu odpoved. 
Mohla by som sa este opytat na problem pre kamaratku? Ma uz davnejsie vymeneny bedrovy klb. Zacali jej bolesti kolena - vraj ma cystu pod kolenom, zhruba po 1/2 roku zacala opuchat- najprv nohy okolo clenkov  a citi aj palenie), teraz uz aj ruky (dlane) a pritom ju bolia nie klby na rukach, ale kosticky a tiez lakte. Pri navsteve lekarky jej ani nezobrali krv, horko -tazko rychle vysetrenie mocu ukazalo pritomnost hnisu. Taktiez bolest v tele jej cirkuluje - neprejavuje sa na jednom mieste...Mala hrcku v prsniku, ktoru jej vyoperovali - nezhubna. Uziva dlhodobejsie hormonalnu antikoncepciu, tiez pripravok tekvicovy olej s jodom...
Ake doplny by jej pripadne mohli pomôct?
Dakujem pekne



19

Re: 5htp

Vymeneny bedrovy klb znamena ze ma nedostatocnuy regeneraciu klboveho vaziva a tvorbu klboveho mazu. Takze na to by jej doplnky na klby mali pomoct. Z toho je aj ta cysta pod kolenom(prasknute vazivo dovoli klbobemu mazu uniknut a vytvorit cysty)\Opuchanie je z roznych dovodov, napocital som ich vyse 17 roznych, a pridavam k nim prirodny=gravitaciu, kde sa v oslabenych bunkach na nohach hromadi voda. Ja si na nioc vykladam nohy hote, vysie ako telo, aby  mi ta voda(lymfa) mohla odtiect. A niekedy je hromadenie vody nasledok vysokej koncentracie soli a kyseliny mocovej, na to treba telo alkalizovat a pit viac vody, co zeny casto nerobia, aby nemuseli chodit tolkokrat na zachod.
Palenie a poskodzovanie nervov moze byt tiez z nahromadenej kyseliny mocovej,. ktorej velmi ostre ihlicky zrania pri pohybe svalstvo aj nervove obaly. Takze zase sme pri viac piti a alkalizacii, hlavne pri starsich ludoch, kde su oblicky uz ciastocne oslabene,a tu je to zrejme.
Pomaha proti zapalom aj cistit si telo enzymaticky, pripadne brat rozne protizapalove, ako curcumin, boswelin a dumbier, tiez vitamin C a rozne spomenute enzymi, v pripade bolesti najma serrapeptaza.
Hnis v moci znamena nakazu v ladvinach ci mechuri. To treba potlacit co najskor antimikrobialnymi, ako kombinacia roztoku GSE a kapsul oregana s vysokym obsahom carvacrolu. Inac to moze znicit uplne ladviny.



20

Re: 5htp

dakujem pekne,

zabudla som konkretizovat, ze ten bedrovy klb jej menili po autohavarii, ale teraz uz ma 49 rokov, takze tam bude aj problem s tvorbou klboveho maziva, ako pistete...
Este raz srdecna vdaka!



21

Re: 5htp

2 avokada za tyzden pomozu tvorit dost klboveho mazu, teda ked nechces ist na klbove doplnky, ako CMO a ine cetylovane oleje.



22

Re: 5htp

Otazka: 5HTP je urcite bezpecny a nenavykovy?



23

Re: 5htp

Urcite je bezpecny a nenavykovy.
Serotonin(tj 5 HT) sa vytvara pomocou enzymatickej premeny v tele z 5-HTP.
Normalne je to obvykle z L-tryptophanu v roznych jedlach, , kde sa viacerymi enzymatickymi stupnami najprv v tele vytvori 5-HTP a z neho 5-HT=serotonin
https://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin