51

Re: ZUB. KAZ.

OK



52

Re: ZUB. KAZ.

RNG, cize ak ma niekto hnisavu vyrazku, da sa tam prilozit nieco 99.99% strieborne a pustit do toho par voltov, a malo by to pomoct, urychlit ?



53

Re: ZUB. KAZ.

Presne tak to robim aj ja.  Pozor ale na tych "par voltov" prud nesmie byt vyse 2 mA, inac ta to moze miestne akoby "popalit"
Ja to riesim 9 voltovou bateriou, kde do obvodu dal seriove odpor 20 kiloohmov, co obmedzi prud pod 0.5 mA



54

Re: ZUB. KAZ.

Dobrý večer pán RNG, chcela by som si urobiť tú iontoforézu na pravdepodobne zapálený koreň zuba, len som celkom nepochopila ako prikladať tú lyžicu - je treba ju prikladať dovnútra do úst, alebo stačí ju priložiť na líce na miesto koreňa? Nemôže mi to popáliť kožu? Je to správne, ak striebro bolo teplé? Ďakujem



55

Re: ZUB. KAZ.

Ked obmedis prud odporom, ako som to napisal, nemoze ta to uz popalit. Lyzica sa ma dotykat co najblizsie toho zapaleneho miesta vo vnutri ust. Inac prud tecie aj cez samotny zub. nielen dasno.



56

Re: ZUB. KAZ.

Mám 4,5 voltovú batériu, celkom nerozumiem ako znížiť prúd odporom, dať slabšiu batériu? Hore čítam, že ste dal do obvodu odpor 20 kiloohmov, aby ste obmedzili prúd, ale čo konkrétne mám urobiť?  K tomu kábliku ešte niečo pripojiť? Nerozumiem tomu.  Fyzika mi nikdy nešla, prosím poraďte. Ďakujem



57

Re: ZUB. KAZ.

4.5 voltova bateria potrebuje odpor 10 kiloohmov zaradeny do obvodu. Striebro, ide na plus.



58

Re: ZUB. KAZ.

Striebro na plus a obyčajná lyžička na mínus, ale ako dosiahnem tých 10 kiloohmov? čo tam ešte musím pridať? nerozumiem, čo je ten odpor, ako ho dosiahnem



59

Re: ZUB. KAZ.

Hociktory obchod s elektronickymi suciastkami musi mat odpory, kondenzatory, cievky a podobne. Pozri napr
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=305 Cele, co potrebujes je 10 Kilohmovy odpor, tu najmensiu wataz, ako maju
A ten odpor das medzi plus  a striebornu lyzicku, takze prud z baterie ide najprv cez odpor az potom ide na tu striebornu lyzicku.



60

Re: ZUB. KAZ.

Ahoj RNG,

prosim, co si myslis o tom, ze mrtve zuby mozu byt zdrojom chronickej bakterialnej toxicity v nasom tele? Nie je lepsie potom taky zub vybrat??? Pytam sa aj preto, ze stale patram po pricinach mojich zdravotnych problemov, a tiez mam uz roky podozrenie, ze by za to trochu mohol moct aj jeden jediny zub, s kt. mam roky problemy. Nie som clovek, kt. by sa o zuby nestaral, velmi na ne dbam a aj preto ma trapi, ze jeden mi vlastne doktori znicili. Pretoze roky ma jemne pobolieval, co som na kazdej prehliadke opakovala uz ako papagaj, no im sa stale zdal ok. Az raz ma zacal tak boliet, ze mi z neho dr. vybral nervy a vyplnil kanaliky napriek tomu, ze cistenie bolo stale bolestive, cize to svedci o tom, ze tam museli byt stale pritomne bakterie, ktore mi tam zavrel. Tento zub citim aj dnes, hoci je mrtvy, stale ostava najcitlivejsi v mojich ustach. Inak so zubami problemy nemam, tento je taka moja achilova pata a podla prislusnosti organov sa viaze prave k traviacemu traktu.

Myslis, ze aj tu by stacilo zub preliecit striebrom? Nie je naozaj lepsie ho dat von, aby stale nesposoboval problemy?

PS: este som sa chcela spytat, pred casom som si spravila ocistu pecene - 3 tyzdne protokolom Berksona a myslela som, ze mi uplne zbeleju ocne bielka, no stale maju po okrajoch taky zltkasty nadych...Moze to byt aj fyziologicke? Pretoze my mame v rodine vysoky bilirubin...moj ocino je taky do zlta...moj brat, ked bol este dieta, tak mal obrovske hodnoty, co hned riesili doktori a nakoniec prisli na to, ze pre neho je to normalne a napokon aj moj maly je odmala taky akoby opaleny, mu hovoria smile... Nemam zle pecenove testy, ani nic, no myslim aj tak, ze pecen som mala urcite zamorenu kvoli toxinom z candidy a HIT...takze snad by mi tie 3 tyzdne tu pecen precistit mali...vsetko som dodrziavala...jedla vela vlaknin, probiotika a vsetky 3 doplnky podla odporucanych davok.

