1

Téma: bolesť brucha

Dobrý deň, ja už neviem na koho sa obrátiť aby mi pomohol zistiť co mi môže byť tak skúsim napísať aj sem....už asi 4. mesiac to trvá, bolesti brucha, ktoré už neviem ani bližšie opísať raz je to pichlava bolesť inokedy taká tupa inokedy zas taký tlak v oblasti pupka, najhoršie je to vzdy na noc, ked idem spať a ležím na boku tak tam mam taky tlak a picha ma hlavne v tom okolí pupka a sem tam aj chrbát spodná časť a ešte aj ráno keď vstanem vtedy mám aj nutkanie na stolicu,ktorá je taká redsia niekedy aj s hlienom ale aj ked sa vyprazdnim tak ma to brucho stále bolí a niekedy sa mi stane, že má prezenie inokedy nejdem vôbec na wc.....bola som u gastroentrologa tam vsetko negatívne, na sone detto, stolica na parazity a kvasinky negatívna, krv v poriadku, celiakia negatívna, potravinová alergia negatívna...a sem tam sa mi stane keď niečo zjem, ze mam taku ako keby hrcku na ľavej strane hneď vedľa pupku a na dotyk je to miesto tvrdé a zas taký tlak pociťujem taktiež sa mi na koži robia také suché flaky, ktoré neskôr ostanú úplne biele ci to súvisí s tym mojim bruchom to neviem....som uz zúfalá skúšala som už aj všelijaké diéty a na to, ze som chuda nechcem schudnúť ešte viac



2

Re: bolesť brucha

Gastroenteorologovia zialbohu nemeraju ani mnozstvo vylucenycy kyselin ani enzymov, cest velmi vzacnym vynimkam. Zrejme ti ale oba chybaju a mala by si si ich doplnit. Podobne aj probiotika, lebo bez dostatku kyselin sa ti v zaludku a crevach premnozia rozne skodlive mikroby, nielen candida albicans a je to na ukor probiotik. A probiotika treba zivit  cely zivot doplnanim mikrovlaknin.



3

Re: bolesť brucha

a čím ich mám doplniť ak sa smiem spýtať?a probiotika beriem 2x denne už asi mesiac a pol....



4

Re: bolesť brucha

Nella09 napísal(a):

a čím ich mám doplniť ak sa smiem spýtať?a probiotika beriem 2x denne už asi mesiac a pol....

Mikrovlakniny sa daju bezne zakupit v lekarnach alebo v bio obchodoch . RNG odporuca kazdemu aspon 15g mikrovlaknin denne , hlavne jablcnu vlaknu ktoru pi spolu s probiotikami aby si ich zivit v creve tak isto pocas dna psyllium je velmi dobre 3-5g s jedlom , brobiotika s jablcnov skus tak par hodin po jedle nech to lepsie sklzne do creva . Probiotika musis mat ale kyseline odolne aby sa ti dostali do creva a neznicili sa v zaludku kyselinou .



5

Re: bolesť brucha

Aha tak dobre teda skúsim aj to dúfam, ze sa to zlepší....a probiotika beriem nejaké Swiss natural Stable probiotic v lekárni mi povedali, ze su jedny z tých naj



6

Re: bolesť brucha

mozno maju najviac biliard probiotik aj najviac druhov ale pokial su neni odolne voci kyseline v zaludku tak je to zbytocne , lekari predavaju to co vyhovuje im , probiotika sa rozmnozuju v creve z mikrovlaknin cim viacej sa ich tam dostane tym lepsie , takze je lepsie radcej menej biliard ale odolne voci kyseline



7

Re: bolesť brucha

Jedno si musite konecne uvedomit, ten co nieco predava nie je spolahlivy zdroj informacii na to. Samozrejme ze to popise ako vyborne, hoci to moze byt nielen priemerne, ale dokonca slabe. A farmaceuti ani bezni lekari nie su odbornici na doplnky, ved v skolach sa to neuci, prave naopak , tam im do hlav trubia pouzivat len farmaceutika a nie potravinove doplnky. Pozri na teploodolne a kyselinovoodolne , napr tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1



8

Re: bolesť brucha

Aký je váš názor na tieto probiotiká http://www.iherb.com/California-Gold-Nu … Caps/64009



9

Re: bolesť brucha

Vyzeraju OK.