1

Téma: veľmi suchá koža a vlasy

mám veľmi suchú pokožku na tvári a rukách až sa mi praská a veľmi hrubé tvrdé suché vlasy. nevieš cím to môže byť? aké vitamíny/látky by som mal doplniť? začal s om užívať jód, rybí olej a melasu, snažím sa jesť zdravo, jesť ovocie a zeleninu a piť mlieko



2

Re: veľmi suchá koža a vlasy

Nepouzivaj mydlo na tvar, len cistu vodu alebo glycerin. Ja mam ten isty problem, tj mal som
Na noc si natieraj tvar/telo na mokre telo a tvar  kokosovym olejom alebo prirodnou kozmetikou, co si sam mozes namiesat.
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika



3

Re: veľmi suchá koža a vlasy

Ja mam velmi suchu plet na tvari. Jedna pani mi doporucila dat si spravit kombinaciu sinderman a lanolin,a ze je to aj proti vraskam. V akom pomere je dobre si to nanasat a je s tym nejaka skusenost?



4

Re: veľmi suchá koža a vlasy

To nepoznam.



5

Re: veľmi suchá koža a vlasy

Da sa sucha koza (ruky, tie "blany" a okolie) adresovat na nedostatok vitaminov ?



6

Re: veľmi suchá koža a vlasy

Moze to byt nedostatok jodu selenu a zinku, tiez vitaminu D-3.
A moze to byt len premnozena kozna plesen.
  Namaz sa kokosovym olejom mozno ti to pomoze.
Kokosak je protiplesnovy a vyborna vyziva podkozneho tkaniva, kam cez kozu po case prestupi



7

Re: veľmi suchá koža a vlasy

Priatelka ma jeden problem so suchou kožou len na dolnyh koncatinach, cim to je a cim by to mala adresovat ?... Druhym problemom su vlasy, ktore jej dost vypadavaju.pouziva prirodnu kozmetiku,ma problem so stitnou zlazou(chudsia).

Naposledy upravil: florman (2015-12-12 19:30:11)



8

Re: veľmi suchá koža a vlasy

Stitna zlaza potrebuje extra jod a selen. To ma vplyv aj na mastenie pokozky a padanie vlasov.



9

Re: veľmi suchá koža a vlasy

Tiez by mala davat denne 6mg a 200mcg selenu ? Vazi 53kg
Neviete ci je mozne ten selen kupit aj na slovensku ?



10

Re: veľmi suchá koža a vlasy

Vselico sa da kupit aj na Slovensku, ale za ovvela viac penazi a je tam slaby vyber.Definitivne radim 6 mg jodu a 400 mikrogramov selenu pri takych problemoch.