Dakujem krasne



61

Re: ZUB. KAZ.

Elisa, to su reci lekarov, co nevedia rozne nakazy v zuboch inac riesit.
Kedysi aj ini lekari radsej amputovali, nez by liecili, lebo nemali naliecenie dostatocne dobre prostriedky.
Preto lekari zuby vrtaju, otvaraju loziska nakaz, aby sa sami tokom vycistili, pouzivasju rozne atb, ktore ale zioalbohu na mnohe infekcie nie su vobec ucinne, takze nakoniec amputuju/trhaju v pripade zubarov
.Ako sa nakazy vracaju, tak sa daju aj znova a znova znicit iontoforezou striebra, a tak mas zuby zachovane a nie vytrhane.
Najma vyplne do korena su dost casto zdrojom nakaz, najma ked sa plomba uvolni alebo sa pod nu dostanu mikroby.
Nuz ja si obcas(raz do roka, nie viac) iontoforezou zachranujem rozne zuby uz vyse 15 rokov a ziadne trhanie neprichadza do uvahy. Keby som to vedel pred rokmi, iste by som mal podstatne viac zubov. Najma keby som vedel aj o ustnych probiotikach, ktore vtedy zialbohu este neboli



62

Re: ZUB. KAZ.

Tri tyzdne protokolu dr Berksona niekomu nestaci



63

Re: ZUB. KAZ.

Ved to...teraz uz taketo veci viem, ale ako dieta v podstate, ked mi tie problemy so zubom zacali, som lekarom este verila, tak som len dookola opakovala, ze ma proste stale pobolieva. No ked povedali, ze je ok, tak som tomu aj verila. Ja sa naozaj snazim o zuby dobre starat, nemam s nimi problemy az na tento jeden. Praveze nemam ani jeden zub vonku, len ma znepokojilo to, ze pod mrtvymi zubami sa neustale nieco deje...Myslim tym zhromazdovanie bakterii. Ale vyskusam si to preliecit tym striebrom smile ako radite, len zohnat tu lyzicku. Dakujem za dobre rady smile.

A ustne probiotika su toto?

http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … nges/42229

Ono sa to ma cmulat? smile

A ta nazltnuta farba teda nemoze byt fyziologicka?

Naposledy upravil: elisa (2015-12-04 13:12:20)



64

Re: ZUB. KAZ.

Nuz ja som dlho veril zubarom az som stratil 6 zubov....
Tie ustne probiotika sa cmulaju, co najdlhsie.



65

Re: ZUB. KAZ.

dakujem pekne



66

Re: ZUB. KAZ.

.



67

Re: ZUB. KAZ.

RNG, prosim su aj tieto kmene probiotik dobre na ustnu hygienu?

http://www.iherb.com/Sedona-Labs-iFlora … ints/63759

dakujem smile



68

Re: ZUB. KAZ.

Ja som si všimol súvislosť medzi bolosťou spodného zadného zubu s bolesťou v uchu. Po bolesti v uchu, prichádza bolesť  7,8 dole. Neviem, možno je to kvôli lymfatickým uzlinám, ktoré sú blízko zubných koreňov http://www.fyzioterra.cz/wp-content/upl … 060756.jpg Ale to je len moja špekulácia.



69

Re: ZUB. KAZ.

elisa, pravdepodobne ano, hoci ja fandim najma Bliss  a inym ustnym.

Naposledy upravil: RNG (2015-12-07 02:13:44)



70

Re: ZUB. KAZ.

Nakazy nie su v lymfatickych uzlinach, tieto sa len na signal roznych toxinov z mikrobiaknej  cinnosti zvacsia, aby lepsie zachytili /odfiltrovali  mozne mikroby a dokonca aj toxiny  v lymfe.



71

Re: ZUB. KAZ.

Ahoj chani,

vdaka za nazor...inak mna napr. ucho neboli. Ale to, ze si si vsimol, ze Teba boli ucho a zaroven citis aj zuby alebo naopak, tak to je bezne. No nesuvisi to s lymfatickou uzlinou, ale so spolocnym nervom, ktory sa tam nachadza.



72

Re: ZUB. KAZ.

aha, vidim, ze uz aj RNG na to reagoval, tak som len doplnila



73

Re: ZUB. KAZ.

Ďakujem, s tými nervami ma to tiež napadlo, lenže ja mám skúsenosť, že vždy najprv ucho a potom zub na sánke, nikdy nie naopak.



74

Re: ZUB. KAZ.

.



75

Re: ZUB. KAZ.

Dobrý deň RNG,

chcela by som sa prosím spýtať, či proces prikladania na zub so striebornou lyžičkou môže absolvovať aj 5- ročné dieťa? A ktoré ústne probiotiká sú vhodné aj pre deti?
Dcérka má už pár mesiacov hnis pri zube, nebolí ju to, zubárka to nerieši, zubček už bol dvakrát zatvorený aj otvorený a hnis sa stále tvorí.
Čo robiť ? Chceme sa vyhnúť vytrhnutiu zadnej stoličky.
Vopred veľmi  pekne ďakujem.



76

Re: ZUB. KAZ.

Strieborne jony zabijaju rozne mikroby,a teda je to ucinne u kazdeho, aj male deti
Oralne probiotika su tak isto pre kazdeho, dokonca aj zvierata.



77

Re: ZUB. KAZ.

Zase ja otravujem smile,

http://eu.iherb.com/Nature-s-Plus-Adult … nges/31234

tu je aj K12, prosim RNG, nie je toto este lepsi doplnok ako tento odporucany?

http://eu.iherb.com/Life-Extension-Adva … nges/42229

hladam nieco kvalitne pre muza, pretoze on ma aj permanentnu nadchu, tak by som to chcela okrem ineho tiez ustnymi probiotikami podporit.



78

Re: ZUB. KAZ.

Nuz ja by som pre istotu bral obidva.
Nadcha moze byt vysledok vzdusnej alergie na nieco ,  na co odporucam najma quercitin 3 x 600 mg.



79

Re: ZUB. KAZ.

Mne sa pacilo, ze je tam aj Blis, co odporucas a zaroven by to malo podporit aj dutiny. Ci myslis, ze na zuby je lepsi prave ten od Life Extension?

On mava aj alergiu na nejaky strom v lete, ale ten nos ma taky vseliaky, pretoze ho mal ako dieta zlomeny, neskor aj operovany, no aj tak mu to vnutri velmi nevylepsili, zle sa mu dycha cez jednu dierku, preto v noci spi stale na jednom boku. Ja myslim, ze tam ma dlhorocny zapal aj. Rano to citit dost na dychu. Chcela som preto nieco, co bude posobit aj v ustach na zdravu floru aj na tie dutiny. Plus by si mal kvapat citricidal do toho nosa urcite, to by som mu vyrobila kvapky.

Naposledy upravil: elisa (2015-12-14 11:16:19)



80

Re: ZUB. KAZ.

Zapaly v noase-=tj prinosnych dutinach treba vyhubit najma citricidalom, kvapky roztoku  do nosa a tiez oreganovym olejom, spolu s odhlienovacmi ako serrapeptaza a NAC.
Ustne probiotika by tu tiez mohli pomoct a to rozne, nielen jedna znacka. Cim viac roznych tym lepsie.
A samozrejme na rozne vzdusne alergie je dobre brat quercitin. Napr plesne v byte alebo blizko bytu mozu byt dlhotrvajuci zdroj alergii.Co tak pivnica alebo vlhke kuty??? Tak isto roztoce, najma v postelnej bielizni.

Naposledy upravil: RNG (2015-12-15 15:55:21)



81

Re: ZUB. KAZ.

dakujem krasne



82

Re: ZUB. KAZ.

Uz mi prisli domov tie ustne probiotika a napadlo ma, kedze tieto nie su teplovzdorne, ako sa daju kupit tie klasicke, ci vlastne preziju tu cestu ku mne? Uz len napr. to, ze niekolko dni stoja na colnici a potom na poste. Co myslis? smile

A este som chcela, cim viac sa tu premrvam v temach, tak si zacinam mysliet, ze mozno moj hlavny problem budu mykoplazmy a L-formy...cize nejake vnutrobunkove parazity. A ta candida sa iba nejako vlecie popri tom, uvidim, chcela by som skusit proti nim zabojovat. Lebo, ked som dostala prvykrat ten zapal dole, pamatam si, ze mi tam vysli nejake bakterie, ani nie candida, ale praveze bakterie a mala som silne palenie. Dostala som na to lieky, a kedze mi moj problem vobec nepresiel vtedy, ale stale sa vracal, myslim si, ze to dalo zelenu pre L-formy...A naviac velmi vela veci na mna sedi, napr.: podla lekarov som zdrava, nikdy mi nic nezistili, hoci ja som sa citila zle, puchnu mi migrujuco klby (tie male), a mam syndrom sucheho oka (vyrazne cievky). A tiez nemam ani klasicky biely candidovy jazyk, ja ho mam mapovity. Myslis, ze to sedi na tento problem? Mozno preto sa mi nedari vyzdraviet. Inak, len pre moju zvedavost, aj mykoplazmy v nasich bunkach reaguju tak vyrazne na cukor prijimany zo stravy ako candida v crevach? smile

A uplne posledna otazka, akoto, ze v tehotenstve klby takmer nikdy nebolia? Ked som bola tehotna, klby sa mi prestali zapalovat a musim povedat, ze maly ma takmer tri roky a nepuchnu mi dodnes, akurat sa mi objavuje mierna forma- drevene ruky, ci mierne pobolievanie, no pred tehotenstvom to bolo 1000x horsie....

Dakujem



83

Re: ZUB. KAZ.

A este aj to som zabudla, ze stale hovorim o tom dni, kedy presne som ochorela, pamatam si ako som sa nakazila a odvtedy som chora. To asi tiez nie je typicky candidovy scenar...tak neviem...Myslim, ze mam problem s candidou, ale neviem, ci az taky, ci nie je pes zakopany naozaj inde...



84

Re: ZUB. KAZ.

Nuz co mas presne ti nepoviem nemam sklenenu gulu, co by mi to povedala. Ale iste je to nieco, co lekari bezne nezistuju, ako mykoplazmy, L-formy alebo virusy a ich vzajomne kombinacie. Virusy tam iso budu, ked mas syndrom sucheho oka Takze ti odporucam brat napr monolaurin, co je ucinny na virusy a mnohe ine mikroby zaroven, na mykoplazmy a l-formy su extrakt z olivovych listov a kvapky samento coumanda a banderol. To iste je na boreliozy, chlamidie atd, co maju zhruba rovnake priznaky.



85

Re: ZUB. KAZ.

Dakujem RNG,

cely cas som myslela, ze to bude candida, ale roky sa zdravo stravujem, aj prisnu kuru som absolvovala, podla Tvojich odporucani, no nakoniec zacinam mat pocit po mnozstve precitanych tem tu, ze asi ten problem bude inde... Ja som jednoducho ten pripad, kt. je podla lekarov zdravy, takze preto sama neviem, co mi je, citim sa zle a hladam preco. Viralnu imunitu mam oslabenu, to je naozaj pravda smile, uzivam uz nejake doplnky na nu, co odporucas. Monolaurin casom planujem zakupit. No a na tie mykoplazmy a L-formy beriem uz dlhsie NAC (treba aj serrapeptazu?), Samento ocakavam tiez, mam ho objednane z iherbu a ked ho doberiem, tak by som rada pokracovala s extraktom s olivovych listov a brala to cca ten pol rok. Mohlo by to takto stacit, ci treba aj tie ostatne doplnky zakupit?

A este prosim RNG, mozu tie mykoplazmy teda tiez reagovat podobne ako candida na cukor? A co tie ustne probiotika? Myslis, ze vydrzia cestu na SVK? Ked som stala v rade na poste, rozmyslala som o tom, ako je tam teplo a ci to vobec tie probiotika vydrzia.. Alebo neexistuju aj ustne teplovzdorne? smile

Naposledy upravil: elisa (2015-12-23 01:00:58)



86

Re: ZUB. KAZ.

Na extrakt z olivovych listov odporucam najma ten silnejsi z swansonvitamins.com. ked ho chces pouzivat pol roka, tak sa ti ho tam oplati kupit do zasoby. Lebo denna davka je 3 x 300 mg oleuropeinu, tj 3 x 2 kapsule toho silneho zo Swansona.
Nuz ja by som sa v zime extra neobaval o znikcenie probiotik teplom
Mykoplazmy su vnutrobunecne parazity a zivia sa hromadou roznych zivin v bunkach , tj nie len cukrom.

Naposledy upravil: RNG (2015-12-23 17:35:48)



87

Re: ZUB. KAZ.

Dakujem RNG, ano ano, uz som si vsetko precitala o tom extrakte z olivovych listov, ten si chcem kupit zo swansonu, vyjde to dost, ale aspon mam to stastie, ze nemam ani 50 kil, tak mi staci mensia denna davka smile.



88

Re: ZUB. KAZ.

Extrakt z olivovych listov je daleko najlacnejsi zo Swansonu, kedze ma vysoky obsah oleuropeinov. Z inych by si musela brat ovela viac kapsul na potrebnu davku oleuropeinu.
Takze napriek vysokemu postovnemu, ked objednas hodne doplnkov zo zswansonvitamins.cm tak sa ti to nakoniec oplati aj napriek vyssiemu postovnemu a DPH,co musis zaplatit na objednavky vyse 22 euro.